KeePass şifre yöneticisi incelemesi


Şifreler gerekli bir kötülüktür. Çoğu durumda, şifreler çok basittir ve bu nedenle güvenli değildir veya’hatırlamak için çok karmaşık. Bir şifre yöneticisi kullanmak, şifrelerinizin kullanılmasını çok daha kolay hale getirir. Bu inceleme KeePass üzerine odaklanacaktır. Biz’Bu şifre yöneticisi ile ilişkili artıları ve eksileri bakacağız. Biz’Ayrıca teknik özellikleri, fiyatı ve güvenlik özelliklerini paylaşacağız. Bizden sonra’KeePass'ın nasıl kullanılacağını ve diğer birkaç şifre yöneticisiyle karşılaştıracağım.

Biz’hizmeti kullanmanın avantajlarını keşfederek bu KeePass incelemesine başlayacağım.

Lehte ve aleyhte olanlar

KeePass'ın en iyi yanı,’ücretsiz. Ayrıca, iki faktörlü kimlik doğrulama gibi standart şifre yönetimi özelliklerine de sahiptir. Aşağı yönde, orada’s otomatik şifre yakalama fonksiyonu yok. Birden fazla cihazda senkronize edebilirsiniz, ancak’t En kolay işlem. Orada’s ayrıca mobil destek yok.

KeePass hakkında sevdiğimiz bir başka şey de, kaydedilmiş şifreleri bir dizi farklı kaynaktan içe aktarabilmenizdir. Arayüz çok eski. En büyük dezavantajlardan biri, özel eklentiler gerektiren bir çok özellik olması, bu da hizmeti kullanmayı biraz zorlaştırıyor.

Teknik özellikler

KeePass Windows, Mac ve Linux ile çalışır. Bu uygulama için Windows Vista / Windows 7 veya üstü, macOS Sierra veya üstü veya Linux gerekir. Mobil cihazlar için bir bağlantı noktasına ihtiyacınız vardır.

KeePass güvenli midir?

Bu KeePass incelemesinin bir sonraki bölümünde bu şifre yöneticisinin ne kadar güvenli olduğuna bakılacaktır. KeePass kasası yoğun bir şekilde şifrelenmiştir. Hizmet bulut tabanlı değildir, bu da verilerinizin nerede depolanacağı üzerinde kontrolünüz olduğundan hizmetin güvenli kalmasına yardımcı olur. Verilerinizi bir sabit sürücüde, USB anahtarında ve hatta isterseniz bir üçüncü taraf bulut hizmetinde saklayabilirsiniz. Ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulaması vardır. Genel olarak, KeePass güçlü bir ana parolanız olduğu sürece güvenlidir. Birisi ana şifrenize erişirse, şifrelenmiş kasa işe yaramaz. Böylece güçlü bir şifre istiyorsunuz.

KeePass nasıl kullanılır

KeePass web sitesine gidin ve KeePass'i indirin. KeePass yükleyicisi çok eski ama’s hala basit bir kurulum. Yükleme tamamlandığında programı başlatın. Sen yapma’Diğerleri için olduğu gibi bir çevrimiçi hesap oluşturmak zorunda değilsiniz. Sen’diğer şifre yöneticilerinin çoğundan farklı göründüğünü göreceğim.

Temel olarak boş bir ekran olarak başlar - çok fazla gri olur. Başlangıçta kullanabileceğiniz tek araç çubuğu, yeni bir veritabanı oluşturmak için gerekli araç çubuklarıdır. Bir veya daha fazla veritabanı oluşturabilirsiniz. KeePass yapmaz’t Tarayıcınızla kolayca entegre edin. Sen de yapabilirsin’t Sadece tarayıcınızdan şifreleri içe aktarın. Kazandı’t Siz de’yeniden göz atıyorum.

Bunun yerine, şifrelerinizi manuel olarak girmeniz gerekir. Tersine, farklı bir şifre yöneticisi kullanıyorsanız, bir rakipten içe aktarabilirsiniz. LastPass, Dashlane ve RoboForm dahil olmak üzere kırktan fazla şifre yöneticisinden içe aktarabilirsiniz.

Kasanın görünümünü ve organizasyonunu özelleştirmek için girişler oluşturabilir, notlar oluşturabilir, arka plan rengini değiştirebilir, etiketler ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

KeePass Android'i edinmek için bir limana ihtiyacınız var. Java'dan Mono'ya taşınan bir sürüm olan Keepass2Android'i arayın. Google Play Store'da bulabilirsiniz.

Chrome için CKP'yi arayın. Bu, Chrome için KeePass entegrasyonunu sağlayacaktır. Chrome Web Mağazası'ndan edinebilirsiniz.

Fiyatlandırma

KeePass ücretsiz, açık kaynaklı bir programdır. Diğer şifre yöneticilerinin çoğundan farklı olarak, ücretli bir sürüm veya hizmeti yükseltmenin bir yolu yoktur.

KeePass karşılaştırması

KeePass, LastPass'tan çok farklı çalışıyor. KeePass yapmaz’LastPass'ın sahip olduğu tüm zil ve ıslıklara sahip değilsiniz. Kazandın’t Web formu doldurma, parola paylaşımı, parola gücü raporları veya kolay eşitleme alma. KeePass'ın bunun için yaptığı şey’Tamamen buluttan. Birçok kişi, hassas bilgileri bulut üzerinde bile saklamak konusunda ihtiyatlı’s şifrelenmiş. KeePass ve KeePassX oldukça benzer.

KeePass vs LastPass

KeePass Son Geçiş
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Hayır Evet
Şifre gücü raporu Hayır Evet
Güvenli paylaşım Hayır. Ama bir tane almak için bir eklenti var. Evet
Senkronizasyon Windows, Mac, Linux MacOS, Windows, Linux, iOS, Android, Chrome

KeePass vs KeePassX

KeePass KeePassX
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Hayır Evet
Şifre gücü raporu Hayır Hayır
Güvenli paylaşım Hayır. Ama bir tane almak için bir eklenti var. Hayır
Senkronizasyon Windows, Mac, Linux Linux, macOS

Genel olarak, KeePass işlevselliği için eklentilere büyük ölçüde güvenen bir şifre yöneticisidir. Sen’KeePass Android'iniz varsa daha fazla işlevsellik elde edersiniz. Ona rağmen’diğer birçok otomatik şifre yöneticisine göre kullanımı daha zordur. KeePass kullanıcıya çok fazla kontrol sağlar. Bu KeePass'ın güvenli, özelleştirilebilir ve taşınabilir olmasına yardımcı olur. Ama aynı zamanda kullanımı daha da zorlaştırıyor.

Temel sürümde şifre yakalama, bulut tabanlı senkronizasyon ve mobil destek gibi birçok özellik bulunmuyor. Bunun için eklentilere güvenmek ideal değil. Birçok farklı eklenti vardır ve bunların çoğu aynı işlevi yerine getirir. Bu, hangi eklentilere ihtiyacınız olduğunu bilmenizi zorlaştırır.

Ancak, bulut dışında, özelleştirilebilir ve güvenlik üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlayan ücretsiz bir şifre yöneticisi istiyorsanız, KeePass düşünebileceğiniz şifre yöneticilerinden biridir..

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1