Bir VPN ile Netflix Nasıl İzlenir


Günümüzde Netflix'e erişmek, ciddi eğlence hayranları için bir zorunluluktur ve akış devi yüzlerce orijinal TV şovunu ve binlerce filmi barındırmaktadır. Birkaç yıl içinde, şirket göreceli belirsizliğinden çevrimiçi eğlenceye egemen olmaya geçti.

Bu süreçte dünya çapında genişlediler ve işleri de buna göre değişti. Küçük bir kıyafet olduklarında Netflix, kullanıcıların bulunduğu her yerde tek tip şov ve film seçenekleri sundu. Ancak kullanıcı tabanları genişledikçe ve medya seçimi büyüdükçe yaklaşımlarını değiştirdiler.

Kitlelerini segmentlere ayırarak ve farklı ülkelerde özel seçimler sunmak, Netflix, gelirleri en üst düzeye çıkarırken maliyetlerini düşük tutmanın yollarını buldu. Ayrıca, hizmetlerini uluslararası telif hakkı yasasıyla parçalama yönünde de üretildiler. Hakların korunma şekli sayesinde, çok uluslu akış hizmetleri, ülkelere göre hak satın alan ulusal bölümler kurmalıdır.

Ancak, bu müşteriler için bazı belirgin sorunlara yol açmıştır. Netflix hizmetlerini bölümlere ayırma biçimi nedeniyle, kullanıcılar en sevdikleri şovların Houston'da, Londra'da bulunmadığını ve tam tersinin.

Bazen, bir şov Belçika'daki farklı bir kanala veya flama kanalına satılmış olabilir, yani buradaki Netflix müşterileri’t izle. Ancak Fransa'daki kullanıcılar hala erişebilir ve Belçikalıların bir Fransız Netflix sunucusunda oturum açmasını kullanışlı hale getirebilir.

Bu, özellikle düzenli seyahat eden ve ne kadar olduğunu bilen birçok müşteriyi kızdırdı Netflix ürünleri ülkeden ülkeye değişir. Kullanıcıların olduğu her yerde sahneye çıktılar. gelmedin’t Netflix portföyünün tamamına erişim - teknoloji odaklı TV hayranları harekete geçti.

VPN'ler Netflix hayranları için nasıl hayati bir araç haline geldi?

hayranları için araç

VPN'ler, akış şirketi etrafında çalışmak isteyen Netflix kullanıcıları için kısa sürede tercih edilen silah oldu’s geoblockers, ve nedeni oldukça basit. VPN'ler IP adresinizi gizleyebilir ve web sitelerini kandırabilir sunucularına başka bir yerden eriştiğinizi düşünerek.

Teorik olarak, bir Netflix VPN geçici çözümü, küresel kullanıcıların ABD Netflix'i izlemesine ve Amerikalıların seyahat ettikleri her yerde sevdikleri şovları görmelerine izin vermeliydi. Ama işler yok’o böyle çalıştı.

2017 yılında Netflix ve VPN, şirket VPN kullanıcılarına zarar vermeye başladı. Sektör uzmanları bunun olmadığına inanma eğilimindedir’t akışlı firma’kendi inisiyatifi. Bunun yerine, çalışmaları Netflix platformunda görünen hak sahipleri tarafından harekete geçirildi. Ancak her durumda, sonuçlar çarpıcıydı. Birdenbire, bölge kilitli içerik dijital hapishanesine geri döndü ve Netflix ile çalışan bir VPN bulmak çok önemli bir soru haline geldi.

Netflix VPN kullanıcılarını nasıl algılar?

Netflix VPN'yi nasıl algılar

Netflix'te VPN'leriyle oturum açmak ve akış için bölgeye özgü içeriği görmek yerine, kullanıcılar artık “akış hatası” bildirimler. Mevcut olan her şeyi görebiliyorlardı, ancak akışa geldiğinde - şanssızdılar.

Bu yeni güvenlik seviyesini nasıl elde ettiler? Şey, yapmıyoruz’Emin değilim, ama muhtemelen birkaç yöntem çalışıyor. İlk olarak, Netflix bilinenleri kullanır GeoIP veritabanları. Bu veritabanları üçüncü taraflarca derlenir ve Netflix gibi dijital hak platformlarına satılır ve bilinen VPN sunucu adreslerini içerir.

Aynı zamanda, Netflix, hizmetlerine erişmek için aynı sunucu kullanıldığında çalışabilir. Aynı kaynaktan birden fazla IP geliyorsa, bunu yasadışı bağlantıların kanıtı olarak görme ve sonuç olarak kullanıcıları yasaklama eğilimindedirler..

VPN'ler IP adreslerini bir araya getirerek çalışma eğilimindedir ve onları siber güvenlik perspektifinden bir güç olan ayırmayı imkansız kılmak, ancak akış platformlarına toplu erişim söz konusu olduğunda bir sorun. Yani, bir dereceye kadar, orada’iş yerinde takas. VPN kullanıcıları en yüksek standartlar anonimlik, veya Netflix gibi hizmetlere erişimdeki en iyi atış?

Orada’s ile ilgili başka bir problem düşük kaliteli VPN'ler nasıl çalışır?. Bazen, yedek IP adresleri koleksiyonu toplu olarak satın alınmıştır. Bu maliyetten tasarruf sağlar, ancak Netflix sunucularına erişen kullanıcı kalıpları oluşturma etkisi vardır. Netflix'te algoritmalar kayıtlı bu kalıpları kolayca keşfedebilir ve mutlu olurlar. IP'lerin kümelerini toplu olarak engellemek için.

Son olarak, Netflix'in söz konusu olduğunda ek bir silahı var gibi görünüyor akıllı telefonlardaki VPN'leri algılama. o’çünkü birçok akıllı telefon uygulaması IP adresleri ve DNS sunucuları arasındaki bağlantıyı kesiyor. Netflix, bir kullanıcının’s IP ve DNS eşleşmesi, ve eğer yapmazlarsa’t sonuç genellikle “akış hatası” bildirim.

Bu sorunlar cenneti’uzaklaştı, yani Netflix'in bir VPN ile nasıl izleneceği hala önemli bir soru. Ancak Netflix tarafından VPN kullanımını tespit etmek için kullanılan araçlar’t Su geçirmez. Yurtdışından Amerikan Netflix'i almak isteyen VPN kullanıcıları tarafından karşılaşır karşılaşmaz, geliştiriciler bir Netflix VPN geçici çözümü aramaya başladılar.’son bir yılda etkileyici bir gelişme oldu.

Hangi VPN'ler Netflix yasağından etkilendi?

Netflix yasağından etkilenen VPN'ler

O’not etmek önemlidir tüm ticari VPN'ler etkilenmedi Netflix tarafından’s son güvenlik önlemleri. Aslında, VPN'lerin çalıştığı çeşitli yollar ve Netflix'in engelleme uygulamalarını kullanmasının biraz beceriksiz yolu nedeniyle, VPN'ler Netflix VPN geçici çözümünü ne kadar iyi sunabileceği açısından önemli ölçüde farklılık gösterir..

Ancak,’Hangi VPN'lerin Netflix bağlantısı ile ilgili sorunları belgelediğini bilmek hala kullanışlı, bu yüzden burada’geri başvurmak için hızlı bir liste:

 • Tunnelbear
 • VPN.ac
 • Kaspersky Güvenli Bağlantı
 • Özel Tünel
 • F-Secure Freedome
 • Avast Secureline VPN
 • Hoxx VPN
 • CactusVPN
 • Anonim VPN
 • IP adresimi gizle
 • Celo VPN
 • Ivacy VPN
 • Beni sakla
 • OneVPN
 • iVPN
 • ProXPN
 • PersonalVPN
 • Ra4W VPN
 • PureVPN
 • SecureVPN

Bu liste, etrafındaki en saygın VPN'lerin bazılarını (Tunnelbear gibi) ve nispeten az bilinen bazı sağlayıcıları içerir. Eğer sen’Netflix'i bir VPN ile nasıl izleyeceğinizi merak ediyorum, hiçbiri en iyi seçenek olmayacak.

ancak, bu liste düzenli olarak değişir, ve VPN'ler geçici çözümler bulabilir (veya Netflix yasaklama sistemlerinin faulü düşüyor). Durum oldukça akıcı ve geliştiriciler her zaman güncellemeler sunuyor. Yani aklınızda belirli bir VPN varsa ve’yasaklı listede yer alıyor, Netflix kullanıcıları için yeni bir çözüm açıklamış olabilecekleri için web sitelerini ve son incelemelerini tekrar kontrol edin.

Bir VPN ile Netflix Nasıl İzlenir

vpn ile netflix nasıl kullanılır

Bu VPN sağlayıcıları Netflix sevenler için bir çözüm sunamazsa, gizlilik bilincine sahip kullanıcılar eğlence devinde nasıl çalışabilir?’Coğrafi engelleyiciler ve sevdikleri şovlara erişme?

En basit seçenek Netflix VPN geçici çözümü bulan ve düzenli güncellemeler sağlama konusunda güçlü bir VPN bulunan bir VPN seçin. NordVPN, ExpressVPN ve LiquidVPN gibi büyük isimler de dahil olmak üzere jeobloklara karşı savaşı kazanan birçok popüler VPN var. Doğru sağlayıcıyı bulmanıza yardımcı olmak için’Netflix kullanıcıları için en iyi VPN'lerin bir listesini derlediniz, bu yüzden sizin için uygun olanı bulana kadar bu hizmetlerden bazılarını denemekten çekinmeyin.

Bu VPN'ler, sahte bir IP adresi Netflix sunucularıyla aynı ülkede olduğu görülüyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi, Netflix bu IP adreslerini kökten çıkarmak için güçlü bir algılama teknolojileri paketi oluşturdu, ancak bazı VPN'ler hala çatlaklardan düşüyor ve bir yıldan uzun süredir bunu yapıyor.

Japonya'da Amerikan Netflix'i veya Meksika'da Çek Netflix'i almanıza izin veren VPN'lerin sırrı nedir? Bazı durumlarda, Netflix sadece cennete benziyor gibi görünüyor’t Belirli VPN'leri hedeflemek için uğraşmadı. VPN'leri kullanma biçimleri her durum için ayrı ayrı yapılır. Her VPN, meşru kullanıcılardan (benzer kimliklere sahip olabilecek) ayrılması gereken ilgili IP adresleri ve sunucularından oluşan bir küme oluşturma eğilimindedir. Netflix yapmıyor’t Çok sayıda kullanıcıyı gelişigüzel yasakla. Hassas ve metodik olması gerekir, böylece daha küçük VPN'lerin kayması için yer kalır.

NordVPN gibi diğer durumlarda VPN, algılama işlemlerinden bir adım önde gibi görünüyor. Bunun nedeni, her bir VPN kullanıcısına, güvenilir, benzersiz ancak anonim bir kimlik sağlama konusunda daha fazla özen göstermeleri nedeniyle olabilir. Netflix'e erişmeye geldiklerinde, bu VPN'lerin kullanıcıları daha meşru görünüyor.

Başka bir strateji statik IP adresi sunan VPN'ler kullanın (biri olmayan’t diğer tüm sunucu kullanıcılarıyla birlikte gelir ve Netflix'in kazandığı’t engellemeyi kolay bulmaz). VPN sitelerine göz attığınızda, bunun bir “özel IP” ayrıca.

Bu statik IP hizmetleri, ısmarlama bir güvenlik paketini ödediğiniz için genellikle biraz daha yüksek bir fiyatla gelir, ancak bu ekstra maliyet Netflix hayranları için buna değer olabilir. Ancak, statik IP'ler kullanılırken güvenlik sorunları ortaya çıkabilir. VPN'lerin, birçok IP'nin aynı görünmesini sağlayarak anonimlik sağladığını unutmayın. Benzersiz bir IP kullanıyorsanız,’korumasız bir kimliğe bağlamak çok daha kolay. O’s hala zor, ama tamamen anonimleştirilmiş hizmetlere göre çok daha kolay.

Yönlendiricim üzerinde bir VPN kurmak Netflix VPN geçici çözümü sağlayabilir?

netflix vpn geçici çözümü

Orada’s Netflix'in VPN korumayla nasıl kullanılacağını bilmesi gereken insanlar için bir başka olası cevap: ev yönlendiricinizde bir VPN kurma, masaüstünüzde veya akıllı telefonunuzda yüklü bir VPN istemcisi kullanmak yerine.

Bu, basit VPN yazılımı kullanmaktan biraz daha teknik bir çözümdür, ancak Netflix'i ihlal ederken yüksek başarı oranı’s geoblocker'lar. Yönlendiricinize bir VPN yüklemek, Akıllı TV'ler gibi ekstra cihazlara Netflix eklemenizi de kolaylaştırır.

Ancak, orada’bir av. ISS'ler tarafından sağlanan birçok yönlendirici aren’t VPN'leri barındırmak için ayarlandı ve kazandı’t OpenWRT, Domates veya DD-WRT gibi yazılımlarla uyumlu değildir. Devam etmeden önce yönlendiricinizi güncellemeniz gerekebileceğinden üreticinize danışın..

Ondan sonra, sen’gerekecek “flaş” ürün yazılımını yönlendiricinize. Genellikle, bu değil’t Çok karmaşık. Netgear gibi üreticilerle, yönlendirici yönetici yazılımını yükleyebilir ve “Yükselt” seçeneğini belirleyin, ardından DD-WRT veya OpenWRT'yi seçin. İkisi de açık kaynak, yani’s hiçbir ekstra maliyet. Alternatif olarak, satın aldığınız tüm ürün yazılımı ile önceden flaşlanmış bir yönlendirici satın alın’önceden yüklenmiş olması gerekir.

O zaman’bitti, sen’ev yönlendiricileriyle uyumlu bir VPN'ye erişim satın almanız gerekir. ExpressVPN ve NordVPN burada iyi örneklerdir. Her ikisinin de web sitelerinde, VPN ürün yazılımını yönlendiricinize flash etme işleminde size yol gösterecek net kurulum talimatları var.

Sonuç Netflix'e ve diğer akış hizmetlerine erişmenin güvenilir bir yolu olmalıdır. Tek dezavantajı,’s dünyayı dolaşan akış hayranları için fazla kullanmak. Bu kullanıcılar için, Netflix ile çalışan standart bir VPN bulmak,.

Bir Netflix VPN geçici çözümü seçerken hatırlanması gerekenler

Bu Netflix ve VPN kullanımı ile ilgili her şeyi kapsıyor, bu yüzden’akarsu şirketi yenmek için çalışırken akılda tutulması gereken bazı şeyleri özetlemek’s coğrafi engelleme stratejileri.

  • İlki, don’t Daha ucuz VPN'lerden mucizeler beklemeyin. Dayak Netflix değil’t VPN geliştiricileri için kolay ve bazı şirketler, genel web kullanıcıları veya torrentler için daha ucuz hizmetler sunmaya odaklanmayı seçerek etkili bir şekilde vazgeçtiler. Kesinlikle pazarlıklı bir VPN'e ihtiyacınız varsa, bir çözüm bulmadan önce alışveriş yapmaya ve bazı ücretsiz denemeleri denemeye hazır olun.
  • Genel olarak, premium VPN'ler, kullanıcıların yurtdışında Amerikan Netflix'i izlemelerine izin vermek için daha iyi bir iş çıkarır. Ama burada da dikkatli ol. Tüm pahalı VPN'lerin Netflix erişiminde mükemmel bir geçmişi yoktur. Yorumlara bakın, müşteri geri bildirimlerini kontrol edin ve ücretsiz denemeleri keşfedin. Don’t Sadece VPN'lerin web sitelerinde yaptıkları iddialara güvenme.
  • Her şeyden önce,’gelişmelerle irtibatta kalmak önemlidir. Bir gecede, VPN'ler, kullanıcıların yayından önceki gün mükemmel olduğunda Avrupa'da ABD Netflix'i izlemelerine izin vermeyebilir. Durum her zaman değişir. Netflix'i VPN servisleriyle nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız, kısa vadeli sözleşmeler hakkında düşünmek isteyebilirsiniz. Hiç kimse bir yıl veya daha fazla VPN koruması için ödeme yapmak istemez, sadece Netflix'in sözleşme dönemlerinde bir ay çevrimdışı olduğunu bulmak için.

İyi haber şu ki, VPN geliştiricileri’Netflix ne yaparsa yapsın, etkili bir geçici çözüm aramayı bırakmayın. Yani eğer sen’yurtdışında bir tatil sırasında Amerikan Netflix izlemek için mücadele, don’Endişelenme. Orada bir çözüm olmalı.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1