Recenze Psiphon

Psiphon je služba VPN, která funguje od roku 2008. Začala jako projekt v Citizen Lab, University of Toronto. Odtamtud se stala komerční službou VPN, která pomohla milionům obnovit jejich internetovou svobodu. Psiphon působí mimo Kanadu (člen aliance 5 očí), ale na rozdíl od většiny VPN to ne’Neslibuji vám soukromí nebo anonymitu na internetu. Spíše to tak je chtěl být nástrojem oběžníku - něco, co se daří velmi dobře. V této recenzi Psiphon jsme’Podrobně prozkoumám VPN a pomůžeme vám rozhodnout, zda vyhovuje vašim potřebám.


Bezpečnostní funkce

Ve srovnání s většinou špičkových sítí VPN Psiphon nevypadá’• nenabízí mnoho bezpečnostních funkcí. Tady’je seznam:

 • Šifrování (nespecifikováno)
 • Protokoly SSH a L2TP / IPSec
 • Technologie zmatení (stealth protokol)
 • Rozdělené tunelování
 • Samostatné servery DNS

Výchozí protokol SSH není příliš bezpečný: je známo, že organizace jako NSA jsou schopny dešifrovat provoz SSH. To znamená, že protokol nemusí být dost dobrý pro odesílání citlivého obsahu. Pro obcházení cenzury však postačuje.

Psiphon také poskytuje možnost použít L2TP / IPSec, který je bezpečnější, ale údajně také zranitelný.

Technologie zmatení je jednou z hlavních funkcí sítě Psiphon VPN. Zamaskuje provoz VPN tak, aby vypadal jako běžný provoz VPN, což umožňuje vyhnout se inspekci hlubokých paketů (DPI). Tato funkce je bohužel nabízena pouze ve výchozím protokolu SSH.

Psiphon nabízí funkci rozděleného tunelování, která vám umožní vybrat, které aplikace budou procházet tunelem VPN a které nikoli. To znamená, že k těmto webům můžete přistupovat bez šifrování provozu nebo snížení rychlosti.

Byli jsme rádi, že jsme viděli toho Psiphona nevypadá’Nemám úniky DNS. Veškerý provoz DNS je bezpečně přesměrován na zabezpečené servery.

Vede Psiphon záznamy?

Psiphon je není dobré poskytovat zabezpečení nebo soukromí. Poskytovatel je o tom otevřený:

Psiphon je navržen tak, aby vám poskytoval otevřený přístup k online obsahu. Psiphon nezvyšuje vaše soukromí online a neměl by být považován nebo používán jako online bezpečnostní nástroj.

Ačkoli VPN šifruje váš provoz, Psiphon záznamy a ukládá záznamy, které jsou poté analyzovány za účelem zvýšení výkonu. Navíc, Psiphon sdílí vaše data s reklamními společnostmi, něco, co podkopává celou myšlenku soukromí.

Rychlost a výkon

Abychom vám mohli představit, do jaké míry budete snižovat rychlost, provedli jsme pro tuto recenzi Psiphon několik rychlostních testů..

Tady’s náš základní test rychlosti rychlosti (bez VPN):

Základní rychlost Psiphon

Poté jsme se připojili k serveru v nedaleké zemi a provedli test rychlosti.

test rychlosti blízkého serveru psiphon

 • Stažení: 8 Mb / s (pokles o 74%)
 • Nahrát: 7 Mb / s (77% pokles)

Poté jsme se připojili ke vzdálenému serveru.

test rychlosti vzdáleného serveru psiphon

 • Stažení: 3 Mbps (90% pokles)
 • Nahrát: 3 Mbps (90% pokles)

Jak vidíte, rychlosti jsou docela zasaženy a lze je považovat za průměr v nejlepším případě. Verze Psiphon Pro Android by měla poskytovat vyšší rychlosti, ale my’narazil jsem na mnoho stížností, že zlepšení není významné. jestli ty’Pokud máte rádi vyšší rychlosti, můžete se podívat na seznam 10 nejlepších VPN.

Pokrytí VPN serveru Psiphon

Psiphon VPN nabízí servery v 21 různých zemí. Všimli jsme si však, že to tak není’t odhalit celkový počet serverů v síti. My’Myslím, že to znamená, že se počet blíží počtu zemí.

Zahrnuty jsou Spojené státy, Spojené království, Japonsko, Singapur, Nizozemsko, Belgie, Německo, Španělsko, Kanada, Švýcarsko, Polsko, Japonsko, Česká republika, Rumunsko, Bulharsko, Rakousko, Dánsko, Norsko, Maďarsko, Indie, a Itálii.

Ve srovnání s jakoukoli prémiovou službou (jako je NordVPN s 5 000+ servery ve více než 60 zemích) je to docela malý vozový park. Pak je Psiphon opět VPN zdarma, takže můžete’moc neočekávám.

Snadné použití a podpora multiplatform

Psiphon poskytuje aplikace pro následující platformy:

 • Okna
 • Android
 • iOS

Aplikace pro Android má verzi Pro, kterou můžete upgradovat a běžnou verzi s omezeným přístupem. Mobilní aplikace lze stáhnout z různých obchodů, zatímco klient Windows je k dispozici prostřednictvím webové stránky.

stáhnout psiphon vpn

Pro tuto recenzi aplikace Psiphon jsme se rozhodli vyzkoušet aplikace VPN pro Windows a Android.

