Jak používat YouTube v Číně


Vztah mezi čínskou vládou a internetem je hluboce nefunkční. Na jedné straně potřebují internet, aby mohli dynamické čínské podniky soutěžit na globální scéně. Na druhé straně je volný tok informací na webu nebezpečný pro stát jedné strany, kde je třeba nesouhlasit s disentem.

Tyto problémy se rozšířily na téměř všechny známé západní weby sociálních médií, včetně YouTube. Streamování videa je již dlouho v nitkovém kříži úředníků v Pekingu, kteří se bojí potenciálu neklidu a destabilizace. Podařilo se jim však web zcela potlačit a je YouTube v Číně blokováno? Jako my’To uvidím’je daleko od případu. Čtěte dále, pokud potřebujete vědět, jak YouTube používat v Číně.

Jaká je situace - v Číně je YouTube zakázán?

Proč je YouTube zakázán v Číně? To’je to všechno o moci. Od počátku roku 2000, čínská vláda bojovala o neustálý boj o vybudování Velké čínské brány firewall - systém cenzury a dohledu, jehož cílem je regulovat, jaká místa mohou Číňané používat. Velká brána teoreticky umožňuje řídit nesouhlas a potlačovat opozici.

V roce 2007 se Velká zeď začala zabývat streamováním videa, když bylo na YouTube zaměřeno Peking’s cenzory a byl odpojen po dobu šesti měsíců. O rok později byl znovu pohřben, tentokrát zdánlivě navždy. Od roku 2009 je lidem v pevninské Číně teoreticky odepřen přístup do světa’je největší web pro streamování videa.

Jak čínská vláda řídí zákaz YouTube v Číně?

Zákaz YouTube v Číně není’t jakýmkoli způsobem

Obyvatelé v Hong Kong a Macao byli schopni používat web bez omezení, stejně jako uživatelé v rozsáhlé zóně volného obchodu v Šanghaji (nebo lidé s přístupem do zóny). Mohly by to být kapsy, ale potenciálně poskytnout YouTube přístup pro desítky milionů lidí. Takže odpověď na otázku je YouTube blokován v Číně není’t tak přímočaré, jak by se mohlo zdát.

Navíc existují náznaky, že čínský stát má smíšené emoce o místě. CCTV, hlavní státní vysílač, má populární kanál YouTube a YouTube se neustále řadí mezi statistiku webového provozu pro pevninskou Čínu. Odpověď na tuto otázku je v Číně zakázána na YouTube: ano a ne. Oficiálně to’je zakázáno. V realitě, existují způsoby, jak získat přístup k webu. Nechat’Dozvíte se více.

Stručný průvodce, jak sledovat YouTube v Číně

jestli ty’re jeden z mnoha lidí, kteří cestují nebo žijí v Peoples Republic a chtějí vědět, jak používat YouTube v Číně, don’strach. Existuje několik způsobů, jak tento zákaz obejít, a točí se kolem virtuálních privátních sítí (VPN)..

VPN fungují kódování IP adres předplatitelů a šifrování dat přenášejí přes web. Díky oběma těmto nástrojům mohou tandemové práce efektivně vymazat čínské uživatele webu z mapy.

Pamatujte, že cenzoři hledají adresy IP z čínských lokalit. Když zjistí spojení mezi těmito adresami a YouTube, přeruší odkaz. Ale pokud mohou’Uvidíme se, jak s tím mohou něco udělat?

Mohou sítě VPN stále pomáhat sledovat YouTube v Číně?

Každý, kdo sleduje internetové zprávy v Číně, však bude vědět o úlovku. Samozřejmě, že Čínská vláda ví o VPN. Snažili se proto zabránit čínským lidem v používání těchto nástrojů, často s velkým stupněm úspěchu. Na čínské pevnině bylo zrušeno nespočet sítí VPN, protože stát zasáhl.

