Özel İnternet Erişimi Proxy’si


Özel İnternet Erişimi (PIA) proxy'si, yalnızca bazı VPN'ler tarafından sunulan hoş bir özelliktir. Dahası, sadece VPN fiyatına dahil değil, gizliliğinizi herhangi birinden çok daha iyi korur “ücretsiz vekil” web üzerinde bulabilirsiniz. Ancak, PIA gibi iyi bir VPN satın aldığınızda Gizlilik İnternet Erişimi proxy'sini kullanmak için herhangi bir neden var mı? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Özel İnternet Erişimi proxy'sinin VPN'sinden farkı nedir??

Bazılarınız hem proxy'leri hem de VPN'leri duymuş olacaksınız, ancak bu ikisi arasındaki fark her zaman net değil. Yeni başlayanlar için, her ikisi de internet trafiğinizi uzak bir sunucu üzerinden yönlendirerek gerçek IP adresinizi etkili bir şekilde gizler. Fakat bu (aşağı yukarı) benzerliklerinin sona ermesi.

Proxy sunucusu tarayıcınızda, torrentinizde veya akış uygulamanızda çalışacak şekilde ayarlanabilir, VPN'den farklı olarak, proxy'ler asla tüm internet bağlantınızı kapsamaz. Dahası, bir proxy yapmıyor’t mutlaka sitenize bağlı olarak herhangi bir şifreleme düzeyi sunmaz.’yeniden bağlanılıyor. Sitenin geçerli bir TLS / SSL sertifikası varsa (tarayıcınızda yeşil bir kilit sembolü veya yeşil bir bölge göreceksiniz’s adres çubuğunda), trafiğiniz korunacaktır. Aksi takdirde, şifreler veya kredi kartı bilgileri gibi sunucuya gönderdiğiniz herhangi bir şey, tarayıcınızla sizin belirlediğiniz sunucu arasında gelen herkes tarafından ele geçirilebilir.’yeniden iletişime geçiyorum.

Daha önce PIA'yı ziyaret etmiş olanlar’adlı kişinin web sitesine veya PIA incelememizi okuyun, proxy'lerinin SOCKS5 proxy'si olduğunu hatırlayabilir. Esasen,’Web trafiğini yalnızca tarayıcınızla değil, aynı zamanda torrent istemcileri veya Netflix gibi diğer popüler yazılımlarla da yönlendirebilen temel bir HTTP proxy'sidir. Yine, SOCKS protokolünü kullanarak’t tüm trafiğinizi kapsıyor demektir. Yani VPN yerine Özel İnternet Erişimi proxy'sini kullanmanız için herhangi bir neden var mı??

Ne zaman VPN yerine PIA proxy kullanmalısınız??

vekil

Bir VPN tüm trafiğinizi şifreler ve IP adresinizi gizlemekten çok daha fazlasını sunar, ancak bir proxy kullanmanın daha yararlı olduğu bazı durumlar vardır, özellikle de’bir SOCKS5 proxy'sidir.

Her şeyden önce, VPN tabanlı güvenlik bir bedeli var. Bütün bu ayrıntılı şifreleme kaçınılmaz olarak bağlantı hızına zarar verir. Ve çünkü PIA’s hızları oldukça ortalama, kesinlikle daha fazla bant genişliğine ihtiyacınız olan durumlar olacaktır. Bunun, PIA'nın daha az sunucusu olduğu ABD veya Avrupa dışında olması daha olasıdır, yani diğer kıtalardaki birkaç sunucu aşırı yüklenebilir. Burada bir SOCKS5 proxy'si yardımcı olabilir.

Özel İnternet Erişimi proxy'si VPN'den daha hızlı çalışır, bu nedenle, yalnızca belirli bir uygulamayı (örneğin tarayıcınızı veya torrent uygulamanızı) korumanız gerektiğinde kullanabilirsiniz. VPN, her şeyi kapsayan doğası nedeniyle daha güvenli olsa da, proxy, özellikle’t En iyi bağlantıya sahip olma ve kaynakları koruma ihtiyacı.

Dan beri PIA’SOCKS5 proxy'si IP'nizi maskeler, aksi takdirde coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişmek yeterli olabilir. Ve eğer NSA sizi House of Cards Sezon 6 akışında görürse, muhtemelen sizi öngörülebilir gelecekte ABD siyasi manzarasını bozmak isteyen bir kişi olarak işaretlemeyeceklerdir..

Sonuncu ama bir o kadar önemli, sadece ülkenize erişmek isteyebilirsiniz’Yurtdışındayken haber portallarının ve diğer web sitelerinin s versiyonu. İlk başta göründüğü kadar komik, uzaktayken ülkenizdeki reklamları görmek, proxy kullanmanın yeterli olduğu başka bir özelliktir. Bunu yapmayan ebeveynler için önemli olabilir.’Özel Noel fırsatlarını kaçırmamak veya rekabeti izlemesi gereken pazarlama için.

Özel İnternet Erişimi proxy'nizi yapılandırma

Eğer sen’Özel İnternet Erişimi VPN ile elde ettiğiniz hızlardan memnun kaldık.’muhtemelen proxy'yi denemenin bir anlamı yok. Ancak ikisini karşılaştırmak isterseniz, aşağıdaki talimatları kullanarak ikincisini yapılandırmanız yeterlidir..

İlk olarak, PIA'yı kullanmak için yeni bir kullanıcı adı ve parolaya ihtiyacınız olacak’s SOCKS5 proxy sunucusu. Aşağıdaki adımları izleyerek İstemci Kontrol Panelinden kolayca oluşturulabilir:

  1. Privateinternetaccess.com adresinden İstemci Kontrol Paneline giriş yapın
  2. Bul PPTP / L2TP / SOCKS5 Şifresi Oluşturun Bölüm
  3. Tıkla Şifre oluştur buton
  4. Sizin Oluşturulan Şifre ve Kullanıcı adı ile başlayan “x” görüntülenecek
  5. Adresine git proxy-nl.privateinternetaccess.com:1080 ve PIA proxy'sine bağlanın

Not: Oluşturulan kullanıcı adı ve parola aşağıdakiler için de kullanılmalıdır: PPTP ve L2TP'ye giriş

Sonuç

temel olarak, iki tür Özel İnternet Erişimi müşterisi vardır. Neden bir SOCKS5 proxy'sine ihtiyaç duyduklarını bilenler muhtemelen yüklemişlerdir. Diğerleri umarım bu makaleden bir şey öğrendiler.

Sonuç olarak, PIA kullanırken bağlantı hızınız yeterliyse,’s Proxy yapılandırmanın anlamı yok. Fakat daha hızlı yükleme sürelerine ihtiyacınız varsa veya yurtdışındayken coğrafi olarak engellenen içeriğe erişmek istiyorsanız, denemek isteyebilirsiniz.

PIA hakkında daha fazla sorunuz varsa’s proxy vs VPN? Servise bağlanmada sorun mu yaşıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize ulaşın, biz de’size cevap vermekten mutluluk duyacağım.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 5 = 9