ProtonVPN Recenze

Trh VPN nikdy neměl slušnou volbu pro bezplatnou síť VPN. ProtonVPN je nástroj od stejných vědců CERN, kteří nám dali ProtonMail. Rozhodli se dosáhnout mamutího úkolu; jmenovitě nabídnout světu bezplatnou verzi své VPN - verzi, která je bezpečná, bezpečná, nefinancovaná škodlivými prostředky a není omezena z hlediska šířky pásma nebo množství přenesených dat.


Rozhodl jsem se zjistit, jestli ProtonVPN tyto touhy splní. Já’V této recenzi se podívám na spoustu důležitých otázek o ProtonVPN. Je ProtonVPN bezpečné používat? Je to důvěryhodné? Vede záznamy? Je to dobré pro torrenting? ProtonVPN je samozřejmě nejlepší VPN zdarma na trhu?

Já’Pokusím se vám poskytnout odpovědi na tyto otázky a další informace, které vám pomohou určit, zda je ProtonVPN dobrou volbou pro vaše potřeby VPN.

Přehled

Hodnost: # 15
Sídlící v: Švýcarsko
Servery a umístění: 600+ serverů ve více než 40 zemích
Protokoly: minimální sběr dat
Šifrování a protokoly: hlavní protokoly OpenVPN a IKEv2 / IPsec, šifrování vojenské úrovně (AES-256)
Netflix: Ano
Torrenting: Ano, P2P je povolen na specializovaných serverech
Aplikace: Windows, MacOS, Linux, iOS, Android
Podpěra, podpora: email, znalostní báze
Cena: od 3,29 $ / měsíc
Bezplatná verze nebo zkušební verze: Ano
Webová stránka: protonvpn.com

Funkce zabezpečení a soukromí

ProtonVPN je velmi odhodlána k pevné online bezpečnosti a soukromí. Bezpečně, to’s extrémně bezpečný a představuje jistou volbu pro ochranu vašich digitálních aktiv. Od skrytí vaší IP adresy a zajištění vaší anonymity online až po bezpečné torrentování a vyhnutí se online cenzuře je tato služba VPN stejně dobrá, jak získává.

Protokoly šifrování a tunelování

ProtonVPN obsahuje šifrování AES-256, což je považováno za zlatý standard kryptografických technik. AES-256, který používají odborníci na kybernetickou bezpečnost, banky a dokonce i světové milice, je prakticky nerozbitný.

Pokud jde o protokoly tunelování, ProtonVPN nabízí následující:

 • OpenVPN TCP
 • OpenVPN UDP
 • IKEv2 / IPsec

Že’Je to celkem relativně základní řada možností protokolu, ale ProtonVPN pokrývá všechny relevantní rohy’s další bezpečnostní funkce. Celkově vzato je OpenVPN nejlepší pro zabezpečení každodenního připojení, zatímco IKEv2 / IPsec vás dostane přes jakýkoli firewall blokující VPN, který by vám mohla hodit autoritativní vláda.

Zabijte spínač

ProtonVPN nabízí efektivní přepínač zabíjení. Pokud vaše připojení VPN z nějakého důvodu poklesne - program zastaví veškerý provoz a zabrání úniku vaší IP.

Testoval jsem přepínač zabíjení ProtonVPN v jejich aplikaci pro Windows a výsledky ne’t zklamání - fungovalo to spolehlivě, kdykoli jsem odpojil ProtonVPN.

Žádné úniky IP nebo DNS

ProtonVPN nabízí ochranu proti úniku DNS na straně klienta i privátní síť DNS. To by mělo zajistit prevenci většiny situací úniku DNS.

Byly zprávy, že ProtonVPN je citlivý na notoricky známý únik WebRTC. V současné době však moje testy ukazují, že tomu tak není.

Test těsnosti ProtonVPN

Situace s úniky IPv6 je méně jasná, ale jakákoli tvrzení o ProtonVPN’s Úniky IPv6 postrádají opodstatnění. V nejhorším případě’je možné jednoduše vypnout IPv6.

Celkově vzato spolehlivě mohu říci, že ProtonVPN je služba VPN bez úniků.

Poloha přátelská k soukromí: Švýcarsko

ProtonVPN sídlí ve Švýcarsku s ochranou soukromí. Kromě přísného dodržování zásad ochrany soukromí obecně nemá Švýcarsko žádné zákony o uchovávání údajů a není součástí aliance čtrnácti očí. To znamená, že ProtonVPN sídlí v jedné z nejlepších zemí na této planetě.

