Check Point VPN İncelemesi – Çok Yönlü bir Kurumsal VPN Çözümü


İşletmeler için VPN çözümlerindeki en büyük isimlerden biri Check Point'tir. Şirket dışında kullanıcıların uzaktan çalışırken veya seyahat ederken şirket ağlarına ve kaynaklarına güvenli bir şekilde erişmelerine yardımcı olabilecek güvenilir araçlar sağlar.

Tabii ki, özellikle kurumsal siber suçlar arttığından, bilgisayar korsanları ve diğer kötü niyetli grupların mümkün olan her şekilde kurumsal bir ağa girmeye istekli olduğu için işletmeler için güvenilir bir VPN hizmetine sahip olmak çok önemlidir..

Bu olası güvenlik açıklarından biri, şirket dışındaki kullanıcılar uzaktan erişimdir’yetkilileri ağlarına ve kaynaklarına bağlanmaya çalışır. Bu güvenli olmayan bir şekilde yapılırsa, bilgisayar korsanları bu ağlara uzaktan erişim yoluyla kolayca girebilir ve bu kurumsal dosyalar ve kaynaklarla istediklerini yapabilir.

CheckPoint VPN nedir?

Check Point Software Technologies Ltd., güvenli bir uzaktan erişim VPN çözümü sağlayarak bu riski azaltmayı amaçlamaktadır. Bugün biz’Bu VPN ürününe şu açılardan derinlemesine bakacağız:

 • güvenlik ve güvenilirlik
 • performans ve kullanıcı arayüzü
 • indirme ve yükleme adımları
 • kullanılabilir uygulamalar ve uzantılar

Bu kesinlikle tüketici odaklı bir VPN çözümü değildir. Onun yerine’iş süreçlerine sorunsuz ve güvenli bir şekilde devam edebilmeleri için şirketler için tasarlanmış kurumsal bir çözümdür.

Bunu, bu ürünün üç sütununa odaklanarak yaparlar: güvenli erişim, basit kullanıcı deneyimi ve entegre bir sistem.

Öyleyse bırak’dalmak ve sözlerini yerine getirip getirmediklerini görmek.

Check Point VPN'in kullanımı güvenli mi??

Check Point, bir şirket olarak, dünyadan birini yarattı’s adlı ilk VPN ürünleri “VPN-1.” O zamandan beri,’Endpoint Uzaktan Erişim VPN yazılımı oluşturarak bu çözümü geliştirdi.

Bu kurumsal düzey VPN çözümü, ilk sütunlarına odaklanan bir dizi özellik ile birlikte gelir: güvenli erişim.

Windows ve Mac istemcileri için aşağıdakileri sunarlar:

 • IPsec VPN
 • VPN otomatik bağlantı
 • çok faktörlü kimlik doğrulama desteği
 • güvenli etkin nokta kaydı
 • uygunluk taraması
 • merkezi yönetim

Android ve iOS kullanıcıları için indirilecek iki uygulama vardır ve farklı özelliklerle birlikte gelirler. İlki, Capsule Connect'in kurumsal kaynaklara güvenli erişimi olan bir IPsec / SSL VPN bağlantısı var.

Kapsül Çalışma Alanı uygulaması şunları içerir:

 • güvenli konteyner
 • Veri kaybı önleme
 • iş uygulamalarına güvenli erişim

Yazılım tarafında, Check Point Uzaktan Erişim VPN çözümü, kurumsal düzeyde, güvenli bağlantı, güçlü kullanıcı kimlik doğrulaması ve ayrıntılı erişim kontrolü içerdiğinden, sizi ve ekibinizi veya çalışanlarınızı uzaktan çalışırken güvenli tutmak için yeterli özelliklere sahip gibi görünüyor..

Uygulamalar ve uzantılar

Check Point'in neredeyse tüm platformlar için müşterileri vardır. En geniş özelliklere sahip platform Windows bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar içindir, Mac cihazları aşağıdaki özellikleri içermez:

 • Tehdit Önleme
 • Olay Analizi
 • Giriş kontrolu

Linux, sahip olmadığı gibi en az özelliğe sahiptir’t Veri Güvenliği ve IPsec VPN'yi içerir. Hem iOS hem de Android aynı özelliklere sahiptir.

Check Point VPN nasıl indirilir ve yüklenir

CheckPoint VPN istemcisini (burada Windows için) indirmek oldukça basit bir işlemdir. İlk sen’platforma karar vermelisin ve sonra’iki dosyayı indirmeniz gerekir: ilki Check Point VPN istemcisidir (üç farklı Check Point ürününün parçası) ve İndirme Sözleşmesi.

Check Point VPN Windows istemcisini indirin

Kurulum da bir esinti ve sizin için tam bir süreç’Daha sonra yapmanız gereken, şirketinizin uzaktan erişim güvenliği için uyguladığı belirli bir çözüme dayanacaktır..

CheckPoint mobil VPN

Mobil cihazlar için Check Point Capsule Connect uygulaması, çalışanların’cihazı cihaza uygun’s güvenlik politikası. Check Point Kapsül Çalışma Alanı ise kurumsal uygulamalara kurumsal düzeyde uzaktan erişim sağladığından - kurumsal e-postaları, takvimi ve kişileri senkronize ederek çalışanlar tarafından daha fazla kullanılacaktır.

Check Point VPN Android istemcisini indirin

Bu uygulama - basit kullanıcı arayüzü ve basit özellikleri ile - işinizi halletmenize ve tüm görevlerinizi sorunsuz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmenize izin verecektir.

Destek

Check Point VPN çözümü, hem kurumsal hem de VPN yazılımı için beklendiği gibi iyi ve kötü destek raporlarına sahiptir.

Çünkü’şirketler tarafından kullanılmak üzere uyarlanmışsa, genellikle yanlış gidebilecek birçok benzersiz şey vardır.

Popüler ürün inceleme web sitesinde G2Crowd, destek hakkındaki kullanıcı geri bildirimleri “Bazen destek ekibinin şüpheleri veya rahatsızlıkları yanıtlaması çok uzun sürebilir” buna:

Kullanıcı geribildirimi

O’her seferinde yeni bir kişi almak yerine her zaman doğrudan size yardımcı olabileceğiniz bir temsilcisi tanımanız önerilir. Ayrıca, kullanıcılar ve yöneticiler ürün için gerekli tüm eğitimlere gitmelidir, böylece daha küçük sorunların bazılarını kendi başlarına çözebilirler.

Fiyatlandırma

Bu kurumsal düzeyde bir yazılım olduğundan, fiyatlandırmanız ağ ihtiyaçları, kurulum, kullanıcı sayısı vb. Gibi gereksinimlerinize bağlı olacaktır..

Check Point VPN incelememizin alt satırı

Bu, uzaktan erişim ihtiyaçları için güvenilir bir VPN çözümü arayan şirketler ve şirketler için harika bir çözümdür.

Kullanıcı tarafı uygulama ve yazılım oldukça sezgiseldir ve vaat ettiklerini sunar: şirkete erişmenin güvenli ve güvenli bir yolu’s dosyaları ve kaynakları.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 16 = 22