Recenze SmartVPN

SmartVPN je slušná VPN, která dokáže spravovat většinu věcí, které VPN očekává, i když spadá do stejné pasti, do které spadá mnoho VPN svého typu. Pro podobné cenové rozpětí jsou prostě mnohem lepší alternativy.


SmartVPN se na povrchu jeví jako skvělá VPN a rozhodně to rozhodně není špatná. Její politika protokolování je však sporná, stejně jako její funkce.

Hlavním důvodem pro stažení SmartVPN je jeho schopnost dobře fungovat při torrentování. To ve spojení s jeho slušnou rychlostí a skutečností, že jeho základní verze je extrémně levná, znamená, že se může jednat o slušnou P2P VPN.

Zabezpečení a soukromí

Pokud jde o zranitelnost, SmartVPN funguje docela dobře. Většina funkcí, které očekáváte od sítě VPN, je k dispozici a při používání nebudete mít žádné starosti.

Zde je kompletní seznam všech bezpečnostních funkcí dodávaných s balíčkem SmartVPN:

 • Šifrování AES-256
 • Ochrana před únikem DNS
 • Podpora protokolů OpenVPN, L2TP / IPSec / PPTP / IKEv2
 • Stealth protokoly pro geoblokování
 • Vyhrazená IP (s ‘Věnováno’ plán)

Celková bezpečnost je poměrně těsná a při používání SmartVPN budete mít soukromí, ale nedostatek přepínače zabíjení je docela problematický. Přepínač zabíjení je nesmírně důležitý, pokud jde o torrentování, a protože torrenting je hlavním používáním SmartVPN, jak můžeme vědět, měl by být zahrnut.

Vede SmartVPN protokoly?

SmartVPN má zásady protokolování, které jsou velmi podobné ostatním VPN. Nezaznamenává žádná z vašich prohlížených dat, ale zaznamenává některá data. Tato data se týkají hlavně celkových dat přenesených prostřednictvím vašeho připojení během relace a času, kdy jste se připojili a odpojili od VPN. SmartVPN tvrdí, že tato data uchovávají pouze po určitou dobu, po které jsou smazána, ale není specifikována.

Další pohled na jejich zásady ochrany osobních údajů ukazuje, že při registraci na svých webových stránkách ukládají vaše jméno spolu s vaší e-mailovou adresou (celkem standardně), ale překvapivé je, že také ukládají vaši adresu spolu s vaším PSČ..

Na co to potřebují? My’si nejste jisti, ale ne’vůbec nevypadá dobře.

Rychlost a výkon

Během našeho testu rychlosti jsme zjistili, že rychlost klesla slušně (kolem 50–60%), ale to, co se nám na SmartVPN opravdu líbilo, bylo to, že rychlost stahování i rychlost odesílání byla ve všech servery. Při přechodu na americký server jsme zaznamenali menší pokles, ale to se dá očekávat.

Celkem je SmartVPN k dispozici na 13 různých místech s prémiovým plánem. Základní plán zpřístupňuje pouze Nizozemsko a Německo. Máte také přístup k vyhrazenému plánu, ale to nefunguje na americkém serveru (funguje na všech ostatních 12).

Snadné použití a podpora multiplatform

SmartVPN je podporován na mnoha různých VPN. Zde je seznam všech operačních systémů, ve kterých si můžete stáhnout aplikaci SmartVPN.

 • Okna
 • Operační Systém Mac
 • Android
 • iOS
 • Linux

Je to spousta zařízení, ale většina VPN v oboru má aplikace pro jiná zařízení, jako jsou směrovače a Amazon Firestick TV. Dobrou zprávou je, že s těmito zařízeními můžete používat SmartVPN, pokud jste ochotni projít problémem ručního nastavení připojení OpenVPN na nich.

Pro iPhone i Android existuje dostatečná podpora mobilních aplikací a aplikace byly obecně snadno použitelné a jejich nastavení nebylo příliš složité. Pokud nemáte žádné předchozí zkušenosti s VPN, nebudete mít žádné potíže se spuštěním SmartVPN.

Odblokování Netflixu a dalších streamovacích platforem

Pomocí SmartVPN je možné obejít geo-blokování na místě pomocí služeb, jako jsou Netflix a Hulu. Má stealth protokol, který je nezbytný pro to, aby se pohyboval za geo-omezeními a odblokoval jakoukoli požadovanou službu.

