Şifre Güvenli İnceleme

Password safe, kullanıcılarının dijital yaşamlarını kolaylaştırmak için tasarlanmış açık kaynaklı bir şifre yönetim çözümüdür. Şaşırtıcı derecede geniş bir şifre yönetimi çözümleri sunmak için güçlü bir GUI arayüzü kullanır ve kullanıcıların şifrelerini güvenli ve sürekli genişleyen bir platformda yönetmelerine olanak tanır. Tanınmış güvenlik teknolojisi uzmanı Bruce Schneier tarafından tasarlanan Password Safe, kullanıcıların güvenli ve kolay bir şekilde şifrelenmiş kullanıcı şifreleri oluşturmalarına ve bunları erişilebilir ve kullanımı kolay bir şekilde yönetmelerine olanak tanır.


Genel olarak, Password Safe, orta ve ileri düzey kullanıcıların şifrelerini açık kaynaklı ve ücretsiz bir çözümle yönetmeleri için iyi bir yol sağlar. Daha az deneyime sahip kullanıcılar bu çözümden daha az yararlanacaktır, ancak yine de kontrol etmeye teşvik edildim..

Lehte ve aleyhte olanlar

Herhangi bir iyi şifre yönetim yazılımı gibi, onunla birlikte gelen bir dizi avantaj ve dezavantaj vardır. Eklentiler veya komut satırı arabirimleri aracılığıyla kullanılabilen deneysel özelliklerden ve diğer açık kaynak özelliklerinden bazılarını kullanacak kadar teknoloji meraklısı olan kullanıcılar için kapsamlı bir güvenlik ve diğer özelliklerin listesi vardır..

Profesyoneller:

  • Teknoloji meraklısı kullanıcılar için iyi
  • Açık kaynak
  • Kullanımı kolay

Eksiler:

  • Diğer cihazlarla sınırlı entegrasyon
  • Bazı özellikler komut satırı bilgisi gerektirir

Gördüğümüz gibi, açık kaynaklı yazılım kullanma konusunda daha fazla bilgiye sahip kullanıcılar için çok fazla dezavantaj yoktur. Avantajların çoğu daha teknoloji meraklısı kullanıcılara özgü olsa da, daha az yetenekli kullanıcılar sınırlı hissetmemelidir, çünkü temel yazılım hala aldatıcı olarak kullanımı kolaydır.

Teknolojik özellikler

Password Safe, güvenli şifre yönetimi için basit bir GUI sistemi kullanır. Daha fazla güvenlik gerektiren kullanıcılar için iki faktörlü kimlik doğrulama özellikleri ve şifreleme seçenekleri vardır ve yazılımın açık kaynak olması nedeniyle çok çeşitli seçenekler mevcuttur. Yazılımın açık kaynak niteliği, kullanıcının açık kaynak yazılıma özgü eklentileri ve komut satırı arabirimlerini kullanmaya alışkın olması durumunda çok çeşitli özelliklere erişebileceği anlamına gelir.

Bu şifre yönetimi çözümünün açık kaynaklı ve neredeyse parça parça doğasının iş bağlamları veya büyük ölçekli operasyonlar için en iyi seçenek olmadığını belirtmek önemlidir. Bunlar gibi uygulamalar için çok geniş ve kullanışsızdır. Bu tür uygulamalar için kullanılabilecek başka seçenekler olmasına rağmen, bu daha küçük ölçekli şifre yönetimi ihtiyaçları için yetkin bir çözüm olmaya devam etmektedir.

Şifre Güvenli mi??

Açık kaynaklı bir çözüm olarak, bu şifre yöneticisinin güvenliği gerçekten kullanıcıya bağlıdır. Temel yazılım çok güvenlidir ve kullanıcının izinler ve şifre grupları gibi çok çeşitli güvenlik önlemleri almasını sağlar. Daha fazla güvenlik isteyen kullanıcılar için de şifreleme seçenekleri var.

