CT Sport’un Çek Cumhuriyeti dışında izlenmesi


CT Sport kanalı, Çeklerle ilgili çok çeşitli sporlar hakkında turnuvalar ve haberler sunar. Ayrıca birçok Avrupa şampiyonasını, Olimpiyat oyunlarını ve dünyadaki her büyük spor etkinliğini de kapsamaktadır. CT Sports ayrıca sporla ilgili birçok konuyu tartışan bir podcast kanalına sahiptir. Yaygın olarak kapsadığı sporlardan bazıları:

  • Futbol
  • Hokey
  • Biatlon
  • Tenis
  • Basketbol
  • Dağ bisikleti
  • Motosiklet
  • Atletizm
  • Kış sporları

Eğer bir Çek gurbetçisiyseniz ya da sadece Çek spor sahnesi ile ilgilenen biriyseniz, bu kanalı çevrimiçi olarak izlemek isteyebilirsiniz. Farkında olmayabileceğiniz şey, ne yazık ki, Çek Cumhuriyeti'nde değilseniz, içeriğin çoğunun sizin için engelleneceğidir. Bu, internetin takip etmesini beklediğimiz içerik özgürlüğü ilkesine aykırı sinir bozucu bir engel.

Birçok medya şirketi, fiziksel konumlarına göre hangi içeriğin kime erişilebileceğini kontrol etmek için coğrafi engelleme olarak bilinen bir özellik kullanır. Bu çoğunlukla, bu şirketlerin içerik oluşturucularla sözleşmelerinde karşılaşabilecekleri lisans veya telif hakkı kısıtlamalarından kaynaklanmaktadır.

Bu yapılır, çünkü çoğu durumda, bu uygulamaya karşı açık bir yasa yoktur. Neyse ki, bazı Avrupa ülkeleri, içeriğe dayalı içerik kısıtlamanın bir tür ayrımcılık olduğunu ve coğrafi engellemeyi kısıtlamaya başladığını kabul etmeye başlıyor. Bu standart uygulama haline gelene kadar, sorunun üstesinden gelmek için teknoloji kullanmanız gerekecek.

Coğrafi engelleme nasıl çalışır??

Web siteleri her zaman bilgisayarlara erişmeye çalışan belirli bilgiler alır. Çoğunlukla, bu bilgi IP adresidir - dünyadaki her bağlı cihaza atfedilen benzersiz bir kimlik numarası. Bu numaralar yerel ISS'ler tarafından dağıtıldığından, birçok veritabanı IP numaralarını bir bilgisayarla ilişkilendirebilir’s gerçek konum oldukça doğru. En azından hangi ülkeye göz attığınızı bilmesi için yeterince doğru. Web siteleri daha sonra coğrafi engelleme listelerinde hangi IP adreslerinin olacağını seçebilir ve yanlış ülkelerden gelen kullanıcılara, içeriğin coğrafi olarak engellendiğini bildiren sinir bozucu bir mesaj gösterilir..

Coğrafi engellemenin bir yolu var mı?

Coğrafi engellemeyi aşmanın birkaç olası yolu vardır. Buraya yalnızca CT Sport'u nasıl izleyeceğinizle ilgileniyor olsanız da, içeriğe erişmek istediğiniz başka yabancı ülkeler de olsa, VPN, size önemli olan diğer yararlı özellikleri sunduğumuz için içeriğin engellemesini kaldırabilecek iyi bir seçenektir Web üzerindeki güvenliğiniz için.

VPN, Sanal Özel Ağ'ın kısaltmasıdır. Bir VPN, trafiğinizi seçtiğiniz bir konumdaki başka bir uzak sunucuya yönlendirir. Günümüzde çoğu VPN uygulaması, trafik verilerinin şifrelenmesinin yanı sıra bu hizmeti sunmak için bir ücret alıyor ve bu da neredeyse tamamen anonim ve izlenemez hale geliyor. Bir VPN, Netflix ABD'de coğrafi olarak engellenen içeriği yayınlama veya izleme gibi çevrimiçi yapmak isteyebileceğiniz diğer etkinlikler için yararlıdır.

