Avira İnceleme

Çevrimiçi güvenlik günümüzde giderek daha fazla endişe verici hale geliyor’s dijital manzara. Avira'ya göre’web sitesinde, veri hırsızlığının% 81'i zayıf veya çalınan parolaların bir sonucu olarak ortaya çıkar. Orada’Bu büyüyen tehdide karşı koymak için tasarlanmış sayısız çözüm ve en yaygın çözümlerden biri şifre yönetim yazılımı.


Bunun en önemli örneklerinden biri Avira Password Manager. Avira, kullanımı kolay olmakla birlikte, uygun bir fiyata güvenli şifre depolama, paylaşma ve yönetim sağlayabilir.

Lehte ve aleyhte olanlar

Avira Password Manager'ı kullanmanın bazı avantajları ve dezavantajları vardır;’Hangi şifre yöneticisinin en iyi olduğuna karar vermeye çalışıyorsunuz.

Artıları:

  • Şifreleri cihazlar arasında senkronize etme. Bu, tüm şifrelerinizi ihtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir cihazdan kolayca yönetmenizi sağlar.
  • İki faktörlü kimlik doğrulama. Bu özellik, ikinci bir güvenli cihazda onay gerektirerek veya ikinci bir güvenli cadde ile giriş bilgilerinize ekstra güvenlik eklemenize olanak tanır.
  • Ücretsiz sürüm mevcut. Bu, uzun vadeli bir plana para yatırmadan önce ürünü test etmenizi sağlar.
  • Güvenli şifreleme. Bu, şifrelerinizi ve diğer verilerinizi kötü niyetli aktörlerden ve meraklı gözlerden korur.
  • Otomatik doldurma. Bu özellik, oturum açma formlarını otomatik olarak dolduracak şekilde ayarları yapılandırmanıza olanak tanır ve oturum açmayı daha hızlı ve kolay hale getirir.
  • Güvenli şifre oluşturma. Avira, giriş bilgilerinizin potansiyel güvenliğini artırarak karmaşık, güvenli şifreler oluşturabilir.

Eksileri:

  • Ücretsiz sürüm, uygulamanın kendisini yavaşlatan ve ücretsiz sürümü kullanmak için biraz can sıkıcı hale getiren çok sayıda reklam ve satışa sahiptir..
  • Avira ile hafif bir şeffaflık eksikliği var’s hizmetleri. Yazılımın kullandığı güvenlik standartlarının yanı sıra ücretsiz sürümün sınırlamaları hakkında doğru bilgiler bulmak zor olabilir.
  • İlginçtir ki, yazılım’Avira'da çalışmıyor gibi görünüyor’kendi web sitesi.
  • Orada’Şifreler için şifreli güvenli paylaşım seçeneği yok.

Gördüğümüz gibi, birkaç küçük dezavantaj ile dengelenen bir dizi iyi avantaj var. Bu oldukça tipik ve biz’Avira Password Manager'a daha yakından bakmanız gerekecek’ne sunabileceği hakkında daha iyi bir fikir edinmek istiyorsak işlevselliği.

Teknik özellikler

Avira'nın birçok ilginç özelliği var ve iyi geliştirilmiş bir güvenlik profili ile birlikte geliyor. Yazılım güvenli parolalar oluşturabilir ve bunları esasen kırılmaz bir standart olan AES-256 bit şifreleme ile depolayabilir. Bu kazandığınız anlamına gelir’Bilgisayar korsanları veya diğer kötü niyetli aktörler için şifrenizi zorlayarak zorlamak zorunda değilsiniz.

İstemci bir “ana şifre” Avira'da şifreli bir durumda saklanan bir ana parola kullanarak kullanıcıya diğer tüm işlevler üzerinde tam kontrol sağlayan sistem’s sunucuları. Bu çok güvenli bir kurulum ve bu özelliğin arkasındaki gerçek teknik bilgiler hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olmak güzel olsa da, zihninizi rahatlatacak kadar güvenli olmalıdır.

