Prehľad VPN VPN

Keď som prvýkrát videl, čo Windscribe VPN ponúka, nebol som’úplne presvedčený. Koniec koncov, väčšina sietí VPN sa uvádza ako jedna z najlepších, ak nie najlepšia. Ako 3-ročný začiatočník sa Windscribe zdal príliš hrdý, príliš odvážny a príliš sebavedomý.


Môže teda táto sieť VPN chodiť pešo? Závisí to od toho, aké budú odpovede na nasledujúce otázky: Je VPN Windscribe bezpečná? Odblokuje Netflix? Je torrentovanie povolené na serveroch Windscribe? A je dostatočne rýchly na všetky vaše online aktivity?

Pokúsim sa odpovedať na všetky tieto otázky a potom na niektoré z tohto podrobného prehľadu VPN Windscribe VPN.

Prehľad

 • Rank: # 9
 • So sídlom v: Kanada
 • Servery a miesta: 480+ serverov v 60+ krajinách
 • protokoly: minimálny zber údajov
 • Šifrovanie a protokoly: hlavné protokoly OpenVPN a IKEv2, tajné protokoly, vojenské šifrovanie (AES-256)
 • Netflix: Áno
 • torrenting: Áno, P2P je na väčšine serverov povolený
 • aplikácie: Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Amazon Fire TV, Kodi, Chrome, Firefox, Opera
 • Podpora: e-mail
 • Cena: od 1,00 $ mesačne
 • Bezplatná verzia alebo skúšobná verzia: Áno, bezplatná verzia so šírkou pásma 10 GB
 • Webové stránky: windscribe.com

Funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov

Tí, ktorí sa pýtajú, či je Windscribe v bezpečí, sa môžu uvoľniť - táto VPN má dostatok bezpečnostných a súkromných funkcií, aby sa mohla považovať za jednu z najbezpečnejších. Dobrou správou je, že bezplatná verzia má takmer rovnakú úroveň ochrany. Je tiež rozumné kombinovať vášho klienta s rozšírením prehľadávača, pretože tie pridávajú ešte užitočnejšie funkcie.

Protokoly šifrovania a tunelovania

Windscribe VPN používa vojenské šifrovanie, ktoré je takmer nemožné rozbiť. Aj keď je vaše spojenie zachytené treťou stranou, prasknutie tohto kódu by trvalo milióny, ale miliardy rokov!

Protokoly ponúkané sieťou Windscribe VPN sú nasledujúce:

 • Otvoriť VPN (UDP)
 • Otvoriť VPN (TCP)
 • IKEv2
 • tajnosť
 • Wstunnel

Protokoly OpenVPN a IKEv2 budú stačiť pre väčšinu používateľov, ale pre tých, ktorí majú bydlisko v krajinách s obmedzeným prístupom na internet, nájde Windscribe’s dvoma užitočnými protokolmi stealth. Prvý z nich sa volá Stealth (!), A to’v podstate OpenVPN cez STunnel. Bohužiaľ to tak nie je’nepracujú na systéme iOS, takže používatelia zariadení iPhone a iPad zostávajú s produktom Wstunnel, ktorý je OpenVPN vo WebSocket.

Niektorým používateľom môžu chýbať protokoly L2TP / IPSec alebo dokonca PPTP, ktoré ponúkajú vyššiu rýchlosť za cenu bezpečnosti. Môžeme však len povedať, že sieť Windscribe VPN patrí medzi najlepšie služby v oblasti ochrany súkromia a bezpečnosti.

Hlavný vypínač

Prepínač zabíjania Windscribe je špeciálny. to’je tak zvláštne, že’dokonca sa volá a POŽARNE dvere, hoci by to bola súčasť brány firewall, pravdepodobne by to bol lepší spôsob. Vďaka prepínačom zabíjania Windscribe, ktoré sú považované za lepšie ako všetky bežné prepínače zabíjania od jeho tvorcov, sa zabezpečí, že ani v prípade poruchy siete VPN neopustí vaše zariadenie ani jediný paket..

