Kontrola bezpečného pripojenia od spoločnosti McAfee


McAfee Safe Connect je prístupná VPN základnej úrovne’s pitched na používateľov, ktorí nie sú’• na trhu s komplexným bezpečnostným riešením. Bezpečné pripojenie, ktoré je k dispozícii pre viac platforiem a nie je príliš drahé, má niekoľko vecí v poriadku a ťaží z toho aj McAfee’s širšie podporné služby. Ale obraz nie je’To všetko pozitívne, keď začnete kopať hlbšie.

Pre používateľov Netflixu môže byť háčik, zatiaľ čo informácie o kľúčových bezpečnostných funkciách môžu byť oveľa rozsiahlejšie. Tak to’s zmiešanou taškou. Naša recenzia McAfee Safe Connect sa podrobnejšie zameria na to, prečo sme dospeli k tomuto záveru, a posúdi, či ide o VPN, ktorú potrebujete..

Bezpečnosť a súkromie

Bezpečné pripojenie sa môže pochváliť šifrovaním “bank-grade” ochrana, čo zvyčajne znamená AES-256. Avšak, to’všetky informácie o šifrovaní, ktoré spoločnosť poskytuje, sú sklamaním. tam’s Užívatelia nemajú k dispozícii žiadne konkrétne informácie o metódach podania ruky, rôznych nastaveniach ani protokoloch. že’je veľmi zlé pre produkt, ktorý má byť VPN na vysokej úrovni. stále, “bank-grade” by mala byť silná úroveň ochrany.

tam’tiež veľmi málo o anonymizácii IP adries a ochrane pred únikom. McAfee nie’čo presne’je k dispozícii v týchto oblastiach, iba sľubuje, že aplikácia “skryje vašu IP adresu.” Klient vám tiež jednoducho dá “zelené svetlo” na ochranu a a “červené svetlo” keď ochrana nemá’nebol zapojený. to’je to trochu čierna skrinka, pokiaľ ide o ochranu súkromia, a používatelia majú dôveru vývojárom. Nemáme’vôbec sa mi to nepáči.

Ako sme už uviedli, Bezpečné pripojenie je odpojená sieť VPN, takže existuje veľmi málo ďalších bezpečnostných funkcií. tam’bez technológie Stealth VPN alebo integrovaného škodlivého softvéru a - čo je dôležitejšie - mohli sme’nenájdu žiadne dôkazy o prepínači zabíjania. Na tom skutočne záleží. Bez prepínača na zabíjanie ste vyhrali’Neviem, kedy vaše pokrytie VPN poklesne, čo vás môže nechať otvorené kybernetickým útokom a sledovaniu (a ohroziť schopnosť obísť geoblokátory). to’Je to veľká slečna.

A nakoniec, McAfee je americká spoločnosť so všetkým, čo z toho vyplýva. Ak ty’Znepokojuje ma dohľad NSA alebo škodlivé súdne spory P2P’nie je bezpečná VPN na stiahnutie.

Vedie spoločnosť McAfee Safe Connect denníky?

Krátka odpoveď: áno.

Pre sieť VPN s veľkým trhom nie je webová stránka Bezpečné pripojenie neobvyklá’t nespomenúť politiku nulovania záznamov. že’s alarmom okamžitého varovania. Zásady ochrany osobných údajov navyše nie sú’O tejto otázke vôbec nie je jasné. Musíme teda predpokladať, že spoločnosť zaznamenáva aktivitu používateľov protokolu, čo je pre používateľov VPN obrovský problém.

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti McAfee sú na iných úrovniach trochu znepokojujúce. Spoločnosť McAfee uvádza, že môže zdieľať osobné informácie “poskytovatelia služieb, ktorí poskytujú služby pre nás,” zatiaľ čo spoločnosť úzko spolupracuje s inzerentmi tretích strán na vytváraní výnosov. to’nie je to úplne upokojujúce vzhľadom na nedostatočnú transparentnosť na iných miestach.

Rýchlosť a výkon

Šifrovanie na úrovni banky a istý stupeň anonymizácie IP by mohli potenciálne priniesť užitočnosť Bezpečného pripojenia, ak je rýchlosť pripojenia najvyššia. S ľahkou sieťou VPN od významnej spoločnosti, ako je McAfee, by to skutočne malo byť tak. Ale to nie je’T.

