VyprVPN vs Súkromný prístup na internet


Najväčším predajným miestom pre súkromný prístup na internet je bezpochyby jeho výrazne lacné ceny. Z hľadiska prémiových služieb VPN je však súkromný prístup na internet trochu ohromujúci. Okrem veľmi obmedzeného podporného kanála je PIA tiež relatívne pomalá.

S najväčšou pravdepodobnosťou má VyprVPN aj svoje nedostatky, ktoré sa v tomto prehľade zdôraznia, ale úroveň zabezpečenia, ktorú ponúkajú, ako aj umiestnenie vývojárov, získala s nami niekoľko ďalších bodov. nechať’Zistite, ako sa tieto dva navzájom porovnávajú.

Čo je bezpečnejšie?

PIA’bezpečnostné poverenia sú celkom dobré. Môžete si vybrať preferované nastavenia šifrovania, od AES-128 do AES-256, a dokonca aj Blowfish, ako aj spôsob podania rúk a autentifikačný štandard používaný softvérom. Ich primárnym protokolom je OpenVPN, ale pre mobilné zariadenia môžete použiť aj IKEv2 a L2TP. Súkromný prístup na internet má navyše prepínač zabíjania v sieti, proxy službu, ktorú môžete využívať prostredníctvom rozšírení Firefox a Chrome a samostatný proxy SOCKS5. Mohli sme’• pri používaní PIA nezistili žiadne úniky DNS alebo WebRTC / IPv6 akéhokoľvek druhu, ani neexistujú správy o takýchto porušeniach od zákazníkov.

Podobne ako v prípade súkromného prístupu na internet, VyprVPN ponúka šifrovanie vo forme šifry AES-256 s handshake RSA-2048. Pokiaľ ide o protokoly tunelovania, ich softvér využíva aj protokoly OpenVPN, L2TP / IPsec a nezabezpečené PPTP. Okrem toho vyvinuli proprietárny protokol pod menom Chameleon ako reakciu na vládne pokusy zachytiť a zablokovať VPN prenos prostredníctvom hĺbkovej kontroly paketov (DPI). Chameleon je dosť šikovný pri skramblovaní vašich metadát, takže sme ich predali.

Z hľadiska ich umiestnenia máme tendenciu dôverovať spoločnosti VyprVPN viac ako súkromný prístup na internet. Aj keď PIA’jasná politika neprihlásenia sa niekoľkokrát vyskúšala a vyšla nezranená, stále sídli v USA, ktorá pripomína DMC, vládny a podnikový dohľad a notoricky známu alianciu Five Eyes Alliance..

Spoločnosť VyprVPN má sídlo vo Švajčiarsku, ktoré nemá zákony o uchovávaní údajov a nezúčastňuje sa na žiadnom z očí ani v súvisiacich skupinách na zdieľanie spravodajských informácií. Avšak, a “malá nevýhoda” na Vypr’s VPN je to, že majú politiku nulovej tolerancie voči nárokom na porušenie, ktoré v minulosti viedli k pozastaveniu účtov. Ich nová politika bez protokolovania by však mala ľudí, ktorí sa bojia nastavenia klienta BitTorrent, presvedčiť.

Kto by vyhral v závode?

Ak ty’znovu premýšľam, kto by vyhral v pretekaní pretekov VyprVPN vs Súkromný prístup na internet’mať šťastie. Testovali sme ich a výsledky sa ukázali. Pretože počiatočné rýchlosti pripojenia boli v každom prípade odlišné, my’Do každého merania zahrniete aj percento. Pre server vo Veľkej Británii nás spoločnosť VyprVPN stiahla s rýchlosťou 26 Mb / s, s uploadom 21 Mb / s (približne 53% a 50% bez pripojenia VPN), zatiaľ čo súkromný prístup na internet prišiel so 110 Mbps dl s 231 Mbps (39% a 82%) ).

V prípade serverov v New Yorku si server VyprVPN udržal primeranú rýchlosť pri sťahovaní 27 Mb / s a ​​len plachý prenos 3 Mb / s (57% a 8%), zatiaľ čo súkromný prístup na internet spravoval sťahovanie 77 Mb / s pri rýchlosti 57 Mb / s (28% a 20% pomalšie). Obe tieto služby VPN vám v priemere poskytnú podobné rýchlosti pripojenia v Spojenom kráľovstve a USA, ako aj na vzdialenejších serveroch, napríklad v Tokiu alebo Sydney. To vás na prvý pohľad môže prekvapiť, pretože spoločnosť PIA zamestnáva viac ako štvornásobok počtu serverov, ktoré server VyprVPN robí.

