Je inkognito prehliadača Google Chrome skutočne súkromné?


Čoraz viac ľudí investuje do kybernetickej bezpečnosti zakúpením antivírusového softvéru alebo platením predplatného skutočným online firmám za prístup k údajom, ktoré by si inak stiahli z iných (rizikových) stránok. Google Chrome inkognito sa prirodzene stalo súčasťou nášho surfovania na internete. Je však inkognito prehliadača Google Chrome skutočne súkromné?

Krátko na to’s mať jeden’s ukrytou identitou; užitočná funkcia, ktorá používateľom umožňuje uchovávajú svoju históriu prehliadania súkromnú. Skryté údaje nie je možné následne získať, čo z nich robí efektívny nástroj v lokálnom výpočte. Môže však byť prehliadač Google Chrome anonymný, ak má poskytovateľ internetových služieb všetku moc na to, aby videl vaše internetové aktivity?

Obídenie obmedzeného prístupu pomocou inkognito

Vo väčšine organizácií a inštitúcií je prístup na internet obmedzený na konkrétne stránky. V skutočnosti je niektorý softvér, ako sú torrenty, zakázaný a ak chcete používať, musíte obísť zabezpečenie. Obchádzanie obmedzeného prístupu a súkromné ​​prehliadanie sú dva odlišné pojmy, a preto sa môžete opýtať, na čo sa používa inkognito prehliadača Google Chrome? V režime inkognito môžete svoju históriu prehliadania skryť iba pred používateľmi, ktorí majú prístup k vášmu počítaču alebo mobilnému zariadeniu, ale nie od zamestnávateľa alebo inštitúcie, ktorá je poskytovateľom prístupu na internet. tiež, webové stránky, ktoré navštívite, tiež poznajú vašu IP adresu.

Skryje inkognito moju IP?

Bohužiaľ, vyhral’t a toto je jedna z hlavných nevýhod režimu inkognito. Svoju históriu prehliadania môžete skryť iba.

Pri používaní internetu sa môžete stretnúť s webom, ktorý vláda zakázala, alebo skôr jeho prístup obmedzil zabezpečenie siete. Na obídenie týchto obmedzení potrebujete VPN, ktorá skryje vašu IP adresu. Ak chcete nájsť najlepšiu možnosť, pozrite si našu stránku Najlepšie VPN pre prehliadač Chrome.

Na druhej strane nastavenie inkognito je užitočnejšie pri používaní internetovej kaviarne napríklad. Nechceli by ste nechať prihlásený účet Facebook alebo Twitter v kybernetickej kaviarni, pretože cudzinec by mohol ukradnúť vašu totožnosť. V takom prípade je lepšie použiť režim inkognito, ktorý vám ušetrí nátlak na vymazanie celej histórie z počítača..

V niektorých prípadoch nemusia niektoré počítače alebo softvér podľa potreby účinne vymazať všetky údaje. Je inkognito prehliadača Google Chrome skutočne súkromné? Nie je to tak, pretože ak ho používate v práci alebo v škole, Poskytovateľ internetových služieb a váš zamestnávateľ majú prístup k vašej histórii prehliadania. Je to jedna z mála nevýhod režimu inkognito, keď pri surfovaní na internete nie je možné anonymne skrývať svoju totožnosť (IP adresa)..

Súkromné ​​prehliadanie Safari vs inkognito prehliadača Chrome

Aby sme lepšie pochopili súkromné ​​prehliadanie, musíme sa pozrieť na dva najbežnejšie používané prehliadače; Chrome a Safari.

Prehliadač Safari je vyvinutý spoločnosťou Apple, zatiaľ čo prehliadač Chrome je vyvinutý spoločnosťou Google. Chrome môže bežať na viacerých platformách napríklad MacOS, Linux, iOS, Android a Windows. Safari je určený výhradne pre zariadenia MacOS a iOS. Považuje sa za priekopníka súkromného prehliadania, ktorý bol vyvinutý v roku 2005 pre počítače Macintosh, zatiaľ čo používatelia prehliadača Chrome v roku 2008 sprístupnili režim inkognito. Nielenže predchádzajúca verzia Safari 6.0 mala ‘súkromné ​​prehliadanie’ funkcie, ale tiež mal ‘Požiadajte webové stránky, aby ma nevysledovali’ nastavenie.

Nevýhodou inkognito prehliadača Chrome

Jednou z výhod súkromného prehliadania Safari v porovnaní s prehliadačom Chrome inkognito je, že podporuje súkromné ​​prehliadanie na jednej karte spolu s ostatnými normálnymi kartami. že’Nevýhodou režimu inkognito - pri prehliadaní sa vyžaduje otvorenie samostatného okna. Nie je možné otvoriť súkromnú kartu inkognito prehliadača Google Chrome popri bežnej karte. Na rozdiel od zariadení so systémom iOS sú obe funkcie samostatné, ale môžete ich spustiť na rôznych kartách, aj keď v rovnakom okne. Na čo sa používa inkognito prehliadača Google Chrome?

Výhody súkromného nastavenia inkognito prehliadača Google Chrome:

  • Vykonávanie čistých vyhľadávaní, ktoré nie sú ovplyvnené predchádzajúcou históriou prehliadania.
  • Zabránenie náhodnému uloženiu prihlasovacích údajov.
  • Podpisovanie viacerých účtov súčasne prostredníctvom viacerých kariet.
  • Minimalizácia úlohy funkcie automatického dopĺňania na stránkach, ku ktorým je občas prístup, napr. Facebook.
Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

47 − = 41