Nastavenia brány firewall VPN

V časti Preferences (Predvoľby) vy’Budete mať možnosť povoliť prenos LAN po naladenom firewalle a tiež zmeniť svoje režimy z automatického (predvolené) a manuálneho na vždy zapnuté. Ten blokuje pripojenie na internet, kým sa nepripojíte k serveru Windscribe.

Aby som to zhrnul, Windscribe má prepínač zabíjania’je pravdepodobne ešte lepšia ako konkurencia svojich konkurentov. Ak by táto sieť VPN klesla, vaša identita vyhrala’byť kompromitovaný.

Žiadne úniky

V skratke, Windscribe VPN nemá žiadne úniky DNS, IPv6 alebo WebRTC. A to nie je bez pomoci rozšírenia prehľadávača’s súkromím, aby som bol spravodlivý.

Test úniku VPN Windscribe - negatívne výsledky

Obrázok vyššie zobrazuje moje výsledky testov, keď som sa pripojil k serveru Windscribe vo Veľkej Británii a skontroloval úniky DNS, IPv6 a WebRTC. Ako vidíte, nemohol som’nenájdu žiadne.

Bohužiaľ, môj test odtlačkov prstov prehliadača Panopticlick zlyhal:

Výsledky testu Windscribe Panopticlick

Ak chcete hrať bezpečne a vyhnúť sa odtlačkom prstov prehľadávača, môžete s touto sieťou VPN použiť prehliadač Tor (s vypnutou sieťou Tor). Toto sa javí ako najlepší recept na najvyššiu možnú úroveň online bezpečnosti a súkromia.

Spoločnosť bola založená v Kanade, krajine piatich očí

Prvá vážna rana v súkromí prichádza po kontrole, kde je zaregistrovaná služba Windscribe. Ukázalo sa, že’s Kanada - jedna z piatich krajín Eyes kde hromadný dohľad možno považovať za normu. Znamená to tiež, že Kanada môže zdieľať svoje spravodajské údaje s ktorýmkoľvek iným členom širšej aliancie Štrnásť očí.

Čo je svetlé, Windscribe VPN zatiaľ nezdieľa žiadne údaje, ktoré by umožnili identifikáciu jeho klienta. V skutočnosti už boli vynútené desiatky žiadostí od orgánov činných v trestnom konaní a všetky nedokázali získať žiadne osobné údaje. Preto, pokiaľ si spoločnosť Windscribe zachováva svoju politiku neprihlásenia, používatelia by mali byť v bezpečí aj za podmienok priateľských k dohľadu.

Žiadne identifikačné záznamy

Na rozdiel od iných konkurentov, Windscribe nemá’t tvrdiť, že je “žiadne protokoly” service. Namiesto toho dávajú sľub, že sa zdá, že tiež dodržiavajú: žiadne identifikačné protokoly. Inými slovami, Windscribe síce zhromažďuje určité spojenia a ďalšie užívateľské údaje, ale je to tak’nie je to veľké bezpečnostné riziko.

“Neuchovávame protokoly pripojenia, časové značky IP ani navštívené stránky”

Vyššie uvedené vyhlásenie si môžete prečítať v Pravidlách ochrany osobných údajov. Akékoľvek údaje, ktoré tento poskytovateľ zhromažďuje a ukladá, sú pre orgány nepotrebné aby som vás identifikoval.

ja’Tiež som našiel niekoľko pozitívnych údajov o transparentnosti: existuje okolo 400 000 DMCA a 34 žiadostí o údaje v oblasti presadzovania práva v roku 2018. Tu prichádza dobrá správa’čakal som na to,

Windscribe tvrdí, že vyhovel presne nulovým požiadavkám “kvôli chýbajúcim relevantným údajom”

V mojej knihe to znamená, že berú “žiadne identifikačné protokoly” vyhlásenie vážne.

Podrobnejší pohľad na tohto poskytovateľa’s protokolovacími postupmi? Prečítajte si záznamy denníka Windscribe?