Adım # 1 - Bir VPN Seçmek

Yabancı kanalları çevrimiçi izlemek için birçok uygun VPN hizmeti vardır. Önerilerimiz hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin. VPN'lerin sahip olması gereken temel özelliklerden biri, Çek Cumhuriyeti'nden bir IP'ye ihtiyacınız olduğu için bir sunucu konumu seçme yeteneğidir. Neyse ki, çoğu hizmet zaten bu seçeneği en temel plan seviyelerinde sunuyor.

1. NordVPN

NordVPN servis logosu NordVPN'i ziyaret edin

NordVPN birçok temel özellik sunan harika bir seçenektir. Bunlar arasında, tarama verilerinizi iki kez şifreleyen çift veri şifrelemesi de vardır. NordVPN ayrıca çevrimiçi etkinliğinizin kayıtlarını tutmaz. NordVPN, 58 ülkede 5500 sunucu arasından seçim yapabilir. Daha fazla sunucu daha az yük ve daha iyi bağlantı anlamına gelir ve’daha fazla kullanıcı ile aşırı kalabalık olmayan bir sunucu bulabilirsiniz..

NordVPN neredeyse her yerde kullanmak için iyi bir seçenektir. Genellikle, çok güvenli bir ağ hızını kaybedebilir, ancak mevcut çok çeşitli sunucuları nedeniyle NordVPN için durum böyle değildir.

2. ExpressVPN

ExpressVPN servis logosu Express VPN'i ziyaret edin

Express VPN, güçlü şifreleme ve korumaya ihtiyaç duyduğunuzda en önemli seçeneklerden biri olan tutarlı ve istikrarlı bir hizmet sunmak için mükemmel bir üne sahiptir..

Express VPN ayrıca mükemmel müşteri desteği, sınırsız bant genişliği ve kullanıcıları için hızlı ve istikrarlı bağlantılar sunarak fiyatına ve görüşümüze göre en iyi seçeneklerden birine değer veriyor..

3. CyberGhost

CyberGhost hizmet logosu CyberGhost'u ziyaret edin

CyberGhost, kullanıcı dostu bir arayüze, sunucuların geniş coğrafi dağılımına ve reklamları ve kötü amaçlı web sitelerini engelleme gibi ek güvenlik için kullanışlı olan diğer bazı özelliklere sahip, giderek daha popüler bir VPN hizmetidir.

CyberGhost'un bir başka büyük avantajı, ekstra bir anonimlik katmanı ekleyen Bitcoin ile ödeme yapma olasılığıdır. Ayrıca gerçek adınız veya ayrıntılarınız ile kayıt olmanız da gerekmez. Satın almadan önce denemek istiyorsanız, CyberGhost sağlayıcısı, kredi kartı bilgilerinizi önceden sormadan 7 gün boyunca test etmenize izin verir ve size karar vermek için yeterli zaman verir.

4. Astrill VPN

Astrill VPN hizmet logosu Astrill VPN'i ziyaret edin

Bu, her şeyden önce şifrelemeye değer verenler için VPN hizmetidir. Astrill VPN AES-256 bit askeri sınıf şifreleme kullanır ve güvenliği artırmak için çok çeşitli protokoller sağlar.

Güvenlik, Astrill VPN tarafından sunulan çok çeşitli protokollerle de artırılmıştır. Seçenekler SSTP ve PPTP'den StealthVPN, OpenWeb, OpenVPN, Cisco IPSec ve L2TP / IPSec'ten IKEv2 / IPsec'e kadar değişir.

Astrill VPN ayrıca mükemmel indirme ve yükleme hızlarını korumakla çok tutarlıdır, bu da onu mükemmel bir seçenek haline getirir. Yeterli kişiselleştirme seçeneğiniz de var ve bir yönlendiriciye yüklemek mümkündür. Bu, ağınıza bağlı Xbox'larınız, PlayStation'larınız, akıllı TV'leriniz ve akıllı telefonlarınız gibi tüm cihazları korumak için bir seçenektir.

Adım # 2 - Kayıt olun ve 6play web sitesine giriş yapın

VPN'inizi kurduktan sonra açın, Çek Cumhuriyeti'nde bir sunucu seçin ve ardından şovlarınızı Çekya'dan izleyecekmişsiniz gibi davranın.

Česká televizyonu canlı TV platformuna gidin, ČT Sports programını bulun ve.

Şimdi sen’En sevdiğiniz programları izlemeye hazırsınız!

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

6 + 4 =

map