Avast Şifreleri incelemesi

Parola güvenliği şirketler, kamu kuruluşları ve hassas finansal veya kişisel bilgileri kullanan herkes için isteğe bağlı bir ekstra değildir. Herkes sosyal medya kaçırma, hırsızlık ve veri kaybına yol açan şifre korsanlığı veya kimlik hırsızlığı kurbanı olabilir.


Bu gibi tehditlerle, şifre yöneticileri kitlesel bir pazar bulmaya başladı. LastPass ve DashLane gibi uygulamalar ön plana çıktı, ancak şu anda kurulan teknoloji güvenlik markaları bunu takip ediyor. Ve antivirüs devi Avast şarjın önünde.

Bu derleme, rekabeti ölçüp ölçmediğini, neler sunabileceğini değerlendirerek Avast Parolalarına bakacaktır. Ve nihayetinde, şifrelerinizi güvende tutmak güvenilirse.

Avast Şifrelerine Giriş

Merkezi Çek Cumhuriyeti'nde bulunan Avast, her ay 2 milyar siber saldırıyı engellediğini ve dünya çapında yüz milyonlarca kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor. O’Oldukça saygın bir güvenlik şirketi ve tarih herhangi bir rehber ise, Parolalar portföyüne sağlam bir ek olmalıdır.

Uygulamanın kendisi, kullanıcıların çevrimiçi hizmetler için şifreleri güvenli bir şekilde saklamasına izin veren klasik bir şifre yöneticisidir. Her parola şifrelenir ve parola grupları ile korunabilir “usta” şifreler, yasadışı erişime karşı ekstra bir koruma katmanı ekleyerek.

Avast Parolaları: Avantaj ve Dezavantajları

Doğal olarak, Şifreler şifrelenmiş bir veritabanından biraz daha fazlasıdır. Bu artılar ve eksiler tablosu, masaya ne getirdiğine dair bir fikir edinmeye yardımcı olmalıdır:

Artıları

 • Avast ile yakından çalışır’antivirüs ve VPN (Sanal Özel Ağ) uygulamaları, çok yönlü bir dizi güvenlik aracı sağlar.
 • Neredeyse herkesin sorunsuzca kullanabileceği özenle tasarlanmış temiz arayüz.
 • Ana şifre fazladan bir kimlik doğrulama katmanı sağlar.
 • Ekleme seçeneği vardır “Güvenli Notlar” bu da gizli belgeleri neredeyse imkansız bir engelin arkasında saklamanızı sağlar.
 • Akıllı telefon kullanıcıları için tek dokunuşla giriş.
 • Chrome ve Firefox için tarayıcı uzantıları içerir.
 • Password Guardian güvenli şifreler bulmanıza yardımcı olur.
 • Ücretsiz sürüm çoğu kullanıcı için mükemmel şekilde işlevseldir.
 • Diğer şifre yöneticilerinden şifreleri içe aktarabilir.

Eksileri

 • Linux istemcisi yok.
 • Windows kullanıcılarının daha geniş Avast Antivirus uygulama paketini yüklemeleri gerekir.
 • Şifre paylaşımı değil’mevcut değil

Teknik özellikler

 • İşletim sistemleri: Windows 7 ve üzeri, MacOS, Android, iOS
 • Modlar: girişler, kredi kartları, Güvenli Notlar
 • Desteklenen tarayıcılar: Safari, Firefox, Chrome
 • Şifreleme: 256 Bit AES şifrelemeli ECDH Anahtar Sözleşmesi

Avast Şifreleri güvenli midir??

Avast Parolaları, oldukça su geçirmez hale getirmek için yeterli güvenlik özellikleri içerir. En önemlisi, şifrelerinizi ve kişisel verilerinizi 256 bit AES şifrelemesinin arkasında korur; bu da kırılması neredeyse imkansızdır. Ana şifre daha da fazla güvenlik sağlar.

Ancak, bunun PC'ler için ayarlanma şekli bazı kullanıcıları alarm verebilir. Uygulama, şifre yöneticisini ne sıklıkta yüklediğinizden bağımsız olarak, günde iki kez ana şifrenizi ister. Bu demektir ki’Avast ile korunmasız parolaların ortaya çıkma şansı. Ama bu değil’t diğer platformlar için bir sorun.

