Netflix için Özel İnternet Erişimi


Favori içeriğinizi yayınlamak, günümüzde insanların VPN kullanmasının ana nedenlerinden biridir. Netflix'in en popüler platform olması ve binlerce film ve şov sunması sayesinde, her premium VPN servisi için engellemeyi kaldırmak gerekir. Bu yazıda biz’görüp görmeyeceğim’Netflix için Özel İnternet Erişimi kullanmak mümkün.

Netflix ile ilgili sorun, kütüphanesini yayınlamak istediğiniz bir ülkede olmanız gerektiğidir. Bu demektir ki’Tatildeyken, Netflix ABD kütüphanesindeki dünyanın en büyük içerik seçimlerinden birine erişiminizi kaybedersiniz. Bir VPN ile engellemeyi kaldırmak mümkün olsa da, Netflix hazinelerini coğrafi olarak bloke etmek için elinden geleni yaptı. Geçen yıl AB'den bile kaçmayı başardı’s yasağı kaldırmaya çalışmak.

Peki bu alanda PIA (Özel İnternet Erişimi) nasıl ücretlendirilir? Öğrenmek için önümüzdeki birkaç dakika boyunca bizimle iletişim kurun.

PIA Netflix saha testi

Testlerimizi Avrupa'dan, 250 Mbps temel hız ile yaptık bir VPN açıkken her ülkedeki nominal hızı kontrol etmek için kullandığımız Fast.com'u kullanarak. Oynatma ayarlarımız Yüksek.

Netflix web sitesinde önerilen indirme hızları aşağıdaki gibidir:

  • 3 Mbps - SD kalitesi için
  • 5 Mbps - HD kalitesi için
  • 25 Mbps - Ultra HD (4K) kalitesi için

Buraya’s Özel İnternet Erişimi VPN ile test ettiğimiz konumların listesi:

  • ABD, Doğu Kıyısı ve Batı Kıyısı
  • Kanada, Montreal
  • Avustralya, Melbourne
  • Japonya, Tokyo
  • İngiltere, Southampton
  • Hollanda
  • Almanya, Berlin

PIA, Netflix'in engellemesini kaldırabilir ve Avustralya, Japonya ve Almanya hariç tüm ülkelerde yeterli yükleme süreleriyle HD akışını başardı. Sonuçlar oldukça iyi olsa da, Japonca sürümünü gerçekten kaçırdık çünkü dünyanın en büyük Netflix kütüphanesine sahip. Aşağıda her bir konumun durum bazında çalışması bulunmaktadır.

ABD'de Netflix için PIA

ABD, New York, 64 Mbps

ABD, New York'ta Özel İnternet Erişimi Netflix hız testi sonuçları

Doğu palto sunucusu bize çok sağlam bir 64 Mbps verdi, ancak Batı kıyısı bizden binlerce mil uzakta olmasına rağmen paradoksal olarak daha da fazlasını başardı. Bu, UHD'yi (4K) izlemenin ve içeriği birkaç saniye veya daha kısa sürede yüklemenin kolayca mümkün olması gerektiği anlamına gelir.

pia netflix cezalandırıcı

ABD dışındaki Netflix için PIA

Kanada, Montreal, 9 Mbps

Özel internet erişimi Netflix Kanada hız testi

Kuzeye doğru hareket etmek, güneye giden hızlarla sonuçlandı - 10 Mbps ile Montreal'in eteklerinde kaldık, ki bu HD video akışı için neyse ki yeterliydi. Gösteri’yükleme ve atlama süreleri ABD'den daha uzun sürdü, ancak bizi rahatsız edecek kadar uzun sürmedi.

Avustralya, Sydney, 13 Mbps

Netflix Avustralya hız testi

Avustralya'ya yüzmek, Netflix'e erişme umutlarımızı boğmak anlamına geliyordu. Özel İnternet Erişimi sunucuları aracılığıyla kullanılabilir hale gelirse, hızların konumlar arasında önemli ölçüde değişebileceğini unutmayın. Bizim durumumuzda Melbourne, Sydney'den neredeyse iki kat daha yavaş ve HD için gereken minimum 5 Mbps'ye tehlikeli bir şekilde 7 Mbps verdi..

