Recenze IPVanish

IPVanish je dokonalým příkladem toho, jak zvítězily všechny skvělé specifikace na světě’Vždy převažuje poskvrněná pověst.


Se všemi minulými kontroverzemi kolem IPVanish jsem se rozhodl zjistit, zda tento poskytovatel přijal dost pozitivních změn, aby z něj udělala skvělou službu VPN poté, co bude pod novou správou.

Existuje mnoho naléhavých otázek’Podívám se na IPVanish a její současný stav jako poskytovatele VPN. Je IPVanish bezpečné používat? Má zásady bez protokolování? Jak rychle to je? Je IPVanish dobrý pro torrenting? A konečně stojí za vaše peníze IPVanish?

Já’Pokusím se odpovědět na tyto otázky a další, které vám pomohou rozhodnout, zda je IPVanish tou pravou volbou pro vaše potřeby VPN.

Přehled

Hodnost: # 19
Sídlící v: Spojené státy americké
Servery a umístění: 1300+ serverů ve více než 50 zemích
Protokoly: minimální sběr dat
Šifrování a protokoly: hlavní protokoly OpenVPN a IKEv2, vojenské šifrování (AES-256)
Netflix: Ano
Torrenting: Ano, P2P je povolen na všech serverech
Aplikace: Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Amazon FireTV, Chromebook, Windows Phone, směrovače
Podpěra, podpora: 24/7 živý chat, e-mail, znalostní báze
Cena: od 6,49 $ / měsíc
Bezplatná verze nebo zkušební verze: Ano, ale pouze na iOS
Webová stránka: ipvanish.com

Funkce zabezpečení a soukromí

IPVanish nabízí skvělé zabezpečení online a soukromí. Jeho funkce vám mohou poskytnout bezpečný online zážitek pro vaše obecné potřeby VPN (streamování videí, torrentování, hraní her, sdílení souborů, odblokování geoblokovaného obsahu atd.), Pokud můžete zavřít oči, aby IPVanish byla v USA VPN služba.

Protokoly šifrování a tunelování

IPVanish je vybaven vojenským šifrováním AES-256, což je jedna z nejbezpečnějších metod šifrování používaných finančními i vojenskými institucemi po celém světě.

IPVanish v současné době nabízí následující protokoly VPN:

 • OpenVPN TCP
 • OpenVPN UDP
 • IKEv2 / IPSec
 • L2TP / IPSec
 • SSTP
 • PPTP

Toto je vynikající řada dostupných protokolů tunelování, se spoustou možností jak pro příležitostné VPN, tak pro odborníky.

Jen se ujistěte vyhněte se možnosti PPTP pokud opravdu nevíš, co ty’dělám. PPTP je zastaralý protokol poškozený závažnými bezpečnostními zranitelnostmi a měl by být používán jako poslední možnost pouze zkušenými uživateli VPN.

Zabijte spínač

IPVanish má vypínač, který vypne veškerý internetový provoz v případě neočekávaného výpadku připojení VPN. Toto je základní funkce pro každou VPN. Se zapnutým přepínačem kill jste vy’Vaše připojení bude vždy šifrováno a vaše soukromí bude chráněno při každém použití služby VPN.

V současné době IPVanish nabízí funkci přepínače kill ve svých aplikacích Windows, MacOS a Android (8.0+), které mohou vaše připojení nedostatečně chránit na zařízeních Linux a iOS. To znamená, že pokud používáte Linux nebo iPhone, měli byste se vyhnout IPVanish.

Já’Testoval jsem přepínač zabíjení IPVanish na ploše Windows a zjistil jsem, že funguje vždy, když jsem odpojil VPN.

Žádné úniky IP nebo DNS

Já’Testovali jsme IPVanish na úniky a nenašli jsme absolutně žádné problémy s únikem DNS / WebRTC / IPv6.

Snímek obrazovky IP úniku IP

Jak vidíte, služba má spolehlivou ochranu proti únikům DNS, WebRTC a IPv6, což znamená, že IPVanish je bezpečné použít pro maskování vaší IP adresy.

Místo nepřátelské k soukromí: USA

Ve vlastnictví poskytovatele VPN založeného v USA Stackpath je IPVanish známý hráč v odvětví VPN. Vzhledem k tomu, že společnost IPVanish sídlí ve Spojených státech, může to znamenat uchovávání dat, dohled nad společností a vážné obavy o soukromí, pokud jde o získávání soukromých informací..

