Jak odblokovat webové stránky ve škole: Nejlepší 3 metody


Poslední aktualizace: 09.10.2019

Sdílení hudby, filmů, fotografií a her ve školních sítích je pro většinu studentů jen snem. Zní to dobře? Vsadíme se, že ano. Neboj se. My’zde s průvodcem, který vám pomůže odblokovat webové stránky ve škole - jednoduchým způsobem.

To’Je běžné, že administrátoři školních sítí blokují přístup k webovým stránkám sociálních médií, jako jsou Instagram, Snapchat a Twitter, ak streamovacím webům, jako jsou Netflix, Pandora a Hulu. Existují pochopitelné důvody, ale všichni víme, že díky veškeré práci a žádné hře je Jack nudný chlapec.

Naštěstí existují způsoby, jak odblokovat téměř všechny zakázané věci ve vaší školní síti. Tyto zahrnují:

  • Wayback Machine
  • URL shortener
  • Služby VPN (Virtual Private Network)

Nechat’je ponořit se přímo v.

Jak odblokovat webové stránky ve škole?

Existuje několik způsobů, jak získat přístup k blokovanému obsahu během vyučovacích hodin, a my’Vybrali jsme pro to tři nejlepší metody - právě pro vás. Takže, bez dalšího povyku, ať’je to začít.

1. Použijte Wayback Machine

Pokud web dnes blokují, stačí k němu přistoupit včera pomocí Wayback Machine!

Wayback Machine je nástroj, který ukládá všechny webové stránky na internetu, včetně souborů uložených na těchto webových stránkách, a archivuje je na svých vlastních serverech. S touto úžasnou službou můžete vidět téměř všechny stránky, které’s je na webu od (gasp!) 1996.

Chcete-li odblokovat ze školy jakýkoli web s omezeným přístupem, stačí přejít do počítače Wayback a vložit adresu URL webu, do kterého chcete přistupovat, do adresního řádku v horní části, jako například’Níže je uvedeno:

zpětný obráběcí stroj

Jakmile kliknete Procházet historii, vy’Uvidím kalendář s daty, kdy bude web’Byl archivován. Stačí si jen vybrat datum z kalendáře a užít si výhled.

2. Použijte zkrácení adresy URL

I když to není ve všech případech 100% efektivní, používání služby zkracování adres URL je další jednoduchá metoda, která vám může pomoci odblokovat webové stránky ve škole.

Chcete-li blok obejít, navštivte jakoukoli webovou stránku pro zkrácení URL (pokud jsou’ve vaší škole není blokován), například Bit.ly a vložte požadovanou adresu URL do adresního řádku:

bit.ly url shortener

Až budete mít zkrácenou verzi, stačí na ni kliknout nebo ji vložit do prohlížeče’s adresním řádku. Výložník! Škola’s cenzurní pokusy byly znovu zmařeny!

3. Použijte VPN

Nejjednodušší a nejjednodušší způsob, jak obejít školní bloky, je použití virtuální privátní sítě (VPN). VPN, která pracuje ve škole, by měla být schopna skrýt vaše fyzické umístění a zajistit, aby vypadal jako vy’znovu přístup do školy wifi odkudkoli.

Získejte to vše s jednou z nejlepších VPN v oboruVyužijte výhody NordVPN’s obrovským seznamem serverů, bezchybným záznamem o ochraně osobních údajů a vodotěsnými bezpečnostními funkcemi - to vše již od 3,49 $ / měsíc. Získejte NordVPN

Proč byste ve škole používali VPN??

Školy jsou vzdělávací instituce, kde by informace a znalosti měly být snadno přístupné a sdíleny spíše než cenzurovány. Se správným nástrojem, jako je NordVPN, však můžete skrýt své fyzické umístění a využívat výhod, jako jsou:

soukromé prohlížení
Soukromé prohlížení

Školy obvykle sledují a zaznamenávají všechny vaše online aktivity. Což znamená, že administrátoři škol vědí, co vy’dělám online.

Síť VPN udržuje vaše prohlížení v soukromí, takže nikdo - ani vaše škola’s správa sítě ani poskytovatel internetových služeb (ISP) - mohou sledovat a sledovat vaše online aktivity.

ověřené logo
Udržování bezpečného a zabezpečeného připojení

Školní wifi je chráněno heslem, ale je to’je daleko od bezpečí.

Ostatní lidé také používají stejnou wifi. To znamená, že mohou snadno a nebezpečně hacknout vaše zařízení a způsobit neodvolatelné poškození, jako je mazání poznámek nebo termínovaných papírů, nebo držet zařízení “výkupné.”

Pokud také přinesete notebook do nákupního centra nebo do kavárny, kde můžete dělat školní práce, může být snadno hacknut. VPN chrání a šifruje váš provoz, takže ti, kteří mají škodlivé úmysly, to dokážou’nenajdu tě.

