Je Tor prehliadač bezpečný?


Pre niektorých ľudí je prehliadač Tor ako portál do zlého temného webu, na ktorom čokoľvek ide a všade sú nebezpečenstvá. V skutočnosti to však je’Je to dôležitý a bezplatný nástroj proti cenzúre. Ale je Tor prehliadač bezpečné používať?

Tento článok sa bude podrobnejšie zaoberať otázkou, či’s možnosťou zabezpečenia online’hľadal som.

TL; DR: Tor je oveľa bezpečnejšie, keď sa používa v spojení s VPN.

Chcete, aby bol Tor bezpečnejší? Spoločnosť NordVPN ho integruje do svojho riešenia VPN pre maximálnu ochranu. Získajte NordVPN

Čo je Tor Browser?

Tor Browser bol vytvorený ako spôsob, ako sa orientovať v sieti Tor samotnými tvorcami siete. Tor je skratka pre “smerovač cibule” pretože používa rozsiahlu sieť “relé” odraziť premávku po celom svete, takže je prakticky nemožné sledovať a identifikovať, čo používatelia robia.

Áno, Tor Browser je určite legálny

A predtým, ako sa spýtate: áno, Tor Browser je určite legálny. Ak ho chcete použiť na ochranu svojej online bezpečnosti, nemáte’netreba mať žiadne obavy z zasahovania orgánov činných v trestnom konaní. Pokiaľ ich nepoužijete na niečo, o čo by mohli mať záujem, potom to’s inou diskusiou.

Ako zaistiť bezpečné používanie prehliadača Tor

Tím za Torom preskúmal existujúce bezpečnostné možnosti, ako napríklad anonymné prehľadávanie, servery proxy alebo VPN, a rozhodol sa vytvoriť niečo odolnejšie na ochranu svojej anonymity. A to je skvelý začiatok, ale Prehliadač Tor môže byť vždy oveľa bezpečnejší.

Vzhľadom na niektoré slabé miesta zabezpečenia v sieti Tor a spojené s prehliadačom Tor’Je dôležité podniknúť všetky kroky, aby ste zostali v bezpečí. Takže tu je pár vecí, na ktoré by ste mali myslieť’obávam sa, ako urobiť Tor prehliadač bezpečným.

Použite VPN s prehliadačom TorPoužite VPN s prehliadačom Tor. Kombinácia dobrej VPN s Torom je jedným z najlepších spôsobov, ako pridať ďalšiu vrstvu zabezpečenia a súkromia. Najdôležitejšie je, že s nainštalovanou spoľahlivou sieťou VPN bude pre vášho ISP alebo orgány činné v trestnom konaní oveľa ťažšie zistiť, že ste prihlásení do siete Tor. Vaša sieť VPN by to pravdepodobne mohla zistiť, ale s renomovanými sieťami VPN, ako je ExpressVPN, ktoré zvíťazili’t byť hlavným problémom - aspoň zďaleka tak znepokojujúce, ako FBI dokáže sledovať, keď používate Tor.Dolaďte svoje operačné zabezpečenieDolaďte svoje operačné zabezpečenie. Mnoho odborníkov považuje OpSec za hlavnú zraniteľnosť používateľov Tor. To znamená, že zaistíme, aby kľúčové identifikačné informácie, ako sú podrobnosti o platbe, adresy IP, adresa MAC a váš operačný systém, neboli chránené v žiadnom momente. Znamená to tiež zabezpečiť, aby vaše heslá boli vhodné na daný účel.Odolajte nutkaniu zásob na predĺženiachOdolajte nutkaniu zásob na predĺženiach. Ako my’Už sme si všimli, že stiahnutie prehliadača Tor v prehliadači Firefox sa môže stať zraniteľným v dôsledku toxických doplnkov alebo doplnkov, ktoré sú v rozpore s tým, ako Tor funguje. Pokúste sa preto udržať nastavenie prehľadávača čo najčistejšie.Počas používania Tor sa vyhnite torrentovaniu.Počas používania Tor sa vyhnite torrentovaniu. Torrenting aplikácie boli identifikované ako kľúčová zraniteľnosť Tor. A keď používate softvér ako uTorrent, je to’je pomerne ľahké sledovať, čo sťahujete alebo nahrávate. Takže nie’Predpokladajme, že Tor vám umožní naštartovať nárazové pásmo.

Aký bezpečný je Tor Browser?

Keď dôkladne preskúmame bezpečnosť prehliadača Tor Browser, musíme zvážiť niekoľko dôležitých otázok.

