סקירת KeePassX

KeePassX היא אפליקציה המיועדת לאנשים עם ציפיות גבוהות מאוד לניהול הנתונים המאובטח שלהם. הם מספקים פתרון לניהול סיסמאות חוצות-פלטפורמות עם קוד פתוח עם תמיכה במגוון רחב של תכונות, והכול ללא עלות.


יתרונות וחסרונות

המקצוענים:

  • ממשק קל ונוח לשימוש
  • מאפייני אבטחה טובים
  • תכונות רבות קלות לשימוש

הרמאים:

  • ההתקנה בפועל והתכונות הרבות המתקדמות קשות יותר לשימוש
  • אין תמיכה בנייד
  • תמיכה מוגבלת למדי של מכשירים
  • תכונות רבות דורשות תוספים נוספים

מפרט טכני

KeePassX מאפשר ניהול נרחב של סיסמאות, כולל כותרות לרשומות, תאריכי תפוגה, קבצים מצורפים, קבוצות מוגדרות על ידי המשתמש ועוד. מכיוון שמדובר בפתרון קוד פתוח שמשתפר כל הזמן, ישנם מגוון רחב של תכונות לניהול סיסמאות, אשר חלקן עשויות להיות קשות לשימוש עבור משתמשים פחות מפותחים בטכנולוגיה..

הם כוללים גם פונקציית חיפוש, תכונות מילוי אוטומטי ניסיוניות ומגוון רחב של אפשרויות הצפנה.

האם KeePassX בטוח?

KeePassX הוא כלי בחינם בקוד פתוח, שיש בו חלקים טובים וחלקים רעים. החדשות הטובות הן שהן תומכות במגוון רחב של הצפנה חזקה ותכונות אבטחה אחרות, אך חלק מהתכונות הללו עשויות להיות קשות לשימוש אם אינך בקיא בטכנולוגיה. הפרויקט מתמקד באופן מוחלט באתיקה של אבטחה ופיתוח תוכנה, שתמיד היא סימן טוב כשמדובר במנהלי סיסמאות בקוד פתוח..

החיסרון היחיד הוא שאין להם משאבים בעלי שם גדול בכדי לספק גרסת ממשק משתמש יעילה או מערכת תומכת לקוחות מקיפה. למרות שהתוכנה עצמה מרוכזת על מערכת GUI פשוטה ופשוטה לשימוש, אך הרבה מהפיצ'רים המתקדמים יותר יכולים להיות קשים לגישה למשתמשים שאין להם ידע טכני קיים..

למרות שהתוכנה בטוחה מאוד ומגוונת, אין זה סביר שהיא תועיל ליישומים מקצועיים בהיקפים גדולים או ווקטורי שימוש דומים..

כיצד להשתמש ב - KeePassX

מכיוון ש KeePassX הוא פיתרון קוד פתוח, זה יכול להיות קצת יותר קשה להתקין מאשר כמה מנהלי סיסמאות אחרים. יש להם הורדות זמינות באתר שלהם עבור קוד המקור, כך שמפתחים שואפים עשויים לגשת אליו כדי לתרום. הם גם מציעים בינארי עבור macOS וצרור ZIP עבור Windows, יחד עם כמה חתימות GPG כדי לאמת את ההורדות. אפשרויות קוד להפעלת סיסמה של Avast כלולות גם.

פריקת הקבצים והתקנת התוכנה לא אמורה’זה לא יהיה קשה מדי עבור רוב המשתמשים. התיקיה מכילה הפעלה לתוכנה, הנפתחת ל- GUI מוזר עם לחצנים עם כותרות בקלות לגישה לתכונות שונות של ניהול סיסמאות..

מכיוון שמדובר בפתרון תוכנה בקוד פתוח, ישנם מספר תכונות מתקדמות הדורשות ידע כיצד תוספים ופתרונות תוכנה אחרים עובדים על מנת לעשות בהם שימוש. זה יכול להיות קצת קשה למתחילים, אך משתמשים מתקדמים יכולים לעשות שימוש במגוון רחב של תכונות נוספות אם הם בוחנים את הקהילה הרחבה של התורמים שעובדים בפרויקט KeePassX.

