Recenze Turbo VPN

Tato bezplatná mobilní síť VPN má po celém světě 50 milionů stažení. Musí to být docela dobré, že? No, ne tak rychle!


Turbo VPN nabízí bezplatná, pouze mobilní, neomezená služba VPN. Pokud hledáte VPN pro svůj smartphone a don’O soukromí se moc nestarám, nemusí to být tak špatná volba. Rychlost není’t úžasné, ale přinejmenším ne’netřeba se obávat úniků nebo virů. Turbo VPN také odblokuje Netflix (pouze placené VIP servery) a umožňuje torrentování, což je více, než lze říci o většině VPN obchodů s aplikacemi..

S tím řekl, že pokud vaše potřeby nejsou tak základní - dát to jeden průchod. Naše Turbo VPN recenze vám ukáže proč.

Bezpečnostní funkce

Stejně jako většina bezplatných sítí VPN chybí v oddělení zabezpečení Turbo VPN. Zde je seznam funkcí zabezpečení Turbo VPN:

  • Bezpečný tunelový protokol: OpenVPN
  • Pevný Šifrování AES-256

To jsou holé kosti čeho’Je to nutné pro chráněný online zážitek. Nicméně, tam’Je hodně chybí, zejména ve srovnání s předními VPN.

Turbo VPN nevypadá’nenabíjejte vypínač, což je nutné chránit před únikem dat, pokud dojde k přerušení připojení VPN (i když se uživatelé mohou na systém Android spolehnout)’nativní funkce VPN vždy zapnutá). Neexistují rovněž žádná pokročilá opatření na ochranu před únikem DNS, a “tajný protokol” pro uživatele v represivních zemích, multi-hop nebo integraci Tor.

Zatímco jsme to udělali’Pokud nenalezneme žádné velké úniky pomocí online testů, stále bychom vsadili naše životy na takovou kosterní službu VPN.

Udržuje Turbo VPN protokoly?

Ano, ano

Turbo VPN je jako bezplatná služba financována prostřednictvím reklamy. To vyžaduje, aby shromažďovali uživatelská data a sdíleli je s třetími stranami. Tato aplikace byla vyvinuta společností Inovativní spojování - singapurská společnost a funguje tak v rámci aliance pro dohled nad očima 14 (Singapur je partnerem).

Na Turbo VPN’s Zásady ochrany osobních údajů to jasně uvidíte shromažďují spoustu údajů. To zahrnuje vaši IP adresu a ISP, ale je to ještě zajímavější:

Pokud jdete na “Použití osobních údajů” v sekci, uvidíte to v podstatě jim dáváte povolení používat vaše osobní údaje, jak si přejí. A pokud se chcete zaregistrovat a využívat VIP služby, musíte poskytnout docela dost osobních údajů.

Rychlost a výkon

Na oficiálních webových stránkách Turbo VPN uvádí, že vás spojuje s rychlostí zajíce. Takže jsme si tuto teorii museli vyzkoušet sami.

Bohužel, zážitek z prohlížení se ukázal být trochu pomalý. I když vás všechny VPN zpomalují na tad (to je cena, kterou zaplatíte za anonymní prohlížení), neměly by’nepřerušujte své zkušenosti. S Turbo VPN jsme zaznamenali pokles rychlosti o více než 50% v blízkých lokalitách, což není’dostatečně dobrý.

Snadné použití a podpora multiplatform

Turbo VPN je služba pouze pro mobilní zařízení. Konkrétněji má vlastní aplikace pro:

  • Android
  • iOS

Vy’První najdete v obchodě Google Play, zatímco druhý čeká na App Store. Klient je uživatelsky přívětivý a snadno sledovatelný - zpočátku jsme byli ohromeni, ale brzy jsme si všimli, že aplikace nemá’• Vyberme si preferovaný server a obvykle je málo funkčních.

Když kliknete na ikonu Tlačítko připojení, budete automaticky připojeni k nejrychlejšímu serveru. Díky tomu je aplikace velmi uživatelsky přívětivá, ale velmi nepružná. Pokud chcete odemknout nějaký online zdroj, můžete’Musím získat placenou verzi.

Turbo VPN vás nutí používat jejich interní prohlížeč, kde získáte všechny nepříjemné reklamy.

