Jak zrychlit Tor?

Přemýšleli jste někdy, jak zrychlit Tor? Nejsi tam sám. Existují způsoby, jak urychlit Tor, a my to probereme v této příručce. Ale nejdřív to nechte’to projít některými základy Tor.


Tor, který je lépe známý jako projekt Tor, je software, který umožňuje uživatelům anonymně surfovat po internetu. Slovo Tor je zkratka pro ‘Směrovač cibule’ který si půjčuje od Onion Routing, techniky online komunikace.

V zásadě je směrování cibule metodou anonymní komunikace přes síť cibule. V síti cibule existuje řada vrstev šifrování, které by se podobaly vrstvám cibule. Data jsou přenášena přes směrovače cibule a tyto vrstvy jsou loupány řadou síťových uzlů. Pokaždé, když cibule router odlupuje vrstvu, odhalí data’s další cíl. Právě tento proces umožňuje odesílateli zůstat v anonymitě. Je to proto, že každý zprostředkovatel pouze pozná ideální umístění předchozích uzlů.

Dalším aspektem této metody je to, že data jsou směrována přes překryvnou síť, což je počítačová síť vytvořená přes jinou počítačovou síť. V této překryvné síti existují tisíce relé (více než 7 000), z nichž všechna hrají roli v zabránění tomu, aby analýza sítě odhalila uživatele.’s umístění. Pro online službu je proto obtížné sledovat nebo sledovat uživatele’s internetovou aktivitu, když odesílají rychlé zprávy, sdílejí online příspěvky nebo navštěvují webové stránky.

Proč je Tor tak pomalý?

Proč je Tor tak pomalý?

Jedním z hlavních důvodů, proč je Tor pomalý, je to není určen pro sdílení peer to peer. Že’je to, co jsou uTorrent a Bit Torrent vyvíjeny. Je to přímo ovlivněno těmi uživateli, kteří tráví příliš mnoho času ve svých síťových adresářích stahování, aniž by vložili svůj spravedlivý podíl na příspěvku.

Dále, Síť Tor je malá. Stejně jako ze stejného důvodu se většina uživatelů vždy snaží obejít zabezpečení a cenzuru, uživatelé se snaží stahovat nebo nahrávat těžké soubory, které by jinak v obvyklý den nestihli! Pokud si přejí také přistupovat k webům s omezeným přístupem prostřednictvím Tor, pak objem dat protékajících přes cibulové směrovače je mnohem větší, než se očekává, že bude stejně zpracováno.

Funkčnost směrovačů cibule je taková, že data jsou odrazena od lidí’s počítači. Tito lidé jsou pouze dobrovolníci ve skutečném smyslu, protože nikdo v jejich pravé mysli by nechtěl anonymní data kdekoli v blízkosti svého počítače. Ale kvůli tomu, co Tor znamená, se většina lidí dobrovolně účastní tohoto online projektu. Přidejte latenci sítě a některá úzká místa, která přímo ovlivňují rychlost internetových dat, a máte skutečný problém.

Tak proč je Tor tak pomalý? Není to pomalé. Je to jen to, že je zahlceno tolika uživateli, kteří se pokoušejí hromadný přenos namísto jednoduchého prohlížení webu.

Urychlete Tor

Urychlete Tor

Je zřejmé, že lidé, kteří používají Tor, nejen hledají anonymitu. Jinak by investovali a využívali služby VPN (Virtual Private Network), která přináší stejné výsledky a je také velmi bezpečná. Skutečnost, že je zdarma k použití, se většina lidí bude snažit maximalizovat svůj čas na software a není divu, že to nakonec ohromí a tím zpomalí prohlížeč Tor..

NordVPN NordVPN 9.5 / 10 Bezchybné postupy v oblasti ochrany osobních údajů, pokročilé bezpečnostní funkce a spolehlivé funkce geodblokování dělají z NordVPN nesporného lídra v oboru. Ať už potřebujete cokoli, tato VPN vás pokryla - vše již od 3,49 $ / měsíc.

  • Vynikající zabezpečení
  • Skvělý seznam serverů
  • Úžasné pro Netflix
  • Dobré pro torrenting
  • Velmi snadné použití
  • Dostupné ceny

Hlavní otázka tedy stále existuje - jak zrychlit Tor?

Pro urychlení Tor je to v první řadě nezbytné identifikovat slabiny nebo nedostatky, které snižují jeho účinnost. Protože se více vývojářů zabývá opravou a upgradem Tor, nejzjevnějšími důvody, které brzdily jeho optimální účinnost, jsou řešení, která se pomalu integrují, aby se zlepšila..

Například lidé s malou šířkou pásma na svých modemech a telefonech pracují s prohlížečem Tor pomalu, protože v rámci relačního cyklu jsou jejich zařízení pomalá k odlupování šifrovací vrstvy ze síťových uzlů. Bohužel existuje mnoho uživatelů, jejichž šířka pásma je nízká. To nakonec prodlužuje dobu, po kterou se data odrazí od počítače.

Jednoduchý návrh, který by mohl znít složitě, je mít rovnováhu mezi relé vytvořením proporcionality na základě jejich příspěvku k šířce pásma. Důvod je takový, že pokud bude použit každý jednotlivý bajt dat, pak by měla být kapacita dat vážena úměrně. Zatím je to něco, co software’Algoritmus se nezdařil a byl zvýrazněn jako možný začátek při opravě některého softwaru’s závady.

V pracích je to stále projekt, protože přicházení s algoritmem se ukazuje jako překážka. Stále není příliš jasné, jaká šířka pásma je nezbytná pro jedno relé.

Závěrečné myšlenky

Závěrečné myšlenky

Není pochyb o tom, že Tor je pomalý kvůli směrování cibule, ale stejně jako ostatní svobodný software se i řada nezávislých vývojářů snaží vylepšit. Jsou si vědomi toho, jak udělat Tor rychlejším a spolehlivějším, aby poskytovali dokonalý uživatelský zážitek všem při zachování faktoru anonymity, který je tak dobře známý pro.

Ve většině fór se hovoří o tom, jak vyvážit mezi funkčností a blokováním odporu, kterému software čelí hlavní hráči online průmyslu, a to vše při získávání finančních prostředků na jeho další rozvoj. Nárůst počtu uživatelů představuje pro software nesmírnou zátěž, protože je zde rozšířený trend cenzury, který se neustále snaží tento software podkopávat.’s použitelnost na většině prominentních webů. Je to něco, co připravuje klíčové vývojáře, zásadní data, která se používají k nápravě závad v softwaru, protože většina webových stránek se snaží z bezpečnostních důvodů anonymizovat návštěvníky svého webu..

Jednou z výzev k akci je, aby lidé dobrovolně pracovali, zejména pokud máte speciální sadu dovedností, kterou lze v softwaru použít’s vývojem. Alternativně může malý dar pomoci uhradit náklady na výzkum nebo můžete také najít sponzora, např. vládní agentura, která by mohla vyžadovat služby Tor. S tak velkým následovníkem a lidmi, kteří dychtí po pomoci, se zdá, že se Tor odrazí zpět od této malé překážky.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 − 72 =