S přidáním manuální konfigurace OpenVPN byste neměli mít potíže s nastavením SmartVPN na vašem Roku nebo Amazon Fire TV. SmartVPN je dobrá VPN pro sledování všech vašich oblíbených filmů a televizních pořadů, ale jednoduchá skutečnost je, že jsou k dispozici lepší alternativy.

Dobrým příkladem je PrivateVPN, který je k dispozici za přibližně stejnou cenu jako SmartVPN, ale nabízí mnohem více serverů, vyšší rychlost a lepší zabezpečení.

P2P a torrenting

Jak jsme již uvedli výše, zdá se, že je to jediná schůdná možnost pro použití SmartVPN. Přestože je možné bezpečně torrentovat přes připojení P2P, nezapomeňte, že neexistuje žádný proxy server SOCKS5 a přepínač zabíjení. To znamená, že jste pravděpodobně v bezpečí před jakýmikoli oznámeními o porušení autorských práv, pokud jste připojeni přes VPN, ale náhlé odpojení od SmartVPN by vás mohlo zcela ohrozit.

Dobrou zprávou je, že můžete použít všechny jejich servery pro přenos P2P a rychlost je slušná. Chybějící přepínač zabíjení není přerušovačem transakce a skutečnost, že můžete získat základní verzi této VPN pro tak levné, znamená, že se může jednat o slušného doprovodného torrentu..

Online cenzura v Číně a jinde

Ačkoli je protokol OpenVPN aktivně blokován bránou Great Firewall, SmartVPN má mnoho různých protokolů, které mohou prorazit cenzurou uloženou čínskou vládou.
SmartVPN je dostatečně bezpečný pro použití v Číně, ale faktem zůstává, že můžete získat mnohem lepší VPN za stejnou cenu, pokud jste ochotni zaplatit za několik měsíců předem, a že VPN bude mnohem lepší pro připojení v Číně (SmartVPN) má nízký počet serverů v blízkosti Číny). Pokud hledáte VPN, která v Číně funguje dobře, je nejlepší NordVPN vyzkoušet.

Zákaznická podpora

SmartVPN nabízí několik různých způsobů, jak být v kontaktu s jejich zákaznickou podporou. Můžete použít některou z následujících možností:

 • Živý chat
 • Systém vstupenek
 • FAQ

Neexistuje žádná telefonická podpora, jako některé z nejlepších sítí VPN, ale to lze očekávat s ohledem na velikost SmartVPN. FAQ není nic zvláštního, ale má dostatečné informace a pomůže vám vyřešit mnoho různých otázek, které můžete mít.

Funkce live chatu je k dispozici pouze poté, co jste se zaregistrovali ke službě, což je problematické, protože potenciální zákazníci se se službou nemohou správně seznámit. Celkově jsme zjistili, že podpora byla uspokojivá.

Ceny

Při registraci u SmartVPN si můžete zakoupit celkem 3 různé plány. Všechny tyto plány mají různé ceny a mají různé funkce.

 • Základní: 3,00 $ / měsíc (2 umístění serveru)
 • Prémie: 6,00 $ / měsíc (13 umístění serveru)
 • Určeno: $ 13,00 / měsíc (dedikovaná statická IP, žádné americké servery)

Pokud se rozhodnete platit celý rok, můžete dále ušetřit až 15% z těchto plánů. Neexistuje žádná zkušební verze zdarma, ale máte sedmidenní záruku vrácení peněz za předpokladu, že se VPN na vašem konci nepřipojí a jejich podpora nedokáže tento problém vyřešit..

Většina ostatních sítí VPN nabízí delší záruku vrácení peněz, což ne’Nemám tak přísnou podmínku, a to je jedna cesta, do které SmartVPN rozhodně potřebuje provést změnu. Přestože je jeho základní plán poměrně levný, jeho plány Premium a Dedicated jsou zatemněny mnoha konkurenty, kteří mají také lepší služby. Ceny jsou určitě oddělení, kde by se SmartVPN mohla zlepšit.

Sečteno a podtrženo

SmartVPN nemůže tvrdit, že je skvělá VPN, ale skutečnost, že její základní plán je tak levný, znamená, že ji mohou používat někteří uživatelé, kteří hledají službu VPN s naprosto holými kostmi..

Pokud chcete VPN, abyste měli přístup k necenzurované verzi internetu nebo torrent příležitostně, pak je tato VPN pro vás. Vážní uživatelé internetu, kteří chtějí co nejlepší zabezpečení a pokročilé funkce, by však měli zůstat daleko.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

74 − = 66