Avast Parolaları nasıl kullanılır?

Uygulamanın ücretli sürümünü kullanmak için’bir Avast Parolaları etkinleştirme kodu edinmeniz gerekir. Bu tamamen bir lisanslama sorunudur,’neredeyse tüm yazılımlarla bulacağım.

Bu etkinleştirme kodu, sipariş onayı e-postanızla gönderilmelidir. Öyleyse orada bir göz atın’uygulamaya erişmek için uğraşıyoruz.

Ancak, nasıl başlanacağı konusunda işletim sistemleri arasında bazı farklılıklar olabilir. Yani’kısaca tartışmaya değer.

Windows için Avast Parolaları

Önemli olarak, Parolalar yalnızca Avast Antivirus paketinin bir parçası olarak PC'ler için kullanılabilir. Yani, eğer yapmazsan’yüklü değilse,’t şifre yöneticisini kullanma. Eğer sen’Norton hayranıyım, şimdi bak. Orada’devam etmede çok az anlamı var.

Değilse, burada’Temel aktivasyon süreci:

 1. Antivirüs kullanıcı arabirimine gidin.
 2. Seç Menü bunu takiben Lisanslarım veya turuncuya sağ tıklayın Avast simgesi seçin ve Abonelik Bilgileri seçeneği açılır menüden.
 3. Basın Geçerli bir etkinleştirme kodu düğmesi girin, ve kodunu gir.
 4. Yeşile basın Enter düğmesi, ya sen’gitmek için iyi misin.

Mac için Avast Parolaları

Mac kullanıcıları’Antivirüs paketini indirmeniz gerekmediğinden etkinleştirme işlemi daha basittir. Bu durumda, Şifreler'in ücretsiz sürümünü indirin ve başlatın.

Şimdi, Avast Parolaları simgesi tıklayın ve Avast Parolalarını Aç seçeneği. Finder menü çubuğunda Git ve sonra, Uygulamalar. Ardından, Avast Parolaları simgesi.

Avast Parolası menüsünden, Premium seçeneğini etkinleştir. Şimdi aktivasyon kodunuzu girin. Ardından, Etkinleştir düğmesi, ya sen’hepsi bitti.

Chrome için Avast Şifreleri

Parolalarla ilgili en güzel şeylerden biri, onu bir Chrome uzantısı olarak ekleme yeteneğidir.

Chrome'u kullanmaya başlamak da oldukça kolaydır. Antivirüs paketini yükleyin ve seçin Başlamak.

Şimdi, Google Chrome'da etkinleştir.

Şimdi, Şifreler uzantısını yüklemek için Chrome tarafından sağlanan istemleri izleyin. o’hepsi orada.

Firefox için Avast Parolaları

Durum Chrome'a ​​benzer. Antivirüs uygulamasını açın, Firefox'ta etkinleştir menü seçeneği, ve komutları izleyin. Sen’basın gerekecek İzin ver düğmesi kurulumu tamamlamak ve kabul etmek Ekle Firefox uzantısı.

O zaman’yapıldığında, web sitelerini ziyaret ettiğinizde kasanızdaki şifreler otomatik olarak eklenmelidir - tıpkı geleneksel (ancak korumasız) tarayıcı şifre araçlarında olduğu gibi.

Avast Parolaları çalışmıyor mu? Müşterilerin karşılaştığı bazı yaygın hatalar

Şifreler kaygan bir güvenlik aracı olsa da, kullanıcılar bazen alıcıların bilmesi gereken sorunlarla karşılaşır.

Sorunlar en sık Windows güncellemelerinden sonra ortaya çıkıyor ve bu da Parolaların tekrar çalıştırılması için genellikle bir yama gerektirir.

Tarayıcı, etkin uzantılar listesinden Şifreleri otomatik olarak sildiğinde Firefox güncellemelerinde de sorunlar olabilir. Bu durumda, eklentiyi yeniden yüklemeniz gerekir ve her şey düzgün çalışmalıdır.

