Özel İnternet Erişim Sunucusu Listesi


Sunucu sayısı, VPN sağlayıcılarının bahsettiğini ilk göreceğiniz şeylerden biridir. Eğer o’başlıkta yer almıyorsa, kesinlikle Ana sayfada bir yerde belirtilir. Olurken’binlerce sunucunun katıksız gücüyle tartışmak zor (bu da Netflix gibi hizmetleri veya Çin gibi ülkelerdeki sansür içeriğini coğrafi olarak engellemeyi zorlaştırıyor), bazen o’s en önemli kalite ve gerçek sunucu konumu. o’bu yüzden biz’Bu VPN'nin ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak Özel İnternet Erişimi sunucu listesine ilişkin görüşlerimizi sunmak için buradayız..

Özel İnternet Erişimi sunucuları için harika olan şey, hepsinin adanmış olması, başka bir hizmetle paylaşılmadığı anlamına gelir. Bu, güvenliği ve performansı artırır. Sanal ve bulut tabanlı barındırma daha ucuz olduğu ve toplam sunucu sayısını kolayca artırabildiği için pek çok VPN sağlayıcısı bu iddiada bulunmuyor.

Özel İnternet Erişimi sunucu listesi ne kadar büyük?

Resmi Özel İnternet Erişimi (veya kısaca PIA) sunucu listesinde 33 ülkede 52 konumda 3.100+ VPN ve proxy sunucusu bulunmaktadır. Bu sayı piyasadaki en yüksek rakamlardan biridir. 5.000'in üzerinde lider olan genel NordVPN'in yanı sıra, sadece TorGuard ve CyberGhost benzer sayılara sahiptir.

Ama biz’bahsetmiştim, düz sunucu numaraları her zaman tüm hikayeyi anlatmaz. Örneğin, Astrill VPN'in sadece birkaç yüz sunucusu var, ancak bunların önemli bir kısmı Asya'da, bu da onu bu bölge için mükemmel VPN yapıyor. Başka bir yüksek puanlı hizmet olan Ivacy VPN'de de 500'den az var ancak kalmayı başarıyor “En iyisi” sunucuları daha geniş bir alana yayıldığından listeler. PrivateVPN'in sadece 100 sunucusu var, ancak 57 farklı ülkede, PIA'nın neredeyse iki katı.

Dolayısıyla, toplam PIA VPN sunucusu sayısı etkileyici olsa da, konumları ve ülke sayıları, hizmetin tüm dünyada iyi olup olmadığını merak ediyor.

Özel İnternet Erişimi sunucu listesinin yaygınlaştırılması

Binlerce sunucunuz ve yüzlerce konumunuz olsa bile,’t Her şeyin bir kıtada yoğunlaşması, diğer bölgelerin daha yavaş bağlantılara maruz kalması. PIA VPN'in 33 ülkede sunucusu bulunurken, en iyi oyuncuların bazıları 60+. Bu ve PIA'da bir dünya haritasının olmaması’s web sitesi size zaten hizmet eşit yayılmadığı fikrini verebilir.

Beklenildiği, Özel İnternet Erişimi sunucu listesinin büyük çoğunluğu Amerika ve Avrupa'da bulunmaktadır. Yüzdenin kendisi (% 91), Astrill VPN'den (Asya'daki yaygınlığıyla bilinen) NordVPN ile daha uyumludur. Buna karşılık, PIA, Asya'daki sunucularının sadece% 2'sine sahiptir ve bu da NordVPN'den iki kat daha azdır. Dahası, değil’Örneğin, Asya'daki MMA sevenler için UFC görüntüleme başına ödeme satın almak için genellikle en ucuz yer olan ülke listelerinde Filipinler'e sahip olmak.

PIA’Orta Doğu, Afrika ve Hindistan bölgesindeki varlığı daha da kötüdür, toplamın sadece% 1'ini biraz aşmaktadır. Ancak bu, PIA'nın sadece% 0,5 olan Astrill VPN'i yendiği ilk bölgedir. Yine, bu değil’t PIA kullanılırken mutlaka daha iyi hızlara çevrilmelidir. Aslında, neredeyse kesinlikle’t.

