Ochrana proti úniku DNS: jak snadno zastavit úniky DNS


V posledních několika letech došlo k obrovskému nárůstu počtu kybernetických útoků. Proto je vhodné regulovat a testovat systémy zpracování dat pro ověření bezpečnostních opatření. Použití VPN je samozřejmě nejjednodušší způsob, jak zůstat anonymní online. Pokud však dojde k úniku DNS, zcela se zruší účel VPN. Přečtěte si, abyste pochopili, co to je, a dozvědět se více o ochraně proti úniku DNS.

Co je to DNS?

Služba DNS (Domain Name Service) obecně odkazuje na mapování názvu domény na IP adresu. Proto si lze pamatovat doménové jméno a ne nutně IP adresu. Služby DNS jsou vyžadovány automaticky. Když se připojíte k internetu přes domácí router, Poskytovatel internetových služeb (ISP) získává přístup k IP adrese a serveru DNS. Jeden může rozhodnout se používat DNS servery dostupné veřejnosti místo použití těch poskytnutých ISP tím, že konfiguruje připojení k internetu ručně.

Co je to únik DNS?

zastavit únik dns

Únik DNS je významnou hrozbou pro vaše soukromí a zabezpečení online. Představte si, že procházíte webem a myslete si, že vy’když jste ve skutečnosti anonymní, vy’ne? Frustrující, že? Únik DNS poskytuje uživateli falešný pocit bezpečí. Přestože používáte VPN, můžete nevědomky přistupovat k výchozím serverům DNS místo anonymních serverů DNS přiřazených sítí VPN. Proto, a Nevracení DNS vystavuje uživatele’skutečná IP adresa do veřejné sítě navzdory připojení ke službě VPN.

Bohužel jsou služby z různých sítí VPN náchylné k úniku DNS z několika důvodů. Nedávno některé Poskytovatelé sítí VPN mají integrované funkce úniku anti-DNS do jejich VPN softwaru. Při přístupu na škodlivý web však může dojít k přepnutí prohlížeče na nezabezpečené DNS a úniku IP adresy.

Jak zjistit a opravit únik DNS?

Provedení kontroly úniku DNS je zcela jednoduché: Můžete navštívit web, například cryptoip.onfo, a spustit test úniku DNS. Co’je více, mnoho Služby VPN zahrnují řešení, která monitorují požadavky DNS abyste se ujistili, že jsou směrovány prostřednictvím sítě VPN, nikoli sítě ISP.

K vyřešení problémů s únikem DNS a ochraně soukromí uživatele se technologie VPN většinou používá k vytvoření virtuálního a bezpečného připojení přes síť. Proto, všechny požadavky a data DNS jsou předávány VPN s ochranou proti úniku DNS.

Ochrana proti úniku DNS při použití VPN?

Jak již bylo zmíněno, VPN usnadňuje odesílání požadavků prostřednictvím anonymního serveru DNS prostřednictvím sítě VPN, nikoli prostřednictvím prohlížeče. Proto, VPN zajišťuje, že poskytovatel připojení nesleduje připojení. Prohlížeče však občas ignorují použití VPN a pošlou požadavek DNS přímo poskytovateli internetových služeb. Možná ty’Provedli jsme test těsnosti a dospěli jsme k závěru, že na vašem počítači došlo k úniku DNS. Že’je v pořádku. Co takhle změna serverů DNS? To’je to docela jednoduché. Zpočátku, výchozí DNS server je obvykle přidělen ISP. I když únik DNS není pro vás velký problém, změna DNS serveru vede k rychlejším internetovým rychlostem zatímco tam’■ Nejmenší únik DNS.

Některé sítě VPN přicházejí s integrovaným systémem, který umožňuje monitorování požadavků DNS, aby bylo zajištěno, že v blízkosti poskytovatele internetových služeb není nikde. Ačkoli takové funkce jsou k dispozici v prémiových verzích softwaru, je’stojí za to investovat.

Zakázat Teredo

zakázat teredo

Už jste někdy slyšeli o Teredovi? Teredo je Technologie založená na systému Windows, která umožňuje komunikaci dvou protokolů IP. Softwarově je zodpovědný za únik DNS. Proto byste mohli chtít Teredo deaktivovat. Chcete-li jej deaktivovat, otevřete příkazový prostor a zadejte následující příkaz: “Rozhraní netsh Teredo set state type = default” bez uvozovek.

Jiné způsoby, jak zastavit úniky DNS

Vzhledem k vážnému ohrožení soukromí v důsledku úniku DNS bylo vyvinuto několik preventivních opatření. Zajímavé je, že jich je mnoho VPN s ochranou proti úniku DNS integrace. Níže jsou uvedeny další tipy, jak zastavit problémy s nevracením DNS.

  • Vynutit dobrou službu DNS: Můžete se podívat na TCP / IPv4 možnosti v rámci vlastností síťových adaptérů. Zde nastavte OpenDNS nebo kteroukoli službu DNS, kterou preferujete pro všechny dostupné síťové adaptéry. Vynucení jiného DNS zajistí, že váš poskytovatel internetu’s Nepoužívají se servery DNS.
  • Blokování provozu mimo VPN: Zde můžete použít vazbu IP nebo nakonfigurovat bránu firewall, která blokuje veškerý provoz mimo VPN.
  • Oprava úniku DNS v systému Windows 10: Systémy Windows 10 jsou také zranitelný vůči únikům DNS pokaždé, když se připojíte k internetu. Nastavení DHCP v systému Windows 10 jsou systémy automaticky konfigurovány na poskytovatele služeb Internetu. jestli ty’Pokud používáte systém Windows 10, zkuste použít statický server DNS nebo veřejné služby DNS. Můžete také hledat doporučení z projektu Open mic.

Změňte nastavení DNS

  1. Otevřete ovládací panel a přejděte do Centra sítí a sdílení.
  2. Vlevo vyhledejte nastavení adaptéru a vyhledejte svoji síť.
  3. Vpravo od ikony sítě klikněte na rozbalovací nabídku na vlastnosti.
  4. V systému Windows přejděte na internetový protokol verze 4 (IPv4) a poté na něj klikněte a přejděte na funkce.
  5. Vezměte přepínač a použijte následující adresu serveru DNS a změňte je na své preferované adresy. Po uložení změn vy’Bude dobré jít!
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

57 − 47 =