Birden fazla cihaza sahip bazı kullanıcılar, cihazlarını senkronize etme konusunda da sorunlarla karşılaşırlar. Avast'ın hesapları yönetme biçimi nedeniyle, akıllı telefonlarda ve dizüstü bilgisayarlarda şifreleri birleştirmek zor ve kullanıcıların eski şifreleri temizlemelerine neden oluyor.

Fiyatlandırma: Fiyat karşılığı değer?

Şifreler hem ücretsiz hem de ücretsiz olarak gelir “ödül” paket, ancak yükseltmek için ekstra ödeme yapmaya değer mi? Ücretsiz sürüm, şifre sahiplerinin gerektirdiği birçok şeyi yapar ve’kadar güvenli. Temel düzeyde, yükseltme’t gerekli.

Öte yandan, bazı faydaları vardır. Ücretli sürüm, kullanıcıların güvenlik uyarılarına yanıt vermesine yardımcı olan ve parolalarınızı güncellemenizi isteyen Password Guardian ile birlikte gelir..

Yalnızca ücretli sürüm özellikleri “tek dokunuşla giriş” akıllı telefon kullanıcılarının şifre kasalarına erişmelerini çok daha kolay hale getirir.

Bu özellikler aylık 1.53 $ fiyatla geliyor. Ekstra güvence ve rahatlığa ihtiyacınız varsa, bu ödemeye değer olabilir. Değilse, ücretsiz sürüm iyi olmalı.

O’Parolaların 30 günlük geri ödeme garantisi ile geldiğini de belirtmek gerekir. Yani eğer değilsen’Hizmetten memnun kalmazsanız aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Bu noktadan sonra, sen’belirli bir süreye kilitlenecek, bu yüzden aklınızda bulundurun.

Avast Parola karşılaştırmaları

Avast Şifreleri vs LastPass

Avast Parolaları
Son Geçiş
Fiyat
$ 1.53 / ay (18.36 $ / yıl) 24 $ / yıl
Cihaz sayısı
Sınırsız Sınırsız
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet Evet
Şifre gücü raporu Evet (premium sürümle) Evet
Güvenli paylaşım Hayır Evet
Tarayıcılar
Chrome, Firefox Chrome, Firefox, Edge, Maxthon, Safari, Opera
Senkronizasyon Windows, Mac, iOS, Android MacOS, Windows, Linux, iOS, Android, WatchOS

Avast Parolaları ve Dashlane

Ve bırak’s Parolaları diğer Dashlane ile de karşılaştırır. “büyük iki” şifre yönetim araçları:

Avast Parolaları
DashLane
Fiyat
$ 1.53 / ay (18.36 $ / yıl) 60 $ / yıl (4.99 $ / ay)
Cihaz sayısı
Sınırsız Bir (ücretsiz sürüm), Sınırsız (premium)
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet Evet
Şifre gücü raporu Evet (premium sürümle) Evet
Güvenli paylaşım Hayır Evet
Tarayıcılar
Chrome, Firefox Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer, Edge
Senkronizasyon Windows, Mac, iOS, Android Windows, Mac, iOS, WatchOS, Android

Güvenlik ihtiyaçlarınız için doğru şifre yöneticisini seçin

Bir şifre yöneticisi seçmek çok önemli bir karardır. Tek bir yanlış hareket ve şifrelerinizi tamamen açıkta bırakabilirsiniz.

O’Bu, bir güvenlik açığının bilgisayar korsanlarının kullanıcılara kötü amaçlı yazılım göndermesine izin verdiğini açıklayan KeePass gibi tedarikçilerinden kaçınmak için gereklidir. Ve bize göre, Avast Parolaları “dürüst” destek.

Sağlam şifreleme, basit bir arayüz ve cihazlar ve işletim sistemleriyle iyi uyumluluk özellikleri’s kullanışlı bir ek. Özellikle, Antivirüs paketini zaten kullanan kişiler için.

Ama, biz’bazı kusurları vurguladım ve kullanıcı şikayetleri’t Yaygın olmayan. Bu yüzden bunun farkında olun ve geri ödeme politikasını unutmayın. İşler ters giderse, Dashlane ve LastPass da birkaç tık ötede.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

91 − = 90