Okta İncelemesi

Orada’Şifreleri çevrimiçi yönetmek istediğimizde sayısız seçenek mevcuttur. Çevrimiçi kimlikler oluşturmak ve yönetmek için düzinelerce farklı hizmet mevcuttur, ancak çevrimiçi kimlik yönetimi hizmetlerimizden belirli şeylere ihtiyacımız olduğunda bu hala karmaşık hale gelebilir.


Okta şifre yöneticisi, daha geniş Okta kimlik yönetimi ağının bir parçasıdır ve çok çeşitli uygulamalar için şifreleri güvenli ve güvenli bir şekilde yönetmek için kapsamlı bir çözüm sunar. Okta'nın komuta ettiği mükemmel entegrasyon potansiyeli ile, bugün kimlik yönetiminde en tanınmış isimlerden biri olması şaşırtıcı değil.

Bu şirketin bizim için neler yapabileceği hakkında bir fikir edinmek için,’Okta şifre yöneticisi tarafından sunulan bazı avantaj ve dezavantajlara bir göz atın.

Lehte ve aleyhte olanlar

Herhangi bir şifre yönetimi hizmeti gibi, Okta hakkında da beğenilmeyecek şeyler ve kısa düşme eğilimi olan bazı alanlar var. Neyse ki, Okta’büyük bölümü itibarı özellikleri oldukça kapsamlı, bu dezavantajları minimum olduğu gibi, bu bölümde gösterir.

Artıları:

  • Mobil cihaz Yönetimi. Okta, hizmetinize dahil olan mobil cihazların izinlerini uzaktan izlemenizi ve yönetmenizi sağlar. Bu, mobil platformlar aracılığıyla bağladığınız tüm ekip üyelerinin bağlantılarını ve kimlik bilgilerini açıkça görmenize ve yönetmenize olanak tanır.
  • Okta ile ağ için coğrafi bölgeler ayarlamas, ek güvenlik için ağ çevresini atamak için.
  • Okta sağlar kapsamlı raporlama kullanım istatistikleri ve şüpheli etkinlik dahil her türlü metrik için.
  • Kullanıcıların kimlikleri ve nitelikleri kolayca yönetin.
  • Çoklu kimlik sağlayıcı işlevselliği. Bu, ağınızdaki kullanıcıların kimliklerini doğrulamak için üçüncü taraf sosyal kimliklerini (Facebook gibi) kullanabileceği anlamına gelir.

Gördüğünüz gibi, Okta şifre yöneticisi, çoğu şifre yönetim hizmetinin standartlarının çok ötesine geçen kapsamlı bir özellik kümesi sağlar. Olduğu söyleniyor,’Bazı dezavantajları da kabul etmeden çok yönlü bir inceleme.

Eksileri

  • Sosyal kimlik sağlayıcı desteği gibi bazı özellikler deneysel, ve bazen amaçlandığı gibi çalışmayabilir.
  • Şirket içi AD gerektiren işlevler için kimlik doğrulama pahalı donanım gerektirir.

Gördüğünüz gibi, bunlar çoğunlukla nit seçici dezavantajlar veya onlarla başa çıkmaya daha hazır olan daha büyük ölçekli şirketleri etkileyenlerdir. Özellikle ekibiniz veya şirketiniz Okta'yı tam olarak kullanabilecek kadar büyükse, avantajlar hala dezavantajlardan çok daha ağır basmaktadır.’s kapsamlı işlevselliği.

Teknik özellikler

Okta kimlik yönetimi ağı, profesyonel ekipler için şifre oluşturmak, depolamak ve yönetmek için nispeten kolay kullanımlı bir arayüz sağlayan kapsamlı bir iyi özellik listesine sahiptir. Bunlar otomatik oturum açma özellikleri, çok faktörlü kimlik doğrulama ve kapsamlı güvenlik önlemleri.

Okta, Microsoft'u yoğun olarak kullanıyor’Kullanıcı parolalarını ve kimlik doğrulamalarını yönetmek için Active Directory yazılımı ve aynı zamanda çok çeşitli hizmetleri entegre edebilme. Okta ayrıca, kullanıcıların çok çeşitli güvenlik ağları arasında şifreleri senkronize etmelerine ve çok çeşitli web siteleri için üçüncü taraf veri sağlayıcıları ve tek oturum açma özelliklerinden yararlanmasına olanak tanır.

Okta'nın daha serin işlevlerinden biri, kaynak kullanıcı verileri İstediğiniz yerden ve bu verilerin akışını ihtiyaçlarınıza göre yapılandırın. Örneğin, şifre yönetimi için çalışan bilgilerini manuel olarak girmek zorunda kalmamak için İK departmanınızdan gelen bilgilerin doğrudan Okta ile entegre olmasını sağlayabilirsiniz.

