Jak zastavit škrcení ISP navždy


Poslední aktualizace: 09.16.2019

jestli ty’běžný uživatel webu, a zejména pokud používáte věci jako torrent klienty nebo streamingové služby, jako je Netflix, pravděpodobně věnujete pozornost rychlosti vašeho webu. Pokud si všimnete, že rychlost stoupá a klesá, nebo dochází k prodlouženým poklesům tam, kde jsou rychlosti výrazně pod inzerovanou rychlostí, můžete se také stát obětí internetového škrcení.

Každý uživatel internetu platí za určité množství šířky pásma, ale malý tisk v dohodách s poskytovateli internetových služeb může tuto šířku pásma překvapivě flexibilně změnit. A existují náznaky, že poskytovatelé internetových služeb si protahují svaly jako zánik stavů neutrality sítě. Tak, že’je vhodný čas se podívat na to, co způsobuje omezenou šířku pásma a jak obejít škrtení ISP.

Co je to škrtení na internetu?

Nic z toho by nebylo možné bez schopnosti poskytovatelů internetových služeb “škrticí klapka” připojení k internetu. Co ale tento termín ve skutečnosti znamená? To’je to opravdu docela jednoduché.

Pokud se podíváte na připojení k internetu jako soubor faucetů nastavených na maximum, škrtí se vyladění kliky pro snížení průtoku - kdykoli si to ISP přeje.

Je škrtění ISP legální?

Diskriminace mezi uživateli webu a omezení šířky pásma je nespravedlivá a nezákonná

Internetové omezení není obecně součástí smluv podepsaných mezi zákazníky a poskytovateli internetových služeb. Takže, když se lidé zeptají, zda je ISP škrtící legální, odpověď je nejasná. Obecně přijímaná pravidla upravující přístup k internetu (pravidla otevřeného internetu) naznačují, že diskriminace mezi uživateli webu a omezení šířky pásma je nespravedlivá a nezákonná.

Federální komunikační komise (FCC) testovala tento princip v Comcast Corp. v. FCC již v roce 2007 a bylo zjištěno, že poskytovatel internetových služeb nezákonně omezuje webová připojení. Ale řízení škrtů stále dochází ke správě datových toků, ať už ano’Je to legální nebo ne a zdá se, že změny pravidel neutrality sítě jsou standardní praxí.

Proč můj ISP škrtí moje spojení?

Proč jsou tedy poskytovatelé internetových služeb tak rádi, aby tuto kontroverzní praxi implementovali? Za prvé, to’je důležité si toho všimnout ne všichni poskytovatelé internetových služeb potvrdili, že omezují šířku pásma, a ne všichni. To’s rozhodně špatný PR být odhalen jako a “škrticí klapka” když slíbíš “neomezený” datových balíčků, tolik poskytovatelů internetu je stále udržuje na dálku.

Při použití škrticí klapky by mohla existovat řada motivací. Z jedné perspektivy, Někdy poskytovatelé internetových služeb jednoduše chtějí udržovat své sítě co nejefektivnější. Provozováním pevných omezení pro uživatele s těžkými daty se mohou vyhnout přetížení šířky pásma a udržovat vysoké rychlosti pro ostatní za nižší cenu. Proto se často uchylují k poskytovatelům internetových služeb, kteří škrtí závislé nebo torrentery na YouTube.

Mohou však existovat i jiné důvody. Například, Poskytovatelé internetu mohou chtít omezit přístup k streamovacím webům, jako je Netflix, dokud jim uživatelé nezaplatí poplatek za jejich použití. Nebo mohou chtít uživatele přesměrovat na prémiové tarify. A mohou existovat i důvody vymáhání práva. Namísto stíhání jednotlivců za nezákonné sdílení souborů nebo datové proudy mohou úřady najít snazší používání služeb sdílení pomocí sledování a blokování aktivit torrentingu..