Žádné protokoly aktivity

Zásady ochrany osobních údajů ProtonVPN uvádějí, že služba sleduje pouze časová razítka vašeho posledního přihlášení:

Pokaždé, když se uživatel připojí ke Službě, sledujeme pouze časovou značku posledního úspěšného pokusu o přihlášení. Toto se přepíše pokaždé, když se úspěšně přihlásíte. Toto časové razítko neobsahuje žádné identifikační údaje, jako je vaše IP adresa nebo vaše umístění; obsahuje pouze čas a datum přihlášení.

To je mnohem méně, než kolik jiných poskytovatelů VPN shromažďuje a nemělo’T být velmi znepokojen.

Proto, i když ProtonVPN má “no-logs” nárok na svých webových stránkách, který se změní na “žádné protokoly aktivity” po trošce posunutí dolů, po tom všem, provede minimální požadované protokolování.

Open-source a auditované

Na začátku roku 2020 společnost ProtonVPN oznámila, že jejich aplikace jsou nyní otevřeny a auditovány. Byl to očekávaný krok, vzhledem k tomu, že společnost je známá svým odhodláním poskytovat bezpečný a bezpečný prohlížecí zážitek.

ProtonVPN se zároveň rozhodl zaměřit více na audity třetích stran. ProtonVPN proto podepsal smlouvu s vedoucí bezpečnostní firmou SEC Consult o provedení auditů.

Další technické vlastnosti

Jako poskytovatel zaměřený na zabezpečení má ProtonVPN několik pokročilých a proprietárních bezpečnostních funkcí, které většina průměrných služeb VPN neposkytuje’t nabídka.

 • Secure Core - zajímavý přístup k multi-hop VPN. Pokud je povoleno, všechna připojení k serveru budou objíždět prostřednictvím jednoho z ProtonVPN’s vysoce zabezpečené podzemní servery ve Švýcarsku, Švédsku nebo na Islandu.
 • Tor over VPN - kombinovat anonymitu danou sítí Tor a VPN.

To jsou skvělé funkce, díky nimž je ProtonVPN velmi bezpečné použití, nemluvě o tom, že některé nabízejí několik opravdu skvělých možností.

Chcete-li se dozvědět více o ProtonVPN’s bezpečností, podívejte se na náš vyhrazený článek Je ProtonVPN bezpečný?

Rychlost: je ProtonVPN rychlý?

Udělal jsem svůj test rychlosti ProtonVPN z Evropy, a Základní rychlost stahování 134 Mb / s a pomocí Speedtest.net, který byl použit pro všechna ostatní měření s ProtonVPN zapnutou.

Základní rychlost ProtonVPN

Cestoval jsem po celém světě s ProtonVPN pomocí protokolu OpenVPN. Já’Vybrali jsme UDP místo TCP, abychom dosáhli co nejlepší rychlosti.

New Jersey, Spojené státy americké
Latence: 135
Stahování: 26 Mbps
Nahrávání: 34 Mb / s
Úbytek: 80%

ProtonVPN test rychlosti v USA

Spojené království
Latence: 68
Stahování: 44 Mbps
Nahrávání: 5 Mb / s
Úbytek: 67%

ProtonVPN speed test UK

Japonsko
Latence: 284
Stahování: 24 Mbps
Nahrávání: 4 Mbps
Úbytek: 82%

ProtonVPN test rychlosti JP

Rychlosti ProtonVPN jsou nadprůměrné a já’m očekávat, že porostou spolu s počtem serverů, což je stále cesta za nejlepšími konkurenty. Rychlost samozřejmě není určena pouze počtem serverů. Vzhledem k tomu, že ProtonVPN je relativně mladá služba, věřím, že v roce 2020 bude i nadále zlepšovat své nástroje a představovat pro konkurenty vážnou hrozbu..

Podporuje ProtonVPN moje zařízení?

Ano, pravděpodobně. Pokud jde o dostupnost multiplatform, ProtonVPN je k dispozici na nejpopulárnějších stolních a mobilních operačních systémech, včetně Windows, MacOS, Linux, Android a iOS. Existují také návody k instalaci na směrovače AsusWRT, DD-WRT, Tomato a Vilfo.

I když počet aplikací a podporovaných zařízení je stále poměrně malý, je’je jen otázkou času, než ProtonVPN přidá další. Nakonec byla tato VPN vytvořena s ohledem na bezpečnost - a ne na popularitu.

Počet zařízení na účet závisí na cenovém plánu. bezplatná verze vám poskytne pouze jednu, zatímco nejkrásnější Vizionářský plán umožňuje až 10 současných připojení.

ProtonVPN desktopové aplikace: Windows, MacOS a Linux

Desktopové aplikace se snadno navigují - mají obrovskou mapu a nejsou přeplněné. Každá možnost obsahuje užitečné vysvětlení.

