Şifre yöneticisi incelemesini geç


Tüm büyük platformlarda bulunan Enpass, çevrimiçi hesaplarınızı güvende tutmak için kapsamlı bir dizi şifre yönetimi özelliği sunar. Yine de bir yakalama var mı?

Şifreler gerekli bir kötülüktür. Güvenlik nedeniyle onlara ihtiyacımız var, ancak düzinelerce şifreyi takip etmek kolay değil. Her şey için aynı şifreyi kullanmadığınız sürece, bu da tüm amacı yenme eğilimindedir. Ancak, sürekli olarak güvenli ve hatırlanması kolay yeni ve benzersiz şifreler bulmak birçok farklı hesabınız varsa düpedüz imkansız olabilir..

Enpass şifre yöneticisi bu soruna pratik bir çözümdür: hatırlamanız gereken tek şey “usta” Parola ve Enpass gerisini halleder.

Bu Enpass incelemesinde,’artılarını ve eksilerini, kullanımını ve fiyatlandırmasını inceleyeceğim. Son olarak, bu şifre yöneticisinin rekabete nasıl karşılık verdiğini görmek için’hizmeti iki popüler alternatifle karşılaştıracağız: 1parola ve LastPass.

Enpass'ın artıları ve eksileri

İzin Vermek’Bu Enpass incelemesine bazı avantajlarını keşfederek başlayın.

Yeni başlayanlar için’s Windows, macOS ve Linux masaüstü için ücretsiz kullanıcılar. Bazı şifre yöneticileri ücretsiz sürümleri için yalnızca bir barebone özelliği sunuyor olsa da, Enpass sağlam bir şifre yönetim aracının beklenen tüm işaretlerini sunar.

Bir kuruş harcamadan, aşağıdaki özelliklere sahip olursunuz:

  • Güçlü şifre oluşturma
  • Otomatik kilit
  • Otomatik doldurma
  • Senkronizasyon desteği
  • Şifre yakalama ve tekrar oynatma (Enpass tarayıcı uzantısı ile)
  • Şifreli bir veri kasası
  • Güvenli şifre paylaşımı

(Çoğunlukla) ücretsiz bir şifre yöneticisi için, bu oldukça cömert bir özellik setidir.

Öte yandan, Enpass şifre yöneticisi masaüstü kullanımı için ücretsizken, o’s mobilde ücretsiz değil, sensiz’iOS ve Android için 25 öğe ve bir kasa sınırı ile iyi olacak.

Enpass nasıl kullanılır?

Diğer birçok şifre yöneticisinin aksine, Enpass bulut tabanlı değil. Şifreleri yerel olarak saklar ve ev wifi'niz arasında senkronize etmeniz gerekir. Bu, uygulamayı ihtiyacınız olan herhangi bir platforma veya cihaza yükleyeceğiniz ve e-posta adresinizi gireceğiniz anlamına gelir.

Enpass, çok çeşitli platformları destekler ve aşağıdakiler için uygulamalar sunar: Windows, macOS, Linux, iOS, Android ve ChromeOS, ve tarayıcı uzantıları Chrome, Firefox, Edge, Opera, Vivaldi ve Safari.

İlk yüklediğinizde,’Ana Şifre oluşturmanız gerekir. Güçlü ve güvenli bir tane seçin, ancak bir’hatırlayabileceğim. Ana Şifreyi kaybederseniz, kazandınız’hesabınızı geri yükleyemezsiniz.

Bu noktada, uygulamaya yalnızca bir cihazda ihtiyacınız varsa,’yeniden yapılır. Başka bir bilgisayarda veya akıllı telefonda kullanmak istiyorsanız,’ek uygulamayı yüklemeniz ve Ana Şifrenizi girmeniz gerekecek.

Bulut üzerinden senkronize edebilirsiniz, ancak ayrı bir bulut depolama uygulaması indirmeniz gerekir, çünkü Enpass'ın kendisi de belirttiğimiz gibi değil’t bulut tabanlı.

Cihazlarınızın ve tarayıcılarınızın çoğunun kendi şifre yönetim mekanizmaları vardır. Sen’Enpass'a müdahale edebildikleri için bunları devre dışı bırakmak isteyeceksiniz.

Şifreleri tarayıcınızdan alamazsınız, ancak Dashlane, LastPass'den şifreleri aktarabilirsiniz, ve birkaç şifre yöneticisi daha. Teknik olarak, ithalat tüm bu farklı yöneticilerle desteklenirken,’her zaman güvenilir bir şekilde çalışma.