USA jsou jedním ze zakladatelů aliance Five Eyes, což z ní činí jednu z klíčových zemí globálního dohledu. A tyto chapadla sahají daleko a široko.

Proto já’m skeptický ohledně tzv “maximální bezpečnost” Poskytovatelé VPN, kteří sídlí v zemích přátelských k dohledu, jako jsou USA.

Zásady no-logs

Je IPVanish opravdu tak bezpečný a přátelský k soukromí, jak se tvrdí? Jak se ukázalo, tato služba bere svou politiku bez protokolování vážně, přinejmenším přímo před ní. To by mohlo trochu vyrovnat mé obavy týkající se jeho soukromí nepřátelského umístění. To je, kdyby ne’V roce 2016 jsem nebyl přihlášen…

Není to tak dávno, kdy společnost IPVanish byla stále ve vlastnictví společnosti Mudhook Marketing (USA), došlo k trestnímu řízení, kdy byl podezřelý usvědčen v důsledku toho, že společnost IPVanish poskytovala orgánům protokoly osobních údajů. V této konkrétní situaci se zdá, že podezřelý byl chycen, ale tato epizoda zpochybňuje upřímnost IPVanish..

Dobrou zprávou je, že IPVanish je nyní v jiném vlastnictví. Tato společnost je StackPath (součást J2 Global) a zdá se, že má zájem o vylepšování svých produktů’pověst. V každém případě, pokud ne’Neměli byste dělat nic zvlášť citlivého, neměli byste’nemám strach.

Další technické vlastnosti

IPVanish má několik pokročilých bezpečnostních funkcí, které jste vyhráli’t vždy najít na své průměrné, run-of-the-mill VPN služby:

 • Bezplatná služba SOCKS5 Proxy - změňte svou polohu a skryjte svou IP bez stahování dalšího softwaru.
 • TOR kompatibilita - integrace s The Onion Network pro další vrstvu soukromí a anonymity.

Jedná se o pěkné funkce, ale tento seznam není’t dostatečně dlouho na to, aby IPVanish vyčníval z davu při soutěži s NordVPN, ExpressVPN a dalšími velkými chlapci v bezpečnostním a soukromém bloku.

Rychlost: IPVanish rychle?

IPVanish tvrdí, že vám nabízí některé z nejlepších rychlostí, které jsou dnes k dispozici. Abych zjistil, zda se tyto nároky shodují s realitou, dal jsem VPN zkušební jízdu.

Moje rychlost připojení bez VPN byla 220 Mbps stáhnout a 200 Mb / s nahrát. Testoval jsem IPVanish z Evropy pomocí nástroje speedtest.net. Tady’s čím jsem přišel:

Nottingham, Velká Británie

 • Stahování: 123 Mbps (44% drop-off)
 • Nahrání: 46 Mb / s (77% pokles)

IPVanish speed test - UK

New York, USA

 • Stahování: 44 Mbps (80% drop-off)
 • Nahrání: 6 Mb / s (97% pokles)

IPVanish test rychlosti - USA

Tokyo, Japonsko

 • Stahování: 3 Mbps (99% pokles)
 • Nahrání: 4 Mb / s (98% pokles)

IPVanish test rychlosti - Japonsko

Abychom to shrnuli, můžete očekávat, že IPVanish bude poskytovat velmi dobré rychlosti stahování z okolních míst, s rychlostí nahrávání v rozmezí od průměrné po nízkou. Tyto nízké rychlosti nahrávání jsou drastickou změnou oproti mým předchozím testům rychlosti IPVanish, které trvale vykazovaly velmi vysoké rychlosti nahrávání.

To znamená, že na rozdíl od poskytovatele’s nároky, dlouhodobé používání IPVanish může odhalit průměrné rychlosti stahování, které zaostávají za ostatními rychlými VPN službami, zatímco rychlosti odesílání bývají na spodní straně.

Podporuje IPVanish mé zařízení?

Ano, pravděpodobně. Pokud jde o podporu multiplatform, IPVanish je k dispozici na všech nejpopulárnějších stolních a mobilních platformách, jakož i na Chromebooku OS, Amazon Firestick TV a směrovačích..

Určitě musím zdůraznit působivá řada aplikací tento poskytovatel služeb VPN nabízí, právem jej zařadit mezi mé tři nejlepší možnosti v tomto ohledu.

Můžeš použít až 10 zařízení s jedním předplatným, takže si možná budete chtít stáhnout všechny své klienty’Budu potřebovat najednou.

