CrypticVPN Recenze

Říkat, že dobré věci přicházejí k těm, kteří mají peníze, nebylo nikdy pravdivější! I když CrypticVPN může být v současnosti jednou z nejlevnějších VPN na trhu, nedokáže také splnit svou extrémně nízkou cenu.


CrypticVPN žije podle svého jména, přinejmenším v tom smyslu, že jsou velmi kryptické ohledně své služby a’je velmi obtížné zjistit o něm mnoho faktů.

Abychom zkrátili dlouhý příběh, CrypticVPN je zadržován mnoha různými věcmi. Ať už se jedná o skutečnost, že je ve vlastnictví společnosti registrované v USA nebo skutečnosti, že nezískáte záruku vrácení peněz, CrypticVPN se rozhodně nezdá být dobrou volbou pro každého uživatele, který má vážně své soukromí. Věci neprodukují dobře ani pro CrypticVPN v jiných odděleních.

Jak to všechno CrypticVPN ospravedlňuje? Účtováním neobvykle nízké ceny za její službu.

Ale stojí za to CrypticVPN za tuto cenu? Nechat’jděte do toho a podívejte se, počínaje jeho bezpečností.

Je CrypticVPN bezpečné používat?

Nechat’začíná s protokoly nebo jejich nedostatkem. Jediným protokolem, který používáte při používání CrypticVPN, je OpenVPN. Zatímco OpenVPN je velmi dobrý protokol, který má 2048bitové šifrování, existuje mnoho nevýhod v tom, že ve vaší VPN máte pouze jeden protokol..

Jednak proto, že žádný jiný protokol než OpenVPN v zásadě zaručuje skutečnost, že CrypticVPN nebude v Číně fungovat. Pokud chcete na svém iPhone používat CrypticVPN, budete muset použít aplikaci OpenVPN iOS..

Věci se moc nezlepší. Neexistuje také žádný přepínač zabíjení, což znamená, že budete na milost Cryptic’s server, který se náhle neodpojí. Vzhledem k tomu, že jsme zjistili, že pět z jejich čtrnácti serverů bylo při naší první návštěvě dole, je bezpečnou sázkou, že při připojení k Cryptic budete mít hodně přerušení..

Protokoluje CrypticVPN vaše data?

Přestože společnost CrypticVPN tvrdí, že má solidní zásady bez protokolování, pohled na jejich zásady ochrany osobních údajů ukazuje, že mohou přihlašovat uživatelská data v případě “podezřelá aktivita.” Podezřelá aktivita je tak široký pojem, že společnost může vaše data do značné míry zaznamenávat kdykoli se jim zachce.

Osobně si nemyslíme, že CrypticVPN zaznamenává více dat, než je obvyklé pro protokoly VPN (např. Anonymní statistika šířky pásma). Nicméně, to’Je důležité být opatrný, pokud vy’znovu používají svou službu, protože mají možnost protokolovat vaše data, pokud se tak rozhodnou.

Kromě toho má CrypticVPN sídlo ve Spojených státech, což je země pěti očí. USA jsou obecně známé jako velmi anti-soukromí a je možné, že vaše soukromé informace jsou ohroženy, pokud používáte VPN se sídlem v USA.

Celkově se to nezdá, že CrypticVPN je dobrá VPN pro bezpečné prohlížení webu v žádném případě. Tak ať’s podívejte se, zda může být použit pro jiné účely, jako je přístup k Netflix a torrenting.

Rychlost a výkon

Z hlediska rychlosti jsme to zjistili pouze americké servery měly slušné rychlosti (75-85% našich běžných rychlostí) a všechny ostatní servery měly nižší výkon. Nebyli jsme schopni otestovat každý jednotlivý server na platformě, protože téměř polovina z nich byla offline, ale ty, které jsme testovali, měly pouze 10–20% našich běžných rychlostí, díky nimž bylo jejich používání velmi frustrující..

Nakonec se zdá, že budete mít špatný čas pomocí CrypticVPN, pokud nejste blízko USA. Lidé v Asii, Africe a Austrálii by se měli CrypticVPN jednoduše vyhnout a místo toho jít za něco jako PrivateVPN.

Pokrytí serveru

CrypticVPN má servery na 14 místech. Většina z těchto míst má pouze jeden server, což znamená, že nebudete mít mnoho možností, pokud jde o země, ke kterým se můžete připojit..

Servery pokrývají více kontinentů a neměli byste mít potíže s hledáním serveru ve vaší blízkosti, pokud nejste v Jižní Americe nebo Africe. Jediná věc, kterou jsme si všimli, však je, že jejich servery jsou často nefunkční, což je opravdu hrozné, protože na každém místě je pouze jeden server a server je dole znamená, že se musíte připojit přes jinou zemi..

