Jak odblokovat webové stránky: 12 (pracovních) metod


Vlády a instituce mají důvody k blokování webových stránek a online služeb. Přesto tam’Je to téměř vždy cesta kolem blokování - stačí vědět, co to je.

Prostředky, které musíte použít k obejití bloku, se samozřejmě budou lišit podle toho, jak byl implementován. V tomto článku budeme diskutovat 11 účinných způsobů, jak obejít různá opatření pro blokování webových stránek. Tyto zahrnují:

 • VPN (virtuální privátní sítě)
 • Tor
 • Změna serveru DNS
 • Používání Wayback Machine

Existuje několik způsobů, jak můžete web odblokovat. Čtěte dále a dozvíte se podrobnosti.

Jak přistupovat k blokovaným webům

Některé podniky, školy a vlády blokují weby za účelem minimalizace rozptýlení, cenzury obsahu a zachování šířky pásma. Existuje však několik způsobů, jak přistupovat k blokovaným webům, které uživatele skrývají’s online identitou a vyhýbejte se omezením.

Jednou z nejjednodušších metod je přepracování adresy URL v případech, kdy je určitý web hostován na VPN, kde chybí ověřené nainstalované SSL. Pokud se použije, zobrazí se bezpečnostní upozornění a uživateli bude umožněno přesto pokračovat a navštívit webovou stránku.

1. Pomocí VPN nebo Tor otevřete blokované webové stránky

VPN umožňují uživatelům procházet omezenými weby z téměř jakékoli sítě přemístěním IP adres. Uživatelé mohou pomocí dobré sítě VPN stahovat aplikace a otevřené webové stránky, které jsou ve svých zemích a školách omezené.

VPN vytvoří tunel, který mění uživatele’s daty takovým způsobem, že nemohou být napadeny hackery a následně šifrují uživatele’ připojení pro přísnější zabezpečení. Existují různé VPN, ze kterých si mohou uživatelé vybírat, například NordVPN, CyberGhost VPN, Surfshark a mnoho dalších..

NordVPN Hodnocení NordVPN VPNpro: 9,6/10

2. Použijte Tor

Pro větší zabezpečení mohou uživatelé kombinovat VPN s The Onion Router nebo Tor. Umožňuje uživatelům anonymně procházet a brání sledování provozu procházení kvůli jeho zvýšenému soukromí.

Tor však lze použít i samostatně. Protože Tor je postaven na síti dobrovolných relé, brání divákům v dohledání konkrétních uživatelů’ informace a vzory vyhledávání.

Tor je zcela volný, i když často velmi pomalý.

3. Odblokování webových stránek pomocí jiného DNS

Když vlády v některých oblastech zakázají některé webové stránky, je to internetový poskytovatel internetových služeb, který blokuje přenos na web a z něj. Střídání nastavení DNS od uživatele’s Přístup k blokovanému webu vám může pomoci poskytovatel internetových služeb pro něco různorodého. Uživatel může změnit své DNS na veřejné DNS Google.

Klepněte pravým tlačítkem myši na symbol sítě na hlavním panelu, poté vyberte příkaz Otevřít sdílení sítě a v okně dvakrát klikněte na jejich síť. Objeví se dialogové okno a uživatel má možnost změnit DNS pod IPv4.

4. Použití proxy serverů

Proxy servery lze použít pro přístup k blokovaným webům odesíláním provozu přes proxy server. Uživatelé mohou poslat webový dotaz na server proxy a nechat jej, aby se připojil před odesláním výsledků.

Komunikace přes proxy není blokována, protože uživatel s ní komunikuje přímo, nikoli prostřednictvím webové stránky. Existuje několik serverů proxy, které si uživatelé mohou vybrat, například Anonymous, Ultrasurf a HideMyAss. Spolehliví zástupci mohou uživateli pomoci obejít internetovou cenzuru.

Používání proxy serverů je snadné, pokud uživatel postupuje podle následujících kroků:

 • Přejděte na web proxy služby a zadejte adresu URL na webu, který chcete odblokovat. Stiskněte Enter.
 • Procházejte omezený web tak, jak byste normálně. Jakmile začnete procházet, uvidíte v adresním řádku prohlížeče zobrazující proxy službu’s doménou, čímž zajistíte anonymní procházení.

Jednou důležitou věcí, kterou je třeba mít na paměti, pokud jde o proxy servery, je to, že přenos často není šifrován.

