RoboForm şifre yöneticisi incelemesi

12.12.2019'da güncellendi

Web deneyiminin en sinir bozucu bölümlerinden biri tüm şifrelerinizi takip etmektir. Kullandığınız her hesap ve web sitesinin günümüzde bir tane gerektirdiği görülüyor. Neyse ki, orada’Bu rahatsızlık için bir şifre yöneticisi şeklinde bir çözümdür. Ve RoboForm bugün mevcut olan en iyilerden biri.

Bu RoboForm incelemesinde, artıları ve eksileri, fiyatlandırmayı ve teknik özellikleri inceleyeceğiz. Ayrıca RoboForm'u kullanmaya nasıl başlayacağımızı ve hizmeti bazı popüler alternatiflerle karşılaştıracağız - LastPass ve Dashlane.

Güvenlik ve teknik özellikler

Güvenlik özelliklerini inceleyerek RoboForm incelememize başlayacağız. RoboForm şifre yöneticisi askeri düzeyde AES-256 şifreleme kullanır ve TLS / SSL üzerinden veri gönderir. Bu demektir ki’Şifrelerin şifresini çözmek çok zor.


Eğer bu olmasaydı’Verileriniz PBKDF2 karma işleminden geçerek bir kez değil iki kez değil, birkaç bin kez geçerek kaba kuvvet saldırılarını önler. Üstüne bir güvenlik kirazı koymak için RoboForm sıfır bilgi sağlayıcısıdır ve ana şifre de dahil olmak üzere bu şifrelerin nasıl göründüğü hakkında hiçbir fikri yoktur. Bu nedenle, ikincisini unutursanız, erişimi yeniden kazanmanın tek yolu acil durum irtibat kişinizdir..

RoboForm iki faktörlü kimlik doğrulamayı destekler, ancak’varsayılan olarak kapalıdır ve aşırı yüklenmiş kullanıcı arayüzü nedeniyle kullanıcılar bu seçeneğin farkında olmayabilir. E-postanızı, telefonunuzu veya Google Şifrematik'i ikinci faktör olarak seçebilirsiniz.

RoboForm, macOS 10.10 ve üstü, iOS 8.0 ve üstü, Windows Vista ve üstü veya Android 4.1.3 ve üstü üzerinde çalışır. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge ve Internet Explorer 8+ için, uygulama yüklü değilse bağımsız sürümler olarak işlev görebilen tarayıcı uzantıları da vardır..

RoboForm, sürekli olarak güncellenir, sürüm günlüğü her bir veya iki ayda bir hata düzeltmeleri ve yeni özellikler gösterir. İspanyolca, Almanca, Rusça ve Japonca dahil olmak üzere birçok dil için yerelleştirilmiş sürümler vardır..

Özellikleri

Bu hizmet, mükemmel senkronizasyon yeteneklerine, dijital mirasa ve web formu doldurmaya sahiptir. Sırlarınızı diğer şifre yöneticilerinden veya CSV'den içe ve dışa aktarmak kolaydır ve RoboForm öğelerinizi CSV'ye aktarmak çok kolay.

Ücretli sürüm ayrıca, başkalarına ayrı girişlere veya tüm şifre klasörlerine erişmenizi sağlayan bir Güvenli Paylaşım özelliğine sahiptir. Bu, tercih ettiğiniz zaman diliminde devre dışı kalırsa, on iki saatten bir aya kadar hesabınıza erişebilecek kişilerin bir listesini ayarlayabileceğiniz anlamına gelir.

RoboForm'un bir şifre üreticisi var, ancak’özellikle iyi değil. Sizin için farklı karakter türlerini kullanarak farklı uzunluklarda şifreler üretebilirken, kullandığımız diğer birçok jeneratör daha iyi şifreler oluşturdu. Neyse ki, ürün aynı zamanda şifrelerinizdeki potansiyel zayıflıkları belirlemenize yardımcı olan kullanışlı bir Güvenlik Merkezine sahiptir..

Arayüz bazı güncellemeler de kullanabilir -’s biraz aşırı ve sezgisel değil, bu şifre yönetimi iş yeni olanlar için belirgin olabilir. Ayrıca, parola paylaşımı veya yeni bir klasör oluşturma gibi basit görevler için daha fazla düğmeden ve günlük kullanıcı için hiçbir şey ifade etmeyen ayarlar için daha az düğmeden de yararlanabilir..

Biz ise’senkronizasyon yeteneklerini tüm cihazlarda övdü ve bu özellik yalnızca canlı sohbet desteği ve hesap veri yedekleme gibi RoboForm şifre yöneticisinin ücretli bir sürümünü aldıktan sonra kullanılabilir hale geliyor.

Son sürümler RoboForm'un genel performansını büyük ölçüde geliştirdi, ancak büyük güncellemelerin olmaması, istemci yazılımı revizyonlarından geçen bazı rakiplerini geçmesini engelledi..

