Recenzia Turbo VPN

Táto bezplatná sieť VPN iba pre mobilné zariadenia má na celom svete 50 miliónov stiahnutí. Musí to byť celkom dobré, však? Nie tak rýchlo!


Turbo VPN ponúka a bezplatná, iba mobilná služba, neobmedzená služba VPN. Ak hľadáte VPN pre svoj smartphone a nie’Na súkromí sa veľmi nestarám, nemusí to byť tak zlá voľba. Rýchlosť nie je’t úžasné, ale aspoň nie’netreba sa obávať únikov alebo vírusov. Turbo VPN tiež odblokuje Netflix (iba platené VIP servery) a umožňuje torrenting, čo je viac, ako sa dá povedať o väčšine VPN obchodov s aplikáciami..

S tým povedané, ak vaše potreby nie sú také základné - dajte tomuto prejsť. Naše hodnotenie siete Turbo VPN vám ukáže prečo.

Bezpečnostné funkcie

Rovnako ako väčšina bezplatných sietí VPN, aj v oddelení zabezpečenia chýba Turbo VPN. Tu je zoznam bezpečnostných funkcií Turbo VPN:

  • Zabezpečený protokol tunelov: OpenVPN
  • tuhý Šifrovanie AES-256

To sú holé kosti toho, čo’Je to potrebné pre chránený online zážitok. Avšak, tam’Je dosť veľa chýb, najmä v porovnaní s poprednými VPN.

Turbo VPN nemá’nenabíjajte vypínač, čo je potrebné na ochranu pred únikom údajov v prípade prerušenia pripojenia VPN (používatelia sa však môžu spoľahnúť na systém Android’natívna funkcia VPN vždy zapnutá). Neexistujú tiež žiadne pokročilé opatrenia na ochranu pred únikom DNS, a “tajný protokol” pre používateľov v represívnych krajinách, multi-hop alebo integráciu Tor.

Zatiaľ čo sme to urobili’Ak pomocou online testov nenájdeme žiadne veľké úniky, stále by sme si vsadili svoje životy na takú skeletálnu službu VPN.

Vedie spoločnosť Turbo VPN záznamy?

Áno, áno

Turbo VPN je ako bezplatná služba financovaná prostredníctvom reklamy. Vyžaduje si to, aby zhromažďovali užívateľské údaje a zdieľali ich s tretími stranami. Aplikácia bola vyvinutá spoločnosťou Inovatívne spojenie - singapurská spoločnosť, a teda funguje v kontexte aliancie dohľadu 14 očí (Singapur je partnerom)..

Na serveri Turbo VPN’s Zásady ochrany osobných údajov to jasne uvidíte zhromažďujú veľa údajov. Zahŕňa to vašu IP adresu a ISP, je to však ešte zaujímavejšie:

Ak pôjdete na “Používanie osobných údajov” v sekcii uvidíte v podstate im dávate povolenie používať vaše osobné informácie podľa vlastného želania. A ak sa chcete zaregistrovať a využívať službu VIP, musíte poskytnúť dosť osobných údajov.

Rýchlosť a výkon

Na oficiálnej webovej stránke Turbo VPN uvádza, že vás spája rýchlosťou zajaca. Túto teóriu sme si preto museli vyskúšať sami.

Je smutné, že zážitok z prehliadania sa ukázal byť trochu pomalý. Zatiaľ čo všetky siete VPN spomaľujú prenos údajov (ide o cenu, ktorú platíte za anonymné prehliadanie), nemali by’t zastavte svoju skúsenosť. S Turbo VPN sme zaznamenali pokles rýchlosti o viac ako 50% v blízkych lokalitách, čo nie je’t dosť dobrý.

Jednoduché použitie a podpora viacerých foriem

Turbo VPN je služba iba pre mobilné zariadenia. Presnejšie povedané, má vlastné aplikácie pre:

  • Android
  • iOS

vy’Prvý nájdete v obchode Google Play, zatiaľ čo druhý v obchode App Store. Klient je užívateľsky prívetivý a ľahko sledovať - ​​pôvodne sme boli ohromení, ale čoskoro si všimol, že aplikácia nemá’• Vyberieme si preferovaný server a vo všeobecnosti je málo funkcií.

Keď kliknete na ikonu Tlačidlo pripojenia, automaticky sa pripojíte k najrýchlejšiemu serveru. Vďaka tomu je aplikácia veľmi užívateľsky prívetivá, ale veľmi nepružná. Ak chcete odomknúť nejaký online zdroj, môžete’Musím dostať platenú verziu.

Turbo VPN vás núti používať interný prehliadač, v ktorom získate všetky nepríjemné reklamy.