Pri porovnávaní rýchlostných testov funguje Bezpečné pripojenie relatívne zle. Rýchlosti sťahovania majú tendenciu znižovať 65% z našich štandardných rýchlostí, a zriedka sa dostane nad 40 Mb / s. Tieto rýchlosti sa tiež veľmi líšia medzi umiestneniami servera. To by mohlo byť frustrujúce pre cestujúcich alebo pre ľudí hľadajúcich prístup k európskym webovým stránkam.

Úrovne rýchlosti nahrávania majú tendenciu byť o niečo lepšie, v priemere okolo 60 Mb / s. že’je slušný, ale nie hviezdny. Zistili sme tiež, že časy oneskorenia boli príliš dlhé na hranie hier pre viacerých hráčov - ďalšia veľká negatíva pre mnohých používateľov VPN.

Pokrytie servera

Rovnako ako v prípade všetkých ostatných aspektov programu Safe Connect, aj spoločnosť McAfee nie je’t poskytnúť nám dostatok informácií, aby sme mohli definitívne posúdiť pokrytie servera.

My to vieme servery sú umiestnené v 18 krajinách, čo poskytuje takmer globálne pokrytie. Ale to’Je to skutočne malá komunita serverov v porovnaní s inými najlepšie platenými sieťami VPN, čo používateľom poskytuje len veľmi málo možností.

Toto je opäť oblasť, v ktorej Safe Connect jednoducho nezodpovedá lídrom v tomto odvetví. to’je skutočne dosť úbohý.

Jednoduché použitie a podpora viacerých foriem

Používatelia si môžu stiahnuť klientske aplikácie pre:

  • windows
  • iOS
  • Android

tam’to nie je služba pre Mac a žiadna služba pre používateľov Linuxu.

Môžeš’• Nainštalujte ho do zariadenia Kodi alebo do streamingových zariadení, ako je Amazon Fire Stick, a tam’s žiadna implementácia smerovača. Pokiaľ ide o platformy, skutočne to predstavuje len minimum.

Dostupné aplikácie sú však veľmi jednoduché a ľahko použiteľné. Inštalácia mobilnej aplikácie je jednoduchá a rýchlo zvládnuteľná, hlavne kvôli nedostatku funkcií, s ktorými sa môžete porozprávať. Pridá úhľadnú ikonu zámku do stavovej lišty, aby vás informovala o tom, kedy je ochrana na mieste a nie’nezaberajú veľa pamäte.

Keď sťahujete sieť VPN, môžete ju použiť aj na 5 zariadeniach. V prípade potreby tak môžete do počítačov a smartfónov pridať ochranu. Za ďalšie zariadenia môžete platiť navyše, čo vám poskytuje určitú mieru flexibility’t dostať zo všetkých VPN.

Odblokovanie systému Netflix a ďalších streamingových platforiem

Mnoho používateľov bude smerovať priamo do tejto sekcie, pretože používanie VPN na odblokovanie siete Netflix je jedným z nevyhnutných prvkov pre každého efektívneho poskytovateľa..

Je smutné, že McAfee nešťastne zlyháva na fronte Netflix.

Pri používaní tejto siete VPN sme mali veľmi málo šťastia z porušenia platformy na streamovanie’s geoblokátory. Ak teda chcete pozerať svoju obľúbenú televíznu reláciu v zahraničí alebo chcete maximalizovať svoje možnosti, vyberte iný nástroj na prekonanie politík obmedzenia geografického obmedzenia.

To isté platí pre iné platformy ako Hulu alebo BBC iPlayer. A ako už bolo uvedené, Safe Connect nie je’• Kompatibilné so streamingovými zariadeniami alebo platformami, ako je Roku a Amazon Fire Stick. Používatelia Amazon Fire sa teda určite budú chcieť pozrieť na ďalšie možnosti.

Pozrite si náš zoznam najlepších sietí VPN pre sieť Netflix.

P2P a torrenting

McAfee nie’t nespomenúť sťahovanie torrentov na webových stránkach Safe Connect a bezpečné torrentovanie nie je’• predajné miesto VPN. To však nie je pravda’t vždy znamená, že poskytovatelia môžu’Neposkytujú slušné rýchlosti.

