Recenze ExpressVPN

Testoval jsem ExpressVPN v naději, že najdeme nejlepší VPN službu na trhu. Pro častého cestovatele je nezbytný nástroj VPN vhodný pro jakýkoli účel. ExpressVPN je často oceňován jako právě tento druh VPN, ale také mnoho dalších.


Je ExpressVPN bezpečné používat? Nabízí špičkové šifrování AES-256? Mohu s ním streamovat Netflix? Jak dobrý je pro torrenting? A konečně, jak rychle je ExpressVPN - opravdu? Koneckonců, nejedná se o nejlevnější VPN službu a já chci získat své peníze’stojí za to.

Prozkoumám tyto a další otázky v této nové recenzi ExpressVPN, takže se držte.

Přehled

 • Hodnost: # 3
 • Sídlící v: Britské Panenské ostrovy (BVI)
 • Servery a umístění: 3000+ serverů ve více než 90 zemích
 • Protokoly: minimální sběr dat
 • Šifrování a protokoly: hlavní protokoly OpenVPN a IKEv2, vojenské šifrování (AES-256)
 • Netflix: Ano
 • Torrenting: Ano, P2P je povolen na všech serverech
 • Aplikace: Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Android TV, Kindle Fire, Chromebook, Fire TV & Fire Stick, směrovače, Chrome, Firefox, Safari
 • Podpěra, podpora: 24/7 live chat
 • Cena: od 8,32 $ / měsíc
 • Bezplatná verze nebo zkušební verze: Ano, 7denní bezplatná zkušební verze pro mobilní zařízení
 • Webová stránka: expressvpn.com

Funkce zabezpečení a soukromí

ExpressVPN je jednou z nejbezpečnějších a soukromých služeb VPN na trhu. Pro ochranu anonymity uživatelů musí VPN zvážit mnoho různých aspektů. Jen málokdo to udělá, stejně jako ExpressVPN, který má obzvláště bohatou sadu funkcí kybernetické bezpečnosti.

Protokoly šifrování a tunelování

S ExpressVPN jsou vaše data chráněna nejsilnějším šifrováním na trhu - AES-256. Jedná se o nerozbitnou šifru, kterou v současné době používají vládní instituce, banky a armáda.

Jinými slovy, vaše data jsou v bezpečí, i když vaše připojení zachytí hacker (nebo NSA). 256bitový Advanced Encryption Standard (AES) je prostě příliš zvládnutelný pro útoky hrubou silou.

ExpressVPN používá následující protokoly tunelování (ne každý z nich je k dispozici na každé platformě):

 • OpenVPN (UDP a TCP)
 • IKEv2 / IPsec
 • L2TP / IPsec
 • PPTP

Protokoly ExpressVPN

Tyto protokoly zabezpečení odpovídají za vytváření šifrovaných spojení mezi vámi a serverem VPN. OpenVPN (výchozí ve většině aplikací) a IKEv2 / IPsec jsou primární protokoly tunelování - bude stačit pro většinu uživatelů.

Z dalších dostupných možností dávejte pozor, abyste PPTP nepoužívali, pokud nevíte, co vy’dělám. Toto je zastaralý tunelovací protokol se slabou kryptografií a vážnými zranitelnostmi.

Abych to shrnul, můžete si být jisti, že ExpressVPN je jednou z nejbezpečnějších dostupných služeb.

Zabijte spínač

Vypínač ExpressVPN kill je známý jako Síťový zámek. jestli ty’Pokud provedete něco citlivého a vaše připojení VPN klesne, přepínač kill zastaví veškerý provoz a ochrání vaši skutečnou IP adresu před únikem.

Přepínač zabíjení je klíčovou bezpečnostní funkcí - každá vážná služba by ho měla mít.

Funkci Network Lock můžete použít ve všech stolních aplikacích a směrovačích. Chcete-li jej aktivovat, přejděte do nabídky Obecná nastavení a zaškrtněte první políčko v části Zámek sítě. Můžete také nechat ignorovat provoz LAN nebo konkrétní aplikace - některé to považují za velmi výhodné. Tam’Je to také neznačkový přepínač zabíjení pro Android, kromě jeho nativní funkce VPN vždy zapnuto. Bohužel v době psaní tohoto článku nedošlo k přepnutí zabíjení pro iOS.

Předvolby ExpressVPN

ExpressVPN‘s Network Lock je velmi spolehlivý vypínač. Vyzkoušeli jsme několik způsobů, jak přerušit naše připojení VPN, ale aplikaci se podařilo chránit naši identitu pokaždé.