Jak zjistit, zda ISP škrtí váš internet

Jednou z nepříjemných věcí v souvislosti s internetovým škrtením je tajemství, které ji obklopuje. Pro běžné uživatele webu může obrovský pokles výkonu vycházet z modré a zničit jejich online zážitek. díkybohu, to’Je možné zjistit, zda poskytovatel internetových služeb škrtí internet, a ty ne’nemusí být odborný inženýr.

Zde jsou tři způsoby, jak zkontrolovat, zda váš poskytovatel připojení omezuje vaše připojení:

  • Proveďte škrtící test ISP. Chcete-li tak učinit, můžete si na SpeedTest.net stáhnout měřič šířky pásma. Tyto nástroje provádějí časově omezená hodnocení rychlosti, která ukazují vrcholy a žlaby a mohou naznačovat podezřelá omezení.

ISP škrtí váš internet

    • Spusťte test streamování videa. Google nabízí zprávu o kvalitě videa, která vám umožní zjistit, jak rychle se videa streamují prostřednictvím vašeho poskytovatele internetových služeb.
  • Spusťte test rychlosti torrentu. Musíte si stáhnout torrent testu rychlosti z BTGuard VPN, což je instalační soubor pro Linux. Pokud je rychlost menší než to, co jste vy’d očekávejte, s největší pravděpodobností je problém buď na vaší straně, nebo na ISP.

Klíčem je pravidelné a dlouhodobé měření rychlosti připojení. Datové body od 5 do 7 dnů v řadě poskytnou jasnou odpověď na to, zda váš poskytovatel připojení škrtí vaše připojení.

Je váš ISP škrtící torrent? Způsoby, jak to zjistit

Začněte s vámi’Budete potřebovat základní rychlost stahování, a můžete to získat z SpeedTest.net. Nyní spusťte zkušební stahování ve svém klientovi. Vyberte si něco populárního a legálního - Linux by měl dělat. Sledujte stahování pečlivě - pokud rychlost dosáhne výchozí rychlosti stahování - váš ISP není’t škrtit vaše připojení (nebo alespoň vaše torrenty nejsou’t být vybrán).

Zkontrolujte, jak rychle torrent “zrychluje” na nejvyšší rychlost. Pokud by to trvalo 10 minut nebo déle, mohl by být v provozu jemný druh torpétorů tlumení ISP.

A co Netflix? Mohu zjistit, zda můj poskytovatel internetových služeb omezuje rychlost streamování?

Škrcení BitTorrentu není’t jediná věc, kterou si dělat starosti. Někteří poskytovatelé internetových služeb se také začali zaměřovat na zcela legitimní streamovací služby. Například pokud zjistíte, že váš poskytovatel internetových služeb omezuje Netflix, překročíte určité limity stahování. Ale jak to můžete zjistit?

Test rychlosti Netflix ve výsledcích Fast.com

Netflix má proto na Fast.com rychlý test, který ukazuje kvalitu připojení s jejich servery. Můžete porovnat výsledky s výsledky z vašeho běžného testu rychlosti a zjistit, zda tam jsou’je něco, na co si stěžovat.

USA v žebříčku Netflix ISP USA v červnu 2019

Co’více Netflix publikuje index rychlosti ISP, který ukazuje průměrnou rychlost různých poskytovatelů na světě. Jak června 2019, nejrychlejší ISP v USA byl Verizon - FiOS s 4,45 Mbps, zatímco AT&T - DSL spravoval pěší 3,3 Mbps.

Jako vždy to nemusí být úmyslné škrcení, ale pokud jsou vaše čísla výrazně nižší, je to tam’je velká šance, že váš ISP zacílí na vaše připojení Netflix.

Jak zabránit poskytovateli internetových služeb v omezení připojení k VPN

Ať už si myslíte’trpí škrtením P2P nebo Netflix, existuje několik způsobů, jak reagovat. Že’s krásou otevřeného webu, pokud to trvá: lidé neustále bojují, aby korporacím zabránily uzavřít šířku pásma a dělají to docela úspěšně.