ProtonVPN přezkoumá, jak používat

Na primární obrazovce aplikace ProtonVPN Windows jste’Uvidíte mapu, kterou můžete přibližovat a oddalovat pomocí lišty v pravém horním rohu. Umístěním kurzoru na malé trojúhelníky odhalíte, ve které zemi je server VPN založen. Pokud potom přejdete kurzorem na název země, změní se na Připojit knoflík.

Vlevo nahoře byste si měli všimnout a Rychlé připojení tlačítko, které vás připojí k serveru nejblíže k vašemu umístění. Níže je a Karta vyhledávání a rozšiřitelný seznam zemí se servery ProtonVPN.

Speciální servery jsou označeny různými ikonami. Dvě protichůdné šipky znamenají server P2P a cibule znamená Tor over VPN. “P” je pro servery Plus dostupné majitelům plánů Plus a Visionary.

Pokud se otočíte Zabezpečené jádro zapne veškerý váš provoz ProtonVPN’s hyper-zabezpečené servery ve Švýcarsku, Švédsku nebo na Islandu. To také výrazně zpomalí vaše připojení.

Nabídka hamburgerů má řadu možností, ale já’Budu diskutovat pouze o nejdůležitějších nastaveních.

ProtonVPN přezkoumá, jak používat

 • Automatické připojení. Můžete ji povolit nebo zakázat a zvolit, jak se bude funkce automatického připojení chovat - ať se vždy připojí k nejrychlejšímu serveru, náhodnému serveru nebo sleduje parametry jednoho z profilů.
 • Rychlé připojení. Vyberte, jak “Rychlé připojení” tlačítko se chová (podobně jako Auto Connect).
 • Výchozí protokol. Pro OpenVPN si můžete vybrat buď UDP nebo TCP - skvělá volba, zejména pokud nemáte’t mít nejstabilnější připojení (v tom případě můžete zkusit TCP). To může být matoucí pro každého, kdo četl o OpenVPN a může’nenajdu to v seznamu. Bezpečnostní protokol je ve skutečnosti OpenVPN - vy’jen si vyberete druh OpenVPN.
 • Přepínač zabití VPN. To je důležitá vlastnost, která je “Vypnuto” ve výchozím stavu. Doporučujeme to otočit “Na.”
 • Ochrana před únikem DNS. Neexistuje absolutně žádný důvod, proč by to mělo být vypnuto.

Není’V klientovi ProtonVPN se ztratí mnoho prostoru - nástroj se cítí prostorný, ale přehledný. To’je velmi funkční, ale lehký.

Na rozdíl od většiny poskytovatelů VPN tam, ProtonVPN nabízí klienta Mac, který je stejně bezpečný jako aplikace pro Windows. Mnoho služeb VPN odstraňuje určité funkce zabezpečení ze svých aplikací pro MacOS, což není případ ProtonVPN. Secure Core i Tor over VPN jsou přítomny také v klientovi Mac OS ProtonVPN.

Na druhou stranu je aplikace ProtonVPN Linux spíše nástrojem příkazového řádku, který na rozdíl od aplikací pro Windows a Mac nemá GUI. Že’je celkem běžné v celém odvětví VPN, přičemž většina služeb VPN nabízí uživatelům systému Linux aplikace bez GUI.

Mobilní aplikace ProtonVPN: Android a iOS (iPhone / iPad)

Mobilní verze ProtonVPN mají o něco méně funkcí a používají protokol IKEv2. V systému Android můžete OpenVPN použít tak, že jej nainstalujete ručně. Verze ProtonVPN pro Android a Mac jako obvykle nemají skutečný přepínač zabíjení, pouze funkce Always-on-VPN, která by měla stačit pro většinu uživatelů.

ProtonVPN Recenze

Aplikace ProtonVPN pro Android nefunguje’• Funkce zabíjení, takže vy’Budu muset ve výchozím nastavení systému Android OS zabíjet nebo stahovat jeden od třetí strany, což je stěží nepříjemnost.

Aplikaci ProtonVPN Android můžete získat na Google Play nebo přímým stažením jako soubor balíčku APK z protonVPN.com..

Aplikace ProtonVPN pro iOS je prakticky identická s verzí pro Android a je k dispozici v App Store.

Jiné platformy pro ProtonVPN

ProtonVPN také nabízí návody k nastavení pro směrovače AsusWRT, DD-WRT, Tomato a Vilfo.

To znamená, že s trochou práce můžete také nastavit síť VPN ve směrovači a chránit svůj provoz a přístup k geoblokovanému obsahu pomocí jediné licence zařízení, takže dalších 9 připojení (pokud vlastníte prémiové předplatné) ponecháte na ochrana na cestách.