Podpora více platforem

CrypticVPN má v současné době aplikaci pro PC i Android. Můžete ji však použít na jakémkoli zařízení, které vám umožní používat protokol OpenVPN.

To znamená, že je možné používat CrypticVPN s MacOS, Linux a iOS, pokud jste ochotni stáhnout všechny potřebné programy a informace.

Skutečnost, že CrypticVPN nemá vyhrazené klienty pro tolik běžných operačních systémů, je důkazem malé velikosti společnosti a díky tomu vypadají velmi neprofesionálně..

Odblokování Netflixu

Byli jsme docela nadšeni testováním CrypticVPN na Netflixu, protože web hrdě zobrazuje, jak to odblokuje Netflix na domovské stránce. Představte si naše zklamání, když jsme zjistili, že CrypticVPN na Netflixu nefunguje.

Během našich testů, k serverům Netflix se nepodařilo připojit jediné místo. Je to škoda, ale protože CrypticVPN by mohla být extrémně levnou možností pro někoho, kdo potřebuje pouze VPN k odblokování Netflixu..

P2P a torrenting

To je jedna věc, pro kterou lze CrypticVPN aktuálně použít. Při připojení přes CrypticVPN jsme byli schopni snadno torrentovat soubory a rychlosti byly skoro stejné jako pro procházení webu.

Pokud jste někdo, kdo chce extrémně levné VPN řešení pro torrenting, pak CrypticVPN může pracovat pro vás. Stále existuje celá řada dalších možností, které budou pro torrenting mnohem lepší, pokud dokážete vyslat trochu více peněz, jako je TorGuard.

Čína a online cenzura

Pokud máte nějaké znalosti o tom, jak VPN fungují, pak už znáte odpověď. CrypticVPN používá protokol OpenVPN, který je v Číně zakázán již dlouhou dobu.

Na rozdíl od jiných sítí VPN CrypticVPN nenabízí žádné alternativní protokoly, což znamená, že nebude fungovat v Číně nebo vůbec.

Zákaznická podpora

Nechat’je vidět, co CrypticVPN má v obchodě podporu-moudrý:

  • E-mailová podpora
  • Znalostní báze
  • Nejčastější dotazy

…A to’je to do značné míry. Tady je žádná funkce živého chatu, ale tam’je slušná znalostní báze dostupná na webu, včetně poměrně zdlouhavé stránky FAQ.

Naše jednání s podporou byly celkem normální. Všechny naše otázky byly zodpovězeny během několika hodin a lidé byli obecně nápomocní. Slyšeli jsme však řadu různých stížností různých uživatelů na jejich podporu a to, jak často nedokáže napravit jakýkoli problém, který mají.

Zdá se nám, že CrypticVPN pracuje na zlepšení své zákaznické podpory poučením z minulých chyb, a to’je krok správným směrem. Ale tam’je to ještě hodně daleko.

Ceny

CrypticVPN v současné době nabízí celkem čtyři různé plány:

  • Dvoudenní přístup s kompletními funkcemi za 0,99 $
  • 1-měsíční plán na drahocenné 3,49 $ / měsíc
  • Jednoroční předplatné za 1,25 $ / měsíc
  • Celoživotní předplatné celkem 49 USD (mají na to často slevy, až 19 USD)

Jedna věc na zapamatování je, že existuje žádná zkušební verze zdarma pro CrypticVPN a neexistuje ani záruka vrácení peněz. Snaží se to napravit dvojdenním soudním řízením.

Pokud jde o způsoby platby, máte možnost PayPal, Bitcoin, Ethereum, Litecoin a PerfectMoney. Pamatujte však, že služba PayPal nefunguje pro možnost dvoudenní zkušební verze.

Sečteno a podtrženo

CrypticVPN není v žádném případě dobrá VPN. Nejen, že nemá téměř dost dobré zabezpečení, ale je také dost krátký na funkce včetně přepínače zabíjení, schopnosti odblokovat Netflix a schopnosti pracovat v Číně..

jestli ty’Pokud hledáte extrémně levný způsob odblokování webových stránek nebo stažení torrentů, může pro vás CrypticVPN fungovat. Ti, kteří chtějí chránit svou online anonymitu a soukromí, by však určitě měli zůstat co nejdále. Náš seznam 10 špičkových sítí VPN je dobrým místem k nalezení spolehlivé sítě VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

29 − 28 =