Check Point VPN Review – všestranné podnikové VPN riešenie


Jedným z väčších názvov v riešeniach VPN pre podniky je Check Point. Poskytujú spoľahlivé nástroje, ktoré môžu používateľom mimo podniku pomôcť bezpečne pristupovať k podnikovým sieťam a zdrojom pri práci na diaľku alebo na cestách.

Spoľahlivé služby VPN pre podniky sú, samozrejme, rozhodujúce, najmä preto, že podnikové počítačové zločiny stúpajú a hackeri a iné škodlivé skupiny túži preniknúť do podnikovej siete akýmkoľvek možným spôsobom.

Jednou z týchto zraniteľností je vzdialený prístup - keď sú používatelia mimo spoločnosti’dôstojníci sa snažia pripojiť k svojej sieti a zdrojom. Ak sa tak stane nezabezpečeným spôsobom, hackeri môžu ľahko vstúpiť do týchto sietí prostredníctvom vzdialeného prístupu a robiť s týmito podnikovými súbormi a zdrojmi všetko, čo chcú..

Čo je CheckPoint VPN?

Cieľom spoločnosti Check Point Software Technologies Ltd. je znížiť toto riziko poskytnutím zabezpečeného riešenia VPN so vzdialeným prístupom. Dnes sme’Podrobnejšie sa pozriem na tento produkt VPN z hľadiska:

 • bezpečnosť a spoľahlivosť
 • výkon a užívateľské rozhranie
 • kroky na stiahnutie a inštaláciu
 • dostupné aplikácie a rozšírenia

Toto určite nie je VPN riešenie zamerané na zákazníka. Namiesto toho’je podnikové riešenie určené pre spoločnosti, aby mohli plynulo a bezpečne pokračovať vo svojich obchodných procesoch.

Robia to zameraním sa na tri piliere tohto produktu: bezpečný prístup, jednoduché užívateľské skúsenosti a integrovaný systém.

Tak nechaj’s ponorte sa a uvidíme, či splnia svoje sľuby.

Je Check Point VPN bezpečné používať?

Check Point ako spoločnosť vytvoril jeden zo sveta’prvé pomenované produkty VPN “VPN-1.” Od tej doby to bolo’Spoločnosť vyvinula toto riešenie vytvorením softvéru Endpoint Remote Access VPN.

Toto riešenie VPN na podnikovej úrovni prichádza s balíkom funkcií zameraných na prvý stĺp: zabezpečený prístup.

Pre svojich klientov so systémom Windows a Mac ponúkajú tieto služby:

 • IPsec VPN
 • Automatické pripojenie VPN
 • podpora viacfaktorovej autentifikácie
 • bezpečná registrácia hotspotu
 • skenovanie zhody
 • centrálne riadenie

Pre používateľov systému Android a iOS sú k dispozícii dve aplikácie na stiahnutie, ktoré sa dodávajú s rôznymi funkciami. Prvý, Capsule Connect, má pripojenie IPsec / SSL VPN s bezpečným prístupom k firemným zdrojom.

Aplikácia Pracovný priestor Capsule obsahuje:

 • zabezpečený kontajner
 • predchádzanie strate údajov
 • zabezpečený prístup k podnikovým aplikáciám

Pokiaľ ide o softvér, riešenie Check Point Remote Access VPN vyzerá, že má dostatok funkcií na zaistenie bezpečnosti vás a vášho tímu alebo zamestnancov pri práci na diaľku, pretože zahŕňa podnikové, bezpečné pripojenie, silnú autentizáciu používateľov a podrobné riadenie prístupu..

Aplikácie a rozšírenia

Check Point má klientov pre takmer všetky platformy. Platforma s najväčšou škálou funkcií je určená pre počítače a notebooky so systémom Windows, zatiaľ čo zariadenia Mac nebudú obsahovať nasledujúce funkcie:

 • Prevencia hrozieb
 • Analýza incidentov
 • Riadenie prístupu

Linux má najmenšie vlastnosti, ako to tiež robí’t zahrnúť zabezpečenie dát a IPsec VPN. Systémy iOS aj Android majú rovnaké funkcie.

Ako sťahovať a inštalovať Check Point VPN

Stiahnutie klienta CheckPoint VPN (tu pre Windows) je celkom jednoduchý postup. Najprv ty’Musím sa rozhodnúť pre platformu a potom ty’Musím si stiahnuť dva súbory: prvým je klient VPN Check Point (súčasť troch rôznych produktov Check Point) a zmluva o sťahovaní..

Stiahnite si Check Point VPN Windows client

Inštalácia je tiež hračkou a presným procesom pre vás’Bude potrebné urobiť ďalšie kroky na základe konkrétneho riešenia, ktoré vaša spoločnosť zaviedla pre zabezpečenie vzdialeného prístupu.

Mobilná sieť VPN CheckPoint

V prípade mobilných aplikácií umožňuje aplikácia Check Point Capsule Connect spoločnosti veľmi zamestnanca’s zariadenie je v zhode s organizáciou’s bezpečnostná politika. Na druhej strane, pracovisko Check Point Capsule Workspace budú viac využívať zamestnanci, pretože poskytuje vzdialený prístup k podnikovým aplikáciám na úrovni podniku - synchronizácia podnikových e-mailov, kalendára a kontaktov.

Stiahnite si klienta Check Point VPN Android

Táto aplikácia - s jednoduchým používateľským rozhraním a priamymi funkciami - vám umožní dokončiť prácu a vykonávať všetky svoje úlohy plynulo a bezpečne.

podpora

Riešenie VPN Check Point má dobré aj zlé správy o podpore - ako sa dá očakávať pre softvér VPN na úrovni podniku.

Je to tak preto, že’Keďže je určený na použitie a prispôsobený pre spoločnosti, často existuje veľa jedinečných vecí, ktoré sa môžu pokaziť.

Na populárnej webovej stránke s recenziami produktov G2Crowd vychádza spätná väzba od používateľov týkajúca sa podpory “Podporný tím niekedy trvá príliš dlho, aby odpovedal na všetky pochybnosti alebo nepríjemnosti” do tohto:

Spätná väzba od používateľov

to’Často sa odporúča spoznať zástupcu, s ktorým môžete vždy hovoriť priamo, aby ste vám pomohli, a nie vždy, aby ste získali nového človeka. Používatelia a správcovia by tiež mali absolvovať všetky potrebné školenia týkajúce sa produktu, aby mohli sami vyriešiť niektoré menšie problémy..

stanovenie ceny

Keďže ide o softvér na úrovni podniku, vaše ceny budú závisieť od vašich požiadaviek vrátane potrieb siete, nastavenia, počtu používateľov atď.

Zrátané a podčiarknuté, naše hodnotenie Check Point VPN

Toto je skvelé riešenie pre spoločnosti a podniky, ktoré hľadajú spoľahlivé riešenie VPN pre svoje potreby vzdialeného prístupu.

Aplikácia a softvér na strane používateľa sú dosť intuitívne a poskytujú to, čo sľubuje: bezpečný a bezpečný spôsob prístupu k spoločnosti’s súbory a zdroje.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1