# 1 Poskytuje Tor Browser anonymitu pre používateľov?

Poskytuje Tor Browser anonymitu pre používateľov?

Najdôležitejšie je, že musíme vedieť, či je Tor Browser najlepším spôsobom, ako zabezpečiť bezpečné a anonymné surfovanie po webe. Tu si treba zapamätať dve základné veci:

  1. Web štafiet je schopný takmer úplne anonymizovať pakety údajov zasielaných cez ne. Vďaka tomu je čuchanie adries IP a únosov relácií oveľa ťažšie a dozorné agentúry budú mať ťažkosti s tým, čo posielate.
  2. Keď dáta prechádzajú cez sieť Tor, musia ich niekde zadať a nechať. A tieto výstupné uzly sú kľúčové zraniteľné miesta, o ktorých majú používatelia Tor vedieť.

Napríklad webové stránky, na ktorých zadáte informácie o platbe, sú veľmi zraniteľné, a preto spoločnosť Tor zahrnula HTTPS všade. HTTPS poskytuje určitú ochranu, ale neposkytuje’t prestať snoopers vedieť, že vy’znovu používať Tor.

to’Je ťažké skryť použitie Tor pred každým, kto je dostatočne odhodlaný to zistiť. Niektoré výstupné uzly môžu byť tiež ohrozené. O vládach, ktoré tieto uzly skutočne prevádzkujú, sa už dlho hovorí, čo umožňuje hromadný zber údajov.

Aj keď tieto údaje pravdepodobne vyhral’t identifikovať používateľov, to’Je to ešte ďaleko od úplnej ochrany. Projekt Tor si to však dobre uvedomuje a podniká pravidelné kroky na zdokonalenie svojich bezpečnostných opatrení.

Toto je čas zdôrazniť, že Tor je skvelý pre anonymitu, ale nie je to skvelé pre spoofing vašej IP adresy a predstierajú, že pochádzajú z určitej krajiny. Za to, že’Potrebujem dobrú VPN, napríklad ExpressVPN.

# 2 Je Tor Browser bezpečný pred vírusmi a škodlivým softvérom?

Je Tor Browser bezpečný pred vírusmi a škodlivým softvérom?

Vírusy by mohli byť jednou z Achillových pätách prehliadača Tor. Pretože prehliadač je založený na prehliadači Firefox, má tendenciu mať rovnaké zraniteľné miesta ako Mozilla’softvér. Rovnaké rizikové rozšírenia, ktoré ľudia inštalujú na štandardný prehliadač Firefox, je možné do aplikácie Tor pridať, napríklad bezplatné VPN ako Hola alebo hodnotiace aplikácie ako Web of Trust..

Takže buďte opatrní pri prispôsobovaní vášho nastavenia Tor Browser pomocou doplnkov. Mohli by otvoriť dvere dohľadu a vírusom.Prehliadač Tor má prístup k temnému webu aj internetu “jasný” web. Pri prehliadaní webu budete teda vystavení rovnakým rizikám škodlivého softvéru ako pri bežných webových stránkach. Stále môžete kliknúť na rizikové prílohy alebo súhlasiť so sťahovaním podivných súborov .exe, ktoré ponúkajú útočné stránky. A stále môžete byť nakazení. tam’V tomto ohľade nie je o Tor Browserovi nič zvláštne.

Odpoveď na otázku, či je Tor v bezpečí pred vírusmi, teda nie je, pokiaľ k zmesi nepridáte ochranu pred vírusmi.

# 3 Má Tor Browser históriu bezpečnostných problémov?

Má Tor Browser históriu bezpečnostných problémov?

V priebehu rokov, Tor bol terčom mnohých útokov. že’To nie je úplne prekvapujúce vzhľadom na jeho popularitu u hackerov. A to’s často mal zdravý účinok, stimuluje vývojárov, aby prišli s opravami. Zoznam je však dlhý a niektorí ľudia môžu mať obavy.

my’Už som spomenul nebezpečenstvo spojené s výstupnými uzlami, ale nie sú’sám. Možné sú aj útoky na analýzu premávky, na ktoré by sa používatelia BitTorrentu mohli pokúsiť “zlé útoky na jablká,” a tiež boli identifikované chyby Heartbleed, ktoré spôsobujú hromadné narušenie.Tieto čísla nie sú k dispozícii’t dented Tor’s popularita ako trh s tovarom alebo riešením ochrany súkromia, niektoré však reagovali negatívne. Napríklad temný webový trh Agora natrvalo pozastavil predaj v roku 2016 po identifikácii veľkej zraniteľnosti Tor. Pre nich už nebolo možné zaručiť anonymitu, hoci väčšina používateľov naďalej dôveruje sieti.