Bohužiaľ, to’nie je to prípad Secure Connect. Snažili sme sa získať akýkoľvek druh P2P pripojenia a tam’s SOCKS5 proxy voľba, a to buď. Neprítomnosť prepínača zabíjania z neho robí totálne vymývanie horákov.

Pozrite si náš zoznam najlepších VPN pre Torrenting.

Obchádzanie online cenzúry online v Číne a inde

Spoločnosť McAfee sa pevne zaviazala prekonať cenzúru. že’s jednou zo spoločností’s najzaujímavejšie vlastnosti. Prináša to však v krajinách ako Čína?

Spätná väzba online naznačuje, že Safe Connect sa snaží poraziť Čínu’s online sledovaním. Existuje však nádej. V roku 2018 spoločnosť McAfee kúpila poskytovateľa VPN TunnelBear a spoločnosť TunnelBear má v Číne slušné skúsenosti..

tam’s nie je isté, či Safe Connect má integrovaný modul TunnelBear’s technológiou (to nevie’Nepoužívajte napríklad serverovú sieť TunnelBear), ale toto sa môže zmeniť. Momentálne však funkcia Bezpečné pripojenie nie je’• skvelá voľba pre tých, ktorí sa snažia poraziť cenzúru.

Zákaznícka podpora

V prípade veľkej IT spoločnosti poskytuje spoločnosť McAfee veľmi malú pomoc prostredníctvom FAQ, ktorá musí byť jednou z najmenej informatívnych’videl som. Zákazníci používajúci Bezpečné pripojenie však využívajú výhody spoločnosti McAfee’s širšie služby podpory zákazníkov.

Toto zahŕňa:

  • Živá podpora prostredníctvom telefónu
  • Live chat funkcie
  • E-mailové lístky
  • Tímy sociálnych médií

Takže dostať sa do kontaktu by nemal’Nebude to také ťažké, ale absencia vyhradenej služby technickej podpory Bezpečného pripojenia je čudná. tam’s žiadna známka vyhradenej linky technickej podpory pre používateľov VPN. Bolo by to užitočné, najmä v prípade služby ponúkanej používateľom na základnej úrovni.

stanovenie ceny

Program McAfee Safe Connect je dodávaný v niekoľkých balíkoch:

  • zadarmo: prichádza ako 7-dňová bezplatná skúšobná verzia, ktorá sa automaticky neobnoví na platený program. Má limit 250 MB / mesiac, umožňuje iba jedno zariadenie a ponúka jediné umiestnenie servera.
  • poistné: účtovaný poplatok 7,99 USD mesačne alebo približne 48 USD ročne, nemá žiadny mesačný dátový limit, umožňuje 5 simultánnych zariadení a ponúka úplné portfólio 18 serverov. K dispozícii sú aj mierne vylepšené podporné funkcie.

Oba balíčky sú vybavené “bank-grade” šifrovanie, zatiaľ čo prémiová verzia sľubuje “prístup k obsahu blokujúcemu geografické blokovanie.” Nie je’Nie je jasné, prečo by bezplatná verzia nedokázala odblokovať takýto obsah, a videli sme niekoľko náznakov, že prémiová verzia bola skutočne schopná zvládnuť bloky uložené spoločnosťami ako Netflix..

tam’s jasnou politikou vrátenia peňazí ani zárukou vrátenia peňazí. Používatelia môžu evidentne požiadať o vrátenie peňazí, ale toto nie je’• Na webe Safe Connect je uvedené, že spoločnosť McAfee nie je’t, že zákazníci chcú usilovať o nápravu.

Spodná čiara

Súhrnne možno povedať, že verdikt našej kontroly McAfee Safe Connect je: drž sa ďalej, pokiaľ nechceš iba základnú službu VPN. McAfee’s VPN základnej úrovne je nespoľahlivá, chýba jej základné bezpečnostné funkcie, nie’t, že rýchlo, prináša zlý výkon pre streaming fanúšikov, a nie je’Ani všetko lacné.

Doplňte nedostatok informácií o tom, ako to funguje, a môžeme’Neodporúčam to väčšine používateľov.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

37 + = 43