Kaleci şifre yöneticisi incelemesi


Keeper nedir? Keeper, daha güçlü şifreler oluşturmanıza ve bu şifreleri güvende tutmanıza yardımcı olabilecek bulut tabanlı bir şifre yöneticisidir. Keeper ayrıca şifreleri, giriş bilgilerini, dosyaları, kredi kartı bilgilerini ve diğer gizli dijital içerikleri depolayabileceğiniz bir dijital kasadır..

Bu Keeper incelemesi, Keeper'ın avantajlarını ve dezavantajlarını, teknik özellikleri ve güvenlik özelliklerini dikkate alacaktır. Biz’Keeper alternatiflerine de bakacak ve Keeper'ı çeşitli platformlarda nasıl kullanacağınıza bakacağım.

Kalecinin Artıları ve Eksileri

Keeper'ın büyük bir avantajı mükemmel uyumluluğudur. Windows, macOS, Android, iOS, Kindle ve Linux ile çalışır. Chrome, Firefox, Safari, Edge ve Internet Explorer için uzantılar da vardır.

Diğer önemli noktalar arasında iki faktörlü kimlik doğrulama ve güvenli parola paylaşımı yer alır. Araç oldukça ucuz. Ayrıca 7/24 destek veriyorlar.

Parola yöneticisi web formu doldurmaya izin verirken, işlev sınırlıdır. Başka bir dezavantajı, eğer’Keeper gibi yenisine geçmek zor olabilir. Arabirim de forte değil. Tasarım şimdi eskisinden daha iyi olmasına rağmen. Bununla birlikte, yine de bazı iyileştirmeler kullanabilir.

Teknik özellikler

Keeper için iOS 9.0 veya üstü, Windows 10 sürüm 15063.0 veya üstü, Android 4.4 veya üstü, OS X 10.10 veya üstü gerekir. Ayrıca Linux ve Blackberry cihazlarının daha yeni sürümlerinde de çalışacak.

En popüler tarayıcıların uzantılarıyla Keeper'ı sahip olduğunuz çoğu cihazla kullanabilirsiniz.

Kaleci alternatifleri

Keeper genel olarak harika bir uygulama olsa da, bunun yerine kullanabileceğiniz bazı önemli alternatifler var.

LastPass son derece popüler bir şifre yöneticisidir. O’s ücretsiz, güvenilir ve kullanımı basit. LastPass, 2 faktörlü kimlik doğrulama, şifre üreticisi, güvenli paylaşım ve birinci sınıf şifreleme dahil olmak üzere Keeper ile aynı özelliklerin çoğuna sahiptir..

Diğer seçenek, ücretsiz bir sürümü olan başka bir şifre yöneticisi olan Dashlane'dir. Her ikisinin de 2 faktörlü kimlik doğrulama, güvenlik testleri, tek taraflı şifreleme ve şifre üreteçleri gibi harika güvenlik özellikleri var.

Keeper aileler için daha iyidir, ancak Dashlane ve LastPass'in işletmeler için daha fazla seçeneği vardır. Üçüncü seçenek 1 paroladır. O’aynı zamanda aileler ve işletmeler için mükemmel olan, ancak bireysel kullanıcılar için daha az ideal olan bulut tabanlı bir şifre yöneticisidir. 1parola katı şifreleme, güvenli bir kasa, dosya ve parola paylaşımı (Aile ve Ekip sürümleri) ve bir parola oluşturucuya sahiptir.

Kaleci vs LastPass

Kaleci Son Geçiş
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet (biraz sınırlı) Evet
Şifre gücü raporu Evet Evet
Güvenli paylaşım Evet Evet
Senkronizasyon Sadece ücretli planlar için!
Windows, MacOS, Android, iOS, Kindle, Linux, Chrome, Firefox, Safari, Edge ve Internet Explorer
MacOS, Windows, Linux, Chrome

Kaleci vs Dashlane

Kaleci Dashlane
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet (biraz sınırlı) Evet
Şifre gücü raporu Evet Evet
Güvenli paylaşım Evet Evet
Senkronizasyon Sadece ücretli planlar için!
Windows, MacOS, Android, iOS, Kindle, Linux, Chrome, Firefox, Safari, Edge ve Internet Explorer
MacOS, Windows, iOS, Android, Linux, Chrome

Daha fazla bilgi için LastPass İncelemesinin ve Dashlane İncelemesinin tamamını okuyun.

Keeper nasıl kullanılır?

Sen’üçüncü taraf bir tane kullanmadan önce tarayıcınızda yerleşik olan şifre yöneticisini devre dışı bırakmak isteyeceksiniz. Kaleci’s web sitesi Keeper uygulamasını yüklemek için harika bir adım adım öğretici vardır. O’bu şekilde daha iyi çalışacağım.