5. Využití překladatelských služeb k odblokování webových stránek

Dalším způsobem odblokování webových stránek je využití překladatelských služeb online. Překladač Google například vyhledá web a zobrazí jej uživateli, aniž by jej přímo navštívil.

Uživatelé mohou tento trik využít tak, že požádají překladatelské služby o interpretaci anglických stránek do angličtiny. Při zadávání adresy URL by však nemělo být vybráno jako zdrojový jazyk angličtina. Držet “Přeložit z” jako auto detekovat a ‘Přeložit do” jako angličtina a poté klikněte na překlad. Tato metoda funguje pouze s jedinou stránkou, protože navigace je omezená.

6. Použití možností Internetu a HTTPS k odblokování webových stránek

Pokud byl web zablokován pomocí Možnosti Internetu, může jej uživatel stále odblokovat. Uživatel by měl postupovat takto:

 • Na ovládacím panelu přejděte na položku Možnosti Internetu. Na kartě zabezpečení klikněte na “blokované webové stránky” v zóně zabezpečení Internetu.
 • Poté klikněte na tlačítko označené “Weby.” Zkontrolujte, zda je zde uvedena adresa URL webových stránek, ke které chcete přistupovat. Pokud ano, vyberte URL a klikněte na odebrat.
 • Budete schváleni a web by měl být snadno odblokován v libovolném prohlížeči.

HTTP je běžný komunikační protokol, který umožňuje uživatelům a serverům komunikovat, zatímco HTTPS je šifrovaný a bezpečný komunikační prostředek. Webové stránky lze odblokovat změnou protokolu HTTP na HTTPS. Toto je účinné na webech, které hostují jejich doménu na VPS, na těch, které mají neověřený certifikát SSL, a na vyhrazeném serverovém prostředí.

Chcete-li použít tuto metodu:

 • Otevřete prohlížeč a přejděte do adresního řádku
 • Zadejte místo https://www.example.com místo http://www.example.com
 • Pokud se zobrazí bezpečnostní zpráva, klepněte na tlačítko Pokračovat a přejděte na blokované weby

7. Použití Wayback Machine a RSS k odblokování webových stránek čtenářů

Wayback Machines lze použít k procházení archivovaných stránek, aniž by skutečně navštívili blokovaný web. Důvodem je, že stroj uchovává kopie mnoha webových stránek na internetu. Díky tomu mohou uživatelé prohlížet blokované zdroje výzkumu.

Stroj se snadno používá a vše, co musí uživatel udělat, je jít do prohlížeče na https://archive.org/web/. Do textového pole v horní části stránky zadejte webovou adresu. Klikněte na procházení historie. Vyberte kalendářní den. Zkontrolujte výsledky.

Uživatelé mohou také pomocí RSS odblokovat web, který byl zablokován jejich poskytovatelem internetového serveru. Důvodem je skutečnost, že většina webových stránek, které vydávají články na internetu, má pro své čtenáře snadno dostupné kanály RSS. Čtenáři mohou získat čerstvé nápady a snadno číst tím, že chytí a přidají RSS blokovaný web do svého zařízení, aniž by se skutečně přihlásili na hlavní web. Příkladem jedné RSS je “Krmivo”.

8. Změna síťového serveru proxy v prohlížečích na odblokování webů

Pokud uživatel’Instituce má pro svou síť několik proxy serverů, mohou jednoduše změnit proxy v síti ve svých prohlížečích a umožnit tak přístup k webovým stránkám. Důvodem je skutečnost, že mnoho webů je k dispozici u některých serverů proxy a v jiných není k dispozici.

Aby to bylo efektivní, měl by uživatel nejprve deaktivovat proxy síť vyhledáním možnosti síť / připojení v nastavení webového prohlížeče. Poté vyberte alternativu, která není proxy, nebo použijte jinou proxy, která poskytuje neomezené prohlížení v instituci.

9. Odemknutí webových stránek pomocí adresy IP / Firefox z jednotky USB

Autority blokující web mohou vynechat používání IP a místo toho ukládat URL a ignorovat skutečnost, že každý web’s URL má IP adresu. S ohledem na to může uživatel jednoduše získat IP adresu libovolného webu pomocí domény, jako je příkaz ping.com v příkazovém řádku.
Jakmile uživatel získá IP adresu, může ji zadat ve svém prohlížeči’s adresním řádku a stiskem klávesy Enter přejděte na blokovaný web. Uživatelé se systémy Linux, Mac a Android mohou používat stejný příkaz s podobnými nástroji.