Odblokování Netflixu a dalších streamovacích platforem

Dobrou zprávou je, že instalace Turbo VPN v mobilu vám umožní přístup do Netflix USA. Špatnou zprávou je, že streamování Netflixu je možné pouze na VIP serverech, které nejsou dostupné uživatelům bezplatné verze.

Streamování Netflixu je možné pouze na VIP serverech, které nejsou dostupné uživatelům bezplatné verze

Totéž platí pro všechny ostatní platformy pro streamování (i když nárok na vás by byl nadhodnocení)’Budete-li platit za Turbo VPN, budete moci vše odemknout). Nebude-li moci vybrat server VPN, budou zrušeny možnosti odblokování této služby.

P2P a torrenting

Turbo VPN nevypadá’t dusit vaši šířku pásma, nebo se snaží odradit vás od torrenting, ale je důležité si uvědomit, že většina lidí používá torrent na svých stolních počítačích. Jako mobilní VPN má Turbo VPN omezený nástroj pro P2P.

I kdyby to nebylo’V takovém případě bychom argumentovali proti použití Turbo VPN pro torrenting, protože služba nemá funkci přepínače zabíjení - něco, co je pro bezpečné použití P2P docela důležité.

Podívejte se na seznam nejlepších VPN pro Torrenting.

Online cenzura v Číně a jinde

Podle výpisu aplikace Turbo VPN na Google Play:

Z politických důvodů nelze tuto službu v Číně používat. Omlouváme se za způsobené nepříjemnosti.

Tohle ne’• Diskvalifikujeme Turbo VPN z použití v jiných cenzorických zemích - Írán, Turecko, Rusko, Bělorusko, Saúdská Arábie atd. Jak jsme však již prokázali, Turbo VPN není známá svou neprůstřelnou bezpečností. Jako takový byste jej měli používat, pouze pokud se dokážete vypořádat s následky.

Navíc službě chybí funkce jako “tajný režim” obejít pokročilou cenzuru, zejména ty, které vycházejí z inspekce hlubokých paketů.

Podívejte se na náš seznam nejlepších sítí VPN pro Čínu.

Zákaznická podpora

Téměř každý seriózní systém VPN nabízí nepřetržitou podporu, ať už prostřednictvím e-mailu, chatu nebo horké linky.

Turbo VPN nenabízí žádnou z těchto možností.

Pokud jdete na web Turbo VPN, vyhráli jste’nenajdete žádnou možnost podpory - pouze jednu stránku s nejasnými informacemi o produktu. Získáte pocit, že opravdu ne’nechci od vás slyšet.

To’je to bezpečné říct Turbo VPN v oddělení zákaznické podpory vážně chybí.

Ceny

Turbo VPN je bezplatná služba financovaná prostřednictvím reklam, ale tam’Je také placená možnost s některými pokročilejšími funkcemi. To zahrnuje například schopnost používat VIP servery, a tak například streamovat Netflix.

Tady’co vás bude stát Turbo VPN předplatné:

  • 1-měsíční plán: 11,99 $
  • Roční plán: 35,88 $ (2,99 $ / měsíc)

Pokud například porovnáte Turbo VPN s NordVPN, neexistuje žádná soutěž. NordVP vám poskytuje ochranu na všech vašich zařízeních, přístup k více než 5000+ serverům a velkou rychlost připojení. Cena je víceméně stejná.

Turbo VPN nabízí novým uživatelům a 7denní bezplatná zkušební verze což je skvělé pro testování vod, ale je třeba si pamatovat, že zrušíte zkušební verzi, jinak automaticky odečtou prostředky z vašeho účtu.

A protože je k dispozici pouze v mobilních zařízeních prostřednictvím Google Play nebo iOS App Store, lze jako platební metodu použít pouze vaši debetní nebo kreditní kartu - zde’s žádný PayPal, krypto nebo hotovost.

Sečteno a podtrženo

Téměř každý produkt má své klady a zápory - Turbo VPN není výjimkou. Přesto nevýhody zde výrazně převyšují výhody. Jako bezplatná síť VPN je Turbo poměrně slabé, zatímco jako placená služba to nefunguje’držet svíčku do soutěže.

Pokud trváte na používání bezplatné služby VPN, měli byste zkontrolovat náš seznam nejlepších bezplatných služeb VPN na trhu.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 + = 21