Pasifik ve Okyanusya bölgelerine gelince,% 6 oldukça iyi bir rakam. Toplamda 200 sunucu var, Kuzey Amerika veya Avrupa adında olmayan herhangi bir yerden daha fazlası.

Sonuç olarak, Özel İnternet Erişimi sunucu listesi Amerika, Avrupa, Avustralya ve Yeni Zelanda'nın ihtiyaçlarını karşılamak için yapılmıştır. Ortadoğu, Afrika ve Hindistan da rakiplerine kıyasla iyi temsil ediliyor. Asya, PIA'dan açıkça yoksun olan tek büyük bölgedir’dikkat.

Özel İnternet Erişimi VPN'nin% 90'ından fazlasını kullanırken’sunucuları Avrupa'da ve Amerika'da, Güney Amerika'da az temsil ediliyor. PIA, tüm kıta için Brezilya'da sadece 20 sunucu olduğunu itiraf etti, hepsi tek bir yere sıkışmış ve gerçekleştirme görevi verilmiş.

Özel İnternet Erişimi sunucu hızı

Sunucu hızı

Düşük yer sayısını akılda tutarak, Kuzey Amerika veya Avrupa dışındaki PIA'dan iyi hızlar beklenmemelidir. Burada hız şikayet etmeyecek kadar hızlı olmalıdır. Aksi takdirde, PIA’Yemek masasındaki konuşma VPN'lere döndüğünde hane adı haline gelmedi. Yine, bir grup kullanıcı, sunucuları aşırı kalabalık hale getirme eğilimindedir ve onları olabildiğince daha yavaş hale getirir..

PIA incelemesi (280 Mbps taban hızı) için hız testlerimiz, Avrupa'da bir PIA sunucusuna (yaklaşık 100 Mbps) bağlandığında yaklaşık% 60'lık bir hız düşüşü gösterdi. ABD'de, aralık aynı ortalama hızı koruyarak 75 Mbps'den 130 Mbps'ye genişledi. Avustralya ABD aralığının en üstünde kaldı ve Japonya PIA'yı kanıtladı’nin Asya ile ilgili sorunları (yalnızca 68 Mbps).

Bu nedenle, toplam sunucu sayısı dünya genelinde iyi hızlar sağlayabilmelidir., PIA'yı kendi ayağına çekmeye zorlayan ülke ve sunucuların sayısı.

Özel İnternet Erişimi sunucuları ve gerçek zamanlı aktarım

Yukarıda belirtilen düzenli hız testlerinde olduğu gibi, PIA,’Kuzey Amerika veya Avrupa'da yeniden. Netflix testimizde, ABD ve Hollanda kütüphanelerinin engellemesini kaldırabildik. Dünyanın diğer tarafına bağlandığımızda hızlar önemli ölçüde düştü, yani kazandınız’t PIA kullanarak her zaman HD veya UHD içerik akışı sağlayamaz. Satın almaya karar vermeden önce en iyi şey, Netflix ile hızı kontrol etmektir’s kendi fast.com testi. Bu size Özel İnternet Erişimi sunucu listesinden neler bekleyebileceğiniz hakkında bir fikir vermelidir..

Daha fazla oku: Kodi için Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi sunucuları ve torrent

Avrupalılar ve Kuzey Amerikalılar bunu zaten biliyorlar PIA ile torrent kullanmak mümkündür. Hız düşüşü nedeniyle, diğerleri genellikle diğer seçeneklere bağlı kalır, bunlardan biri VPN kullanmamaktır. Genel olarak torrent göndermeyi önermemize rağmen, VPN olmadan yapmak düşünmeniz gereken bir risktir.

Torna ederken PIA ile kendinizi güvende tutmak için, kayıt tutmama politikası, bağlantı noktası yönlendirmeye izin vermediyseniz ve DNS ve IPv6 sızıntı korumasını kapatmadıkça gece iyi uyumanızı sağlar. Bağlantı noktası yönlendirmenin size daha iyi indirme hızları sağlayabileceğini ve başkalarının sizden indirmesini sağlayabildiğini anlasak da, gizliliğinizi ve anonimliğinizi önemsiyorsanız, sızıntılardan korunma her zaman açılmalıdır.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 1 =