IPVanish desktopové aplikace: Windows, MacOS a Linux

Když jsem vyzkoušel některé z aplikací IPVanish, musím přiznat, že odvedl dobrou práci při vylepšování jejich aplikace. Starší verze měla určité problémy s designem (některé obrazovky menu byly neohrabané nebo dokonce nebyly řádně funkční). To je však v minulosti.

Nové rozhraní IPVanish pro Windows a MacOS vypadá docela jasně a poučné a má jednoduchý, ale pěkný design.

Rychlé připojení IPVanish

IPVanish také přichází s velmi užitečným menu pojmenované Nastavení. V této nabídce můžete vyladit předvolby spuštění a připojení, od jednoduchých možností spouštěcího chování po přepínání vypínačů a funkcí ochrany proti úniku či povolení zmatení serveru. To je zvláště důležité pro osoby žijící v zemích, které omezují používání internetu.

Kupodivu, možnost kontaktovat tým podpory IPVanish je nyní skrytý v dolní části nabídky Nastavení:

IPVanish nabídka obecných nastavení

Celkově vzato, já’Našli jsme IPVanish mít přehledné, informativní a snadno použitelné rozhraní i pro méně náročné uživatele. S výjimkou podivné přemístění nabídky podpory je aplikace IPVanish rozhodně silnou stránkou tohoto poskytovatele služeb VPN.

Další pozitivní je, že aplikace IPVanish Mac je stejně bezpečná jako jejich klient Windows, což v odvětví VPN není běžné. Mnoho poskytovatelů VPN nabízí aplikace pro MacOS, které mají méně bezpečnostních funkcí a možnosti protokolu tunelování. Naštěstí to’To není případ IPVanish.

Na druhou stranu, verze pro Linux nemá žádné grafické uživatelské rozhraní, o kterém by se dalo mluvit. Že’To není překvapující, vzhledem k tomu, že velká většina sítí VPN vydává své verze systému Linux jako pokyny pro konfiguraci aplikace OpenVPN. Kromě nedostatku uživatelsky přívětivého rozhraní, aplikace IPVanish pro Linux nefunguje’• nepodporují statickou IP, což by mohlo být poněkud zklamáním.

Mobilní aplikace IPVanish: Windows Phone, Android a iOS (iPhone / iPad)

Aplikace IPVanish pro Android a iOS právě zjednodušily verze svých protějšků na stolních počítačích, přizpůsobené pro mobilní použití. Dobře navržené a opravdu uživatelsky přívětivé, obě tyto aplikace budou mít záda, kdykoli budete potřebovat online ochranu svého mobilního zařízení.

Nastavení IPVanish pro Android

Verze IPVanish pro Android nefunguje’Nemám nativní zabiják. To znamená, že’Budu muset použít aplikaci zabíjení třetích stran nebo výchozí operační systém Android, který není’t hodně.

Aplikaci IPVanish pro Android můžete získat na Google Play nebo ji stáhnout přímo jako soubor balíčku APK z oficiálního webu.

Aplikace IPVanish iOS je k dispozici v App Store.

Jiné platformy pro IPVanish

IPVanish také nabízí aplikace pro Chromebook OS, Amazon Fire Stick a směrovače. To znamená, že je můžete také nastavit na těchto dalších zařízeních, aby šifrovali váš online provoz a přistupovali k obsahu, který’byly ve vaší oblasti geograficky blokovány nebo chrání celou vaši síť spuštěním VPN přímo na routeru.

Netflix a další streamingové služby

Je IPVanish dobrý zejména pro Netflix? Oni nejsou’Neříkám, že služba ne’Netflix nepodporují, ale ne’t inzerovat, že ano, což znamená, že byste neměli’Není divu, že většina serverů je blokována.

IPVanish odblokuje Netflix USA, ale ne jiné knihovny. Ještě více to bylo jen tehdy, když jsem přepnul z IKEv2 na OpenVPN se zapnutým kódováním provozu. To’Je také těžké říci něco o rychlosti, protože jsem nemohl’t přístup k Netflix’s Fast.com test a někdy jsem nemohl’t dokonce načíst Netflix’web.

IPVanish chyby při přístupu na Netflix.com a Fast.com

To’Z těchto výsledků testů je jasné, že IPVanish má potíže s odblokováním Netflixu. Zdá se také, že má problémy s odblokováním kanálu ABC, ale během mých testů se podařilo obejít blokovací opatření CBS a NBC.