Avira Password Manager, kullanıcıların ek bilgileri saklamak veya farklı şifreleri ve ne için kullanıldıklarını takip etmelerine yardımcı olmak için şifreleriyle birlikte notlar oluşturmalarını sağlar..

Ayrıca, çevrimiçi formlar için kullanıcıların otomatik olarak her yerde oturum açmak istediklerinde giriş bilgilerini yazma yorucu sürecini atlamasına izin veren otomatik doldurma özelliği de vardır. Bu özellik, cihazlar arasında şifreleri senkronize etme özelliği ile daha da kullanışlı hale getirildi.

Ayrıca, kullanıcıların hesap ayarlarını kontrol edebilecekleri veya şifrelerini yönetebilecekleri çevrimiçi bir gösterge tablosu da vardır, hizmet ayrıca daha fazla entegrasyon ve kolaylık için bir tarayıcı uzantısı sunar.

Avira Password Manager Güvenli mi??

Güvenlik söz konusu olduğunda en önemli soru, yazılım tarafından kullanılan şifreleme düzeyidir. Bilgilerinizi ve parolalarınızı güvenli bir şekilde tutmazlarsa, pahalı veya karmaşık parola yönetimi çözümlerini kullanmanın bir anlamı yoktur..

Daha önce de belirttiğimiz gibi Avira, çok güvenli olduğu düşünülen AES-256 bit şifreleme kullanıyor. Yok’t Güvenlik özellikleri hakkında bir sürü teknik ayrıntı var, bu biraz sürükleniyor, ancak bilgi sahibi oldukları şeyler kesinlikle yasal görünüyor.

Avira Password Manager nasıl kullanılır?

Kayıtlı bir hesabınız olduğunda ve’İstediğiniz planı seçtikten sonra, hizmeti indirmek ve yüklemek oldukça kolaydır. Ayrıca otomatik doldurma ve şifre oluşturma özelliklerinin daha kolay entegrasyonunu sağlayan IE, Firefox, Chrome ve diğer önemli tarayıcılar için tarayıcı uzantıları da vardır..

Yazılım yerel istemcilere Windows, MacOS, iOS ve Android. Masaüstü uygulamaları Avira web sitesinden indirilip yüklenebilir, mobil uygulamalar ise ilgili uygulama mağazalarından edinilebilir.

Fiyatlandırma

Avira Password Manager için temel paket ömür boyu ücretsizdir. Ücretsiz sürümün işlevselliği ve sınırlamaları’t Avira'da bulmak kolay’s web sitesi, ancak ücretsiz sürümün’t Bir saniye içinde alacağımız pro sürümü için web sitesinin listelediği ekstra özelliklere sahip olmak.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli şey, ücretsiz sürümün, hizmeti yavaşlatabilecek ve kullanımı can sıkıcı hale getirebilecek çok fazla reklam ve yükselişe sahip olmasıdır..

Avira Password Manager Pro maliyetleri Yıllık abonelik için 36.52 $.

Bu pakette Hesap Denetimi, Web Sitesi Denetimi ve Parola Denetimi gibi ek özellikler bulunur. Bu üç özellik, güvenliğinizin nerede bulunmadığı konusunda iyi bir fikir edinmek için güvenlik durumunuzu gözden geçirmek için yapılmıştır. Pro paketinin ekstra özellikleri olmadan reklamsız bir sürüm için daha ucuz planlara sahip olmak güzel olsa da fiyat oldukça standarttır.

LastPass ve Avira Şifre Yöneticisi

Özellikleri Avira Şifre Yöneticisi Son Geçiş
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet Evet
Şifre gücü raporu Hayır Evet
Güvenli paylaşım Hayır Evet
Farklı cihazlarda senkronizasyon Evet, Windows, MacOS, iOS ve Android arasında Evet, Windows, MacOS, iOS ve Android arasında

Önerilen okuma:

En İyi Şifre Yöneticileri

Avira Phantom VPN incelemesi

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 39 = 45