Než však něco uděláte, prozkoumejte některé oficiální kanály. Pamatujte, co jsme řekli dříve - internet škrtit není’striktně legální. jestli ty’Provedli jsme komplexní škrtící test a vy’Mám spolehlivé důkazy, řekněte svému poskytovateli internetových služeb a podejte stížnost. Pravděpodobně se vrátí dolů, za předpokladu, že přiznají zločin.

Můžete také omezit omezení poskytovatelů internetových služeb pomocí virtuální privátní sítě (VPN).. Sítě VPN jsou skvělým řešením, jak zastavit omezení poskytovatelů internetových služeb protože poskytovatelům internetových služeb velmi ztěžují propojení datových paketů s vaším účtem. Teoreticky tedy můžete pomocí dobré sítě VPN používat P2P, YouTube nebo Netflix tolik, kolik chcete, bez omezení rychlosti..

Ne všechny VPN jsou však efektivní, a proto pomáhá procházet několika standouty, které mají sklon tuto práci dokončit.

5 nejlepších sítí VPN, které zabraňují omezování počtu poskytovatelů internetových služeb

Tyto VPN jsou populární nástroje proti škrtení. Mají obvykle dobré uživatelské rozhraní, širokou škálu protokolů, anonymitu (žádné úniky dat třetích stran), spoustu serverů po celém světě a podporu všech hlavních zařízení.

1. NordVPN

Logo služby NordVPN Navštivte NordVPN

Společnost NordVPN zaregistrovaná v Panamě, zemi bez zákonů o uchovávání dat, vytvořila systém, který je prakticky odolný vůči únikům IP a je známý svou bezpečností a spolehlivostí.

2. ExpressVPN

Logo služby ExpressVPN Navštivte ExpressVPN

Jedna z nejrychlejších služeb VPN ve sluneční soustavě, ExpressVPN, je známá také díky své vynikající politice zabezpečení a bez protokolování. Tento poskytovatel nemá žádné úniky IP ani DNS a funguje dokonce i v Číně.

3. CyberGhost

Logo služby CyberGhost Navštivte CyberGhost

CyberGhost je rumunská síť VPN, která se specializuje na použití na různých platformách, takže ji můžete snadno roztáhnout mezi tablety, notebooky nebo chytré telefony i mimo ně. Rozsáhlé portfolio serverů a 45denní zkušební záruka vrácení peněz dělají to dvakrát přitažlivější.

4. Ivacy VPN

Logo služby Ivacy VPN Navštivte Ivacy VPN

Tato VPN má pravděpodobně nejlepší poměr bang-for-the buck ze všech prémiových služeb. Ivacy VPN neuchovává žádné protokoly, poskytuje vysoké rychlosti a má jednodenní bezplatnou zkušební verzi, což je v dnešní době vzácnost.

5. Surfshark VPN

Logo služby Surfshark VPN Navštivte Surfshark VPN

Tato služba je registrována na Britských Panenských ostrovech a je dodávána s politikou bez protokolování, bez úniků a skvělým výkonem. A co je nejdůležitější - Surfshark VPN umožňuje neomezený počet současných připojení na jeden účet.

Sečteno a podtrženo

Throttling se, bohužel, stává skutečností života pro uživatele webu po celém světě. Od televizních seriálů na Netflixu a filmů na Hulu po dětská videa na YouTube a živých sportů na ESPN a torrentech, škrtící klapka může zničit mnoho online světa’s zábavní zdroje.

Don’Nedovolte, aby se vám to stalo. Proveďte škrticí testy a vychovávejte se o tom, jak zjistit, zda váš poskytovatel internetových připojení škrtí vaše připojení, a investujte do dobré VPN. Don’Nenechte své oprávněné zájmy omezit. Proveďte okamžité kroky k zastavení škrcení ISP.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

65 − 62 =