Žádné úniky identity

Služby VPN jsou citlivé na různé druhy úniků - DNS, IPv6, WebRTC úniky, seznam pokračuje. ExpressVPN má funkce, které řeší všechna tato rizika. Virtuální privátní síť má soukromé, nulové znalosti, šifrované servery DNS a opatření na ochranu před únikem zabudovaná do aplikací a rozsáhlé testy neodhalí žádné úniky jakéhokoli druhu.

Test těsnosti ExpressRPN DNS IP WebRTC

Jak ukazuje obrázek nahoře, VPN nefunguje’• úniku vašich IP, WebRTC požadavků nebo DNS dotazů.

ExpressVPN nabízí na svých oficiálních webových stránkách různé nástroje pro testování těsnosti, aby prokázal svůj závazek poskytovat službu bez úniků. V části Produkty na webu najdete test úniku IP, test úniku DNS a test úniku WebRTC. Zkuste jim zajistit, aby vaše bezpečnost nebyla ohrožena.

Poloha přátelská k soukromí: Britské Panenské ostrovy

Společnost za ExpressVPN je registrován na Britských Panenských ostrovech (BVI). To říká mimo rozsah působnosti Čtrnáct očí zpravodajská země. Nepodléhá zákonům EU o ochraně údajů ani dalekosáhlému dosahu americké zpravodajské služby. Přestože je BVI britským zámořským územím, má vysokou autonomii a nemá žádné zákony o uchovávání údajů.

Provoz pod jurisdikcí BVI umožňuje ExpressVPN udržovat vysoký standard ochrany osobních údajů uživatele. Například nejsou právně povinni shromažďovat citlivá uživatelská data ani ctít předvolání z USA (a dalších západních států).

Žádné zásady protokolování

ExpressVPN má přísné “žádné protokolování” politika. Četli jsme společnost’s dokument zásad ochrany osobních údajů pro tuto recenzi a zjistil, že to neshromažďuje vaše protokoly připojení, protokoly aktivit, nebo jakékoli jiné údaje které by mohly být použity k vaší identifikaci.

Toto odvážné tvrzení již bylo prokázáno alespoň ve dvou případech:

Na konci roku 2017 turecké úřady zabavily server ExpressVPN. Doufali, že získají informace o zabití ruského velvyslance v Ankaře. Bohužel pro ně to všechno dalo ExpressVPN nějaké bezplatné reklamě.

Sliby bez protokolování byly rovněž nezávisle auditovány společností PWC (PricewaterhouseCoopers) - jednou z nejuznávanějších auditorských společností na světě. Po důkladném testování dokázali potvrdit pravdu za ExpressVPN’s nároky na jejich protokolování.

Technologie TrustedServer

V dubnu roku 2019 společnost ExpressVPN oznámila svou technologii TrustedServer. To eliminuje potřebu používat pevné disky na serverech VPN, které místo toho běží čistě na RAM.

TrustedServer snižuje riziko, že uživatelská data mohou spadnout do nesprávných rukou. Zatímco data na běžných serverech musí být pravidelně mazána, na serverech ExpressVPN se při každém restartu automaticky ničí - další příklad ochrany soukromí podle návrhu.

Webové stránky Tor

jestli ty’máte obavy z návštěvy webových stránek ExpressVPN nebo se jich nedaří dosáhnout, můžete navštívit jejich Místo toho web Tor (.onion). To je užitečné, pokud jsou webové stránky VPN ve vaší zemi zablokovány nebo pokud si chcete některý z nich koupit v tajnosti.

Cibulový web je přístupný pouze prostřednictvím anonymní sítě Tor. Jinými slovy, to’je velmi těžké tě najít’znovu použít VPN, pokud jste ji dostali z webu ExpressVPN Tor.

Rychlost: nejrychlejší VPN?

ExpressVPN má skutečně jedny z nejlepších rychlostí na trhu.

Avšak tam, kde mě ExpressVPN nejvíce zaujal, je důslednost. Provedli jsme testy rychlosti na serverech na čtyřech různých kontinentech a přes palubu jsme získali velmi podobné rychlosti stahování.

Možná s 3000+ serverů na 160+ místech ve více než 90 zemích, to je jen přirozené. Jak rychlý je ExpressVPN?

