Recenze VPN99

VPN99 je cenově dostupná služba holých kostí, která dokáže odblokovat poměrně málo stránek, ale bohužel není’t velmi rychlé nebo přátelské k soukromí.


VPN99 je v konečném důsledku více přátelský pro dohled nad daty než jeho zákazníky, ale pokud zjistíte, že vy’znovu nemůžete odblokovat požadovaný web - například americkou verzi Netflixu - může to stát za to jeho nízké náklady.

V průběhu této recenze VPN99 vy’Budu se moci sami rozhodnout, zda’stojí za to zaplatit i nejnižší cenu za funkce, které můžete získat z lepších služeb, ale za vyšší cenu.

Zabezpečení a soukromí

VPN99 má navzdory zranitelnostem, na které se uživatelé mohou vztahovat prostřednictvím zásady uchovávání dat, některé solidní bezpečnostní protokoly. Zatímco tam’Bez přepínače zabíjení (a skutečnosti, že by to mohlo způsobit úniky), VPN99 stále získává známky pro průmyslové protokoly a šifrování.
Některé z funkcí jsou:

 • Protokoly zabezpečení OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP a IKEv2
 • Šifrování AES-256
 • Vestavěný NAT firewall
 • Možnost vyhrazené adresy IP

Mělo by být řečeno, že neexistují žádné vlastní aplikace VPN99 (mimo rozšíření prohlížeče), a proto zabezpečení z velké části závisí na klientovi VPN, který se rozhodnete použít. Například tunnelblick má slušné bezpečnostní prvky.

Vede VPN99 protokoly?

To je místo, kde se celá věc znepokojuje.

Nejčastější dotazy hovoří o VPN99’přísná politika bez protokolování, ale existuje’s stránka Zásady uchovávání dat na samotném webu, která hovoří o uchovávání osobních identifikačních údajů.

Rovněž připouští, že vaše údaje sdílí s třetími stranami, které mohou vyžadovat “některé nebo všechny” vašich dat, dokonce i pro reklamu a marketing. Někteří lidé používají VPN k úniku z této věci.

Podivné je, že samotné zásady ochrany osobních údajů hovoří pouze o používání webové stránky a rozšiřují to, co VPN shromažďuje úplně. Ještě horší je, co VPN shromažďuje (jak je podrobně uvedeno v Zásadách uchovávání dat), na které mohou ukládat “e-mailové účty” a “zaměstnanecká zařízení”. Zdá se, že VPN99 se snaží vymyslet, jak je to nebezpečné.

Nakonec skutečnost, že’s sídlem ve Velké Británii by mělo být dostatečně znepokojeno, přičemž Spojené království je proslulé svými postoji k ochraně soukromí a je zakládajícím členem aliance Five Eyes pro online dohled.

Rychlost a výkon

VPN99 provozuje šest serverů na pouhých pěti místech - USA, Velké Británii, Nizozemsku, Německu a Rusku.

Pro mnoho z nich může být latence a rychlost připojení v kterémkoli z těchto umístění příliš vysoká, zejména pokud jste’se nachází v oblasti Asie a Tichomoří.

Nakonec zjistíme, že rychlosti jsou průměrné - nestačí na to, aby byly klasifikovány jako dobré nebo špatné, ale za cenu (dolar za měsíc) by to stálo za to.

Snadné použití a podpora multiplatform

VPN99 nemá žádné vlastní aplikace VPN, pouze rozšíření pro:

 • Chrome
 • Firefox

Službu však stále můžete používat na všech hlavních platformách a typech zařízení prostřednictvím aplikací OpenVPN (nebo L2TP, PPTP atd.). Na těchto platformách je můžete použít:

 • Okna
 • Operační Systém Mac
 • Ubuntu Linux
 • iOS
 • Android
 • Mikrotik routery

Návrh v prohlížečích Chrome a Firefox je jednoduchý a intuitivní a snadno pochopitelný - u ostatních platforem záleží na tom, jaký klient jste použili (OpenVPN, PPTP, atd.). Výhodou tohoto přístupu je, že aplikace OpenVPN jsou obecně docela bezpečné, pokud víte, jak je vyladit.

Na webu jsou k dispozici instalační příručky a návody k použití, pokud je potřebujete. I když to může být trochu technické nastavení, zaručuje širokou škálu použitelnosti.

