Recenze IP Chameleon VPN – může přinést?


Chameleon, který je povrchně slibnou snadnou anonymizací IP, je špatně prodávaná a nákladná VPN s velmi malým počtem uplatnění. Nedostatek informací, nízká rychlost a chybějící funkce dělají z tohoto poskytovatele povolení.

Přehled

Slibný “snadný způsob, jak změnit vaši IP adresu,” Chameleon je relativní nováček na online scéně soukromí, ale měří to nejlepší? Název je určitě vhodný a jsou zde i další věci, které se vám líbí. Jak se ukáže tato recenze Chameleon VPN, pokrývá širokou škálu platforem a nabízí přiměřený stupeň ochrany soukromí. Ale máme několik věcí, které jsme neudělali’To se mi moc nelíbí, takže si můžete přečíst vyvážený pohled na to, co tato VPN nabízí.

Zabezpečení a soukromí

Než začneme, je to’Je důležité si uvědomit, že IPChameleon (jak je společnost známa) nemá’na svém webu neposkytovat velké množství informací, takže existují některé aspekty služby, které můžeme’t komentovat.

Bohužel to zahrnuje téměř všechny aspekty bezpečnosti. Webová stránka IPChameleon neobsahuje žádnou dokumentaci o šifrování nebo protokolech; tam’o ochraně proti úniku DNS ani o tom, jak VPN chrání před únikem IP, neexistuje nic a tam’■ Žádné náznaky klíčových funkcí, jako je vypínač zabíjení - který chrání vaše soukromí před náhlými výpadky.

Tento nedostatek transparentnosti je pro každého poskytovatele hlavní červenou vlajkou. To’Není to 100% záruka, že služba je podvodná nebo podřadná, ale většina renomovaných sítí VPN bude ráda uvedena jejich bezpečnostní funkce. Že’není tomu tak.

Po odkazu na webové stránce IPChameleon na mateřskou společnost Thesafety.us získáte několik rad.

To naznačuje, že Ochrana proti úniku DNS je součástí balíčku a doplněk Secure Kit poskytuje určitou formu Stealth VPN. OpenVPN a Protokoly IKEv2 jsou také zahrnuty, což je dobré znamení.

Stále však ne’t dozvědět se mnoho o úrovni používaného šifrování. Thesafety.us jednoduše uvádí, že si uživatelé užívají “silné šifrování.” To by mohlo znamenat téměř cokoli, takže tam’není to zaručeno’s účinným štítem proti škodlivým hráčům. Před stažením přemýšlejte dvakrát, protože existuje mnoho zabezpečení “neznámé” tady.

Vede Chameleon VPN záznamy??

IPChameleon uvádí, že společnost provozuje “žádné protokolování” politika, což by bylo hezké. Ale tam’to opravdu není způsob, jak potvrdit, zda je to pravda. Zásady ochrany osobních údajů nejsou vhodné pro daný účel, jsou několik řádků dlouhé a postrádají všechna zákonná ustanovení, která vy’d očekávat v odborném dokumentu.

I když se uvádí, že společnost ano “neshromažďují žádné informace o našich uživatelích na webu,” slovo “web” není’t stejné jako “VPN služba”, takže ponechává dostatek prostoru pro sběr dat od aktivních uživatelů.

Když se vrátíme na webovou stránku Thesafety.us, věci se stanou temnějšími. Pokud přejdete dolů’Všimněte si, že společnost inzeruje “přidružené subjekty” - znamená klienty, kteří chtějí umísťovat reklamy do svých aplikací. Tyto reklamy budou pravděpodobně nějakým způsobem zacíleny a mohou vyžadovat použití sledovacích souborů cookie. Tak, že’Je velmi nepravděpodobné, že uživatelé nejsou’není sledován.

Spodní část této recenze Chameleon VPN, pokud jde o sledování, je: pozor. Opět prostě ne’Nevím dost, abych si byl jistý, což je obvykle negativní, nikoli pozitivní.

Rychlost a výkon

A co rychlost? To by mohlo zachránit IPChameleon po naší kritice jeho bezpečnostních prvků a na povrchu jsou signály povzbuzující.

Poskytovatel nabízí “neomezená šířka pásma” a “neomezená rychlost.” Avšak s pouhými 23 servery po celém světě (nejvíce se nacházejí v Evropě) jsou skutečné rychlosti pravděpodobně velmi nerovnoměrné. Na IPChameleon’s úvěrem, společnost to přiznává a uvádí to “rychlost může být snížena o 50% nebo dokonce 90%” v závislosti na místních faktorech.

Když jsme provedli test rychlosti Windows, důkazy podložily naše podezření. Měření rychlosti stahování i rychlosti stahování ukázalo velké snížení ve srovnání s běžným provozem (což ukazuje, že VPN skutečně směruje provoz podle návrhu). Ale z velké části to není’• S IPChameleonem není snadné dosáhnout funkční rychlosti připojení.

Pokrytí serveru

Jak je uvedeno výše, pokrytí serveru je slabým místem IPChameleonu. Vzhledem k tomu, že se jedná o placenou službu, 23 serverů v 19 zemích není velký náklad, a to’to nestačí k zajištění spolehlivého odblokování nebo vysokých rychlostí. Díky této malé komunitě serverů vyhrála’T být také silnou volbou pro cestovatele.

Snadné použití a podpora multiplatform

Podpora multiplatform je jednou ze silných stránek IPChameleonu. Uživatelé si mohou stáhnout VPN pro:

 • Okna
 • Linux
 • Operační Systém Mac
 • iPad
 • iPhone
 • Android

Měli byste tedy mít možnost stáhnout VPN pro své zařízení. To’s osvěžující vidět tak širokou škálu možností od nového poskytovatele, takže pokud ano’Hledám jednoduchou službu pro uživatele Mac, mohli byste mít štěstí.