Anonymný nákup

Windscribe ponúka anonymné platby v Paymentwall’s darčekové karty a bitcoíny. Čo’s viac, môžete si vytvoriť účet bez použitia e-mailu, takže tam’nie je potrebné sa obťažovať vytvorením odkladacej schránky. Ak však plánujete používať Windscribe’s bezplatnou verziou, pridaním e-mailu sa zvýši váš mesačný limit šírky pásma z 2 GB na 10 GB.

Windscribe samozrejme nemá’t opýtajte sa svojho mena, adresy alebo akýchkoľvek iných informácií umožňujúcich identifikáciu osôb. Tak to’Je na vás, aby ste takéto údaje nezahrnuli do svojho používateľského mena a do voliteľných polí e-mailu.

Ďalšie technické vlastnosti

Windscribe je bohatý na funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov, najmä ak používate aplikáciu aj rozšírenie prehliadača podľa vášho výberu.

Tu sú najdôležitejšie:

 • R.O.B.E.R.T. (Remote Omnidirectional Badware Eliminating Robotic Tool) na zníženie sledovania, videnie menšieho počtu reklám, použitie menšieho množstva údajov a zníženie rizika infekcie
 • Zabezpečený hotspot umožňuje počítaču pracovať ako zabezpečený smerovač wifi
 • Ad Crusher nie je verzia Candy Crush - to’s na blokovanie reklám tretích strán
 • Spoločný plot blokovať sledovače sociálnych médií z Facebooku, Pinterestu, Twitteru a ďalších
 • Tracker Eradicator aby ste na základe vášho záujmu odstránili sledovače reklám a majáky a zastavili sledovanie viacerých stránok a vytváranie profilov
 • dvojitý hop nasmeruje vašu komunikáciu cez dva servery pre ďalšiu vrstvu ochrany
 • Time Warp na nastavenie prehliadača’s časové pásmo podľa zvoleného umiestnenia servera

A to’Je to len pár z nich. Zvyšok si môžete jednoducho vyskúšať nainštalovaním bezplatnej verzie Windscribe.

Rýchlosť: je Windscribe stále rýchly?

Aplikácia Windscribe zabezpečovala niektoré z najlepších rýchlostí, dokonca aj v porovnaní s našimi najlepšími 3 najrýchlejšími službami VPN. A zatiaľ to’Je stále medzi najrýchlejšími a jeho pozície už nie sú také, aké bývali. Napriek tomu môj test ukázal, že Windscribe by mal byť dosť rýchly pre väčšinu hráčov, torrenterov a streamerov vonku.

Boli to moje základné rýchlosti v Európe v čase testovania:

 • Stiahnuť ▼: 243 Mbps
 • nahrať: 284 Mbps
 • ping: 4 ms

A to je to, čo som získal po pripojení k rôznym serverom Windscribe pomocou OpenVPN (UDP):

Spojene kralovstvo

Test rýchlosti vetra vo Veľkej Británii

 • Stiahnuť ▼: 16 Mbps (pokles 93%)
 • nahrať: 73 Mb / s (pokles o 74%)
 • ping: 41 ms

Spojené štáty

Prehľad VPN VPN

 • Stiahnuť ▼: 22 Mbps (pokles 91%)
 • nahrať: 132 Mbps (pokles 54%)
 • ping: 115 ms

Austrália

Test rýchlosti vetra vo výsledkoch Austrálie

 • Stiahnuť ▼: 9 Mbps (pokles 96%)
 • nahrať: 65 Mb / s (pokles o 77%)
 • ping: 337 ms

Výsledky testu rýchlosti vetra ukázali, že aj keď už neposkytuje bleskovo rýchle spojenie, je to možné’je stále jedna z najrýchlejších VPN na trhu. Pravdepodobne to súvisí so skutočnosťou, že žiadny z ich 480+ serverov v 60+ krajinách nie je virtuálny.

Podporuje Windscribe moje zariadenie?

Windscribe VPN podporuje vaše zariadenie alebo OS, ak je k dispozícii’s v tomto zozname: Servery Windows, MacOS, Linux (beta), iOS, Android, Amazon Fire TV, Kodi, routery a NAS servery. Existujú aj rozšírenia prehliadača pre Chrome, Firefox a Opera, ktoré odporúčam používať s aplikáciou na dosiahnutie synergického účinku.

