ABD dışında ESPN’yi çevrimiçi nasıl izleyebilirim?


90 milyondan fazla Amerikalı hane halkının izlediği ESPN, açık arayla dünyanın en popüler spor ağlarından biridir. Görüntüleyenlerine ne kadar içerik sunduğu göz önüne alındığında bu hiç de şaşırtıcı değil. O’İnsanların çoğunun ESPN'yi çevrimiçi olarak nasıl izleyecekleriyle ilgilenmeleri şaşırtıcı değil.

ESPN, en iyi canlı spor yayınlarıyla bilinir ve hayranları Amerikan atletizm dünyasındaki en son oyunlar ve maçlarla güncel tutar. Kanal futbol (NFL), basketbol (NBA), beyzbol (MLB), hokey (NHL) ve kıvırma ve karışık dövüş sanatları gibi daha az popüler sporları kapsıyor. Ama bu’hepsi değil — ESPN programlama aynı zamanda onlarca spor sohbeti ve belgesel şov içerir.

Sen’Günlük programlarında birden fazla özet, kolej sporu özeti, spor tartışmaları ve daha fazlasını bulacaksınız. Ayrıca, ana ESPN kanalının yanı sıra izlenecek daha fazla yan kanal var. Örneğin ESPN Classic, son birkaç on yılda spor görüntülerini arşivlerken, ESPNews tamamen spor güncellemeleri ve basın konferanslarına odaklanıyor. Orada’sadece üniversite atletizmine yönelik bir kanal bile - ESPNU.

Tüm bu içerik mevcut olduğunda,’ABD sporlarının tüm dünyadaki hayranlarının ESPN izlemek istediği hiç de şaşırtıcı değil. Bununla birlikte, ESPN'in canlı ve isteğe bağlı içeriği (WatchESPN) izleyebileceğiniz çevrimiçi bir platformu olsa da,’t ABD dışındaki herhangi bir ülkeden erişim.

Neden olabilir’t ESPN'ye uluslararası olarak erişiyorsanız?

Geoblocking

Eğer sen’WatchESPN'e daha önce erişmeye çalıştınız,’muhtemelen fark ettim’ülkenizde engellendi. Canlı ESPN içeriğine erişmeye çalıştığınızda,’sadece başka bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bunun nedeni coğrafi engelleme adı verilen bir önlemdir..

Coğrafi engelleme, web sitelerinin belirli bir konumdaki kullanıcılara erişimi kısıtlamanın bir yoludur. ESPN durumunda,’ABD dışındaki kişilerin kanallarını çevrimiçi izlemesini engellerdi. TV ağlarının lisans kısıtlamalarından reklam sorunlarına kadar içeriklerini coğrafi olarak engellemesinin birçok nedeni vardır.

Neyse ki, WatchESPN coğrafi olarak engellenmiş olsa da, biraz ekstra çalışma ile çevrimiçi olarak izleyebilirsiniz. ESPN'nin ABD dışında nasıl izleneceği sorununu çözmek için iki adım vardır:’takip etmeniz gerekecek - birincisi bir VPN'e kaydolmak.

VPN nedir ve nasıl yardımcı olur??

VPN, coğrafi engelleme önlemlerini almanıza yardımcı olan (ve işlem sırasında gizliliğinizi koruyan) bir hizmettir. Bir VPN kullandığınızda, internet trafiğiniz başka bir ülkedeki bir sunucu üzerinden yönlendirilecektir. ESPN söz konusu olduğunda,’ABD sunucusuna bağlanmak için VPN'nizi kullanmanız gerekir. Bu size bir ABD IP adresi verecektir, bu da ESPN web sitesinin (veya başka herhangi bir web sitesinin)’ABD'de bulunmuyorsunuz.

Bu günlerde, yabancı içeriği izlemek gittikçe daha popüler hale geldikçe, pazarda yüzlerce VPN sağlayıcısı var. Tabii ki, her VPN ESPN içeriği akışı görevine bağlı olmayacaktır. Özellikle, dikkat etmeniz gereken üç ana özellik vardır:

 1. ABD Sunucuları:
  ESPN ABD dışındaki her ülkede coğrafi olarak engellendiğinden,’ABD'deki bir VPN sunucusuna bağlanmanız gerekir. Neyse ki, standart VPN sağlayıcılarının çoğunda çok sayıda ABD sunucusu var.
 2. Yüksek Bağlantı Hızları:
  Sen ne zaman’Bir oyunu izliyorsanız, istediğiniz son şey, akışınızın büyük bir kazançtan hemen önce donmasıdır. Mükemmel bağlantı hızlarına sahip bir VPN seçmek, arabelleğe alma ve gecikmeyi önlemenize yardımcı olur, böylece kesinti olmadan gerçek zamanlı olarak maçların tadını çıkarabilirsiniz
 3. Sınırsız bant genişliği:
  Yapabilirsen’ABD sporlarından yeterince yararlanamıyorsanız, sınırsız bant genişliğine sahip bir VPN seçtiğinizden emin olun. Bant genişliği, her ödeme döngüsünde ne kadar içerik izleyebileceğinizi belirler; Eğer o’Sınırsız değil, tüm oyunları ve gösterileri yakalayamayabilirsin’ilgi duymak.

