Recenze TorVPN

TorVPN spojuje spoustu funkcí a výhod za neuvěřitelně nízkou cenu, ale může to přijít na úkor vašeho soukromí.


Tato recenze TorVPN se zaměří na to, co služba dělá a co ne’t nabídka - a je vhodnější ji nazvat službou namísto produktu, protože tam existuje’s žádná skutečná aplikace TorVPN.

I když je její cena ultrakonkurenční (s možností vlastního cenového plánu), všechny její funkce mají vedle nich hvězdičku, což jsou nedostatky její zásady ochrany osobních údajů. Přesto jsme zjistili, že je dobré odblokování webů s omezeným přístupem, a to i v případě, že’je to všechno’je to dobré vzhledem k ceně, která by mohla stačit.

Zabezpečení a soukromí

TorVPN běží prostřednictvím klienta a aplikace OpenVPN (které si musíte stáhnout samostatně).

Jako taková platí standardní ochrana OpenVPN. PPTP je také k dispozici, ale musí být nastaven ručně - a vzhledem k tomu’s mnohem méně bezpečným a otevřeným zranitelnostem než OpenVPN, nemusíte vidět nutnost dalšího kroku.

Konkrétně použití TorVPN až OpenVPN poskytuje:

 • Přístup k síti Tor
 • Šifrování AES-256
 • RSA-4096 handshake
 • Tunel SSH
 • Zabijte spínač
 • HMAC SHA1 pro autorizaci dat
 • Ochrana proti úniku DNS v aplikaci OpenVPN

Některé z jejich serverů jsou ve skutečnosti umístěny ve značné vzdálenosti od místa, kde jsou’znovu prohlašoval, že je - například, Pařížský server se ukázal být v Roubaixu prostřednictvím IP testů umístění.

Přesto byste možná mohli přehlédnout problémy, pokud by TorVPN měla jakýkoli druh politiky bez protokolování. (TorVPN sídlí ve Velké Británii - známý člen aliance Five Eyes, který byl zřízen pro dohled nad hromadnými daty. Mateřská společnost Lockspin UK měla na svých opuštěných webových stránkách nedostatek znalostí, s malou až žádnou jistotou. )

Vede TorVPN protokoly?

Zajímavé je, že web nezmiňuje udržování nulových protokolů, což je požadavek, který se v odvětví VPN zdá všudypřítomný, bez ohledu na skutečnou situaci.

Pohled na jejich zásady ochrany osobních údajů potvrzuje naše nejhorší obavy; vaše data budou shromažďována, uchována a použita “v souladu” se zákonem i po smazání účtu. Vzhledem k tomu, že zákon, o kterém se zde mluví, je britské právo (myslím Snooper’s charta), to je znepokojující.

Zásady ochrany osobních údajů rovněž jasně stanoví, že vaše informace budou poskytnuty při nákupu a prodeji obchodních aktiv. To je absurdně děsivé, pocházející od společnosti, jejímž jediným účelem by mělo být soukromí.

Ještě horší je, že zatímco TorVPN je o uchovávání dat velmi jasné, není’Jednou zmínit, jaké protokoly’opakování - což by mohlo učinit některé z výše uvedených omluvitelných, pokud by to byly jen protokoly připojení (kolikrát jste se přihlásili, kolik využité šířky pásma atd.).

Vzhledem k tomu, že služba zaznamenává vaši skutečnou IP adresu a ukládá vaše e-mailové ID, je to jasný varovný signál. Někteří by mohli říci, že virtuální privátní síť bez zásady protokolování není’opravdu soukromá síť.

Rychlost a výkon

Bezplatná verze (nebo zkušební verze, kterou si však chcete prohlédnout) vám nabízí pouze jeden server. Jakmile jsme se připojili k relativně blízkému serveru, naše rychlost klesla o nepatrně méně než 50%, což by znamenalo potíže při pomalejším připojení (zejména kvůli poklesu rychlosti nahrávání).

I po přihlášení k odběru balíčku a získání přístupu k němu “všechny základní servery”, rychlosti zůstaly zklamáním - některé z rychlejších serverů byly ironicky ty, které byly dále od našeho skutečného umístění, což je znepokojivé a nutí nás si je myslet’znovu používat virtuální soukromé servery (VPS).

Počet serverů není’• Inspirujte důvěru - celkem je 11 a vy’můžete se připojit pouze k tomu, co z nich chcete, na balíčcích Silver and Gold (poslední dvě úrovně) nebo na vlastní cenový plán.

Servery jsou však rozmístěny po celém světě, s umístěním v rozmezí od Hongkongu do Švédska, včetně Velké Británie, USA, Ruska, Austrálie, Francie a Maďarska. Pokud najdete server, který vám dá to, co chcete (odblokování torrentů, odblokování Netflixu), může se vyplatit držet se ho za nízkou cenu.

Doporučené čtení: Nejrychlejší VPN

Snadné použití a podpora multiplatform

Technicky můžete spustit TorVPN kdekoli, kde můžete spustit klienta OpenVPN (služba pro Mac, služba pro PC i iPhone) nebo PPTP klienta. Zatímco OpenVPN se snadno používá, konfigurace TorVPN není’t.

Jednoduše řečeno’s TorVPN neposkytuje žádné skutečné vlastní VPN aplikace nebo rozšíření prohlížeče ani přepínání přizpůsobení pro stahování OpenVPN.

