הצפנת נתונים: מדריך מלא


ההגנה על הנתונים שלך חשובה כעת מתמיד. המשך לקרוא כדי ללמוד על הדרכים השונות שניתן להצפין את הנתונים שלך וכיצד לשמור עליהם.

בעידן המידע, העברת נתונים דרך ערוצים דיגיטליים הפכה כעת לחלק מהנורמה, מכיוון שהיא עוזרת להקל על העבודה ולהפחית את עלויות הנסיעה. עם זאת, שיטה חדשה זו של העברת מידע הביאה לבעיה חדשה, שהיא דליפת מידע. העברת נתונים מחייבת לשחרר אותם לאינטרנט, שם אתה עומד בסיכון ליירט את הנתונים שלך. הפיתרון לסיכון זה הוא קידוד נתונים. אין ספק שזה נושא רחב מאוד, עם זאת, במאמר זה, תוכלו ללמוד על היסודות של קידוד נתונים, על שיטות קידוד הנתונים השונות הנדרשות בהגדרות שונות ועל סוגי ההצפנה העיקריים המשמשים כיום..

מהי הצפנת נתונים?

זהו התהליך של ערבוב נתונים מועילים לקוד או טופס אחר, שאינם ניתנים לקריאה בעיני צופה של צד שלישי, כך שרק בעלי הסיסמה או ברשותם מפתח סודי, המכונה גם מפתח הפענוח, יכולים לקרוא אותו. נתונים מוצפנים יכולים להיות במעבר, לנוע באמצעות דואר אלקטרוני ובאמצעות דפדפנים או ערוצים דיגיטליים אחרים, או במנוחה, אוחסנים במאגרי מידע..

תהליך זה תלוי בשלב אחר שהוא פענוח. פענוח הנו ביטול הניתוק המוצפן של נתונים מוצפנים על ידי המקלט, באמצעות מקש הפענוח הסודי. אם לא ניתן להשיג זאת, תהליך ההצפנה אינו מועיל למקלט, מכיוון שהוא לא יוכל לקרוא את הנתונים.

נכון לעכשיו, הצפנה היא אחד מתהליכי אבטחת המידע היעילים ביותר בהם משתמשים ארגונים.

לאחר שהצפנה התרחשה, נוצרת צורה חדשה של טקסט השונה מהנתונים המקוריים וטקסט זה מכונה בדרך כלל הצופן. הליך זה כשלעצמו אינו מונע יירוט על ידי גורמים לא רצויים אלא במקום זאת לא מאפשרת למסיבה לקרוא את המסר האמיתי, -המכונה גם הטקסט הפשוט. נכון לעכשיו, הצפנה היא אחד מתהליכי אבטחת המידע היעילים ביותר בהם משתמשים ארגונים. ישנן שיטות שונות המשמשות להצפנת נתונים - זה יכול להיות בשיטה סימטרית העוקבת אחר תקן הצפנת נתונים ספציפי (DES), שיטה א-סימטרית, או אלגוריתמים של hashing ו- החלפת מפתחות.

שיטת הצפנת הנתונים הסימטרית

הצפנה סימטרית היא סוג של קריפטוגרפיה בה מפתח אחד מוטל הן לטרוף את הנתונים וגם לבטל את ניקודם. מפתח יחיד זה משותף בין חברים בקבוצה מוגבלת כדי להצפין ולפענח את הנתונים המוחלפים בין חבריה. האלגוריתמים הפופולריים ביותר המשמשים להצפנת נתונים סימטריים כוללים את תקן קידוד הנתונים (DES), המשתמש במפתחות 56 סיביות., Triple DES (המעסיק את אלגוריתם ה- DES שלוש פעמים עם מפתחות שונים); וה תקן הצפנה מתקדם (AES), מתאים להעברה ואחסון מאובטח של נתונים. שיטה זו משמשת בשילוב עם השיטה הא-סימטרית ליצירת סוג מסוים של קידוד נתונים שקוף.

שיטת הצפנת הנתונים הא-סימטרית

הצפנה אסימטרית היא שיטה חדשה יחסית בהשוואה להצפנה סימטרית. בשיטה זו משתמשים שני מקשים שונים לערבוב טקסט רגיל - מפתח ציבורי ומפתח סודי. בעיקר משתמשים בהצפנה אסימטרית בתקשורת היומיומית, במיוחד דרך האינטרנט. לרוב התהליך מתבצע באמצעות תוכנת הצפנת נתונים כדי לעזור לעקוף את המכשולים הטכניים המוצגים לקהל הרחב על מנת להפוך את יישום השיטה לקל ככל האפשר. חשוב מאוד להבין כי בהצפנה סימטרית כל אחד עם המפתח הסודי הנכון יכול לפענח את ההודעה וזו הסיבה שההצפנה הא-סימטרית משתמשת בשני מקשים שונים על מנת לשפר את האבטחה..

