Štít Hotspot vs TunnelBear


Hotspot Shield je veľmi populárna služba, ktorá sa môže pochváliť viac ako 650 miliónmi používateľov po celom svete. Táto služba vám vyhovuje, ak hľadáte prístup k geoobmedzenému obsahu odkiaľkoľvek na svete. Pokiaľ ide o bezpečnosť, Hotspot Shield’povesť nie je najlepšia. Ich bezplatná verzia bola obviňovaná zo špionáže používateľov’ údaje a predávať ich inzerentom na cielené marketingové kampane.

TunnelBear je služba zameraná na bezpečnosť, ale pomalšia. Má ľahko použiteľné rozhranie, a preto je vhodný pre úplných začiatočníkov. Službu nedávno získala spoločnosť McAfee, čo vyvoláva obavy v súvislosti s ochranou súkromia.

Obe tieto služby VPN sú veľké mená v priestore VPN, ale ktorý z nich je lepší? Porovnávame tieto dva a zistíme, ktorá služba sa objaví najlepšie.

Prečítajte si našu úplnú recenziu štítu Hotspot

Prečítajte si celú recenziu systému TunnelBear

Bezpečnosť a súkromie

Obe služby ponúkajú štandardné šifrovanie, protokoly bezpečného tunelovania a bezpečnostné funkcie (vrátane prepínača kill, ochrany pred únikom, ďalších dobrôt). Služba Hotspot Shield má zabezpečenú službu ochrany pred cloudom. Používa tiež svoj vlastný patentovaný protokol VPN s názvom Catapult Hydra Protocol, ktorý je modifikáciou OpenSSL a TLS. Medzitým má TunnelBear tajnú funkciu pre použitie v reštriktívnych krajinách.

Spoločnosť Hotspot Shield tvrdí, že neprihlási aktivitu, ktorá môže súvisieť s ktorýmkoľvek z jej používateľov. Centrum pre demokraciu a technológiu ich však obviňovalo z protokolovania pripojení a sledovania treťou stranou na pomoc pri ich reklame. TunnelBear prekonal Hotspot Shield, pokiaľ ide o bezpečnosť, kvôli jeho etickému prístupu, ktorý zahŕňa predloženie ich služby na každoročný nezávislý bezpečnostný audit..

Rýchlosť a výkon

Hotspot Shield je tu jasný víťaz. Táto služba má viac ako 2 500 serverov po celom svete. Jeho používatelia sa tiež môžu pripojiť k serverom v rozpätí 2 sekúnd. Úžasnou skutočnosťou je, že rýchlosť zostáva vysoká aj napriek veľkému počtu používateľov (aj keď väčšina z nich používa bezplatnú verziu). Protokol Catapult Hydra vytvára pre dáta viac kanálov, aby sa zvýšila rýchlosť, spoľahlivosť a výkon.

Pokiaľ ide o TunnelBear, rýchlosť je jednoducho únosná. Majú menšiu sieť serverov a pôsobia iba v 20 krajinách. Pre taký malý počet serverov však nie sú rýchlosti také zlé.

Jednoduché použitie a podpora

TunnelBear sa ľahko používa. Má tiež dobrý dizajn aplikácií s touto nádhernou témou medveďa. S tým bolo povedané, my’d povedať, že Hotspot štít vyhráva v oddelení ľahkého použitia. Po spustení klienta, používatelia jednoducho kliknú na veľké tlačidlo napájania a voila môžete začať pristupovať k obmedzenému obsahu. Hotspot preto vyhráva kvôli ľahkému použitiu.

Pokiaľ ide o podporu, Hotspot Shield opäť vyhrá. Jeho podpora live chatu je nielen užitočná, ale aj veľmi rýchla pri odpovedaní na otázky používateľov. Ak hľadáte službu VPN, ktorá odpovedá na vaše otázky a počúva vás, odporúčame Hotspot Shield.

Torrenting a P2P

Štít Hotspot umožňuje torrenting s rôznymi výbermi serverov a neobmedzenou šírkou pásma. Táto služba navyše poskytuje ochranu pred škodlivým softvérom a útokmi typu phishing, čo vám poskytuje nielen rýchle a spoľahlivé rýchlosti, ale aj bezpečné prostredie torrentovania.

Naopak, TunnelBear nemá podporu pre zdieľanie súborov P2P, a preto ho nemožno použiť na torrenting. Pokiaľ ide o zdieľanie súborov typu torrenting a peer to peer, Hotspot Shield opäť vyhrá.

Odblokovanie siete Netflix a ďalších zábavných platforiem

Štít Hotspot má podporu pre Netflix, čo používateľom ponúka vysokú rýchlosť 190 Mbps v prémiovej verzii. To znamená, že budete mať prístup k knižnici U.S bez ohľadu na to, kde sa nachádzate. Tiež to robí dobrú prácu s inými streamovacími službami, ako je napríklad obsah BBC iPlayer.

Pokiaľ ide o TunnelBear, možno nebudete mať prístup k americkej knižnici Netflix USA s obmedzeným geografickým umiestnením. Preto, pokiaľ ide o streamovanie Netflixu, je rozumné zvoliť Hotspot Shield cez TunnelBear.

Aká dobrá je pre Čínu a ďalšie obmedzené krajiny?

TunnelBear je schopný využiť svoju funkciu GhostBear na obídenie Číny’Je to skvelý firewall. Používatelia sa tiež môžu pripojiť k serverom nachádzajúcim sa v Hongkongu. Preto spoločnosť TunnelBear zvíťazila v oblasti cenzúry v Číne. Čínskej vláde sa podarilo zablokovať fungovanie služby Hotspot Shield v krajine.

kompatibilita

Obe tieto služby poskytujú podporu pre rôzne platformy, ako napríklad Windows, MacOS, Android, iOS. Ponúkajú tiež rozšírenia prehliadača pre všetky renomované prehliadače ako Mozilla Firefox, Opera a Chrome. Služba Hotspot Shield však nepodporuje smerovače, herné konzoly ani Amazon Fire TV Stick. Preteky v oblasti kompatibility sú veľmi podobné, ale program TunnelBear je nositeľom dňa z dôvodu podpory ďalších zariadení, ako sú smerovače a herné konzoly..

Štít Hotspot vs TunnelBear: ktorý z nich je lepší?

Víťazom je Hotspot Shield, ale existujú varovania. Aj keď je táto služba jednoznačne lepšia pre zábavu, TunnelBear je bezpečnejšia služba a má etickejší výhľad na podnikanie VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

28 + = 35