Pre lepšiu bezpečnosť vy’Musím používať dobrú VPN so silnou povesťou pre zabezpečenie, ako je napríklad NordVPN.

# 4 Ako získať aktualizácie o prehliadači Tor’s bezpečnosťou?

Ako získať informácie o bezpečnosti prehliadača Tor Browser?

Ak máte obavy o Tor’anonymita, stav hry s výstupnými uzlami a riziká spojené s vírusmi’máte šťastie: sú tu tisíce ďalších ľudí, ktorí si uvedomujú súkromie. A zhromaždili sa, aby poskytli fóra na prediskutovanie problémov s bezpečnosťou Tor Browser.

Ak chcete vedieť, či je Tor Browser bezpečný, Reddit je vždy dobrým miestom na spustenie. “predná strana internetu” je vždy plný ľudí, ktorí používajú Tor na vyjadrenie názorov a zdieľanie súborov, a mnohí z nich sú vynikajúcimi zdrojmi technických poznatkov. Ďalším dobrým miestom na hľadanie najnovších informácií je blog Tor, ktorý prevádzkuje pravidelnú sériu aktualizácií zabezpečenia..

Tor vs VPN: porovnanie oboch

Keď sa pozriete na tieto dva (Tor prehliadač verzus VPN), zistíte, že existujú rozdiely, o ktorých by ste mali vedieť.

  • Pokiaľ ide o použitia, Tor chráni, čo používateľ robí, zatiaľ čo vo vlastnom prehliadači Tor, a nie mimo neho.
  • Na druhej strane služba VPN chráni všetkých používateľov’s online aktivitami vrátane ich štandardného webového prehľadávača, ako aj ďalších aplikácií.
  • Pokiaľ ide o cenu, Tor je k dispozícii zadarmo, zatiaľ čo siete VPN prichádzajú v bezplatných a platených verziách.
  • VPN a Tor fungujú za rôznych okolností. Napríklad v Číne môžu pracovať iba siete VPN schválené vládou. Používatelia v Číne nebudú môcť používať všetky siete VPN. Čína tiež blokuje relé Tor čo znamená, že používatelia zvíťazili’t nemusí byť schopný používať Tor v krajine.

Služba VPN chráni všetkých používateľov’s webové aktivity vrátane štandardného webového prehľadávača, ako aj aktivity v iných aplikáciách.

  • Ak prenášate ultra citlivé údaje, Tor v spojení s dobrou VPN je tou najlepšou voľbou. Pre tých, ktorí sú ochotní obetovať rýchlosť internetu, je to možnosť zabezpečenia údajov.
  • Pokiaľ ide o VPN, ponúka to rovnováha medzi súkromím, ľahkým používaním a rýchlosťou.
  • Tor je často blokovaný webovými stránkami, takže nie je vhodné na prezeranie webových stránok typu peer-to-peer a zdieľanie súborov.

Najlepšie VPN pre použitie s Tor Browser

Ak sa rozhodnete pre bezpečné prehľadávanie používať Tor, nezabudnite si nainštalovať VPN priateľskú k Tor, aby ste doplnili jeho bezpečnostné funkcie. Tu sú najlepšie VPN, ktoré sa používajú s prehliadačom Tor:

1. ExpressVPN

Rýchla, bezpečná a veľmi spoľahlivá ExpressVPN so sídlom na Britských Panenských ostrovoch je najlepšou voľbou pre tých, ktorí potrebujú s prehliadačom Tor Browser maximálnu bezpečnosť. ExpressVPN má rozsiahly zoznam serverov pokrývajúci 94 krajín, takže môžete’pokazte sa s tým, či to potrebujete pre prácu alebo zábavu.

2. NordVPN

NordVPN je celkom pravdepodobne najbezpečnejšia VPN na svete a dokonca má zabudovanú integráciu Tor - Cibuľa cez VPN. to’Je to skvelé pre vaše súkromie, ale je tiež obľúbeným streamingom a torrentom fanúšikov po celom svete.

Spodná čiara

Tor Browser je jedným z najúčinnejších nástrojov ochrany osobných údajov v okolí, ale je to’nie je bezchybný. Mali by ste preto nainštalovať bezpečnú verziu z projektu Tor a don’Nebojte sa klásť otázky na Reddit alebo Tor Blog.

Nakoniec by ste mali používať VPN na pokrytie slabých stránok Tor Browseru a zaistiť maximálnu bezpečnosť a súkromie.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

81 − = 79