שיטת קידוד נתונים של Hashing ואלגוריתמי החלפת מפתחות

הצפנת נתונים למטרות אבטחה

בהתבסס על הגדרת הצפנת הנתונים, הוא לא מוגבל רק להסתרת נתונים בטקסט מקושקש. Hashing הוא סוג של הצפנה שמערבל טקסט לצורך אימות תוכן הנתונים, ולא מסתיר את הנתונים עצמם. הצפנה מסוג זה משמשת להגנה על העברת קבצים גדולים ותוכנות המוצעים להורדה על ידי מפרסמים ולוודא שהיא מגיעה למקלט ללא שינוי. אלגוריתם החלפת המפתחות משמש להחלפת בטוח מפתחות סודיים עם גורם לא ידוע בנוסחה שצוינה. שיטה זו אינה כרוכה בשיתוף מידע - מטרתה העיקרית היא ליצור מפתח סודי שניתן להשתמש בו אחר כך.

אלגוריתמים להצפנת נתונים

אלגוריתם הוא א כלל מדויק (או מערכת כללים) המפרטת כיצד לפתור בעיה. בהצפנת נתונים יש גם כללים מוגדרים שיש למלא אחריהם וכללים אלה מגיעים בצורות שונות בהתאם לשיטת ההצפנה שנבחרה ומטרת התהליך בפני עצמו.

אלגוריתמים אלה מספקים סודיות ומבטיחים יוזמות אבטחה מרכזיות.

אלגוריתמים אלה מספקים סודיות ומבטיחים יוזמות אבטחה מרכזיות כולל אימות הודעה’מקורו, מתן הוכחה להודעה’התוכן לא השתנה בדרך וההוכחה לכך ששולח ההודעה שלח אותו בפועל, זה לא עשה זאת’אני לא בא ממקור לא ידוע. אלגוריתמים של הצפנת נתונים מייצרים אוטומטית את תהליך ההצפנה והפענוח במהלך העברת נתונים בצורה ספציפית.

ישנם מספר רב של אלגוריתמים המשמשים להצפנת נתונים, עם זאת, חלקם פופולריים יותר מאחרים, כלומר:

 1. קידוד נתונים רגיל (DES) שהוא אלגוריתם הצפנה המשמש לרוב להצפנת סיכות במכונות כספומט ובצפנת UNIX
 2. תקן הצפנה מתקדם (AES)
 3. דבורה
 4. שני דגים
 5. רעיון
 6. MD5
 7. SHA-1
 8. HMAC

אלגוריתמים אלה מתפקדים בדרכים שונות ויש להם איכויות ייחודיות משלהם ומשתמשים במקרים בהם ניתן ליישם אותם. חלקם (לדוגמה, SHA-1 ו- MD5) דומים למדי (SHA-1 מציע אבטחה משופרת).

תקן הצפנת נתונים (DES)

DES הוא קידוד חסום למפתח סימטרי. תחילה פורסם על ידי המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה ובעקבות זה הפך DES ליישום של צופן פייסטל. הגודל של כל בלוק הוא 64 סיביות, אך לא כל היחידות שלו פעילות (8 מתוך 64 הסיביות של המפתח אינן משמשות את האלגוריתם). DES התפתח כעת ל- Triple DES או 3DES המהווה שיטת הצפנה בטוחה יותר, מכיוון שהיא מצפינה את הנתונים שלוש פעמים ברציפות ומשתמשת במפתח אחר לפחות באחת מהפעולות..

הצפנת נתונים שקופה

הצפנת נתונים שקופה (TDE) פותחה עם SQL Server 2008 והיא זמינה גם במערכות ניהול מסדי נתונים של אורקל. זוהי שיטת הצפנה המאבטחת את נתוני הליבה במסד הנתונים. שיטת ההצפנה מאבטחת את הנתונים על ידי ערבוב הקבצים הבסיסיים של בסיס הנתונים, ולא הנתונים בפני עצמם. זה מונע פריצה ושכפול של הנתונים בשרת אחר; כדי לקבל גישה לקבצים הדרושים לך כדי לקבל את אישור ההצפנה המקורי ומפתח ספציפי. ההצפנה בפועל של בסיס הנתונים נעשית ברמת העמוד.