KeePassX עבור Windows

התקנת Windows היא פשוטה במיוחד, ו- GUI קל מאוד לשימוש ברגע שמתרגלים אליו. אתה יכול לפתוח מסדי נתונים, לשמור מסדי נתונים, לערוך ערכים וכדומה באמצעות כפתורים עם תוויות בקלות בסרגל הכלים. בסך הכל, ממשק ה- GUI קל מאוד לשימוש.

KeePassX עבור מק

התהליך עבור Mac דומה מאוד להתקנת Windows, וגם ה- GUI דומה מאוד. משתמשים שרגילים לתוכנת קוד פתוח לא צריכים להתקשות בניווט בין התכונות השונות. משתמשים שאינם רגילים להתקין ולהשתמש בתוכנות קוד פתוח צריכים להפנות למדריכים מקוונים כלשהם, או להפנות לאתר KeePassX.

KeePassX עבור Chrome

ל- KeePassX אין תוסף דפדפן ייעודי ל- Chrome, למרות שהוא ניתן לשימוש במערכת ההפעלה Chromebook באמצעות פתרונות תוכנה כמו rollApp. למרות שלתוכנה אין תוסף דפדפן ספציפי ל- Chrome, תכונות המילוי האוטומטי שלהן ודברים אחרים יעבדו עם תוכנת הדפדפן של Chrome.

KeePassX עבור FireFox

פיירפוקס זה במידה רבה אותו סיפור כמו כרום בכל הנוגע למנהל סיסמאות זה. אין להם תוסף פיירפוקס ספציפי, אך התוכנה שלהם ותוספי הקוד הפתוח השונים שלה מאפשרים למשתמשים ליישם מגוון פתרונות לניהול סיסמאות על חוויית Firefox שלהם..

KeePassX לא עובד

מכיוון שה- GUI כל כך פשוט ונוח לשימוש, אין זה סביר שמשתמשים שפשוט משתמשים בתכונות לניהול סיסמאות יתקשו בבעיה רבה. עם זאת, ישנם מספר בעיות שמשתמשים עשויים להיתקל בהן בעת ​​ניסיון להשתמש בכמה מהתכונות הנוספות הרבות הזמינות באמצעות תוספים ניסיוניים וכאלה..

כמה מהדיווחים הנפוצים ביותר עוסקים בהודעות שגיאה בעת ניסיון להפעיל את ה- exe במערכת Windows. ניתן לפתור בעיות מסוג זה על ידי הורדת התוכנה מחדש, או הפניה למידע הקיים באתר KeePassX..

תמחור של KeePassX

KeePassX הוא פתרון ניהול קוד בסיסמאות בחינם, המציע את כל התוכנות שלה ללא עלות. הם גם מציעים את קודי המקור לתוכנה שלהם למטרות פיתוח, כך שאנשים עם כישורי תכנות יוכלו לתרום לפרויקט.

למרות שאין תוכניות בתשלום זמינות, קיים מגוון רחב של תוכן בחינם, מפותח על ידי משתמשים, מה שהופך את התוכנה למגוונת במיוחד למשתמשים שיש להם את הידע הטכני ליישם תכונות אלה. בהתחשב בעובדה שמדובר בפתרון של קוד פתוח חופשי ושקוף לחלוטין, מגוון הפיצ'רים הזמינים וקלות השימוש היחסית הם מוכשרים מאוד.

KeePassX לעומת KeePass

מאפיינים KeePassX KeePass
אימות דו-גורמי לא לא
מילוי אוטומטי של טפסי רשת כן (ניסיוני) כן
דוח חוזק סיסמא לא לא
שיתוף מאובטח לא לא
סנכרון בין מכשירים לא לא

חשוב לציין שמכיוון שהתוכנה קוד פתוח, יתכן שחלק מהתכונות הללו זמינות באמצעות תוספים מיוחדים או תרומות צד שלישי אחרות לפרויקט KeePassX..

בסך הכל, זהו פיתרון טוב מאוד של קוד פתוח שיש לו יישומים מעשיים רבים אפילו למשתמשים שאינם בקי-טק מספיק בכדי לנצל היטב את התכונות המתקדמות שלהם. למרות שזה לא היה עושה זאת’זה לא יהיה טוב ליישומים עסקיים, זו נותרה אפשרות אמינה מאוד.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

75 − = 65