Odblokovanie systému Netflix a ďalších streamingových platforiem

Dobrou správou je, že inštalácia Turbo VPN do mobilu vám umožní prístup do siete Netflix v USA. Zlou správou je, že streamovanie Netflixu je možné iba na VIP serveroch, ktoré nie sú dostupné pre používateľov bezplatnej verzie..

Streamovanie Netflixu je možné iba na VIP serveroch, ktoré nie sú dostupné pre používateľov bezplatnej verzie

To isté platí pre všetky ostatné streamingové platformy (hoci nárok na vás by bol nadhodnotený)’Ak budete platiť za Turbo VPN, budete môcť odomknúť všetko). Nemožnosť zvoliť server VPN ruší možnosti odblokovania tejto služby.

P2P a torrenting

Turbo VPN nemá’t uduste svoju šírku pásma alebo sa vás pokúsi odradiť od torrentovania, ale je dôležité si uvedomiť, že väčšina ľudí používa torrent na svojich pracovných plochách. Keďže Turbo VPN je mobilnou sieťou VPN, má pre P2P obmedzený program.

Aj keby to nebolo’V takom prípade by sme namietali proti použitiu technológie Turbo VPN na torrenting, pretože služba nemá funkciu prepínača kill - niečo, čo je pre bezpečné používanie P2P dosť dôležité.

Pozrite si náš zoznam najlepších VPN pre Torrenting.

Online cenzúra v Číne a inde

Podľa záznamu aplikácie Turbo VPN v službe Google Play:

Túto službu nie je možné v Číne využiť z politických dôvodov. Ospravedlňujeme sa za spôsobené nepríjemnosti.

Toto nie je’• Disk Turbo VPN bude vylúčený z používania v iných cenzorických krajinách - Irán, Turecko, Rusko, Bielorusko, Saudská Arábia atď. Ako sme však už uviedli, Turbo VPN nie je známy svojou nepriestrelnou bezpečnosťou. Ako taký by ste ho mali používať, iba ak sa dokážete vyrovnať s následkami.

Navyše v službe chýbajú podobné funkcie “tajný režim” obísť pokročilou cenzúru, najmä tie, ktoré sú založené na inšpekcii hlbokých paketov.

Pozrite si náš zoznam najlepších sietí VPN pre Čínu.

Zákaznícka podpora

Takmer každý seriózny systém VPN ponúka nepretržitú podporu bez ohľadu na to, či ide o e-mail, chat alebo horúcu linku.

Turbo VPN neponúka žiadnu z týchto možností.

Ak pôjdete na web Turbo VPN, vyhrali ste’nenájdu žiadnu podporu - iba jednu stránku s nejasnými informáciami o produkte. Máte pocit, že to naozaj nie’nechcem ťa počuť.

to’je to bezpečné povedať Turbo VPN v oddelení podpory zákazníkov vážne chýba.

stanovenie ceny

Turbo VPN je bezplatná služba financovaná prostredníctvom reklám, ale tam’je tiež platená možnosť s niektorými pokročilejšími funkciami. To zahŕňa napríklad schopnosť používať VIP servery, a tak napríklad streamovať Netflix.

Tu’čo vás bude stáť predplatné Turbo VPN:

  • 1-mesačný plán: $ 11,99
  • Jednoročný plán: 35,88 dolárov ($ Je 2.99 / mesiac)

Ak napríklad porovnáte Turbo VPN s NordVPN, nejde o súťaž. NordVP Poskytuje ochranu na všetkých vašich zariadeniach, prístup k viac ako 5 000 serverom a vysokú rýchlosť pripojenia. Cena je viac-menej rovnaká.

Turbo VPN ponúka novým používateľom a 7-dňová bezplatná skúšobná verzia čo je skvelé na testovanie vôd, ale musíte si pamätať, že chcete zrušiť skúšobnú verziu, inak automaticky odpočítajú prostriedky z vášho účtu.

A pretože je k dispozícii iba pre mobil prostredníctvom služby Google Play alebo iOS App Store, ako spôsob platby môžete použiť iba svoju debetnú alebo kreditnú kartu - tam’bez PayPal, krypto alebo hotovosti.

Spodná čiara

Takmer každý produkt má svoje výhody a nevýhody - Turbo VPN nie je výnimkou. Nevýhody tu však vysoko prevažujú nad výhodami. Ako bezplatná sieť VPN je Turbo pomerne slabé, zatiaľ čo ako platená služba to nefunguje’držať sviečku v súťaži.

Ak trváte na používaní bezplatnej služby VPN, mali by ste skontrolovať náš zoznam najlepších bezplatných služieb VPN na trhu.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

64 − = 57