Jedno predplatné vám dáva neobmedzený počet súčasných spojení - zriedkavý výkon medzi prémiovými sieťami VPN.

Pokiaľ ide o použiteľnosť, všetky aplikácie sú veľmi užívateľsky prívetivé a možnosti ochrany osobných údajov ocenia aj nadšenci VPN..

Môžete sa pripojiť k odporúčané najlepšie umiestnenie jediným kliknutím

Aplikácie pre stolné počítače aj rozšírenia prehľadávača majú minimalistický dizajn a vyzerajú relatívne dobre, aj keď aktualizované rozšírenia odstránili z palety teplejšie farby a prísnejšie vyzerali podobne ako mobilné aplikácie..

Windscribe VPN desktopové aplikácie: Windows, MacOS a Linux

Windscribe pre Windows vyzerá ako verzia pre MacOS. Domovská obrazovka má “On / Off” tlačidlo pre pripojenie k serveru Windscribe a menšie “na” posúvač nižšie na prepínanie brány firewall.

Windscribe domácej ponuky a nastavení VPN

Stlačením rozbaľovacieho tlačidla získate zoznam všetkých možných umiestnení, ktoré je možné usporiadať podľa geografie, abecedy alebo latencie. Nakoniec vám ponuka hamburgera povedie k nastaveniam pripojenia a zabezpečenia v časti Predvoľby.

Predvoľby aplikácie Windscribe VPN pre Windows

Tu si môžete vybrať protokol pripojenia, režim brány firewall, servery DNS a nastavenia servera proxy.

Verzia systému Linux, stále v beta verzii, je založená na konzole. Windscribe má klientov pre Ubuntu, Debian, Fedora a CentOS rozdelenie. Webové stránky tiež poskytujú jasné pokyny, ako na ne aplikáciu nainštalovať.

Mobilné aplikácie Windscribe: Android a iOS (iPhone & iPad)

Mobilné aplikácie Windscribe majú v porovnaní so svojimi stolnými náprotivkami iný dizajn. Používajú inú paletu a zobrazujú rozšírený zoznam serverov, počnúc tým najlepším a najobľúbenejším pred prechodom na abecedné poradie. K dispozícii sú tiež filtre pre vaše obľúbené a Windflix streamingové servery.

Windscribe hlavná mmenu klienta pre iOS

Rozdiely medzi verziami Android a iOS sa však prejavia, keď sa hlbšie ponoríme do nastavení VPN Windscribe. Nielen tam’je ich v porovnaní s verziami pre stolné počítače menej - aplikácia pre systém iOS sotva obsahuje ktorúkoľvek z nich!

Porovnanie nastavení aplikácie Windscribe VPN pre Android a iOS

Ako vidíte napravo, užívatelia iOS dostanú Windscribe’s firewall, ktorý obsahuje prepínač kill a možnosť zmeniť protokol alebo port. Medzitým používatelia systému Android získajú natívny obsah “Vždy na VPN” pre vypínač zabíjania namiesto brány firewall, ale sú kompenzované rozdeleným tunelovaním a výberom veľkosti paketu. Ako bonus, Windscribe hodí do možností, aby LAN prevádzka obchádzala VPN a automaticky sa pripojila k aplikácii pri štarte.

Stručne povedané, používanie Windscribe pre Android a iOS je bezpečné, napriek tomu, že im chýba určitá funkčnosť, ktorú majú verzie pre počítače, napríklad tajné protokoly..

Windscribe pre webové prehliadače: Chrome, Firefox a Opera

Rozšírenia prehľadávača Windscribe majú mnoho jedinečných funkcií a mali by sa používať spolu s aplikáciou pre maximálnu bezpečnosť a súkromie. Napríklad rozšírenie prehliadača má zabezpečený generátor odkazov. Môžete tiež vytvoriť bielu listinu sledujúcich webových stránok v dolnej časti aplikácie.’s domácou obrazovkou.