Psiphon Windows

Klient systému Psiphon Windows je lehký program, který se nainstaluje během několika sekund. Po automatickém nastavení se spustí a připojí k nejbližšímu serveru.

Psiphon pro okna

Můžete si také vybrat zemi z dostupných možností.

Výběr země serveru psiphon

Na Tlačítko nastavení, vy’Najdu několik možností, jak si přizpůsobit VPN. jestli ty’Pokud používáte síť proxy, musíte ji nastavit pod “místní proxy.” Hlavní funkcí je zde však možnost L2TP / IPsec, která může vyladit veškerý provoz počítače, nikoli pouze aplikace používající systém Windows.’ místní nastavení HTTP a SOCKS.

Výběr režimu psiphone

Každá možnost je dobře vysvětlena, což je skvělé pro snadné použití.

Psiphon Android

Testovali jsme obě aplikace Psiphon pro tuto recenzi a jsou velmi podobné. Všichni používají reklamy a fungují pouze v režimu SSH.

psiphon pro pro Android psiphon pro pro Android

Hlavní rozdíl v programu Psiphon Pro spočívá v tom, že poskytuje možnost upgradovat rychlost (nad limit 2 Mb / s), a toto je jediné místo, kde získáte možnost.

Další možnosti umožňují zkontrolovat statistiky využití a vybrat zemi připojení.

psiphon pro připojení země psiphon pro připojení země

Odblokování Netflixu a dalších streamovacích platforem

Psiphon je schopen odblokovat většinu webových stránek, ale může’nespolehněte se na streamování nevypadá’nepracujte s některými hlavními streamovacími službami (jako Netflix a BBC iPlayer).

Pro streamování si můžete prohlédnout náš seznam nejlepších VPN pro Netflix.

P2P a torrenting

Psiphon ne’Neříkej, zda je v síti povolen přenos P2P. Nicméně, to’je snadné to vyvodit Psiphon není skvělou volbou pro P2P a torrenting. Pro začátečníky nejsou rychlosti příliš vysoké, což může být při stahování velkých souborů frustrující. Co’s více, vaše aktivity budou zaznamenány a tam’je šance, že informace budou na požádání předány donucovacím orgánům.

Pro nejlepší možný zážitek z P2P vám nabízíme, abyste pro torrenting vybrali jednu z nejlepších VPN.

Online cenzura v Číně a jinde

Psiphon je pro Čínu špatnou volbou. I když má technologii zmatení, aby se zabránilo Deep Packet Inspection (DPI), funguje pouze při použití protokolu SSH, který nebyl věky bezpečný. Může to být v pořádku, pokud vyhrajete’t neposílat nebo přijímat jakýkoli citlivý obsah, ale vystavovat se riziku v Číně se nedoporučuje.

Místo toho vám doporučujeme vybrat jednu z nejlepších sítí VPN pro Čínu a další omezené, cenzurní země.

Zákaznická podpora

Dvě možnosti zákaznické podpory jsou:

 • FAQ
 • E-mailem

Být především bezplatnou službou, Psiphon VPN ne’nenabízejí velkou podporu. Tam’s Živý chat nebo telefonická pomoc, jako byste našli u většiny VPN, ale tam’je e-mail, na který se můžete vždy obrátit. Neměli byste však očekávat rychlou odpověď.

Případně můžete přejít do části FAQ na webu a zjistit, zda vaše dotazy již byly zodpovězeny.

Ceny

Psiphon pro Windows je zcela zdarma a tam’nic, co za použití musíte zaplatit. To neplatí pro Android.

V obchodě Google Play má Psiphon dvě různé aplikace, Psiphon a neuvěřitelně drahý Psiphon Pro. První může’t být upgradován, zatímco verze Pro vám dává možnost odstranit limit 2 Mb / s umístěný na bezplatné verzi VPN.

Můžete si objednat jeden z přemrštěný Psiphon Pro měsíční plány:

 • Vysoká rychlost: 4,99 $ / měsíc
 • Maximální rychlost: 9,99 $ / měsíc

Všechna tato předplatné mají 30denní záruka vrácení peněz, a tak můžete své předplatné zrušit a vyhnout se poplatkům.

Můžete si také koupit vstupenky na Balíček maximální rychlosti. Nevyžadují kreditní karty a lze je zakoupit pomocí dárkových karet Google Play.

 • 7denní vstupenka: 4,99 $ (20,00 $ / měsíc)
 • 30denní vstupenka: 9,99 $ (10,00 $ / měsíc)
 • 360denní průchod: 119 $ (10,00 $ / měsíc)

Sečteno a podtrženo

Psiphon je slušný v odblokování webových stránek. Jelikož je však VPN zdarma, má řadu nedostatků. Vyhrál jsi’Nebudete se moci spolehnout na tento nástroj z důvodu ochrany soukromí nebo anonymity a budete se také muset vypořádat s omezeními rychlosti, která ukládají v jejich síti.

Možná budete muset hledat jinde, pokud máte zájem o streamování, torrentování, zabezpečení nebo soukromí.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 66 = 72