דף, במקרה זה, מתייחס ליחידת אחסון הנתונים בשרת (ולא דף אינטרנט). דף בשרת SQL הוא קטן (8KB בגודל). מכיוון ש- TDE מגן / מצפין את מבנה בסיס הנתונים, הוא נחשב לשיטת הצפנה במנוחה. המוקד העיקרי של שיטה זו הוא שקיפות. משמעות הדבר היא ששיטת הסרבול היא שקופה למשתמשים מורשים בבסיס הנתונים; הם אינם צריכים ליצור הוראות מחשב מיוחדות או לשנות תצורות מורכבות כדי לקרוא את ההודעה. דוגמה טובה בעולם האמיתי היא של fob מפתח.

תוכנת הצפנת נתונים

תוכנת הצפנת נתונים

תוכנת הצפנת נתונים היא א אפליקציית אבטחה המאפשרת לטרוף ולבטל את הגלישה של נתונים במנוחה או במעבר. זה מאפשר קידוד של תוכן של אובייקט נתונים, קובץ, מנות רשת או יישום כך שהוא מאובטח ולא ניתן לצפייה על ידי משתמשים או האקרים לא מורשים. תוכנת הצפנה מצפינה נתונים או קבצים על ידי עבודה עם אלגוריתמים להצפנה אחד או יותר. יש הרבה תוכנות להצפנת נתונים מעולות (חלק מהן גרסאות חינמיות, חלקן מציעות תקופת ניסיון, ואילו יש לשלם עבור אחרות) וזה כולל Veracrypt, Axcrypt ו- Bitlocker.

הצפנת נתונים אינה מושלמת

למרות שלמדנו על אופן פעולת אבטחת הנתונים, עדיין חשוב מאוד לציין שהוא לא מושלם. אנחנו תמיד צריכים להיות זהירים באופן הטיפול של כל אחד מהם. העובדה שיש תוכנה שעוזרת להצפין את הנתונים שלך לא אומרת שאתה לגמרי לא נמצא בסיכון. עם זאת, אל תתייאש מכיוון שאם אתה משתמש בתוכנת הצפנה אותנטית ופעל לפי ההוראות עד לנקודה, הנתונים שלך בטוחים יותר - שימו לב איך אמרנו “בטוח יותר” ולא ‘בטוח לחלוטין’. העתיד של הצפנת נתונים הוא בהיר וזה רק ישתפר.

יישום אבטחה בהצפנת נתונים

לאחר שתלמדו על הטכניות של הצפנת נתונים, אתם עשויים לתהות כיצד כל זה חל על חיי היומיום שלנו. ישנן ארבע דרכים עיקריות ליישום ההצפנה באבטחת נתונים משותפים:

 1. אימות: לא רק הצפנה מסייעת בהגנה על נתונים, אלא גם עוזר בזיהוי האותנטיות של המשתמש, במיוחד במקרה של שיתוף ציבורי. לדוגמה, כשאתה מבקר באתר אינטרנט, אישור ה- SSL מהווה הוכחה שאתה מחובר לשרת הנכון, מה שמסייע נגד התחזות. הזהות המדוברת אינה המשתמש אלא המפתח הקריפטוגרפי של אותו משתמש.
 2. אי-דחייה: הצפנה מסייעת גם למשתמשים המשתמשים סחר אלקטרוני או יישומים פיננסיים. הצפנה עוזרת לקבוע אם פעולה מסוימת נקטה על ידי משתמש על הנתונים. לדוגמה, אם לקוח בנק מקומי מבקש העברת כספים לחשבון אחר, אז בהמשך החודש הוא טוען שמעולם לא הגיש את הבקשה, הבנק יכול להוכיח כי העסקה למעשה הוסמכה על ידי המשתמש..
 3. סודיות: עם דליפות מידע בכל מקום, שמירה על אבטחת המידע הפרטי שלך היא חשש גדול מאוד. הצפנה מבטיחה סודיות זו.
 4. יושרה: ההצפנה מסייעת גם להבטיח כי הנתונים לא ישונו או נצפים במהלך המעבר או האחסון.

מחשבות אחרונות

הצפנת נתונים, למי שהחדש את המונח, הוא תהליך מפחיד ומורכב ויכול להרתיע מאוד. עם זאת, הצפנת נתונים לארגון שלך היא כעת קלה מאוד בזכות הזמינות של מגוון שיטות תוכנה והצפנה באיכות גבוהה. כל שעליכם לעשות הוא למקד את ההיבט הזה של הארגון שלכם לתוכנה שתבחרו ותוכנה זו תאפשר לעובדים שלכם להמשיך ולשתף בזמן שהיא מתייגת, מזהה ומסווגת סיכונים פוטנציאליים העלולים לגרום לאובדן נתונים. זכור לבחור תוכנה מובילה למניעת אובדן נתונים המציעה הצפנת נתונים באמצעות בקרת דואר אלקטרוני ויישומים, כך שתוכל להיות סמוך ובטוח שהנתונים שלך בטוחים..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 4 = 11