Bir kere sen’Keeper'ı cihazınıza yüklediyseniz, ilk adım Ana Şifre belirleyin. Parola yöneticileri yalnızca Ana Parolaları kadar güvenli olduğu için çok güçlü bir parola istiyorsunuz. Seçtiğiniz şifrenin göreceli gücünü gösteren bir şifre yazdığınızda bir çubuk görünecektir.

O zaman yapacaksın güvenlik soruları yarat yedeklemeleri geri yüklemeniz veya Keeper'ı yeni cihazlarda kurmanız gerekirse daha sonra kullanabilirsiniz. Tıklayın Hesap oluştur.

Artık Keeper'ı mobil cihazlarınıza kolayca indirebilirsiniz. Keeper uygulamasını Play Store veya iOS App Store'dan indirmeniz yeterlidir. Cihazları senkronize etmek için e-postanızı ve Ana Şifrenizi girin.

Ardından, şifreleri ve dosyaları depolayabileceğiniz klasörler ve alt klasörler oluşturabilirsiniz. Yeni bir klasör oluşturmak için Yeni oluşturmak. O’normal klasör veya paylaşılan klasör arasında seçim yapmak mümkündür.

Şifre yakalama ve tekrar oynatma nasıl çalışır?

Yeni bir siteye giriş yaptığınızda Keeper şifreleri yakalar. Bir giriş ekranı tespit edildiğinde, yeni bir kayıt oluşturmanızı isteyen bir pencere açılacaktır.. Yeni bir kayıt oluşturmak, giriş bilgilerini Keeper'a kaydeder.

Siteyi tekrar ziyaret ettiğinizde, giriş bilgileri otomatik olarak kendini doldurur. Bu, standart giriş sayfalarıyla çalışır, ancak kazanılır’t Standart olmayan giriş sayfalarında güvenilir bir şekilde çalışma. Şifre yakalama yoksa’t Otomatik olarak çalışırsa, kilit simgesini tıklamayı ve şifreyi manuel olarak yakalamayı deneyebilirsiniz.

Güvenlik özellikleri

Keeper bir dizi yararlı güvenlik özelliği sunar. Keeper, verileri sunucu düzeyinde değil, aygıt düzeyinde şifreleyen sıfır bilgili bir güvenlik sağlayıcısıdır. Düz metinde hiçbir veri depolanmaz. Kullandıkları şifreleme, en iyi ve en popüler şifreleme seçeneklerinden biri olan AES 256 bit'tir. Sahip oldukları bir diğer güvenlik özelliği de çok faktörlü kimlik doğrulamadır. Keeper ile ilgili en güzel şey, verilerin yalnızca şifresini çözebilmesidir, Keeper bunu yapamaz. Hesap kurtarma işlemi de ekstra güvenlik sağlar. Çoğu şifre yöneticisinde olduğu gibi, yine de Ana Şifrenizin kalitesi önemlidir.

Paylaşım

Keeper ile şifreleri diğer Keeper kullanıcılarıyla güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz. Parolaları veya diğer kayıtları paylaşmak için diğer kullanıcıyı girmeniz gerekir’s e-posta adresi. Keeper, e-postanın başka bir Keeper kullanıcısına karşılık gelip gelmediğini tanıyabilecektir. Diğer kullanıcı daha sonra postalarında bir bildirim alır. Dosyayı yalnızca kullanıcıyla paylaşılacak şekilde ayarlayabilir veya onlara dosyayı düzenleme ve paylaşma olanağı verebilirsiniz. Ayrıca, diğer kullanıcıları kaydın sahipleri yapabilirsiniz. Dosyaları birden fazla kullanıcıyla paylaşmak istiyorsanız, paylaşılan bir klasör oluşturma seçeneğiniz de vardır.

Acil durum erişimi

Güvenli şifre yöneticilerinin potansiyel bir dezavantajı, kontrolün kullanıcı ile sıkı bir şekilde olmasıdır. Orada’bir kullanıcının geçmesi durumunda ailesiyle paylaşmak isteyeceği kasadaki olası bilgiler. Keeper, beş adede kadar Keeper kullanıcısına acil durum erişimi vermenizi sağlar. Güvendiğiniz beş aile üyesini veya arkadaşınızı seçin ve e-postalarını ekleyin. Siz hesabınıza erişmeye çalışırlarsa erişimi iptal edebilirsiniz’hala hayatta. Sen’sizden başka biri hesabınıza erişirse e-postanıza bir bildirim gönderilir.

Genel olarak, Keeper piyasadaki en güvenilir ve güvenli şifre yöneticilerinden biridir. Son güncellemeler, şifre yöneticisini ilk başlatıldığında olduğundan daha iyi hale getirdi. O’kullanımı kolay, birçok farklı cihazla uyumlu ve ucuz.

Önerilen okuma:

En İyi Şifre Yöneticileri

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 51 = 59