Nejprve jsme otestovali naši rychlost připojení bez VPN:

Rychlost připojení základní linie ExpressVPN

 • Stažení: 236,04 Mbps
 • Nahrát: 238,56 Mbps
 • Ping: 4 ms

Výsledky rychlosti serveru ExpressVPN USA

ExpressVPN speed test US server

 • Stažení: 63,92 Mbps (pokles o 73%)
 • Nahrát: 49,13 Mbps (79% pokles)
 • Ping: 142 ms

Výsledky rychlosti serveru ExpressVPN v Nizozemsku

ExpressVPN speed test Netherlands server

 • Stažení: 55,99 Mb / s (77% pokles)
 • Nahrát: 49,48 Mbps (79% pokles)
 • Ping: 42 ms

Výsledky rychlosti serveru ExpressVPN AustraliaAustralský server pro rychlostní test ExpressVPN

 • Stažení: 59,38 Mbps (75% pokles)
 • Nahrát: 4,20 Mb / s (pokles o 98%)
 • Ping: 324 ms

Jak vidíte, rychlost stahování je podobná, přestože USA a Austrálie jsou na opačných stranách zeměkoule. Čísla jsou prakticky stejná i v Evropě. Rychlost nahrávání a ping se mění, ale tam’s malou ExpressVPN může dělat s tím.

Recenzenti mají tendenci souhlasit s tím, že ExpressVPN má skvělý výkon. Přesto rychlost závisí na mnoha proměnných, takže testování pro sebe je dobrý nápad.

Podporuje moje zařízení ExpressVPN?

Nejpravděpodobněji ano: ExpressVPN má aplikace pro Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Android TV, Kindle Fire, Chromebook, Fire TV & Fire Stick a směrovače. Existují také pluginy pro webový prohlížeč ExpressVPN Chrome a Firefox.

Naštěstí vám jedno předplatné ExpressVPN umožní spojte se s 5 zařízeními najednou. To znamená, že’Službu pravděpodobně budete moci používat na všech svých zařízeních pouze s jedním předplatným.

Většina aplikací ExpressVPN má téměř identické rozhraní se zaměřením na jednoduchost. Domovská obrazovka má pouze několik tlačítek a všechny funkce mají jasná vysvětlení. Zatímco zkušeným uživatelům mohou chybět možnosti přizpůsobení, nováčci určitě vyhráli’necítím se ztraceně.

Desktopové aplikace ExpressVPN: Windows, MacOS a Linux

Aplikace ExpressVPN pro Windows a Mac jsou velmi podobné. Mají stejné rozhraní a funkce, včetně těch nejdůležitějších: Šifrování AES-256, OpenVPN, přepínač zabíjení a Split Tunneling.

Domovská obrazovka ExpressVPN

Na domovské obrazovce každé aplikace je pouze velké tlačítko připojení, menší tlačítko nabídky hamburger vlevo nahoře pro více možností a “Inteligentní umístění”/”Zvolte umístění” tlačítka.

Rozhodující, ExpressVPN pro Mac je stejně bezpečný jako pro Windows. Přísné testy neprokazují žádné úniky u obou aplikací - jak se očekává u VPN’s solidní bezpečnostní sada. Obvykle jsou aplikace VPN pro Windows méně bezpečné než pro Mac, ale ExpressVPN zajišťuje, že tomu tak není.

Linuxová aplikace ExpressVPN je k dispozici na Ubuntu a Fedora. Namísto úplného grafického rozhraní je Linuxová verze ExpressVPN založena na příkazovém řádku. Přesto je to více, než většina poskytovatelů VPN nabízí.

Mobilní aplikace ExpressVPN: Android a iOS (iPhone & iPad)

Díky jednoduchému a intuitivnímu designu ExpressVPN je ideální aplikace VPN pro mobilní zařízení - Android a iOS. ExpressVPN pro Android a iOS jsou s několika málo upozorněními stejně bezpečné jako verze pro počítače.

Klient ExpressVPN Android

Uživatelé systému Android budou muset používat nativní přepínač zabíjení Androidu (vždy zapnutá VPN), a obě aplikace nabízejí méně protokolů tunelování, ale přesto patří mezi nejbezpečnější na trhu. Na rozdíl od mnoha poskytovatelů VPN ExpressVPN ne’Rád bych oslabil funkce mobilních zařízení.

Aplikaci ExpressVPN Android lze najít na Google Play nebo stáhnout přímo jako soubor APK na jejich webových stránkách. Je založen na OpenVPN - nejbezpečnější VPN protokol.