Bahsetmemiz gereken son şey kapsamlı raporOkta'nın müşterilerine sunduğu şey. Bu kapsamlı raporlar kullanıcılara uygulama kullanımı, kimlik doğrulama istekleri, yetkilendirmeyi kaldırma bilgileri ve şüpheli etkinlik hakkında doğru bilgiler verir.

Okta şifre yöneticisi güvenli mi??

Okta şifre yöneticisi ve daha büyük Okta kimlik yönetimi hizmeti, kullanıcıları ve verilerini meraklı gözlerden ve kötü niyetli aktörlerden korumak için tasarlanmış çok sayıda güvenlik önlemiyle sağlam bir şekilde kurulmuştur. İlk önce Okta, AES-256 bit şifreleme, Bu, neredeyse kırılmaz olduğu düşünülen çok güvenli bir standarttır..

Ayrıca, veri akışı için büyük miktarda özelleştirme sunarak kullanıcılara güvenlik özellikleri üzerinde tam kontrol sağlar. Bunun da ötesinde, istemci çok faktörlü kimlik doğrulama, kendisi de çoğu şirketin sunduğu basit iki faktörlü kimlik doğrulamasından daha çok yönlüdür.

Ayrıca, yöneticiler kullanıcı izinleri ve veri kaynakları üzerinde tam denetime sahiptir, bu da ekibiniz için tüm bilgilerin ve kimlik bilgilerinin istediğiniz şekilde akmasını ve yalnızca doğru kişiler tarafından görülmesini sağlar. Okta'nın son büyük faktörü’s güvenliği bilgisiz mimari, kullanıcı verilerinizi şifreli ve Okta'nın gerçek mimarisi aracılığıyla erişilemez tutar..

Okta hakkında daha fazla bilgi için’s güvenlik detayları için bu sayfayı ziyaret edin.

Okta şifre yöneticisi nasıl kullanılır?

Kuşkusuz, Okta şifre yöneticisi diğer müşterilerden biraz daha karmaşıktır, ancak daha küçük ölçekli şirketler için çözümler sağlayacak kadar kullanıcı dostu olmasına rağmen. İyi bir tek kimlik yönetimi hizmeti arayan bireyler, Okta'yı geniş bir yelpazede kimlik yönetimi sorunlarına çözüm sundukları için biraz fazla kapsamlı bulacaktır..

Müşteri Windows, MacOS, iOS ve Android desteği, ve masaüstü istemcilerinden mobil cihaz izinlerinin ve benzerlerinin uzaktan yönetimine izin verir. Ayrıca orada Explorer, Microsoft Edge, Firefox, Chrome ve Safari için tarayıcı uzantıları. Okta'nın nasıl kullanılacağı, hangi platformların ve tarayıcıların desteklendiği hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Okta'nın daha gelişmiş özelliklerinden biri de entegrasyon potansiyelidir. Okta, son derece özelleştirilebilir bir dizi pratik uygulamaya izin vererek geniş bir hizmet yelpazesine entegre edilebilir veya entegre edilebilir.

Okta şifre yöneticisi fiyatlandırması

Okta kimlik yönetimi ağında, kullanıcıların aradığı işlevsellik türüne ve ölçeğine bağlı olarak hepsinin kendi fiyatlandırma noktaları olan çok çeşitli hizmetler bulunur. Bu inceleme uğruna, biz’tekil ve kurumsal odaklı kimlik yönetimi hizmetlerine bakacak.

Geliştirici paketi için kullanılabilir ayda 0 ile 1000 dolar arasında. Ücretsiz sürüm 1000 kullanıcıya kadar izin verirken, bu paketin üst ucu destekleyebilir 50.000 kullanıcıya kadar. Bu paket aşağıdakilerle sınırlıdır 5 OIDC istemcisi, ve destek kanalları yalnızca e-posta ile sınırlıdır.

Bir sonraki paket Bir Uygulama paketi, hangisi mevcut yıllık 17.000 ABD Doları. Bu paket size sınırsız kullanıcı, ve aşağıdaki gibi destek yollarını açar canlı sohbet. Çok faktörlü kimlik doğrulama gibi ek özellikler ek ücret karşılığında kullanılabilir.

Kurumsal plan yıllık 42.000 dolardan başlıyor, ve içine atar sınırsız OIDS ve SAML uygulamalar. Okta hakkında daha fazla bilgi için’fiyatlandırma ve ürün yelpazesi için bu sayfayı ziyaret edin.

Önerilen okuma:

En İyi Şifre Yöneticileri

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 76 = 83