Rozšírenie prehliadača Chrome o Windscribe

Rozšírenie prehliadača Windscribe tiež ponúka množstvo ďalších funkcií ochrany osobných údajov, ktoré ostatné aplikácie nemajú’Nemusím vymenovať napríklad Ad Crusher, Malware Evader a WebRTC Slayer.

Nastavenia ochrany osobných údajov pre rozšírenie Windscribe pre Chrome

že’to je dôvod’Je vhodné ho používať spolu s počítačom alebo mobilnou aplikáciou pre zvýšenie bezpečnosti.

Ďalšie platformy pre Windscribe VPN

Windscribe má tiež aplikácie pre Amazon FireTV, Nvidia Shield a Kodi (na platformách Android a Linux). Môžete ho tiež nakonfigurovať pre smerovače (DD-WRT, Tomato, Asus-WRT) a NAS (Synology, QNAP)..

Pretože Windscribe VPN poskytuje proxy SOCKS5, nájdete na ich webových stránkach sprievodcov nastavením pre torrent klientov uTorrent, Deluge, qBitttorrent a Vuze..

Netflix a ďalšie streamingové služby

Pre tých, ktorí túžia po tom, ako sa pozerať na Netflix s Windscribe, poskytovateľ pre tento účel vyhradil servery s názvom WindFlix USA, WindFlix Kanada, WindFlix Japonsko a WindFlix UK. Keď ty’ak k nim budete znova pripojení, váš internetový prenos nebude’• šifrované, čo vám poskytuje lepšie rýchlosti, ale menšie súkromie.

Bohužiaľ, môj posledný Windscribe test ukázal, že zatiaľ čo rýchlosti boli dosť dobré pre HD na celom svete bola odblokovaná iba americká knižnica Netflix.

Mali by ste byť schopní používať Windscribe VPN na streamovanie Netflix USA

Ak sa vám však nepodarí získať prístup k Disney +, BBC iPlayer, Amazon Prime alebo iným mediálnym centrám, nie je potrebné panikáriť. Za malý mesačný poplatok navyše si môžete kúpiť statická IP, aby sa zabránilo blokovaniu a detekcii.

Pre BBC iPlayer: a Statické IP dátového centra (2 doláre / mesiac) by to malo urobiť. Streamovanie Amazon Prime by však mohlo byť o niečo drahšie, pretože to môže vyžadovať Rezidenčná statická IP ($ 8 / mesiac).

Celkovo vzaté, zatiaľ čo Windscribe v súčasnosti nemusí byť pre sieť Netflix najlepšou sieťou VPN, mala by byť dosť dobrá pre väčšinu vašich streamovacích potrieb..

Podporuje Windscribe torrentovanie?

Windscribe VPN umožňuje torrenting, ale existuje niekoľko umiestnení servera s prečiarknutou ikonou P2P.

Windscribe vpn krajinách, kde torrent nie je povolené

Ako vidíte, Windscribe nevie’Nedovoľte použitie serverov Južnej Afriky, Indie a Ruska na torrentovanie.

Nezabudnite sa tiež vyhnúť serverom VPN ponúkaným bezplatným používateľom. Dokážete si predstaviť, ako preplnené a nevhodné pre prenosy veľkých súborov sa môžu stať.

Zatiaľ čo Windscribe ponúka bezplatné proxy pripojenie SOCKS5, väčšina torrentových sledovačov ich blokuje a to’to sa nepovažuje za bezpečné. Použitie funkcie rozdeleného tunela sa môže ukázať ako výhodnejšie.

S Firewall Always-on Firewall, ktorý funguje aj ako prepínač zabíjania, by ste mali byť v bezpečí od svojho poskytovateľa internetových služieb, pretože umožňuje prenos iba na servery Windscribe..

Poznámka: Pred použitím akejkoľvek siete VPN na torrentovanie zvážte, či porušenie autorských práv môže mať vážne následky vo vašej krajine. Ak máte pochybnosti o svojom výbere, vždy môžete skontrolovať náš vyhradený Windscribe na torrenting post alebo naše tipy na najlepšie VPN pre torrenting.

