LastPass şifre yöneticisi incelemesi


LastPass şifre yönetiminde en çok tanınan isimlerden biridir. Ücretsiz sürüm, ödemek zorunda olduğunuz bazı şifre yöneticilerinden daha fazla özelliğe sahiptir. Windows, Android, iOS ve macOS dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda da kullanılabilir.

Bu LastPass incelemesinde,’Bu şifre yöneticisine daha yakından bakacağım. Biz’Hizmetin artıları ve eksileri, teknik özellikler ve fiyatlara bakacağım. Biz’Güvenlik özelliklerine de bakacağım. Biz’daha sonra şifre yöneticisinin nasıl çalıştığını gözden geçirin ve hizmeti diğer benzer ürünlerle karşılaştırın. Şimdi izin ver’Bu servisin bazı avantajlarını keşfederek bu LastPass incelemesini başlatın.

LastPass'ın artıları ve eksileri

LastPass'ın sahip olduğu en büyük avantaj, ücretsiz sürümün özellik yüklü olmasıdır. Aslında, az sayıda ücretsiz şifre yöneticisi onunla rekabet edebilir. LastPass var iki faktörlü kimlik doğrulama, hesap mirası, güçlü bir şifre üreticisi, otomatik şifre değiştirme, ve dahası.

Var’t LastPass kullanmak için pek çok avantaj. Gerçi bazı özellikleri biraz tarihli. Bu özellikle Internet Explorer ve Opera uzantıları için geçerlidir. Chrome ve Firefox uzantılarını güncelledikleri halde,’t Diğer iki tarayıcı için uzantıları güncelleme.

Teknik özellikler

LastPass ile çalışır Windows Vista, Windows XP, Linux, Mac os işletim sistemi, Windows 7, Windows 8, Windows 10, iOS, Android.

Chrome, Opera, Firefox, Internet Explorer ve Safari için uzantılar da vardır. En iyi işlevsellik için güncel tarayıcıları kullanın.

LastPass Authenticator nasıl çalışır?

Şirketin LastPass Authenticator adlı kendi uygulaması vardır. O’uygulama mağazalarında iOS ve Android için kullanılabilir.

Kimlik doğrulayıcı ile, her giriş yaptığınızda,’Ana Şifrenize ek olarak uygulamanın sizin için oluşturduğu bir kerelik bir kod girmeniz gerekecek.

LastPass güvenli midir??

LastPass incelemesinin bu kısmı güvenlik özelliklerine bakacaktır. Kasa, kullanabileceğiniz en güçlü şifrelerden biri olarak kabul edilen AES-256 bit şifreleme kullanıyor.

Çok faktörlü kimlik doğrulama ve sağlam şifre gücü ile’oradaki en güvenli şifre yöneticilerinden biri. LastPass, on yıllık tarihinde sadece bir güvenlik olayı yaşadı. Yine de, bu güvenlik olayında, bilgisayar korsanı hala’t şifrelemeyi kırmayı başarır.

2015'ten bu yana herhangi bir olay olmamıştır. Güvenlik tehdit altında olsa bile, bu şifreleme, istenmeyen etkinliklerin çoğuna dayanacak kadar güçlüdür.

LastPass nasıl kullanılır

LastPass web sitesinde,’ücretsiz bir hesap oluşturmak için bir bağlantı göreceksiniz. Bu bağlantıyı tıkladığınızda, hizmet varsayılan tarayıcınıza bir uzantı olarak yüklenir. Şimdi uzantıyı başlatın. Daha sonra, eğiticiler bir hesap oluşturma sürecinde size yol gösterecektir.

Sen’e-posta adresinizi girmeniz gerekecek.

Sonra, sen’Benzersiz bir Ana Parola oluşturmanız gerekir. Güçlü ancak hatırlaması kolay bir şifre seçin.

Hesap kurulduğunda,’tarayıcınızdan şifreleri aktarabilirsiniz. LastPass ayrıca tarayıcınızda etkinleştirilmiş olabilecek şifre yakalamayı da kapatacaktır. Gerçek şu ki, bunun devre dışı bırakılmasını istiyorsunuz çünkü üçüncü taraf şifre yöneticisine müdahale edebilir.

LastPass fiyatlandırması

LastPass: Bedava. Ancak, orada’bir aylık 2.00 $ maliyet premium sürüm ve aylık 4.00 $ maliyet aile paketi.

Ücretli sürümde daha fazla yedekleme ve paylaşım seçeneği vardır. Bununla birlikte, ücretsiz sürüm genel olarak çoğu insan için yeterli olacaktır.

LastPass diğer şifre yöneticileriyle nasıl karşılaştırılır?

LastPass ve Dashlane

Son Geçiş Dashlane
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet Evet
Şifre gücü raporu Evet Evet
Güvenli paylaşım Evet Evet
Senkronizasyon MacOS, Windows, Linux, Chrome, iOS, Android Android, iOS, Windows, Mac, Linux

LastPass ve 1parola

Son Geçiş 1Password
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet Evet
Şifre gücü raporu Evet Hayır
Güvenli paylaşım Evet Yalnızca Aile ve Takım sürümlerinde
Senkronizasyon MacOS, Windows, Linux, Chrome, iOS, Android Android, iOS, Windows, Mac, Web, Linux

LastPass vs KeePass

Son Geçiş KeePass
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet Hayır
Şifre gücü raporu Evet Hayır
Güvenli paylaşım Evet Hayır. Bir tane almak için bir eklenti var
Senkronizasyon MacOS, Windows, Linux, Chrome, iOS, Android Windows, Mac, Linux

LastPass ve Google Akıllı Kilit

Son Geçiş Google Akıllı Kilit
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet Hayır
Şifre gücü raporu Evet Hayır
Güvenli paylaşım Evet Hayır
Senkronizasyon MacOS, Windows, Linux, Chrome, iOS, Android Android, Chrome

LastPass en çok Dashlane ile karşılaştırılabilir. Her ikisi de çoğu kişinin bir şifre yönetim hizmetinden isteyeceği hemen hemen her şeyi sunar. Ancak, Dashlane daha pahalı.

1 şifre başka bir iyi seçenektir, ancak kazandınız’t Parolaları kolayca paylaşabilme. Önceki iki seçenekle daha iyi şifre gücü raporları da alırsınız.

Google Smart Lock, Chrome ve Android kullanıcıları için yararlı bir ürün olabilir, ancak’t LastPass ile aynı çok yönlülüğü sunar. Örneğin,’t Güvenli parola paylaşımı gerçekleştirme’s güç raporu da yok. Hepsinden önemlisi,’t bile otomatik web formu doldurma.

LastPass İncelememizin Sonucu

Genel olarak, LastPass en iyi şifre yöneticilerinden biridir. Çok faktörlü kimlik doğrulama, şifre yakalama ve tekrar oynatma, güvenli paylaşım, otomatik web formu doldurma ve şifreli kasa gibi bir şifre yöneticisinden istediğimiz tüm özelliklere sahiptir..

Servis ayrıca mükemmel uyumluluğa sahiptir ve çoğu cihazda çalışır. LastPass ile birkaç parola yöneticisi eşleşebilir. Bunun büyük bir değer olduğunu düşünüyoruz.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 6