Je Google Chrome inkognito opravdu soukromé?


Stále více lidí investuje do kybernetické bezpečnosti nákupem antivirového softwaru nebo placením předplatného skutečným online firmám za přístup k datům, která by si jinak stáhli z jiných (rizikových) stránek. Google Chrome inkognito se přirozeně stalo součástí našeho surfování na internetu. Je však anonymní prohlížeč Google Chrome opravdu soukromý?

Krátce, to’s mít jeden’s identitou skrytou; užitečná funkce, která uživatelům umožňuje udržujte jejich historii procházení soukromou. Skrytá data nemohou být později získána, což z něj činí účinný nástroj v lokálním zpracování dat. Přesto může být anonymní prohlížeč Google Chrome opravdu soukromý, pokud má poskytovatel internetových služeb veškerou moc k vidění vašich internetových aktivit?

Obejít omezený přístup pomocí inkognito

Ve většině organizací a institucí je přístup k internetu omezen na konkrétní stránky. Ve skutečnosti je některý software, jako jsou torrenty, deaktivován a pro použití je třeba obejít zabezpečení. Obejít omezený přístup a soukromé prohlížení jsou dva různé termíny, a můžete se tedy zeptat, k čemu je inkognito Google Chrome používáno? V anonymním režimu můžete skrýt svou historii prohlížení pouze před uživateli, kteří přistupují k vašemu počítači nebo mobilnímu zařízení, ale nikoli od zaměstnavatele nebo instituce, která je poskytovatelem přístupu k internetu. Taky, navštívené webové stránky také znají vaši IP adresu.

Zakáže inkognito moji IP?

Bohužel to zvítězilo’t a to se řadí mezi hlavní nevýhody režimu inkognito. Můžete skrýt pouze svou historii prohlížení.

Při používání internetu se můžete setkat s webem, který vláda zakázala, nebo spíše zabezpečení sítě omezilo jeho přístup. K obcházení těchto omezení potřebujete VPN, která skryje vaši IP adresu. Chcete-li najít nejlepší možnost, podívejte se na naši stránku Nejlepší VPN pro Chrome.

Na druhé straně je nastavení inkognito užitečnější při používání internetové kavárny například. Nechtěli byste nechat svůj účet na Facebooku nebo Twitteru přihlášený v kybernetické kavárně, protože by vaši totožnost mohl ukrást cizinec. V takovém případě je lepší použít režim inkognito, který vám ušetří nápor smazání celé historie z počítače.

V některých případech nemusí některé počítače nebo software podle potřeby účinně vymazat všechna data. Je tedy anonymní prohlížeč Google Chrome opravdu soukromý? Ne tak docela, protože pokud ho používáte v práci nebo ve škole, Poskytovatel internetových služeb a váš zaměstnavatel mají přístup k vaší historii prohlížení. Je to jedna z mála nevýhod anonymního režimu, kdy není možné anonymně skrýt vaši identitu (IP adresu) při surfování po internetu.

Soukromé prohlížení Safari vs. anonymní prohlížeč Chrome

Abychom lépe porozuměli soukromému prohlížení, musíme se podívat na dva nejčastěji používané prohlížeče; Chrome a Safari.

Prohlížeč Safari je vyvíjen společností Apple, zatímco prohlížeč Chrome je vyvíjen společností Google. Chrome může běžet na více platformách například MacOS, Linux, iOS, Android a Windows. Safari je exkluzivní pouze pro zařízení MacOS a iOS. Je považováno za průkopníka soukromého prohlížení, který byl vyvinut v roce 2005 pro Macintosh, zatímco režim inkognito byl zpřístupněn uživatelům Chrome v roce 2008. Nejen, že dřívější verze Safari 6.0 měla ‘soukromé prohlížení’ funkce, ale také měl ‘Požádejte webové stránky, aby mě nesledovaly’ nastavení.

Nevýhodou inkognito Chrome

Jednou z výhod soukromého prohlížení Safari v porovnání s anonymním prohlížečem Chrome je to, že podporuje soukromé prohlížení na jedné kartě spolu s dalšími běžnými kartami. Že’Nevýhodou režimu inkognito - při procházení musíte otevřít samostatné okno. Není možné otevřít soukromou kartu anonymního anonymního prohlížeče Google Chrome vedle běžné karty. Obě funkce jsou na rozdíl od zařízení se systémem iOS samostatné, kde můžete obě spustit na různých kartách, i když ve stejném okně. Na co se tedy inkognito Google Chrome používá?

Výhody anonymního anonymního nastavení prohlížeče Google Chrome:

  • Provedení čistých vyhledávání, která nejsou ovlivněna předchozí historií prohlížení.
  • Prevence náhodného uložení přihlašovacích údajů.
  • Podepisování více účtů současně prostřednictvím více karet.
  • Minimalizace role funkce automatického vyplňování na webech, které jsou příležitostně přístupné, např. Facebook.
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 3 =