Netflix a další streamingové služby

ProtonVPN odblokuje Netflix na některých amerických serverech označených “P,” které jsou k dispozici s plány Plus a Visionary na stolních verzích ProtonVPN. Podle podpory ProtonVPN však neposkytují žádné záruky, že bude fungovat po celou dobu. Že’to je proč’Rozhodl jsem se to vyzkoušet a zkontrolovat rychlosti.

ProtonVPN odblokuje Netflix

Rychlosti byly dost dobré pro Ultra HD (4K). Přestože počáteční načtení pořadu trvá déle než obvykle, přeskakování a streamování je plynulé.

ProtonVPN také podporuje Hulu. Stejně jako u Netflixu’Pro přístup k serverům Plus označeným ikonou budete potřebovat plán Plus nebo Visionary “P.” Stejně jako u Netflixu’s žádnou zárukou, že to bude vždy fungovat. A pokud ano, tak’buď Windows, Mac nebo Linux, protože Plus servery don’• podpora mobilních zařízení.

Podporuje ProtonVPN torrenting?

Ano, ProtonVPN podporuje torrentování na všech serverech.

ProtonVPN umožňuje torrentování, ale varuje to’s proti porušení autorských práv. Služba je dobré pro torrenting pokud vy’v Evropě nebo Asii a docela jinde, hlavně kvůli rychlosti. Pro uživatele verze Free to’není vůbec k dispozici.

Díky úžasným bezpečnostním údajům je ProtonVPN přirozenou volbou pro uživatele torrentu. bohužel, Provoz P2P je optimalizován pouze na vybraných serverech v Nizozemsku, Švýcarsku, Singapuru a Švédsku. To znamená, že uživatelé v Americe by neměli očekávat dobré rychlosti.

Další informace o ProtonVPN a torrentingu naleznete v našem vyhrazeném článku.

Podpora: e-mailová podpora ProtonVPN, znalostní báze a subreddit

Obsah na ProtonVPN’s web je dobrý. Ačkoliv svépomocný materiál není hojný, to’s dobře napsaný a pokrývá nejdůležitější témata. Pokud máte dotaz, na který se nevztahuje žádný z článků na webu - vyplňte a podporu lístek, a vy’Nakonec dostanu informativní odpověď. Jediný problém: pokud přijde, nemusí přijít rychle’ZADARMO uživatel!

ProtonVPN má také své vlastní subreddit na Redditu, což je transparentní a efektivní způsob řešení různých otázek, protože zaměstnanci odpoví na většinu otázek do 24 hodin.

Podpora nepřetržitého live chatu zatím není k dispozici.

Cena: stojí ProtonVPN za vaše peníze?

ProtonVPN nabízí čtyři cenové plány - Zdarma, základní, plus, vizionář. Ti placení přijdou měsíční, roční a dvouleté variace.

Za tyto plány můžete zaplatit do kreditní karty, PayPal, dárkové karty a bitcoiny. V současné době jsou platby kryptoměny přijímány pouze od stávajících uživatelů.

 • Volný, uvolnit. Tři země (USA, Nizozemsko, Japonsko), jedno zařízení, omezená rychlost, žádné torrentování, žádné Netflix
 • Základní - od 3,29 $ / měsíc nebo 79 USD každé dva roky. Všechny země, dvě zařízení, torrenting
 • Plus - od 6,63 $ / měsíc nebo 159 $ každé dva roky. Všechny země, pět zařízení, torrenting, Netflix, Plus servery, Secure Core, Tor servery, Secure streaming
 • Vizionář - od 19,96 $ / měsíc nebo 479 $ každé dva roky. Všechny země, 10 zařízení, torrenting, Netflix, Plus servery, Secure Core, Tor servery, Secure Streamování, ProtonMail Visionary předplatné

ProtonVPN’s Zdarma verze je nejlepší bezplatná nabídka VPN I’viděl jsem zatím. Placené možnosti jsou příjemné pro uživatele prvního zabezpečení, který ne’Nepotřebujete dobrou rychlost a je v pořádku pouze s USA Netflix.

Můžeš vyzkoušejte verzi Plus na 7 dní zdarma. Po prvním připojení k serveru se zobrazí vyskakovací okno:

ProtonVPN recenze zkušební verze zdarma

Kromě toho má každý placený plán 30denní záruka vrácení peněz.

Pokud dostanete ProtonVPN?

ProtonVPN je vhodný pro první uživatele zabezpečení kteří jsou ochotni počkat, až tato služba rozšíří jejich číslo serveru a umístění. Jedná se o nesmírně ambiciózní projekt vedený zaměstnanci CERN a již nyní nejlepší volba pro ty, kteří chtějí bezplatnou VPN.

Pro nás ostatní - ať’s chytit nějaký popcorn a sledovat tento jeden rozvíjet!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 2 =