Podpora: e-mail, chatbot a sprievodcovia

Existuje šesť spôsobov, ako získať pomoc prostredníctvom oficiálnej webovej stránky VPN Windscribe:

 • Sprievodcovia nastavením
 • Najčastejšie otázky
 • Vedomostná základňa
 • Subreddit
 • Porozprávajte sa s Garrym
 • Odoslať lístok

“Porozprávajte sa s Garrym” je a pseudo-live chat okno:

podpora pre live chat na vetre

V podstate je tento chatbot schopný odpovedať na menej zložité otázky, ako sú cenové plány alebo zabudnuté heslo. Pri rozhovore s Garym som našiel červenú Eskalujte na človeka! odkaz, ktorý mi ponúkol obrazovku na odoslanie podporného lístka. Napriek všetkej pomoci, ktorú sa tam pokúšajú poskytnúť, však existuje’s žiadna skutočná podpora live chatu.

Sprievodcovia nastavením pre rôzne zariadenia a OS majú snímky obrazovky a dajú sa ľahko sledovať. FAQ je trochu nevýrazné - to znamená, že nehovorí nič o odblokovaní Netflixu a spomína bitcoiny v odpovedi, ktorá’s priamo nesúvisí s anonymnými platbami. Znalostná základňa je informatívnejšia verzia FAQ s užitočnou vyhľadávacou lištou, zatiaľ čo aktívny Windscribe subreddit môže byť váš najrýchlejší spôsob, ako získať pomoc od človeka.

Cena: žiada Windscribe príliš veľa?

Windscribe VPN ponúka svoje služby za relatívne nízke ceny:

 • Zadarmo: 10 serverov, 10 GB / mesiac
 • 1-mesačný plán: $ 9,00 / mesiac
 • 1-ročný plán: $ 4.08 / mesiac
 • Zostavte plán: $ 1.00 / mesiac / miesto

Možnosti platby zahŕňajú kreditné karty, darčekové karty Paymentwall a bitcoíny. Od vytvorenia účtu Windscribe nie’Ak nevyžadujete e-mail, môžete si túto službu kúpiť a používať úplne anonymne.

Jedná sa o relatívne nízke ceny za celý rad funkcií zabezpečenia a ochrany osobných údajov, ktoré VPN poskytuje

Všetky plány VPN Windscribe majú rovnaké bezpečnostné funkcie vrátane šifrovania na vojenskej úrovni, protokolov tunelovania, zabíjania prepínačov, ochrany pred únikom atď. Tiež to umožňujú neobmedzený počet súčasných spojení.

Windscribe tiež ponúka a bezplatná verzia s obmedzeným počtom serverov (10 miest) a 10 GB limitom pre šírku pásma. Bezplatnú verziu môžete použiť bez registrácie so svojou e-mailovou adresou, ale limit šírky pásma sa zníži na 2 GB.

Nezabudnite tiež pozorne si prečítajte pravidlá pre vrátenie platby - vrátenie platby je platné iba v prípade, že:

 • Nákup aplikácie VPN priamo od spoločnosti Windscribe (žiadny predajca tretej strany, napríklad StackSocial)
 • Pošlite svoju žiadosť do troch komerčných dní od vášho prihlásenia
 • Don’t prekročiť dopravný limit 10 GB

Ak splníte nasledujúce kritériá, očakávajte vrátenie platby do 30 dní.

Ak získate sieť Windscribe VPN?

Mali by ste získať Windscribe VPN, aspoň jeho bezplatnú verziu. Koniec koncov, to’je medzi najlepšie bezplatné VPN a nie je’Nechcem nikam. Pokiaľ ide o to, či by ste mali platiť za program Windscribe, ktorý existuje už len niekoľko rokov, veríme, že áno veľký potenciál vyliezť po rebríku. Našou hlavnou skúsenosťou s touto službou je nedostatok podpory chatu naživo a komplikovaná politika vrátenia platby.

Koniec koncov, odporúčame Windscribe pre geodetenerátorov, hráčov, streamery a cestovateľov väčšinou, ktorí sú väčšinou používateľov VPN.

to’s VPN ešte nie je dokonalá. Ale hej, kto tam povedal’je to dokonalá vec?

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1