Japonya, Tokyo, 15 Mbps

Netflix Japonya hız testi

Büyük hatıralarımızı geride bırakmaya çalışırken Japonya'ya taşındık. İlk başta, 3 Mbps civarında dalgalanan hız testi sayıları ile bizi korkuttu, ancak duygularımız yavaşça 15 Mbps'ye kadar sürdüklerinde korkudan neşeye geçti. Ne yazık ki, bu duygusal rollercoaster'ı reddedilen en büyük Netflix kütüphanesine erişimimizle ekşi bir notla bitirdik.

İngiltere, Southampton, 13 Mbps

İngiltere Netflix hız testi

Asya ve Okyanusya'daki başarısızlığımızın ardından telafi etmeyi umarak Avrupa'ya geri döndük. İngiltere'de 3,4 Mbps gibi korkunç bir hız testi sonucu ile başladık. 13 Mbps'ye geçmesine rağmen,’hala dayanılmaz derecede düşük. Neyse ki, PIA İngiltere'de Netflix'in engellemesini kaldırdı. Gösteriyi birkaç saniyeyi geçmeyen düzgün bir şekilde yayınladık.

Hollanda, 90 Mbps

PIA Netflix hız testi Hollanda

Hollanda bizi ani bir hız patlamasıyla karşıladı. Şovun bölümlerini sorunsuz bir şekilde yükleyen ve atlayan Netflix'e erişebildik. PIA ile’s Hollanda sunucusu ihtiyacınız olan tek şey patlamış mısır.

Almanya, Berlin, 86 Mbps

Netflix için PIA Almanya hız testi

Alman sunucu, UHD (4K) akışı için gereken hızdan üç kat daha hızlı olan 86 Mbps ile pedalı metale tuttu. Ne yazık ki Netflix, sahte bir ada sahip bir Facebook hesabı gibi engellenmiş kaldı.

Netflix için Özel İnternet Erişimi nasıl kullanılır??

Netflix için PIA kullanmak bir parça kek. Netflix hesabınızı oluşturduktan ve tercih ettiğiniz yeri (muhtemelen ABD) seçtikten sonra, PIA'da da aynısını yapmanız gerekir’müşteri.

Danimarka sunucusuna PIA vpn bağlıpia sunucusu seçim menüsü

Dünya haritasının yanındaki oku gördün mü? o’Mevcut ülkelerin alfabetik listesini açmak için tıklayın. Şimdi sen’ABD'ye gitmek veya arama çubuğunu kullanarak bulmak için kendi başınıza olun. Sunucuya bağlanırken sorun yaşıyorsanız veya Netflix engelleniyorsa, başka bir şehir deneyin - bazı ülkelerde birkaç taneden fazla.

Masaüstü veya mobil cihazlara bağlanmak kolay olsa da, diğer cihazlar biraz zor olabilir, çünkü PIA yapmaz’t yönlendiriciler veya akıllı TV'ler için uygulamalara sahip. VPN'deki talimatları izleyerek manuel olarak yapılandırılabilirler’olsa da,.

Sonuç

Hizmet olmasaydı Özel İnternet Erişimi'nin Netflix için iyi olmadığını söylemek kolay olurdu’çok ucuz. Eğer sen’Çoğu zaman Kuzey Amerika ve Avrupa'da harcama yapıyorsanız, Japonya'ya özgü içeriğe ihtiyacınız yoksa bu mükemmel bir seçimdir. Ama eğer sen’Asya veya Okyanusya'da - hızlar HD veya hatta SD'de yayın yapmak için yeterli olmayabilir.

Başka bir uyarı, yönlendiriciler ve akıllı TV'ler için uygulama eksikliğidir, ancak talimatlar izlenerek manuel olarak yapılandırılabilir..

Sonuncu ama bir o kadar önemli, PIA'nın gerçek fiyatı’s düşük maliyetli canlı sohbet desteği eksikliği, yani bir sorun yaşarken forumlarda ve bilgi tabanlarında arama yapmaya hazır olun.

Eğer sen’PIA'ya bağlılık konusunda emin değilseniz, bir hafta boyunca ücretsiz dene ve tercih ettiğiniz Netflix kütüphanesinin engellemesini kaldırıp kaldırmayacağını ve yüksek kalitede akış için yeterli hız sağlayıp sağlamadığını görün.

Önerilen okumalar:

Kodi için Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi İncelemesi

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

43 + = 48