Snadné použití je pak nadbytečná otázka, protože musíte stáhnout oba konfigurační soubory pro UDP / TCP, jakož i jiný samostatný konfigurační soubor, který je třeba ručně umístit do konfiguračního adresáře OpenVPN. jestli ty’Pokud se znovu pokoušíte nastavit VPN na pracovním nebo školním počítači, může to být vzhledem k vám obtížné’d K tomu potřebujeme přístup správce.

Odblokování Netflixu a dalších streamovacích platforem

Podmínky služby flat-out don’• Doporučují vlastní službu pro streamování nebo odblokování geo-omezení nebo obcházení geo-blokování. To je to, co potřebujete v síti VPN, abyste mohli sledovat, řekněme, televizní show, která je k dispozici pouze v USA Netflix nebo UK Hulu.

Nicméně naše připojení k americkému serveru nám umožnilo přístup k USA Netflix, ale omezené rychlosti ztěžovaly pokračování streamování Ultra HD. Nebylo však možné odblokovat Hulu, BBC iPlayer, Amazon Fire TV - a lze předpokládat i další služby..

P2P a torrenting

TorVPN umožňuje přenos P2P / torrent v síti, ale rychlosti nejsou skvělé a skutečnost, že služba je založena ve Velké Británii, není ideální. Jednoduše řečeno, existuje mnoho lepších možností pro torrenting.

Online cenzura v Číně a jinde

Tam’s určitě lepší služby tam, pokud’konkrétně se snaží odblokovat internet v zemi omezujícími internetovými praktikami a online sledováním. Dobrá VPN vyžaduje, aby se obešla Velká čínská brána firewall, jsou funkce, jako je stealth režim, který umožňuje obejít hlubokou inspekci paketů..

TorVPN ne’nemám potřebné funkce a chybí v oddělení ochrany osobních údajů.

Zákaznická podpora

Je pravdivé, že forma (s tou formou, která je nejlépe popsána jako zmatek a neužitečnost), TorVPN neposkytuje možnost živého chatu, přestože zmiňují “živá podpora.” V zásadě jde o jediné možnosti podpory zákazníků:

 • E-mailem
 • FAQ
 • Instrukce

Tam’Není nutná telefonická podpora a často kladené dotazy jsou vzhledem ke složitosti nastavení VPN nezbytné, přesto však’nejste tak uživatelsky přívětivý nebo intuitivní, jak by skutečně měli být.

Tam’Je to opravdu jediný způsob, jak kontaktovat službu, pokud narazíte na problém, který je prostřednictvím systému prodeje vstupenek prostřednictvím e-mailu. Téměř před třemi dny jsme jim napsali písemnou e-mailovou adresu na jedno použití’v době psaní této recenze ještě nedostanete odpověď.

Ceny

Jak bylo naznačeno dříve v tomto přezkumu TorVPN, ceny jsou služby’nejsilnější oblek.
Zatímco tam’Není tam žádná záruka vrácení peněz’s a “zdarma VPN” v nabídce, platné po dobu 7 dní a omezující provoz na 2 GB (bez tunelu SSH a pouze jednoho serveru). Zda to vidíte jako bezplatnou verzi nebo bezplatnou zkušební verzi, může být subjektivní.

Šest cenových plánů je:

 • Zdarma VPN: jak je popsáno výše (s možnými časovými limity a nezaručeným připojením)
 • Levné VPN: 1,32 $ / měsíc. V zásadě je to stejné jako u bezplatné VPN, s výjimkou povoleného tunelu SSH a bez časových limitů.
 • Pro VPN: 2,52 $ / měsíc se vším jako výše, kromě dvou serverů a dvou současných připojení
 • Stříbrná VPN: 2,43 $ / měsíc po dobu 3 měsíců, nyní se 3 simultánními relacemi, všech 11 serverů a 100 GB provozu
 • Zlatá VPN: $ 2,20 / měsíc po celý rok, vše v poslední vrstvě, neomezený provoz a přístup na 4 servery
 • Vlastní VPN: ceny na základě toho, co si vyberete (platí pro 1-12 měsíců, přenos 10 až 1000 GB, 1-3 nebo všechny servery, 2-20 současných připojení, zatímco zbývající plány nabízejí maximálně čtyři)

Můžete platit přes Paypal (prostřednictvím vaší debetní / kreditní karty nebo samotného účtu PayPal), nebo bitcoinů - což je skvělá možnost mít.

Jejich politika vracení peněz je však skličující a v zásadě ji uvádí’Je nepravděpodobné, že ho obdržíte a řeknete, že jsou’není povinen nabídnout jeden, který je zcela podle vlastního uvážení.

Nakonec se jedná o jednu z nejlevnějších sítí VPN na trhu, a to i na nejvyšší úrovni, která odstraňuje všechna omezení provozu nebo vlastní plán, který vás může získat ještě za ještě levnější celkové náklady.

Recenze TorVPN: spodní řádek

V nejlepším případě je TorVPN proxy služba, která by pro vás mohla fungovat, pokud chcete něco levného, ​​aby vám pomohlo odblokovat zakázané služby a webové stránky s omezeným přístupem. Tam’To však nezaručuje vaše soukromí.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 33 = 40