Ale navzdory jejich snahám čínská vláda nemá’Přibližte se k zasunutí otvorů ve Velké bráně firewall a řada specializovaných operátorů VPN se neustále vyhýbala jejich uchopení. Tyto VPN zůstávají nejúčinnější odpovědí na to, jak sledovat YouTube v Číně.

Oni nejsou’ale jediný způsob. Mezi další technická řešení patří frontování domén pomocí sítě Tor (který používá legitimní domény jako “přední” pro tmavé webové připojení založené na Tor). Proxy nástroje jako XX-net. Pro běžné uživatele je obtížné zvládnout je, často však dosahují výsledků.

Jak nahrávat videa na YouTube v Číně

Tak ať’řeknu vám’cestujete po Číně a chcete nahrát vlog o návštěvě muzea nebo nákupního centra. Jak byste to udělali?

Princip je naprosto stejný jako přístup na YouTube přes VPN. Stačí si stáhnout klienta a přihlásit se pomocí kódované IP adresy a serveru mimo Čínu. Poté se přihlaste ke svému účtu YouTube jako obvykle.

Jediný problém - a to’je potenciálně velký - je to, že nahrávání videí na YouTube je v Číně opravdu, opravdu pomalé

To znamená, že když vyberete VPN, bude to’rozhodně stojí za to platit navíc za prémiové služby, které se snaží zajistit co nejrychlejší rychlost.

Jestli můžeš’Pokud to nevyřešíte, může existovat jiná metoda. V některých případech budou mít uživatelé přístup k webům pro sdílení souborů, jako je Dropbox nebo Megaupload.nz. Pokud znáte někoho mimo Čínu, který má přístup k vašemu účtu YouTube, můžete na tato místa nahrát svá videa. Poté může váš kontakt dokončit nahrávání. To’Je to těžkopádné, ale v mnoha situacích ve skutečnosti funguje rychleji.

Existuje v Číně realizovatelná alternativa YouTube?

Vzhledem k tomu, že se zdá, že lidé mají přirozenou tendenci filmovat své životy a sdílet je s ostatními, je to pravda’Není divu, že se podnikatelé v Číně pokusili vytvořit alternativu YouTube.

V současné době jsou dvěma vedoucími uchazeči Youkou a Tudou

Oba umožňují uživatelům nastavit účty a nahrávat videa, ale jsou těžce cenzurované (a mají tendenci uvádět videa vytvořená významnými představiteli ČLR). Stále jsou lepší než nic. A oni nejsou’sám. Tencent je další možnost, ačkoli jeho uživatelská základna byla otřesena nedávným zásahem vlády v oblasti hraní pro více hráčů.

Tyto stránky jsou v pořádku, pokud jde, nabízejí zábavu a komedii, karikatury a sportovní videa. Odpověď na to, proč je YouTube v Číně zakázána, je patrná z obsahu na jejich titulních stránkách. Tyto stránky nejsou’Není pravděpodobné, že nabídne videa protestů nebo vládních chyb.

Používejte technologii pro přístup k milovaným webům, ať jste kdekoli v Číně

Internet kdysi slíbil, že bude zónou svobody, osvobozuje lidi po celém světě od interakce a sdílení informací a vlády by s tím neměly nic společného. Realita však byla velmi odlišná a vlády jako Čína’vyvinuli sofistikované způsoby, jak používat internet jako nástroj k ovládání populace.

To ne’To ale nemusí být. Pokud používáte VPN jako NordVPN, ExpressVPN, VyprVPN nebo CyberGhost, je to’Je možné narušit zdi cenzury a kontroly, které vlády vztyčují. A když tak učiníte, weby jako YouTube jsou tam k použití.

Téměř jistě budou nové pokusy porazit VPN, ale vývojáři zvítězili’sedět a odevzdat se. V blízké budoucnosti se stanou naší nejlepší zbraní, která útočí na moc vlád a udržuje ducha svobody internetu naživu..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

89 − 82 =