To všetko však dáva zmysel, keď si uvedomíte, že server VyprVPN má tú výhodu, že vlastní každý uzol vo svojej sieti VPN. To znamená, že môžu priamo optimalizovať hardvérovú architektúru každého miesta, aby priniesli lepšie rýchlosti.

Odblokujú geo-obmedzené médiá ako Netflix?

S oboma sieťami VPN sme’podarilo sa odblokovať knižnicu USA Netflix z Európy slušnou rýchlosťou. Zdá sa však, že tieto dve služby zápasia s pokusmi najväčšej mediálnej a zábavnej spoločnosti o čiernu listinu. Kým súkromný prístup na internet nás dostal do holandskej siete Netflix, spoločnosť VyprVPN nemohla’t. Ten sa tiež prešmykol okolo nemeckých hraníc, ale naša rýchlosť bola príliš nízka na to, aby mohla čokoľvek prúdiť. Možno sa tým dosiahlo lepšie spojenie.

Pri našich pokusoch nemohol súkromný prístup k internetu odblokovať britskú, kanadskú, japonskú alebo nemeckú sieť Netflix, takže ich architektúra je silne zacielená americkou organizáciou. Hoci spoločnosť VyprVPN doteraz nie je ochotná riešiť dilemu autorských práv, ich politika sa môže medzičasom zmeniť, ako sa to už stalo pri mnohých iných službách. Dobrou správou je, že vývojári PIA sú odhodlaní neustále obnovovať svoju sieť serverov tak, aby ich používatelia mohli odblokovať Netflix a iný súvisiaci geo-obmedzený obsah..

Ako sa im darí v službách zákazníkom?

Jedna z najväčších nevýhod PIA’s ich zákaznícka podpora, alebo skôr jej nedostatok. Súkromný prístup na internet síce obsahuje databázu poznatkov, kde nájdete novinky a príručky, ako aj fórum, kde môžete klásť otázky.’nie je možnosť živého rozhovoru. Ich systém predaja vstupeniek je príliš pomalý, natoľko, že iný používateľ na fóre určite odpovie rýchlejšie ako spoločnosť. Potrebuješ’V tom nám neverte, pretože spoločnosť Reddit a web sú sťažovaní na túto sieť VPN’s zákaznícky servis.

VyprVPN rozpráva iný príbeh. Pokyny, časté otázky a príručky na riešenie problémov na ich webových stránkach sú pomerne komplexné a ľahko sa dajú prehliadať. Ak tu’je to niečo, čo môžeš’Ak ich ovládate sami, ich nepretržitý live rozhovor vám môže pomôcť dostať sa na jeho koniec. Bohužiaľ pre svoj obraz, 24/7 nie’doslova znamená kedykoľvek. Keď sme sa dostali do kontaktu, museli sme nejaký čas čakať na odpoveď, takže pravdepodobne znamená 24/7 “počas pracovnej doby” pre nich. Napriek tomu sme sa nakoniec dostali k zástupcovi a náš problém sa riešil profesionálnym a včasným spôsobom.

Sú bezpečné pre obmedzené jurisdikcie ako Čína, Severná Kórea alebo Vietnam?

Dobrou správou je, že VyperVPN je jednou z najlepších služieb, ktoré môžete použiť na prístup k obmedzenému obsahu. Ich zakladajúcou filozofiou, ako aj súčasným poslaním, je pomáhať uľahčovať slobodu prejavu a digitálne médium, kde si používatelia môžu zachovať svoju anonymitu. Keď však niektorí používatelia nahlásili určité úniky DNS, proces ich registrácie nie je anonymný a vy môžete’Neplaťte anonymnou metódou, napríklad bitcoínovými peňaženkami.

PIA však neposkytuje dostatok šifrovania na použitie napríklad za Čínskou bránou firewall. Uznali, že ich protokoly tunelovania nie sú v takýchto podmienkach také účinné. Súkromnému prístupu na internet navyše chýba tajný proces, ktorý môže obísť inšpekciu hlbokých paketov, takže úrady vám budú môcť povedať’znovu používať VPN, čo môže byť ešte väčší problém.

VyprVPN vs Súkromný prístup na internet: povrchová úprava fotografie

VyprVPN v našom porovnaní napriek malému rozhodnutiu má síce malé výhody. Z nášho pohľadu vás čaká ďalších pár dolárov’d šetrenie pomocou súkromného prístupu na internet nestojí za ich čiastočnú podporu, rozšírené problémy so sieťou Netflix a nedostatok komplexných bezpečnostných prvkov proti online cenzúre.

Tým nechcem povedať, že VyprVPN nemá svoje nedostatky, ale že my’d) vyberte druhú z nich.

Odporúčané znenie:

Kontrola súkromného prístupu na internet

VyprVPN recenzia

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 5 =