Genel olarak, yazılım çok güvenlidir ve yalnızca deneyimsiz kullanıcılar yazılımdan ödün vermeyen güvenilir olmayan eklentiler yüklerse savunmasız hale gelir. Her zaman olduğu gibi, en iyi seçenek kullandığınız yazılımı anladığınızdan emin olmaktır. Bu yazılımla ilişkili çeşitli eklentiler ve deneysel projeler aracılığıyla sağlanan geniş özellik yelpazesi, insanların ücretsiz ve açık kaynaklı bir ortamda yüksek kaliteli şifre yönetimi deneyimi yaşamaları için eşsiz bir fırsat sunar..

Şifre Güvenli nasıl kullanılır

Password Safe, parola yönetimi için şaşırtıcı derecede güçlü bir açık kaynak seçeneğidir ve parola yönetimi seçeneklerinin geniş uygulamalarına izin verir. Password Safe'i kullanmak, yalnızca temel özellikleri kullanmak isteyen kullanıcılar için çok basit olabilir veya deneysel üçüncü taraf açık kaynak özelliklerinden bazılarını kullanmak isteyen kullanıcılar için önemli ölçüde karmaşık olabilir. Açık kaynak olduğu için umutlu yazılım geliştiricilerinin projenin kendisine katkıda bulunma olasılığı da vardır..

Genel olarak, Password Safe, mobil platformlar da dahil olmak üzere bir dizi cihazda kolayca indirilebilir ve çalıştırılabilir, ancak biz’özellikle bir sonraki bölümde yer alan birkaç ana platformdan geçeceğim. Genel kullanım ilkeleri, platform ne olursa olsun aynıdır, ancak yine de her işletim sisteminin yazılımla nasıl etkileşime girdiğine özel bir göz atmak iyidir..

Windows için Şifre Güvenli

Windows kullanıcısıysanız, Password Safe'in kurulumu ve genel kullanımı çok basit ve basittir. Password Safe'e gidebilirsiniz’s karşıdan yükleme sayfası almak için yazılımı çalıştırmanız gerekir. İndirme düğmesine bastığınızda, üçüncü taraf web sitesinde Fosshub.com olarak bilinen bir indirme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu web sitesi mükemmel bir şekilde güvenilirdir ve ihtiyacınız olan yükleyici ile ilgili indirme bağlantısına basabilirsiniz.

Kurulduktan sonra, çeşitli şifre yönetimi ve güvenlik özellikleriyle oynayabileceğiniz GUI'ye erişmek için programı çalıştırabilirsiniz. Daha ileri düzey kullanıcılar daha fazla bilgi için Password Safe web sitesindeki kılavuzlara göz atabilir.

Mac için Şifre Güvenli

Mac kullanıcıları için indirme ve kullanım genellikle Windows kullanıcıları ile aynı olacak, ancak mac kullanıcılarının GNOME gibi uygun bir uygulama aracılığıyla yazılıma erişmeleri gerekecek.

MacOS'ta Password Safe kullanmak isteyen kullanıcılar için çevrimiçi olarak önemli miktarda literatür vardır ve devam etmeden önce açık kaynaklı yazılımların nasıl düzgün kullanılacağı hakkında çok fazla bilgi edinmek her zaman iyi bir fikirdir..

Parola Kasası çalışmıyor

Parola Güvenli GUI gerekir’t Sadece temel özellikleri kullanıyorlarsa kullanıcılara çok fazla sorun verir. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar hatalarla karşılaşacak ve daha gelişmiş açık kaynaklı şifre yönetimi çözümlerine özgü daha gelişmiş özellikleri kullanmaya çalışırken.

Şifre Güvenli fiyatlandırma

Password Safe, tüm yazılımını ve ilgili hizmetlerini ücretsiz olarak sunan tamamen ücretsiz, açık kaynaklı bir şifre yönetim çözümüdür. Yazılım geliştiricilere yönelik kaynak kodlarını da sunarlar, böylece programlama becerisine sahip insanlar istedikleri takdirde projeye katkıda bulunabilirler.

Şifre Güvenli vs KeePass

Özellikleri Şifre Güvenli KeePass
İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Evet Hayır
Web formlarını otomatik doldurma Evet Evet
Şifre gücü raporu Hayır Hayır
Güvenli Paylaşım Hayır Hayır
Senkronizasyon Hayır Hayır
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 4 =