Varsayılan olarak, uygulamalar şifreleri depolar ve senkronize eder, ancak’t Şifre yakalama ve tekrar oynatma olanağı sunar. Bu özelliği kullanabilmek için’Enpass ile günlük etkileşiminizin çoğunu denetleyecek bir tarayıcı uzantısına ihtiyacınız olacak.

Eksiksiz bir Enpass deneyimi için, hem uygulamayı hem de uzantıyı yüklemenizi kesinlikle öneririz.

Fiyatlandırmayı geçin

Enpass Free masaüstü sürümü tüm özelliklere sahiptir, ancak mobil cihazınıza en fazla 25 öğe kaydetmeye izin verir. Premium sürüm, hem masaüstü hem de mobil cihazlarda tam erişim sağlar $ 1.49 / ay yıllık faturalandırma, $ 1.99 / ay yılda iki kez faturalandırılır veya $ 53.99 ömür boyu lisans için. Mevcut Pro kullanıcıları kazandı’t Tüm özellikleri korumak için ödeme yapmak zorunda.

Son zamanlarda, Enpass abonelik tabanlı bir modele geçti, bu yüzden artık her mobil uygulama için fazladan ödeme yapmanız gerekmiyor. Şimdi kayıt için yalnızca satın alma işlemine bağlanan ve hesabınızı geri yüklemeye izin veren e-posta adresiniz gerekiyor.

Bununla birlikte, genel olarak, Premium uygulama sunduğu özellikler için makul fiyatlı bir ürün.

Alternatifleri geçin

Enpass vs LastPass

Enpass Son Geçiş
İki faktörlü kimlik doğrulama Hayır Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet Evet
Şifre gücü raporu Evet Basit güç raporu. Güvenlik Sorunu özelliği mevcut
Güvenli paylaşım Evet Evet
Senkronizasyon Windows, macOS, Linux, iOS, Android, ChromeOS macOS, Windows, Linux, Chrome, iOS, Android

Enpass vs 1parola

Enpass 1Password
İki faktörlü kimlik doğrulama Hayır Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet Evet
Şifre gücü raporu Evet Hayır
Güvenli paylaşım Evet Yalnızca Aile ve Takım sürümlerinde
Senkronizasyon Windows, macOS, Linux, iOS, Android, ChromeOS macOS, Windows, iOS, Android

Enpass şifresi LastPass ile karşılaştırıldığında biraz daha kısadır. Sadece sonuncusu iki faktörlü kimlik doğrulamasına sahiptir, bu biraz hayal kırıklığı yaratır. Bununla birlikte, her ikisi de otomatik doldurma, mükemmel uyumluluğa sahiptir ve kullanıcılara ayrıntılı şifre gücü raporları sağlar. Enpass paylaşımı güvenli hale getirdi, ancak burada geri izleyemezsiniz, böylece’sadece gerçekten güvendiğiniz insanlarla bir şeyler paylaşmak isteyeceksiniz.

1parola da iyi bir alternatiftir. Bu ürün otomatik web formu doldurma özelliğine sahiptir, ancak şifre gücü raporları sunmaz. 1parola ayrıca şifreleri güvenli bir şekilde paylaşmanın kolay bir yolundan yoksundur.

Üçünden LastPass ile en fazla özelliği elde edersiniz.

Sonuç olarak

Genel olarak, Enpass'ın iyi bir şifre yöneticisi olduğunu düşünüyoruz, ancak’orada en iyisi de değil.

Bu araçla çok şey yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar için her zamanki işlemleri yapabilirsiniz: şifreleri yakalayın, saklayın ve tekrar oynatın. Ayrıca belgeleri ve fotoğrafları güvenli bir kasada saklayabilir, aileniz ve arkadaşlarınızla dosya ve şifreleri paylaşabilirsiniz. Ücretsiz bir ürün için,’oldukça fazla.

Bununla birlikte, Enpass, diğer popüler şifre yöneticileri tarafından sunulan belirli özelliklerin eksikliğinden de muzdariptir. Özellikle kazandı’t İki faktörlü kimlik doğrulama.

Hizmetin’t Bulut tabanlı düşünülmesi gereken başka bir şeydir. Bazı kullanıcılar her şeyin yerel olarak depolanmasını tercih eder, ancak cihazlar arasında şifreleri senkronize etmeyi biraz daha zorlaştırır.

Her şey düşünüldüğünde, Enpass kesinlikle denemeye değer’basit ama güvenilir bir şifre yöneticisi arıyor. Sonuçta, o’s (çoğunlukla) ücretsiz.

Önerilen okuma:

En İyi Şifre Yöneticileri

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 77 = 87