Recenzia VPNUK

Sieť VPNUK je jednou z tých menej známych možností siete VPN, ktorá už nejaký čas existuje - presne desať rokov. Zdá sa, žiaľ, zdá sa, že služba sa s dobou do značnej miery nedokázala pohnúť.


V tejto recenzii VPNUK sme’Prejdem výhody a nevýhody, aby som vám dal predstavu o tom, v čom je služba dobrá (a zlá).

Bezpečnostné funkcie

Web VPNUK obsahuje veľa textu a veľmi málo informácií. Platí to aj pre bezpečnostné prvky. to’je jasné, že služba:

 • Ponúka solídny výber protokolov tunelovania: OpenVPN, IKEv2 / IPsec, L2TP / IPsec a PPTP
 • Utajený režim (VPNUK Eclipse) proti kontrole hlbokých paketov

Jedna vec, ktorá môže vyčnievať o VPNUK hneď od netopiera, je skutočnosť, že nie’• zobraziť štandard šifrovania používaný ich službami VPN. Toto je trochu červený príznak, pretože to znamená, že ich šifrovací štandard by mohol byť čiastkový. Zoznam protokolov to naznačuje’pravdepodobne AES-128 alebo AES-256, ktoré sú v poriadku.

Pretože VPNUK sa väčšinou spolieha na aplikáciu OpenVPN, ľudia by to nemali robiť’nenechajte sa zmiasť - úroveň zabezpečenia a bezpečnostné prvky sú celkom dobré.

Vedie protokol VPNUK protokoly?

Stručná odpoveď: áno, aj keď nie veľa

VPNUK zaznamenáva časové značky, adresy IP a využitie šírky pásma, ktoré by sa mohli použiť na identifikáciu používateľov.

Spoločnosť nemá žiadne informácie o tom, odkiaľ pôsobia, ale je registrovaná v Belize, ktorá nie je súčasťou žiadnych rozsiahlych spravodajských aliancií a nemá prísne zákony o súkromí na internete. Toto je celkovo dobré znamenie pre VPNUK, hoci tam existuje’je tiež fyzická adresa Spojeného kráľovstva dostupná na webovej stránke.

Rýchlosť a výkon

VPNUK má 100 serverov v 24 krajinách - dobré číslo, ale nič veľkolepé. To isté platí pre rýchlosti pripojenia.

Jednoduché použitie a podpora viacerých foriem

Jednou zo skvelých vecí, ktoré sa týkajú siete VPNUK, je to, že ich služba je podporovaná na nesmierne širokej škále zariadení. Vlastnú aplikáciu má však iba systém Windows. Tu sú podporované platformy:

 • Windows (vlastná aplikácia založená na OpenVPN)
 • MacOS
 • ios
 • Android
 • linux
 • ChromeOS
 • Zariadenia Blackberry

Na používanie siete VPNUK možno nakonfigurovať aj celý rad ďalších zariadení, ako sú herné konzoly a smerovače. Čo sa týka jednoduchosti použitia, OpenVPN aplikácie nie sú’t najviac priateľské pre nováčikov, ale ponúkajú veľa priestoru na prispôsobenie.

Odblokovanie systému Netflix a ďalších streamingových platforiem

Aj keď VPNUK hrdo vyhlasuje, že ich služby sú užitočné pre prístup k streamovacím službám a iným veciam bez obáv z geografického blokovania, zdá sa, že zdieľaná verzia IP tejto VPN nie je účinná na odblokovanie Netflix USA. Situácia sa môže líšiť, ak získate špecializovanú adresu IP v USA.

Sieť VPNUK môže byť účinná na odblokovanie iných služieb s geografickými obmedzeniami, ako je napríklad Hulu, ale webová stránka na to nevytvára žiadne konkrétne nároky..

P2P a torrenting

VPNUK umožňuje torrentovanie na všetkých serveroch okrem serverov so sídlom v USA. To v kombinácii s výkonnými klientmi OpenVPN a slušnými rýchlosťami robí službu celkom vhodnou na torrenting.

Online cenzúra v Číne a inde

Čínska vláda má pevný firewall, ktorý udržiava ich internet značne cenzurovaný. Známy ako Veľký firewall, je to notoricky ťažké zátaras pre ľudí, ktorí chcú súkromie na internete a slobodu zvnútra Číny..

VPNUK má “zahmlievanie” alebo “tajný režim” nástroj s názvom VPNUK Eclipse, ktorý by mal používateľom umožniť obísť inšpekciu hlbokých paketov (DPI). V podstate to znamená, že táto služba by mala byť dostatočne slušnou voľbou pre Čínu a ďalšie represívne krajiny.

Zákaznícka podpora

VPNUK ponúka veľký výber možností podpory zákazníkov:

 • 24/7 live chat
 • Horúce linky INUM, USA, UK, Španielsko
 • skype
 • Podporné lístky
 • FAQ
 • Guides

VPNUK má všetky základne pokryté - existuje tu viac možností podpory, ako majú tie najlepšie služby VPN.

stanovenie ceny

VPNUK ponúka širokú škálu balíkov:

Vyhradený účet IP 1: 1:

 • Cena sa pohybuje od 12,99 $ (1 mesiac) do 10,83 $ / mesiac (1 rok)

Vyhradený účet IP (Spojené kráľovstvo, Spojené štáty alebo Taliansko):

 • Cena sa pohybuje od 12,99 $ (1 mesiac pre 2 používateľov) do 18,96 $ / mesiac (1 rok pre 5 používateľov)

Zdieľaný účet IP:

 • Cena sa pohybuje od 7,79 dolárov (1 mesiac pre 2 používateľov) do 16,57 USD / mesiac (1 rok pre 6 používateľov)

tam’Je k dispozícii aj 7-dňová bezplatná skúšobná verzia s druhým a tretím cenovým plánom, ale bez záruky vrátenia peňazí. Na druhej strane môžete za VPNUK platiť anonymne pomocou krypto.

Na druhej strane sú tieto ceny v kontexte širšieho trhu smiešne vysoké.

Spodná čiara

VPNUK sa javí ako slušná VPN služba bez výnimočných silných stránok (s výnimkou snáď množstva možností zákazníckej podpory). Keby to bolo 3-krát lacnejšie, mohlo by to stáť iba za vaše peniaze.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 2