Kdybychom’abych byl upřímný, jsou důležité také následující důvody použití VPN ve škole.

přestávka na kávu
Přemýšlíte o studiích

Ano, ty’máte nárok na přestávku mezi studiemi. Pokud vaše správa školy zablokuje webové stránky, které vás zvednou, můžete se také obejít jejich omezeními pomocí VPN.

hraní

Odblokování videoher a streamování webů

Obvykle jsou tyto webové stránky blokovány, protože mohou využívat šířku pásma a zpomalit celou školní síť.

Když se přihlásíte pomocí VPN, můžete tato omezení obejít, odblokovat webové stránky ve škole a sledovat Netflix, Hulu a další streamingové weby a hrát hry. Že’není to, co my’znovu navrhuji, ale my všichni potřebujeme trochu ozdobnou přestávku, dobře?

Nejlepší VPN pro školy: co byste měli zvážit

neověřeno
Technika blokování

Nejprve si musíte být jisti, jak vaše škola blokuje VPN, kterou si vyberete. Pokud používá blokování portů, vyberte virtuální privátní síť, která podporuje protokol SSTP přes port 443 nebo přeposílání portů OpenVPN na port 443 nebo 80.

Pokud vaše škola používá inspekci hlubokých paketů, rozhodněte se pro tu, která nabízí skrýt provoz VPN, aby vypadala jako běžná.

zaškrtnutí
Dostupnost

Pokud používáte více zařízení, jako jsou smartphony, notebooky a stolní počítače, ujistěte se, že pro připojení k síti VPN jsou kompatibilní různé operační systémy, včetně systémů iOS, Android, Windows nebo MacOS..

použitelnost
Použitelnost

jestli ty’Nejste počítačový průvodce, jděte na VPN tha’s rychlé a snadné použití. Ujistěte se, že má také intuitivní rozhraní.

Rychlost
Rychlost

Věřte nám na to - vy’Pro četné úkoly, které musíte zahájit, budete potřebovat rychlé připojení k internetu, takže rychlé připojení VPN je nutností.

servery
Servery

Různé sítě VPN mají různé servery v různých zemích. Pokud potřebujete odblokovat webové stránky ve škole, abyste získali přístup k cenzurovanému obsahu z celého světa, zkontrolujte, zda má vámi vybraná VPN široký výběr serverů.

Blokuje vaše škola VPN? Žádný problém!

Správci školy si mohou uvědomit, že studenti používají VPN pro přístup do školy wifi.

To může způsobit, že škola zablokuje vaši nově objevenou cestu ven. Může to být nepohodlné, protože možná budete muset projednat skupinový projekt s přítelem na Facebooku nebo dokonce Snapchatu. V tomto případě musíte maskovat provoz VPN, aby vypadal jako běžný provoz webového prohlížeče.

Můžete tak učinit pomocí tajné sítě VPN nebo zmatením, abyste pokryli svůj obvyklý tok provozu, aby to bylo možné’není identifikovatelné. Nejlépe hodnocené VPN jako NordVPN a ExpressVPN mají tajné protokoly, které mohou spolehlivě obejít bloky VPN, včetně Velké čínské brány firewall.

Proč školy blokují webové stránky?

Obvykle, administrátoři škol blokují přístup ke konkrétním webům, aby vás udrželi v soustředění o vzdělávání a úkolech souvisejících pouze s prací ve škole.

Navíc, to’je to morální povinnost vás chránit před nebezpečným obsahem plovoucím po internetu. Problémem je také využití šířky pásma. Pokud všichni’Vzhledem k zaneprázdnění stahování nebo streamování videa se celá školní síť zpomalí.

Proč je to problém pro studenty?

Vedení studentů ve školách’ brány firewall jim často brání v přístupu k nezbytnému obsahu, který potřebují akademický výzkum a témata související se školou.

Jak odblokovat webové stránky ve škole

Ano, školy považují blokování a filtrování webových stránek za způsob ochrany, ale zapomínáme, že studenti možná také budou muset poslat přátelům na Facebooku podrobnosti o skupinovém projektu nebo vyhledat výukový program na YouTube.

Blokování určitých webů může proces učení vykolejit.

Nechat’být upřímný o dalším důležitém faktoru - všichni potřebujeme přestávku a život ve škole’t kousek koláče.

Aby se studenti nevystresovali, potřebují některé možnosti, jak uvolnit napětí. Ať už je to zábavné video na YouTube, online hra nebo jednoduchý chat s přáteli. Krátké přestávky na Snapchat nebo Twitch don’moc škody.

Naopak, dávají chvíle na odpočinek mezi třídami a mohou zabránit vyhoření.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 2 =