RoboForm nasıl kullanılır

Çoğu bulut tabanlı şifre yöneticisinde olduğu gibi, ilk adım çevrimiçi bir hesap oluşturmaktır. RoboForm web sitesindeki indirme sayfasında farklı cihazların bir listesini göreceksiniz. Ürünün indirilmesini istediğiniz cihazı seçin.

Kurulum çok basit. İndirdikten ve yükledikten sonra, ilk kurulumu çok daha basit hale getirecek bir dizi yararlı video öğreticisi de bulacaksınız..

Oluşturulan hesap ve cihazınıza uygulama yüklendiğinde şifreleri içe aktarabilir ve yenilerini eklemeye başlayabilirsiniz. Tarayıcınızın varsayılan ayarlarında bulunan şifre yakalama ve şifre yöneticisi işlevlerini kapatmak istersiniz. Bunlar RoboForm ile etkileşime girebilir.

RoboForm'u başlattığınızda, solda sekiz kategoriden oluşan bir menü göreceksiniz: Kimlikler, Uygulamalar, Güvenli Notlar, Kişiler, Yer İmleri, Girişler, Tümü ve Paylaşılan. Saklanan verilerinizi klasörler ve alt klasörler halinde düzenleyebilir, ayrıca seçtiğiniz alıcılarla öğeleri paylaşabilir ve gönderebilirsiniz.

RoboForm ve arayüzü ile ilgili yardıma ihtiyacınız olursa, canlı destek (09: 00-18: 00 ET) ne yazık ki sadece Premium müşteriler içindir. Orada’okumanızı önerdiğimiz bir başlangıç ​​kılavuzudur, ancak öncelikli olmayan ücretsiz hesap sahipleri için bile oldukça hızlı yanıt verdikleri için desteğe bir e-posta göndermek de iyidir..

RoboForm fiyatlandırması

RoboForm, tek bir cihazı olan ve hiçbir arkadaşı acil durum kişisi olarak eklemek için yeterli olabilecek güzel bir ücretsiz sürüme sahiptir. Geri kalanı için biz’d Her biri yıllık olarak ödenen beş kullanıcı için 1,99 ABD doları / ay Her Yer planı veya 3,98 ABD doları / ay Aile sürümü önerilir. o’LastPass veya Dashlane'den daha ucuz.

İş planı yılda 3.35 $ 'dan başlar ve yılda bir kez faturalandırılır. Orada’30 kullanıcıya kadar 14 günlük para iade garantisi.

Ödeme kredi kartı, PayPal ve hatta bir USD kağıt çek veya havale ile mümkündür.

RoboForm alternatifleri

RoboForm'a benzer iki ürün Dashlane ve LastPass'tır. Dashlane ve LastPass biraz daha pahalıdır, ancak her ikisi de çok saygın şifre yöneticileridir.

Dashlane ücretsiz sürümleri var, ancak’özellikleri bakımından çok sınırlıdır. LastPass çok daha işlevsel bir ücretsiz sürüme sahiptir. Her üçü de size üst düzey güvenlik sağlayacaktır. Dashlane özellikle daha pahalıdır, ancak’s çünkü bir VPN özelliği ile geliyor.

RoboForm vs LastPass

RoboForm Son Geçiş
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet Evet
Şifre gücü raporu Evet Basit güç raporu. Güvenlik Sorunu özelliği mevcut
Güvenli paylaşım Evet, ücretli sürüm Evet
Senkronizasyon Windows, MacOS, iOS, Android, Chrome OS Windows, MacOS, Linux, iOS, Android

RoboForm ve Dashlane

RoboForm Dashlane
İki faktörlü kimlik doğrulama Evet Evet
Web formlarının otomatik doldurulması Evet Evet
Şifre gücü raporu Evet Evet
Güvenli paylaşım Evet, ücretli sürüm Evet
Senkronizasyon Windows, MacOS, iOS, Android, Chrome OS Windows, MacOS, iOS, Android

Sonuç olarak

RoboForm, biraz daha ucuz olan büyük isim şifre yöneticilerine bir alternatif arıyorsanız iyi bir seçimdir. Herkes olmayabilir’s şifre yöneticisi, ancak Gelişmiş ayarlarla uğraşmak isteyenler RoboForm'u bulacak’s pencere ve sekmeler zevk için bir oyun alanı.

RoboForm, üst düzey güvenlik özelliğine sahiptir ve kullanıcılara tüm cihazlarda senkronizasyon yapma olanağı tanır, ancak bu şifre yöneticisinin gerçekten neler sunduğunu takdir etmek için premium sürümü almanız gerekir. Ve nihayetinde ihtiyaç duyulan kullanıcı arayüzü yeniden tasarımını aldığında, hem LastPass hem de Dashlane gerçekten zorlu bir rakibe sahip olacak.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

31 − = 23

Adblock
detector