Omezené weby jsou také přístupné pomocí bezplatných prohlížečů, jako je Firefox nebo Portable Opera USB. To platí pro případy, kdy jejich instituce svým uživatelům nepovolují instalovat rozšíření do svého webového prohlížeče.

Používání Opery Portable přes USB je snadné:

 • Navštivte opera-usb.com a stáhněte si ji na svůj flash disk
 • Vložte USB flash disk do hostujícího PC
 • Klepnutím na operausb.exe uvnitř opera952en spusťte přenosný prohlížeč USB. Prohlížeč odešle požadavek na servery, které fungují jako anonymní proxy.

10. Jak odblokovat webové stránky v prohlížeči Chrome

Chrome je populární prohlížeč a lidé na celém světě jej používají k odblokování webů. Nejjednodušší způsob odblokování webů v prohlížeči Chrome je instalace nástrojů VPN, jako je NordVPN nebo CyberGhost.

Dalším způsobem je odblokování webu z omezeného seznamu. Za tímto účelem je třeba dodržovat následující kroky:

 • Spusťte prohlížeč Chrome
 • Klikněte na tlačítko nabídky - v pravém horním rohu vyhledejte 3 tečky
 • Klikněte na nastavení. Přejděte dolů a hledejte “Zobrazit pokročilá nastavení”
 • Klikněte na “Změňte nastavení serveru proxy” v části sítě klikněte na ikonu “Bezpečnostní” tab následuje “Omezené weby” ikona
 • Klikněte na “Weby” možnost otevření oken s omezeným přístupem
 • Nakonec v seznamu klikněte na omezené weby a vyberte “Odstranit” knoflík; konkrétní blokovaný web se automaticky odblokuje.

Jinak, pokud tomu tak není’t práce, přečtěte si níže uvedené pokyny pro používání VPN.

11. Jak odblokovat účet Gmail

Pro ty, kteří hledají informace o tom, jak odblokovat účty Gmail, je odpověď jednoduchá. Dobrá VPN, která je spolehlivá při vytváření soukromé sítě prostřednictvím veřejné, je obvykle vše, co je vyžadováno. VPN by měla směrovat provoz přes šifrovaný tunel, který ho bude chránit před geobloky. Existuje několik kroků, jak získat VPN pro odblokování Gmailu:

 • Zaregistrujte se pomocí důvěryhodné VPN
 • Nainstalujte software VPN na vybraná zařízení.
 • Připojte se k VPN, nejlépe v zemi přátelské k Gmailu.
 • Přejděte na přihlašovací stránku Google. Pokud vaše VPN funguje správně, budete mít přístup k Gmailu.

12. Způsoby odblokování webových stránek v Číně

Existuje několik způsobů, jak obejít blokovaný web v Číně. Jeden z nejlepších je pomocí Shadowsocks. Server proxy s otevřeným zdrojovým kódem zaručuje uživatelům svobodu od online cenzury poskytováním životně důležitých protokolů, které je obtížné odstranit.

Šifruje spojení mezi proxy serverem a uživatelem’s pomocí protokolu SOCKS5. Tento nástroj však není’Opravdu pro uživatele’s ochrana soukromí. Jeho hlavním účelem je vyhnout se cenzuře. Shadowsocks šifruje provoz od uživatele’s zařízení pro uživatele’s proxy server bez skrytí jejich IP.

Ultrasurf je populární anti-cenzurní freewarový program, který se v Číně používá k odblokování webových stránek. Obchází brány firewall pomocí serveru proxy proxy HTTP, který funguje podobně jako VPN vytvořením tunelu mezi skupinou serverů na různých místech a uživatelem’s počítačem.

Ultrasurf má jedinečnou funkci v tom, že mění IP adresu svých serverů až 10 000krát za hodinu. Tímto způsobem nemůže být detekován a jeho uživatelé mohou upřímně přistupovat k internetu. Po odinstalaci nezanechává žádná data.

Závěr

Existuje mnoho důvodů, proč jsou webové stránky blokovány, například proto, aby nedocházelo k rozptýlení zaměstnanců a studentů nebo aby se určitý obsah nedostal od občanů v zemích, jako je Čína, Rusko a Egypt..

Všechna tato opatření jsou někdy užitečná, ale většinou jsou překážkou pro lidi surfující na webu. Pomocí výše uvedených doporučených metod mohou uživatelé snadno odblokovat webové stránky a užívat si surfování, aniž by byli chyceni. Řešení však mají některé výhody a nevýhody, na které by uživatelé měli být připraveni se setkat.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 78 = 80