Recenze VPNUK

VPNUK je jednou z těch méně známých možností VPN, které již nějakou dobu existují - přesněji deset let. Bohužel se zdá, že se služba s dobou do značné míry nepohnula.


V této recenzi VPNUK jsme’Podívám se na výhody a nevýhody, abych vám dal představu o tom, co je služba dobrá (a špatná).

Bezpečnostní funkce

Web VPNUK obsahuje spoustu textu a velmi málo informací. To platí také pro bezpečnostní prvky. To’je jasné, že služba:

 • Nabízí solidní výběr protokolů tunelování: OpenVPN, IKEv2 / IPsec, L2TP / IPsec a PPTP
 • Stealth režim (VPNUK Eclipse) proti inspekci hlubokých paketů

Jedna věc, která může vyniknout o VPNUK hned na netopýru, je skutečnost, že se nedají’• zobrazit standard šifrování používaný jejich službami VPN. Jedná se o trochu červenou vlajku, protože to znamená, že jejich šifrovací standard by mohl být dílčí par. S tím řekl, seznam protokolů naznačuje, že’je pravděpodobné, AES-128 nebo AES-256, které jsou v pořádku.

Protože VPNUK většinou spoléhá na aplikaci OpenVPN, lidé by se neměli’nenechte se zmást - úroveň zabezpečení a bezpečnostní funkce jsou docela dobré.

Vede VPNUK protokoly?

Krátká odpověď: ano, i když ne moc

VPNUK zaznamenává časová razítka, IP adresy a využití šířky pásma, které lze použít k identifikaci uživatelů.

Společnost nemá žádné informace o tom, odkud působí, ale jejich společnost je registrována v Belize, která není součástí žádných rozsáhlých zpravodajských aliancí a nemá přísné zákony o soukromí na internetu. Toto je celkově dobré znamení pro VPNUK, i když tam’je také fyzická adresa Spojeného království dostupná na webových stránkách.

Rychlost a výkon

VPNUK má 100 serverů ve 24 zemích - dobré číslo, ale nic velkolepého. Totéž platí pro rychlosti připojení.

Snadné použití a podpora multiplatform

Jednou z nejlepších věcí na VPNUK je to, že jejich služba je podporována na velmi široké škále zařízení. Vlastní aplikaci však má pouze Windows. Zde jsou podporované platformy:

 • Windows (vlastní aplikace založená na OpenVPN)
 • Operační Systém Mac
 • iOs
 • Android
 • Linux
 • ChromeOS
 • Zařízení Blackberry

Pro použití VPNUK lze také nakonfigurovat celou řadu dalších zařízení, jako jsou herní konzole a směrovače. Pokud jde o snadné použití, OpenVPN aplikace nejsou’Nejpříjemnější pro nováčky, ale nabízejí mnoho prostoru pro přizpůsobení.

Odblokování Netflixu a dalších streamovacích platforem

Přestože VPNUK hrdě prohlašuje, že jejich služby jsou užitečné pro přístup ke streamovacím službám a dalším věcem bez obav o geoblokování, verze sdílené IP této VPN se nezdá být účinná pro odblokování Netflix USA. Situace se může lišit, pokud získáte vyhrazenou adresu IP v USA.

VPNUK může být efektivní pro odblokování jiných služeb geo-omezeními, jako je například Hulu, ale web o tom netvoří konkrétní nároky.

P2P a torrenting

VPNUK umožňuje torrentování na všech serverech s výjimkou serverů se sídlem v USA. V kombinaci s výkonnými klienty OpenVPN a slušnými rychlostmi je služba pro torrenting docela dobrá.

Online cenzura v Číně a jinde

Čínská vláda má pevný firewall, který udržuje jejich internet silně cenzurovaný. Známý jako Velký firewall, to je notoricky obtížné blokování reklam pro lidi, kteří chtějí soukromí na internetu a svobodu z Číny..

VPNUK má “Zmatek” nebo “tajný režim” nástroj nazvaný VPNUK Eclipse, který by měl uživatelům umožnit obejít Deep Packet Inspection (DPI). To v podstatě znamená, že služba by měla být dostatečně slušnou volbou pro Čínu a další represivní země.

Zákaznická podpora

VPNUK nabízí velký výběr možností zákaznické podpory:

 • 24/7 live chat
 • INUM, US, UK, Španělsko horké linky
 • Skype
 • Podpořte vstupenky
 • FAQ
 • Průvodci

VPNUK má všechny základny - existuje zde více možností podpory, než mají ty nejlepší služby VPN.

Ceny

VPNUK nabízí širokou škálu balíčků:

Vyhrazený účet IP 1: 1:

 • Cena se pohybuje od 12,99 $ (1 měsíc) do 10,83 $ / měsíc (1 rok)

Vyhrazený účet IP (Spojené království, Spojené státy nebo Itálie):

 • Cena se pohybuje od 12,99 $ (1 měsíc pro 2 uživatele) do 18,96 $ / měsíc (1 rok pro 5 uživatelů)

Sdílený účet IP:

 • Cena se pohybuje od 7,79 $ (1 měsíc pro 2 uživatele) do 16,57 $ / měsíc (1 rok pro 6 uživatelů)

Tam’Je k dispozici také 7denní bezplatná zkušební verze s druhým a třetím cenovým plánem, ale bez záruky vrácení peněz. Na druhou stranu můžete za VPNUK anonymně platit pomocí krypto.

Na druhé straně jsou tyto ceny v širším tržním kontextu směšně vysoké.

Sečteno a podtrženo

VPNUK se jeví jako dostatečně slušná VPN služba bez výjimečných silných stránek (s výjimkou snad počtu možností zákaznické podpory). Pokud by to bylo 3krát levnější, pak by to asi stálo za vaše peníze.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 5 =