Erişim reddedildi web sitesi bypass: 3 yöntem


Birkaç şey bir almak kadar sinir bozucu “Erişim reddedildi” web sitesi mesajı. Web kullanıcılarının erişebileceklerini yönetmek için coğrafi engelleme ve bölgesel filtrelerin sürekli kullanımı ile bu tür mesajlar depresif bir şekilde yaygınlaşıyor.

Ama biz’İnsanların sadece Netflix veya sansür hükümetleri gibi şirketlere uyması nedeniyle çevrimiçi özgürlüklerini sınırlamaları gerektiğine inanıyorum. Neyse ki, aslında etrafında çalışmak ve reddedilen web sitesi bildirimine erişmek için birkaç yol vardır, bu nedenle hiçbir site sınır dışı olmak zorunda değildir - sahiplerinin ne kadar isterse isteyin.

Bu makalede, her zaman erişim sağlamanın 2 yolunu tartışacağız. Onlar:

  • VPN'ler (Sanal Özel Ağlar)
  • SmartDNS hizmetleri

Yani, eğer yapmazsan’özgürlüğünüzü kısıtlayan dijital engeller fikrinden hoşlanmayın, okumaya devam edin.

Reddedilen web sitesi bildirimleri nasıl düzeltilir?

Biz’Gördüğünüz gibi, erişim reddedilen bir web sitesi iletisi aldığınızda bunun nedenleri değişebilir. Ancak inkarın nedeni ne olursa olsun, çözümler genellikle ilişkilidir. En sıkı çevrimiçi ablukanın bile üstesinden gelmenizi sağlayacak bazı ipuçları.

1. Güvenilir bir Sanal Özel Ağ kurun

İyi bir VPN'e sahip olmak, erişim reddedilen web sitesi bildirimleri üzerinde çalışmak için bir numaralı çözümdür. Başka hiçbir araç çevrimiçi kimliğinizi maskeleyemez ve web sitelerini sizi düşünmeye kandırmaz’yeniden konumlandın.

VPN'ler bu numarayı nasıl yönetiyor? Kullanıcılara, dünyanın diğer tarafında bulunabilecek tamamen yeni bir IP adresi atayarak çalışırlar. Herhangi bir IP adresi sızıntısı yoksa (ücretsiz veya düşük kaliteli VPN'lerde olabilir), siteler kazanılır’Aldatma hakkında bir ipucu yok. Yani sen’İstediğiniz eğlence platformlarına veya havayolu rezervasyon portallarına giriş yapabileceksiniz.

Dahası, VPN'ler web üzerinden gönderdiğiniz her veri paketini şifreler, bu da kimliğinizin algılanmasını daha da zorlaştırır.

Her şeyi sektördeki en iyi VPN'lerden biriyle edininNordVPN'den yararlanın’s büyük sunucu listesi, kusursuz gizlilik kaydı ve su geçirmez güvenlik özellikleri - hepsi sadece 3,49 $ / ay. NordVPN'i edinin

Önerilen okumalar:

ABD IP adresi nasıl alınır

İngiltere IP adresi nasıl alınır

Avustralya IP adresi nasıl alınır

2. Netflix'in engellemesini kaldırma ile ilgili mevcut durumu araştırın

En çekici VPN'i indirmeden önce bir dikkat uyarısı gerekir. Netflix, VPN'lerin coğrafi engelleyiciler etrafında çalışmak için nasıl kullanılabileceğinin farkındadır ve birçok popüler sağlayıcıyı etkisiz hale getirmek için adımlar atmıştır..

VPN'ler yoksa’t Tamamen su geçirmez olduğunda, kullanıcılar kullanıldıklarını anlatabilirler. Ve Netflix gibi siteler her zaman bu işaretlere karşı daha duyarlı hale geliyor.

Bu nedenle, en iyi VPN'ler, bir VPN kullandığınız gerçeğini gizleyen özellikler içerir. Bu “Çift VPN” işlevinin yakın gelecekte yayın akışı hayranları için zorunlu hale gelmesi muhtemeldir, bu nedenle seçtiğiniz VPN'in bunu içerdiğinden emin olun.

