1Şifre – Şifre Yöneticisi İncelemesi


Muhtemelen hatırlayabileceğinizden daha fazla şifreniz var. Eğer yapmazsan’t, çevrimiçi verilerinizi bilgisayar korsanlarına ve diğer siber suçlulara karşı savunmasız hale getirebilecek her şey için aynı şifreyi kullanıyor olabilirsiniz. Benzersiz, güçlü parolalar oluşturmanın ve hatırlamanın en kolay yolu bir parola yöneticisi hizmeti kullanmaktır. 1Password, şifreleri, oturum açma bilgilerini ve özel belgeleri güvenli bir şifreli kasada saklayabileceğiniz bir şifre yöneticisidir. Bu 1Password incelemesi, ürünün artılarını ve eksilerini, teknik özellikleri, güvenlik özelliklerini ve fiyatı inceler. Ayrıca 1Password'u diğer iki popüler şifre yöneticisiyle karşılaştıracak.

1Password'un artıları ve eksileri

1Şifre için çok şey var. Ürünle ilgili en sevdiğimiz şeylerden biri basit ve anlaşılır arayüzüdür. Ayrıca 2 faktörlü kimlik doğrulama ve üst düzey güvenlik özellikleri sunar. Ayrıca, ürünün 7/24 forum desteği gibi iyi destek seçenekleri vardır.

Bazı eksileri arasında canlı sohbet müşteri desteği eksikliği ve fiyat.

Genellikle, sağlam aile planlarına sahip oldukları için birden fazla cihazı güven altına almak istiyorsanız 1Password daha iyidir. O’küçük bir işletmeniz varsa da yararlıdır.

Çoklu platform desteği

1Password 7 aşağıdaki platformları desteklemektedir:

  • pencereler
  • Mac os işletim sistemi
  • iOS
  • Android

1Password'ün eski cihazlarda çalışan eski sürümleri vardır. Genel olarak, en yeni işletim sistemleri ve en yeni 1Password sürümü en iyi güvenliği sağlar.

1Şifre güvenli mi?

1Şifre kullanımları AES-256 şifreleme. Şifrelenmiş anahtarlar, kasanızın kilidini açmak için kullandığınız bir ana parola ve gizli bir parola (yalnızca erişiminiz olan 128 bitlik bir tanımlayıcı) dahil olmak üzere birkaç ek katman tarafından korunur. Güçlü bir ana şifre seçtiğiniz sürece, diğer şifreleriniz’ güvenlik seviyesi yüksek olacak.

1Şifre kullanımları 2 faktörlü kimlik doğrulama, bu da şifrelerinizi daha güvenli hale getirir. Hizmet, kullanıcılara rasgele bir sayı üretecine erişim sağlayan WebCrypto kullanır. Bu, kullanıcıların daha güvenli şifreler seçmesine yardımcı olacaktır. Şifreleme tasarımının şeffaf olmasını da seviyoruz.

Genel olarak, dosyaları, kredi kartı bilgilerini ve giriş bilgilerini saklamak için güvenli bir konum istiyorsanız 1Password güvenli bir seçimdir.

1Password Nasıl Kullanılır

Mac'te 1Password nasıl kullanılır?

  • Mac için uygulamayı indirin.
  • Yüklendikten sonra uygulamayı açın.
  • Tıklayın 1Password.com ve sonra tıklayın Kurulum Kodunuzu tarayın.
  • Uygulama, kurulum kodunuzu bulmak ve taramak için izlemesi kolay talimatlar verecektir. Şimdi sadece bir ana şifre girmeniz ve kaydolmanız gerekir.

Sen’farklı hesapların ve dosyaların bir listesini göreceksiniz. Yeni bir öğe oluşturmak için Dosya menüsü tıklayın ve Yeni öğe. Sen’Birkaç farklı öğe türü arasında seçim yapabilirsiniz. İstediğinizi bulun ve kaydedin.

Ayrıca, uygun gördüğünüz şekilde öğeleri düzenleyebilir, silebilir ve düzenleyebilirsiniz. Tarihe veya kategoriye göre sıralayabilirsiniz, örneğin.