Odblokování Netflixu a dalších streamovacích platforem

Uživatelé často přecházejí na VPN, aby mohli obejít geo-blokování a geo-omezení. Ať už se jedná’s Netflix, Hulu nebo Roku, stejný obsah není’t k dispozici po celém světě.

Na VPN99 však zatím existuje’Vzhledem k omezenému počtu serverů jsme mohli při prvním pokusu získat přístup k obsahu Netflix USA. Rychlosti nebyly’t tak pomalu, že brání streamování filmů nebo televizních pořadů, takže nyní je to dobrá a levná možnost.

Přesto, v případě, že to přestane fungovat, tam nejsou’Od té doby existuje mnoho možností pro další server’v USA pouze dva - a například pro BBC iPlayer existuje pouze jeden britský server. Stručně řečeno, to’Není to nejspolehlivější investice, pokud je vaším cílem obejít geoblokování.

P2P a torrenting

Mnoho uživatelů považuje VPN důležitou pro torrenting, aby obešli omezení šířky pásma jejich poskytovateli internetových služeb - nebo ještě horší, právní upozornění a ustupující dopisy. Uživatelé dostávají pokutu za vysoké částky a jejich připojení je blokováno prostřednictvím jejich IP a je označeno jako torrent.

VPN99 tento problém řeší - ujistěte se, že připojení P2P je blokováno na všech VPN99’s servery. Jinými slovy, torrenting isn’• Podporováno prostřednictvím VPN99.

Pokud vaše potřeby souvisí s torrentem’je nejlepší hledat VPN, která vás konkrétně podporuje a pomáhá chránit při stahování torrentů: Ideální jsou například VPN s proxy serverem SOCKS5..

Doporučené čtení: Nejlepší VPN pro torrenting

Online cenzura v Číně a jinde

Při kontaktu s týmem VPN99 (proces, o kterém se hovořilo v další části), jsme byli informováni, že VPN99, byť nabízený jako obcházení cenzury, v Číně nebude fungovat. To’není jasné, zda se to týká i některých dalších cenzorických zemí - Íránu, Ruska, Turecka, Saúdské Arábie atd. I když’t, VPN99 ne’Vypadám jako nejlepší nástroj pro tuto práci.

Doporučené čtení: Nejlepší VPN pro Čínu

Zákaznická podpora

VPN99 nabízí následující možnosti podpory:

 • FAQ
 • Telefonní linka (britské číslo)
 • E-mail / vyskakovací formulář

Tam’je také fyzická adresa dostupná pro společnost ve Walesu, která vzbuzuje důvěru v transparentnost (ale obává nás, pokud jde o to, že’s Walesem, tak by se na ně vztahovaly britské předpisy.

Některé z odpovědí, které jsme dostali e-mailem, byly celkem strohé a vyhýbavé, ale většinu potřebných informací jsme dostali.

Ceny

Cena je určitě VPN99’má silnou stránku a nakonec může být tím, co k této službě přitahuje většinu uživatelů.

I když záruka vrácení peněz je od té doby trochu restriktivní’s omezena na prvních 24 hodin, politika vrácení peněz je stále “100%,” což je slušné.

Tam’s bezplatná zkušební verze, ale ceny jsou jednotné za 0,99 dolaru za měsíc (můžete vidět, odkud VPN získává název), což znamená, že:

 • 1 měsíc: 0,99 $
 • 3 měsíce: 2,97 $ (0,99 $ / měsíc)
 • 6 měsíců: 5,94 $ (0,99 $ / měsíc)
 • 24 měsíců: 23,76 $ (0,99 $ / měsíc)

A tak dále a tak dále.

Můžete platit pomocí VISA, MasterCard, Bitcoin nebo Ethereum - další možnosti šifrování jsou příjemným dotykem, zejména pro VPN považovanou za jednu z nejlevnějších na trhu.

Sečteno a podtrženo

I když je její cena skutečně výjimečná, nedostatek důvěry, který vyvolává v oblasti soukromí a bezpečnosti, nás nutí váhat, abychom chtěli používat VPN99 pro více než určitý účel s nízkým podílem, pokud vůbec. Nakonec se zdá, že dokazuje, že dostanete to, za co platíte; nic méně, nic víc.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

17 − 16 =

map