Klient ExpressVPN iOS

aplikace pro iOS je k dispozici prostřednictvím App Store. Uživatelé iPhone a iPad mají na výběr mezi protokoly OpenVPN a IKEv2 / IPsec, které mají šifrování AES-256. ExpressVPN bohužel zatím ve své aplikaci pro iOS implementuje přepínač zabíjení.

ExpressVPN pro webové prohlížeče: Chrome, Firefox a Safari

Najdete doplňky prohlížeče pro Chrome, Firefox a Safari. Nejsou plně autonomní - spíše vám umožňují ovládat ExpressVPN přímo z vašeho prohlížeče.

Rozšíření prohlížeče ExpressVPNZdroj: ExpressVPN

Rozšíření prohlížeče může uživatelům také pomoci zkazit umístění HTML5, funkce HTTPS Everywhere a mimo jiné blokovat úniky WebRTC..

Aplikace ExpressVPN Router: neomezené připojení

Použití aplikace ExpressVPN pro směrovače řeší poměrně málo problémů:

 • Už nikdy se nebudete muset starat o zapomenutí připojení.
 • To’je to dobrý způsob, jak obejít ExpressVPN’s 5 omezení současného připojení. Směrovač je pouze jedno zařízení, ale funguje jako trychtýř pro veškerý provoz, který prochází vaší sítí Wi-Fi.
 • To’je to dobrý způsob, jak využít funkci tunelu ExpressVPN Split Tunneling. Rozdělené tunely, které se používají na klientovi směrovače, vám umožňují rozdělit provoz podle zařízení a ne podle aplikace.

Seznam modelů routerů, které podporují firmware routeru ExpressVPN, najdete na jejich webových stránkách. Před výběrem směrovače pro vaši službu VPN byste měli zvážit několik věcí - o nich si můžete přečíst více na jejich webových stránkách.

Další platformy a ExpressVPN MediaStreamer

Pokud existuje’s žádná vlastní aplikace ExpressVPN pro vaše zařízení’neznamená, že můžeš’Nepoužívejte službu. Stále můžete přistupovat k síti pomocí freewarových aplikací OpenVPN nebo MediaStreamer.

Tímto způsobem budete moci používat ExpressVPN na herních konzolách (PlayStation, Xbox nebo Nintendo Switch), SmartTV (Apple TV, Samsung Smart TV, LG Smart TV) a dalších zařízeních, jako jsou Chromecast, Roku a Nvidia Shield..

ExpressVPN’s MediaStreamer je nástroj SmartDNS. Je užitečné pro odblokování omezeného obsahu, pokud není třeba šifrování. Nepoužívejte, pokud jste’děláte něco riskantního!

Netflix a další streamingové služby

ExpressVPN odblokuje Netflix USA bez ohledu na to, kde se nacházíte. Ve Spojených státech a dalších oblastech kritických pro Netflix, jako je Nizozemsko, si můžete vybrat z mnoha serverů. Vyzkoušel jsem několik a všichni pracovali bezchybně. Také zaměření na výkon znamená, že vaše datové toky budou vypadat téměř stejně dobře jako při běžném připojení (rychlosti byly dostatečné pro Ultra HD napříč deskou).ExpressVPN odblokuje Netflix

Používáte ExpressVPN SmartDNS’Budete mít také přístup k internetu MediaStreamer Vlastnosti. Tento vám umožní sledovat na více či méně jakémkoli zařízení (Amazon Firestick, PS4, Xbox atd.). Konečně, ExpressVPN Kodi je určitě věc - i když tam’Není to žádná vlastní aplikace, vy’Bude těžké najít pro Kodi něco lepšího.

Podporuje ExpressVPN torrenting?

Ano, torrenting a P2P jsou podporovány na všech serverech ExpressVPN.

Navíc VPN’Díky silným bezpečnostním prvkům (zejména přepínač zabíjení) a nepřítomnosti úniků je skvělé pro torrenting v zemích, kde jsou autorská práva silně prosazována.

Torrenters také ocení, že tato služba má žádné omezení šířky pásma a rychlosti jsou skvělé. Navíc, pokud chcete ušetřit šířku pásma, ExpressVPN’s Funkce Split Tunneling vám umožní zvolit si ochranu pouze aplikace torrent.

Možná chybí pouze to, že ExpressVPN nenabízí bezplatný proxy server SOCKS5, ale Split Tunneling ho většinou nahradí.

Funguje ExpressVPN v Číně?