Windows'ta 1Password nasıl kullanılır

  • Windows için uygulamayı edinin.
  • Uygulamayı açtıktan sonra, 1Password.com'da oturum açın, hoş geldiniz ekranında görünecek.
  • Tarayıcınızda 1Password hesabınızda oturum açın. Bunu web sitesinde yapabilirsiniz. Hesap sayfanıza gidin ve Uygulamaları Edinin.
  • 1Şifre'de şunu seçin: Kurulum Kodunuzu Tarama ve sonra Ekranımdan. Şimdi ana şifrenizi girin ve tıklayın oturum aç.

Gördüğünüz gibi, Windows uygulaması Mac sürümüne oldukça benzer. Mac uygulamasında olduğu gibi dosya ve hesaplar oluşturabilir, düzenleyebilir, silebilir ve sıralayabilirsiniz. Yeni bir öğe oluşturmak için + buton arama alanının yanındaki veya Ctrl + N tuş kombinasyonu. Bir öğeyi silmek için Ctrl + Del kombinasyon.

Chrome'da 1Password nasıl kullanılır?

  • 1Password X uzantısını Chrome Web Mağazası'ndan indirin. Uzantı ile, tarayıcınızı kullanırken şifreleri doldurabilir ve kaydedebilirsiniz. Uzantı, tüm çevrimiçi hesaplarınızda oturum açmayı kolaylaştırır.
  • İlk olarak, Chrome'un’s yerleşik şifre yöneticisi kapalı. 1Password X devre dışı bırakıldığında daha iyi çalışır.
  • Sen ne zaman’tarayıcıda bir kayıt ekranı belirir, 1Password simgesi otomatik olarak görünür.
  • Şifreleri doldurabilir ve kaydedebilirsiniz. 1Password X uzantısı, yeni bir tane oluşturmanız gerektiğinde sizin için şifreler önerecektir.

1Şifre fiyatlandırması

1Şifre maliyetleri Aylık 2,99 ABD doları. Ayrıca bir aylık 4,99 $ maliyet aile planı. Bu plan uygun olabilir 5 kullanıcı.

Ayrıca, orada’s kullanıcı başına aylık 3,99 ABD doları olan bir takım planı, kullanıcı başına aylık 7,99 ABD doları olan bir iş planı, ve özel bir fiyatı olan bir işletme planı.

İş planları daha fazla depolama kapasitesine sahiptir, bu yüzden daha pahalıya mal olurlar.

1Şifre vs LastPass

1Password Son Geçiş
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet Evet
Şifre gücü raporu Evet Evet
Güvenli paylaşım Yalnızca Aile ve Takım sürümlerinde Evet
Senkronizasyon Mac, iOS, Windows, Android, Linux, Chrome, Komut Satırı MacOS, Windows, Linux, Chrome

1Şifre vs Dashlane

1Password Dashlane
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet Evet
Şifre gücü raporu Evet Evet
Güvenli paylaşım Yalnızca Aile ve Takım sürümlerinde Evet
Senkronizasyon Mac, iOS, Windows, Android, Linux, Chrome, Komut Satırı MacOS, Windows, iOS, Android, Linux, Chrome

1Password, Dashlane ve LastPass'ın sahip olduğu özelliklerin çoğuna sahiptir. Parola gücü raporlarına ek olarak, her üç hizmet de iki faktörlü kimlik doğrulama ve otomatik web formu doldurma sunar.

1Password ayrıca, İhlal Raporu özelliği gibi Gözcü Kulesi özelliği içinde şifre kalitenizi artırmanıza yardımcı olacak araçlara da sahiptir. İhlal Raporu, veri ihlallerine dahil edilmiş bir e-posta adresine dayanarak güvenliği ihlal edilmiş hesaplar için hasibeenpwned.com'u tarar ve hesaplarınızdan herhangi biri varsa şifrenizi değiştirmenizi önerir “pwned.”

Genel olarak, 1Password şifreleri takip etmenin kolay ve güvenli bir yoludur. Uzantılarla, 1Password'u cihazlarınızın çoğunda kullanabilirsiniz. Ayrıca, hesabınızda hoş bir dokunuş olan birden fazla kasa oluşturabilirsiniz. Örneğin, özel şifrelerinizi ve dosyalarınızı saklamak için bir kasa ve paylaşım için ikinci bir kasa oluşturabilirsiniz. En büyük dezavantajı, ücretsiz sürümün olmaması, sadece 30 günlük ücretsiz deneme sürümünün olmasıdır..

Önerilen okuma:

En İyi Şifre Yöneticileri

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

59 + = 67