Gizlilik sizin için de önemliyse,’t İyi şifreleme ve kayıt tutmama politikası gibi özelliklere sahip bir VPN seçmeyi unutmayın (VPN,’t çevrimiçi oturumlarınızı takip edin) ve bir kill anahtarı (VPN bağlantınız kesilirse trafiğinizin sızmasını önler).

ESPN için en iyi VPN hangisidir??

Akış için en iyi VPN

ESPN'de spor izlemek için doğru VPN'yi seçme konusunda yardıma ihtiyacınız varsa,’bazı en iyi seçeneklerin bir listesini hazırladık.

1. ExpressVPN

ExpressVPN servis logosu ExpressVPN'i ziyaret edin

ExpressVPN'i çevrimiçi ESPN akışı için harika yapan şey platformdur’s süper hızlı, yüksek çözünürlüklü görüntüleme için mükemmel. Hızlı ExpressVPN sunucularıyla en sevdiğiniz sporları HD olarak izlediğinizde,’senin gibi hissedeceğim’orada mahkeme veya arenada. Bu sağlayıcıda, gizliliğinizi korumak için hiçbir kayıt ve bir öldürme anahtarı olmadan, ABD'de 20'den fazla sunucu bulunmaktadır..

2. IPVanish

IPVanish hizmet logosu IPVanish'i ziyaret edin

Bir başka harika, yüksek hızlı seçenek IPVanish. Bu VPN ayrıca, kendi sunucularına sahip olmaları sayesinde mümkün olan hızlı bağlantıya sahiptir (sunucuları rakiplerle kiralayan ve paylaşan daha küçük VPN hizmetlerinin aksine). 300'den fazla ABD sunucusuyla,’Bağlanmak ve istediğiniz tüm ESPN içeriğini izlemekte sorun yaşamazsınız.

3. NordVPN

NordVPN servis logosu NordVPN'i ziyaret edin

Gizlilik en önemli endişelerinizden biriyse, NordVPN'i deneyin. Her zamanki güvenlik özelliklerinin yanı sıra, Çift VPN özellikleri trafiğinizi bir değil, sizi daha da korumak için iki sunucu üzerinden yönlendirir. Bunun da ötesinde, ağlarında ultra hızlı video akışı için optimize edilmiş 1.800'den fazla ABD sunucusu var.

Ne’sonraki adım?

Senden sonra’ESPN'yi çevrimiçi nasıl izleyeceğinizi (VPN sağlayıcısına kaydolma) keşfetmenin ilk adımını tamamladınız, ikinci ve son adım bir ESPN sağlayıcısına kaydolmaktır.

Cihazınızda bir VPN çalıştıktan sonra,’WatchESPN web sitesine erişebileceksiniz, ancak siz’orada da fark edeceğim’ikinci bir blok var. Bu, siz ESPN'yi izlemenizi engeller.’ortak sağlayıcılarından birine kaydoldunuz. Bu sağlayıcıların çoğu sadece ABD sakinlerinin kayıt yaptırabileceği Amerikan kablo şirketleri olsa da,’üzülmek.

Uluslararası olarak kaydolabileceğiniz beş ana seçenek vardır:

 • DirecTV Şimdi
 • Hulu
 • Vue
 • Askı Televizyonu
 • Youtube TV

Bunlar, ayda 10 doların altında ve ayda 40 doların üzerinde olan ücretli hizmetlerdir. Seçtiğiniz, bütçenize ve diğer hangi kanallara bağlı olduğunuza bağlı olacaktır.’izlemeye ilgi duymak.

Bir kere sen’Seçiminizi yaptınız, kaydolmak basit. Öncelikle, VPN'nizi etkinleştirdiğinizden ve bir ABD sunucusuna ayarladığınızdan emin olun, çünkü bu sağlayıcılardan bazıları kayıt sayfalarını coğrafi olarak engelleyebilir. VPN'iniz çevrimiçi olduğunda, kayıt sayfasına gidin, bilgilerinizi girin ve ödeme yapın.

Uluslararası kredi ve banka kartlarının çoğu iyi çalışır. Ancak, eğer’sorun yaşıyorsanız, PayPal ile de ödeme yapabilirsiniz. Seçtiğiniz sağlayıcı bir ABD adresi gerektiriyorsa, genellikle ücretsiz bir adres alabilirsiniz. Sadece ara ‘sanal ABD adresi’ internet üzerinden. Bu hizmetler genellikle paket iletme için kullanılır, ancak web sitesi kayıtları için de çalışır.

En kısa sürede’kaydolduysanız ve ödediyseniz, WatchESPN web sitesine geri dönün, yeni servis sağlayıcınızla oturum açın ve’İstediğiniz tüm spor oyunlarını ve konuşma şovlarını izleyebileceksiniz.

özet

Sonuçta, süreç basit. Bir VPN hizmeti seçin ve bir ESPN sağlayıcısına kaydolun - futbol, ​​futbol, ​​basketbol, ​​tenis, güreş ve daha fazlasının tadını çıkarmak için ihtiyacınız olan iki kolay adım’s içeriği. Daha da iyisi, Apple TV veya Fire TV Stick'teki VPN'nizde oturum açıp içeriği TV'nize aktararak spor güzelliğini tüm arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz (kayıt yapmadan önce VPN sağlayıcınızın uyumlu bir uygulamaya sahip olduğundan emin olun).

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1