Můžete si však stáhnout pouze klienta pro Windows. Tam’není žádná konkrétní aplikace pro Android, iOS, Linux nebo MacOS, což je trochu zvláštní a potenciálně nevhodné. Společnost poskytuje poměrně jasné návody o tom, jak nastavit službu na platformách bez klienta. Přesto je nastavení VPN mnohem složitější, než by mohlo být, zejména pokud se rozhodnete používat OpenVPN. S tolika společnostmi, které nabízejí úhledné verze mobilních aplikací, které jsou zaměřeny na OpenVPN’není dost dobrý.

Odblokování Netflixu a dalších streamovacích platforem

Web IPChameleon slibuje uživatelům možnost “odblokujte všechny weby jako Facebook, Twitter, Google, Youtube a všechny ostatní” (sic). Že’je to odvážné tvrzení, protože mnoho jinak slušných sítí VPN se snaží porazit systémy geografického omezení.

To vyžaduje vysokou ochranu IP šifrování a šifrování, protože společnosti jako Hulu a Amazon jsou velmi zkušené v detekci VPN. A také to vyžaduje rychlé servery, které mohou směrovat váš provoz přes širokou škálu globálních umístění.

Bohužel tu nic z toho neplatí. Snažili jsme se připojit k Hulu nebo Netflixu a zprávy o blokování se objevovaly pokaždé. A ne’Neočekávejte, že streamujete svou oblíbenou televizní show bez prodlení. Rychlosti nejsou’• dostatečně rychle na to, aby zvládl obsah HD, i když by IPChameleon mohl obejít geo-blokační systémy.

P2P a torrenting

Zabezpečení stahování torrentů je opravdu důležitým aspektem dobré VPN. Opět můžeme’Z těchto důvodů nedoporučuji Chameleon. Tam’■ SOCKS5 proxy možnost, která by mohla zlepšit rychlost P2P a poskytovat spolehlivé šifrování.

Našli jsme důkazy o úniku IP, zatímco absence Kill Switch znamená, že stahování P2P je ze své podstaty nebezpečné. Jasně, tam nejsou’• žádná omezení šířky pásma, ale bezpečnostní funkce potřebné pro bezpečné P2P připojení prostě nejsou’tam.

Online cenzura v Číně a jinde

Uživatelé internetu za Čínou’s Velký firewall stále hledá nové nové VPN, které úřady nemají’Nepřestal jsem blokovat. Nicméně bychom to neudělali’Doporučujeme Chameleon VPN těm, kteří se obávají cenzury.

A co je nejdůležitější, tam’■ žádné informace o typu šifrování používaném servery IPChameleon, zatímco zásady ochrany osobních údajů uvádějí, že uživatelé nemohou “zapojit se do nezákonných akcí.” Tohle není’Pro každého v represivních zemích, který se obává online dohledu, je uklidňující.

Zákaznická podpora

Chameleon VPN’mateřská společnost slibuje “vynikající zákaznická podpora,” ale to, co to znamená, není’Jasno. Hlavní web IPChameleon obsahuje nulové informace o tom, kdo je za společností, zatímco web Thesafety.us už není více osvětlující.

Tam’■ Žádná funkce live chatu pro uživatele a ani telefonická podpora. Vše, co jsme našli, byl jediný kontaktní formulář pro e-mail, který není’Dost na moderní VPN.

Kromě toho, zatímco TheSafety.us poskytuje sekci FAQ, která tvrdí, že dodává “ABC anonymity,” to není’t volný přístup. Kvalita materiálů dostupných na webových stránkách společnosti v každém případě není’nenaznačuji to’je spolehlivý zdroj. Takže pokud jde o zákaznickou podporu, Chameleon skóroval špatně.

Ceny

IPChameleon nabízí několik cenových možností:

 • Volný, uvolnit: Když se zaregistrujete u IPChameleon / TheSafety.us, můžete využít bezplatnou 3denní zkušební verzi, která automaticky přepne uživatele na měsíční balíček. Nezapomeňte tedy zrušit dříve, než k tomu dojde.
 • LiteVPN: Nejlevnější placený balíček, cena 8,33 $ / měsíc (takže to není tak levné), to není’Dokonce ani funkce 23-serverové flotily.
 • StandardVPN: Cena 20,95 $ / měsíc a všechny servery IPChameleon.
 • PerfectVPN: Cena 33,95 $ / měsíc, přichází s a “záruka vaší anonymity,” což naznačuje, že levnější balíčky mohou’být důvěryhodný.
 • DoubleVPN: Náklady 30,95 $ / měsíc a funkce méně serverů, ale umožňuje zákazníkům směrovat provoz přes dva servery najednou, což potenciálně nabízí vyšší úroveň anonymity.

To’je také třeba poznamenat, že podle zásady vrácení peněz IPChameleon mají všichni zákazníci nárok na 7denní záruku vrácení peněz.

Sečteno a podtrženo

Chameleon VPN je zvláštní produkt. Na webu chybí základní informace o tom, co VPN ve skutečnosti dělá, a není jasné, kdo je vlastníkem. To’Není to vůbec levné a nenabízí žádné skutečné bezpečnostní záruky. Ještě divně tam’s žádný detekovatelný USP, který jej odlišuje od levnějších a lepších VPN. To vše plus špatné odblokování a výkon P2P znamenají, že verdikt naší Chameleon VPN revize je velký palec dolů. Vyhýbat se.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 81 = 88