Pokud však chcete mít nejlepší zážitek ze streamingu, doporučuji NordVPN nebo ExpressVPN, které se osvědčily jako ideální pro vítězství v bitvě Netflix vs. VPN.

Podporuje IPVanish torrenting?

Ano, IPVanish podporuje torrentování na všech serverech.

Někteří volají IPVanish “torrenter’a hráč’snu,” tak ať’je vidět, co to opravdu nabízí.

Moje testy ukázaly IPVanish jako jednu z lepších služeb VPN pro torrenting.

Společnost IPVanish má své vlastní servery na mnoha strategických místech, aby její síť byla co nejrychlejší. Podporuje protokol OpenVPN a protokol IKEv2 s šifrováním AES-256 a má také ochranu proti úniku DNS a IP. To znamená, že nikdo nemůže dekódovat váš provoz.

Nicméně, don’t zapomenout na skutečnost, že tento poskytovatel má sídlo v zemi pěti očí a že USA mají silnou legislativu o autorských právech (zejména zákon o autorských právech v oblasti digitálních tisíciletí).

IPVanish live chat, emailová podpora a znalostní báze

Zákaznická podpora je další oblastí, kde si myslím, že by IPVanish mohla vylepšit. To je, pokud to chtějí zintenzivnit a předjet nejsilnější hráče na trhu VPN.

Jak je obvyklé, existuje několik způsobů, jak se pokusit získat pomoc od týmu podpory IPVanish:

 • FAQ
 • Znalostní základna
 • E-mailová podpora
 • Podpora nepřetržitého živého chatu 24/7

Centrum podpory IPVanish

I když můžete obdržet odpověď na vaše e-mailové otázky, uživatelské zprávy naznačují, že tyto zprávy jsou často robotické a nemusí být nutně užitečné. Jinými slovy, možná budete muset znovu a znovu vyřešit svůj problém. IPVanish jistě potřebuje překonat všechny negativní komentáře týkající se jejich zákaznického servisu.

Musím dodat, že během mých testů jsem byl překvapen, když jsem zjistil, že aplikace má také možnost podpory nepřetržitého live chatu, nebyl tomu tak v minulosti, a nakonec může zákaznickou podporu IPVanish posunout na další úroveň..

Cena: IPVanish stojí za vaše peníze?

Pro mnohé je cena nejdůležitějším faktorem, zatímco jiní mohou při výběru VPN upřednostňovat zabezpečení nebo rychlost jako určující kritéria.

Zde jsou plány cen IPVanish do 2. prosince:

1-měsíční plán: 10,00 $ / měsíc
3-měsíční plán: 8,99 $ / měsíc
Roční plán: 6,49 $ / měsíc

S jeho jediným 7denní záruka vrácení peněz, Tato služba VPN dnes není úplně nejlepším nákupem. Ještě pořád, tyto ceny jsou docela slušné ve srovnání s jinými dražšími poskytovateli (např. Astrill a Perfect Privacy). Kromě toho, vzhledem k tomu, že IPVanish vlastní a udržuje celou svou globální síť, možná bych jim měl omezit některé nedostatky a ocenit úsilí.

Protože nyní můžete použít 10 samostatných zařízení včas s jedinou licencí, IPVanish je skvělou volbou pro uživatele s více zařízeními nebo rodinami. I když tato VPN nefunguje’Nemám v tuto chvíli rozšíření prohlížeče, věřím tomu’Je to stále dobrá volba pro streamování HD videí, torrentování a online hraní.

Pokud jste uživatelem systému iOS, můžete jít na bezplatná zkušební varianta než investujete své peníze.

Jak já’již jsem zmínil, IPVanish přestal podporovat anonymní platební metody, jako jsou kryptoměny. To by, bohužel, mohlo odradit typy zákazníků (vyšetřovací novináři, hackeři, aktivisté a, nechat)’s tím čelit, různí zločinci), kteří potřebují nejvyšší možnou úroveň soukromí online.

Pokud dostanete IPVanish?

Jak vidíte ze zbytku mé recenze, IPVanish má spoustu kladů a záporů. Možná jsem byl na tomto poskytovateli VPN trochu drsný, ale obecně to mohu říci’je stále mezi těmi lepšími já’viděl jsem, testoval a recenzoval.

Mým celkovým verdiktem je, že existují vynikající VPN, ale v závislosti na vašich potřebách můžete stále najít IPVanish jako spolehlivou a bezpečnou službu..

jestli ty’Při hledání nejlepší služby VPN stále zkontrolujte naše další recenze a srovnání.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

10 + = 12