Ano, Great Firewall of China není pro ExpressVPN žádným zápasem - prozatím.

Ať už se jedná’S cenzurou nebo více zlověstnými věcmi, kterým se chcete v Číně vyhnout, bude ExpressVPN dělat svou práci. Můžete dokonce získat předplatné z jejich .onion stránky, abyste se vyhnuli vstupu do “prodejna.”

Přesto tam’je to nějaký důvod ke skepticismu vůči ExpressVPN v Číně. Konkrétně, služba ne’nemám “tajný protokol.” O Číně je známo, že používá Deep Packet Inspection (DPI) - efektivní metodu pro nalezení VPN provozu v síti. Protokol tajnosti pomáhá bránit účinnosti DPI skramblováním provozu. Přestože zprávy tvrdí, že ExpressVPN v Číně funguje spolehlivě, absence protokolu utajení je potenciálně méně bezpečná.

Podpora: live chat, e-mail, obsáhlí průvodci

ExpressVPN má podporu hodnou průmyslového lídra. Potěší jak ty, kteří upřednostňují řešení problémů sami, tak ty, kteří by raději požádali o pomoc. Najdete:

 • Live chat 24/7
 • E-mailem
 • Podpořte vstupenky
 • Rozsáhlý seznam průvodců řešením problémů
 • Stránka s průvodcem ExpressVPN pro ochranu soukromí na internetu

V systému podpory budou vždy praskliny, ale u ExpressVPN se jeví jako minimální. Agenti zákaznických služeb, kteří jsou k dispozici prostřednictvím chatu, jsou dobře informováni a rychle reagují.

Podpora VPN

Když jsem nemohl’t dostat odpověď rychlou cestu, svépomoc zdroje na webu mi dal cestu ven. Existují průvodce a časté dotazy dostupné v angličtině, francouzštině, holandštině, italštině, němčině, španělštině a portugalštině.

A konečně, pokud můžete počkat, podpora ExpressVPN vám poskytne podrobnou odpověď e-mailem.

Cena: je ExpressVPN dobrý obchod?

ExpressVPN je na drahé straně trhu, ale cena je oprávněná. Používáte-li VPN tak často, jako já, oceníte výhody, které vám dostane pár dolarů navíc.

ExpressVPN má následující možnosti tarifního plánu:

 • 1-měsíční plán pro více zařízení (až 5): 12,95 $ / měsíc
 • Šestiměsíční plán pro více zařízení (až 5): 59,95 $ (9,99 $ / měsíc)
 • Roční plán pro více zařízení (až 5): 99,95 $ (8,32 $ / měsíc)

Cenové plány ExpressVPN

Všechny plány ExpressVPN nabízejí stejné funkce (šifrování AES-256, OpenVPN, ochrana proti úniku DNS, přepínač kill atd.), tak jste vyhráli’Cítím se nucen k dražší dohodě.

Tady je žádná bezplatná verze, doživotní předplatné a žádná bezplatná zkušební verze pro stolní verze. S tím řekl, ExpressVPN nabízí bezpodmínečné 30denní záruka vrácení peněz. I když jsme měli’Pokud to vyzkoušeli, zdá se, že všechny zdroje naznačují, že vrácení peněz přichází rychle!

Každé předplatné umožňuje 5 současných připojení. To znamená, že se pravděpodobně můžete dostat pryč s jedním předplatným pro celou vaši rodinu nebo tým.

ExpressVPN Hodnocení ExpressVPN VPNpro: 9,3 / 10

Stojí ExpressVPN za vaše peníze?

Ano, je - ExpressVPN je jedním z nejlepších. Dnes’s rušný trh, to’Je velmi těžké najít bezpečnou a transparentní službu VPN.

Z hlediska kvality není pochyb o tom, že ExpressVPN je na špičce trhu. Jeho bezpečnost je stejně velká jako rychlostní testovací výkon a vy’Budu mít někoho, kdo vám pomůže s řešením problémů 24/7.

Ti, kteří hledají pouze zábavní nástroj, ocení také ExpressVPN kvůli jeho schopnosti odblokovat online obsah a podporu pro P2P (torrenting) provoz.

Power uživatelé mohou chtít více pokročilé možnosti, s nimiž se pohrávají, ale pro většinu, vysoká cena je pravděpodobně jediným problémem.

jestli ty’ExpressVPN bude znovu hledat špičkové zabezpečení, vysoké rychlosti a úžasné možnosti zábavy!

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =