Coğrafi konumunuzu nasıl taklit edebilirsiniz?


İnternette gezinirken,’sürekli izleniyor ve kategorize ediliyor. Attığınız her adım, kesin konumunuza kadar kaydedilir. Neden? O’s oldukça basit. Çevrimiçi ürün satan veya akış içeriği sağlayan şirketler, kitlelerini pazarlama amacıyla segmentlere ayırmayı sever. Bunu yaptıkları zaman, kendinizi sık sık film veya TV akışlarında engellendiğinizi görebilirsiniz.’erişmek istiyorum (Hulu veya Netflix gibi siteler için). Veya mümkün olan en iyi fırsatları bulamayabilirsiniz (birçok uçuş rezervasyon sitesinde olduğu gibi). Coğrafi konum denen bir teknoloji olmadan bunların hiçbiri mümkün olmazdı.

Adından da anlaşılacağı gibi, coğrafi konum web kullanıcılarının tanımlanmasını ve bulunmasını sağlar.

Yani, eğer’Brezilya'dan bir Alman Netflix sunucusuna erişiyorsanız,’t mümkün değil. Neyse ki, coğrafi konumun etrafında yollar var, bu yüzden’daha fazla araştırın ve ihtiyacınız olan içeriğe erişmenize yardımcı olacak bazı geçici çözümler sunun.

Coğrafi konum nedir ve nasıl çalışır??

Coğrafi konum, web kullanıcılarını bulmak için IP adreslerine dayanır. İnternete bağlı her bilgisayarın bir IP adresi vardır ve çok fazla güçlük çekmeden kimliğinizi ortaya çıkaran birçok alakalı bilgi içerir.

Böyle yaparak, siteler adresinizi alır ve bölgesel IP adresi kayıtlarıyla karşılaştırır (veya Bölgesel İnternet Kayıtları). Bu, IP coğrafi konum belirleme arayışlarındaki ilk adımdır. RIR'lardan sonra, araçları hava durumu site kayıtları, İSS'lerden gelen veriler ve bir dizi diğer kolay erişilebilir çevrimiçi etkinlik veritabanları gibi analiz ederek daha ileriye bakacaktır..

Tüm bunlar IP adresinizle çapraz kontrol edilebilir ve Posta Kodu, eyalet, ülke, enlem, boylam ve saat dilimi gibi verilerin anında okunmasını sağlar..

Böylece, basit bir IP adresinden başlayarak coğrafi konum hizmetleri çok hızlı bir şekilde bulunduğunuz yeri kurabilir. O’her zaman% 100 doğru değildir, ancak akış şirketleri ve perakendeciler söz konusu olduğunda, bu işi yapar ve genellikle kullanıcıları ağlarında yakalar.’t önlem al.

Neden coğrafi konumunuzu taklit etmek istersiniz??

O’ziyaret ettiğiniz sitelerin gördüğü yeri taklit etmenizi sağlayan manuel bir coğrafi konum değişikliği yapmak nispeten kolaydır. Bunu neden yaptın? Pek çok neden var.

Daha önce belirttiğimiz gibi, birçok site içeriklerini bölgeye veya ülkeye göre filtreler.

Belirli bölgelerdenmiş gibi davranıyorsanız, tüketilecek daha geniş bir içerik seçiminiz olabilir.

Bu, spor yayıncıları için film akışı siteleri kadar geçerlidir ve dijital yayın daha popüler hale geldikçe,’giderek daha önemli hale geliyor.

Araç kiralama, oteller ve uçuşlar gibi birçok rezervasyon sitesi de fiyatları ve fırsatları sunmak için coğrafi konumu kullanır. Örneğin, bir siteyi San Francisco'dan Cakarta'ya uçuş rezervasyonu için kullanabilir ve Kaliforniya veya Endonezya'dan arama yaparsanız tamamen farklı fiyatlar bulabilirsiniz. Coğrafi konumunuzu taklit ederek, aynı rota üzerinde daha ucuz uçuşlar rezervasyonu yapabilirsiniz - kurumsal manipülasyonu yenmek için temiz bir çözüm.

Sonra gizlilik var. Konumunuzu bulmak, ulaşmak için gerekli bir adımdır anonimlik çevrimiçi, baskıcı yargı bölgelerinde ölüm kalım meselesi olabilir. Ancak demokrasilerde bile, gözetim ajansları bulunduğunuz yer ve ne yaptığınızla ilgilenebilirler. Neden hayatına bu kadar kolay girsinler?

Tüm bu nedenler IP coğrafi konumunuzu nasıl takacağınızı bilmeyi arzu eder. Farklı web tarayıcıları için ayrı teknikler de dahil olmak üzere bunu yapmanın birçok yolu vardır, bu yüzden’çevrimiçi anonimlik bulmanıza yardımcı olmak için şimdi onlarla anlaşma.

Google Chrome'da coğrafi konumunuzu gösterme

Eğer sen’Google hayranıyım’s tarayıcı, gerekir’Coğrafi konumunuzu taklit etmede herhangi bir sorun olmamalıdır.

İlk olarak, masaüstü kullanıcıları konum izlemeyi kapat Chrome tarayıcı aracılığıyla. Bunu yapabilirsiniz site bazında her siteyi ziyaret ettiğinizde izleme çerezleri aracılığıyla konumunuzu bırakmamayı seçerek. Netflix gibi abonelik tabanlı akış siteleriyle nadiren çalışmasına rağmen, engellenen birçok siteye erişmenize izin verebilir..

Konumunuzu izleyen sitelerle ilgili hala sorun yaşıyorsanız, birkaç seçeneğiniz daha vardır. İlk olarak, manuel coğrafi konum değişikliği tarayıcıyı her başlattığınızda. Buraya’göster’bitti:

 1. Şuraya gidin: “Geliştirici Araçları” Ctrl + Üst Karakter + I tuşlarına basarak Google Chrome bölümünü ziyaret edin.
 2. Sağ taraftaki bölmede sol alt kısımdaki menü düğmesini seçin.
 3. Seç “Sensörler” sonra “Özel Konum” seçenek.
 4. Şimdi altındaki kutuyu bulun “Coğrafi Konum” ve istediğiniz enlem ve boylam ölçümlerini yazın (geçerli konumunuz dışında!).
 5. Basın “Tekrar yükle” düğmesine tıklayın. Konumunuz daha önce girilen sahte koordinatlar olarak kaydedilmelidir.

Kullanarak bu işlemi biraz daha az karmaşık hale getirebilirsiniz. konum değiştirme Chrome uzantısı. Eğer yapmazsan’Geoblocker'ları her yenmeniz gerektiğinde tüm bu adımları atma fikri gibi, sahte bir konum kullanmak Chrome uzantısı muhtemelen gitmek için doğru yoldur.

Bu Google web mağazası sayfasında basit bir değişiklik yeri Chrome uzantısı indirebilirsiniz.

Bununla birlikte, bu sürece iki alternatif vardır ve bunlar daha etkili olabilir.

 1. İlk olarak, sahte konum Chrome uzantısı olarak bir proxy kullanabilirsiniz. GeoProxy gibi araçlar web trafiğinizi tüm dünyadaki sunucular üzerinden yönlendirin, konumunuzu tanımlamak için dokunma.
 2. Diğer seçenek Sanal Özel Ağ (VPN) kullanmaktır. Biz’sonunda biraz daha konuşacağım ve neden’muhtemelen seçim için en iyi seçenek.

Firefox'ta coğrafi konum belirleme

Sahte bir konum oluşturmak istiyorsanız, Firefox da oldukça kolay bir çözüm sunuyor, bu yüzden neredeyse dünyayı dolaşmak gerekir’ulaşılamaz.

Firefox için, Location Guard [/ url] adlı bir uzantı kullanabilirsiniz. Bu kullanışlı eklenti Web sitelerine sahte bir IP adresi sağlar ve ayrıca “beyaz gürültü” karışıma, sitelerin standart coğrafi konumlandırma yöntemlerini kullanmasını zorlaştırır. Buraya’Konum Korumasının düzgün bir şekilde uygulandığından nasıl emin olunur:

 1. Uzantıyı almak için, yukarı bağlantılı siteye gidin ve verilen kurulum talimatlarını izleyin..
 2. Bu noktada, Firefox kurulumunuzun güncellenmesi gerektiğini görebilirsiniz. Bu, birkaç nedenden dolayı önerilir ve geoblocker'lar üzerinde çalışmak istiyorsanız çok önemlidir..
 3. O zaman’ile ilgilenildiğinde, Firefox'u yeniden başlatın ve Yer Koruması uzantılarınıza eklenmelidir. Üzerinde çizgili bir minik gri balona benzeyen bir simge görmelisiniz. Simgeyi tıklayın.
 4. Menüde şuraya gidin: “Seçenekler” ayarı. Sol taraftaki “Sabit konum” sekmesi. Şimdi konum iğnesini yeni konumunuza sürükleyin.
 5. Uzantı sekmesinde, “Kullanılan Sabit Konum” seçeneği. Artık IP coğrafi konumunuz olarak günlüğe kaydedilmelidir - en azından bazı siteler için.

Chrome'da olduğu gibi, sahte bir konum Firefox uzantısı kullanmak tek başına en iyi çözüm değildir. Netflix gibi sitelere erişmek ve tam anonimlik sağlamak için VPN'lerle birleştirilmeleri gerekir.

Coğrafi Konum ve VPN'ler: ideal eşleşme?

VPN'ler, Netflix çevresinde çalışmamak için benzersiz bir gizlilik derecesi sunmak üzere tasarlandı’s coğrafi filtreleri. Ancak, son birkaç yıldır bu güvenlik araçlarının engelleme sistemleri için ideal çözümü temsil ettiği ortaya çıkmıştır..

Burada bilinmesi gereken önemli olan şey, VPN'lerin kendi başlarına tamamen etkili olmamasıdır. Onlar engelleme araçlarıyla birleştirilmesi gerekir Biz’izleme çerezlerini ve coğrafi engelleri yenecekler mi zaten tartıştım.

Bu neden? Her şey HTML5'e geliyor.

HTML5 kullanan tüm siteler, bir VPN çalışıyor olsa bile konumunuzu algılayabilir.

Ama kazandılar’eğer bunu yapamazsan eklentiler veya manuel coğrafi konum kullanma şekilde’ve açıkladım.

En iyi sonuçlar için bu eklentileri biraz farklı kullanmanız gerekebilir. Örneğin, Firefox ile ExpressVPN kullanıyorsanız ve Konum Koruması yüklüyorsanız,’konum iğnesini mümkün olduğunca VPN sunucunuza yakın bir yere sürüklemek isteyeceksiniz.

Daha da önemlisi,’Bir VPN yüklediyseniz, Firefox, Microsoft Edge veya Google Chrome'u yüklemeden önce yüklediğinizden ve giriş yaptığınızdan emin olun. Eğer yapmazsan’t, coğrafi konum korumanız neredeyse değersiz olacak.

Ancak, VPN'leri manuel coğrafi konum ve eklentilerle birleştirirseniz, sonuçlar muhteşem olabilir. Jeoblokerin aren olduğu ortaya çıktı’t Göründükleri kadar güçlü. Evet, karmaşıktırlar (giderek artan şekilde), ancak IP adreslerini ustalıkla koruyabilen kullanıcılara karşı savunmasızdırlar. Ve şu’s VPN'lerin yapmanıza izin verdiği şey.

Öyleyse neden en sevdiğiniz filmleri veya en iyi uçuş fırsatlarını kaçırdınız? Doğru araçlarla, coğrafi konumunuzu taklit etmek kolayca elde edilebilir, böylece yolunuza çıkan tüm dijital duvarların üzerinden atlayabilirsiniz..

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 8 = 14