3. Akıllı DNS aracı kullanın

Eğer yapmazsan’Tam gelişmiş bir VPN yüklemek istemiyorsanız, benzer sonuçlar elde etmek için Akıllı DNS uygulamasını kullanabilirsiniz. Akıllı DNS (proxy olarak da bilinir) araçları’● Verilerinizi şifreleme. Ancak trafiğinizi alternatif sunucular üzerinden yönlendirerek size yeni bir kimlik atarlar.

Bunun bazı avantajları vardır. Örneğin, şifreleme olmadığından akış hızları daha yüksek olabilir. Yani’Akıllı DNS'yi denemeye değer. Ama yapma’t Erişim reddedilen web sitesi bildirimi geri gelirse şaşırmayın.

Sorun şu ki, proxy'ler aren’t Daha sofistike coğrafi blokerleri kandırmada çok etkilidir ve her zaman daha az kullanışlı hale gelirler. Yine de, onların yeri var. Bazı VPN'ler ayrıca daha hızlı bağlantılara geçme seçeneğiyle birlikte gelir, bu yüzden gidilecek olanlar olabilir.

Web siteleri neden sıradan web kullanıcıları için erişime kısıtlamalar getiriyor??

Bu sinir bozucuların birçok nedeni var “erişim reddedildi” görüntülenecek ve çoğu çevrimiçi satıcılar tarafından benimsenen iş modelleri ile ilgilidir.

Örneğin, Southwest Amerikan havayolu rutin olarak ABD dışından kullanıcılara erişimi reddediyor ve şirket biletlerini satın alabileceğiniz yerleri titizlikle kısıtlıyor. Bu şekilde, maliyetlerini en aza indirebilir ve biletleme politikaları üzerinde tam kontrol sağlayabilirler.

Benzer şekilde, HBO TV kanalı “Git” akış hizmeti (slogan “O’s HBO. Herhangi bir yer”). Ama ABD dışında yaşıyorsanız,’şanssız olacağım. Harika bir içerik zenginliği yerine, platform basit bir içerik sunar. “Hizmet alanında değil” bildirim.

Bu durumda, esas olarak dijital haklar yönetimi söz konusudur. HBO gibi platformlar’t Her yargıda veya filmde büyük ödemeler yapmadan yasal olarak her şovu veya filmi sunmayın. Netflix rasyon içeriği gibi siteler ülkeden ülkeye içerik oluştururken, HBO bir battaniye yasağı seçiyor. Her iki durumda da,’s hayranları için kötü haber.

Diğer durumlarda, platformlar, tatlar farklı olma eğilimi gösterdiğinden, çeşitli ülkelerde sunulan teklifleri dengelemek isteyebilir. Kimsenin izlemek istemediği içerikleri barındırmak kaynak israfı olabilir.

İngilizler bunu daha önce BBC iPlayer'ı yurtdışında izlemeye çalışırken deneyimlemiş olabilirler. BBC, İngiliz kıyılarını terk ettiğinizde erişimi kısıtlama konusunda oldukça güçlü ve tatilcilerin favori şovlarının bölümlerini kaçırmasına neden oluyor.

Bununla birlikte, daha aldatıcı düşünceler olabilir. Örneğin, perakendeciler, kârlarını en üst düzeye çıkarmak için talep seviyelerini kullanarak farklı ülkelerde çılgınca değişen fiyatlar için aynı ürünleri sunabilir.

Sonra dışarı ve dışarı sansür var. Örneğin, İngiltere'de, genellikle yasal ihlaller nedeniyle 600.000'den fazla site engellendi. Bunların birçoğu, yanlış veya sert bir şekilde ele alınmış meşru siteler olabilir..

Ne’aslında burada mı oluyor? Siteler kullanıcıları nasıl engeller??

Kaputun altında, internet şaşırtıcı derecede basit bir ortam ve web siteleri tarafından kullanılan teknikler’t o kadar karmaşık. Çoğu zaman, Southwest gibi şirketler kullanıcının yerini belirlemek için IP adreslerini kullanırlar. Bu adres belirli bir bölgenin dışındaysa erişim reddedilir.

Yapmayanlar için’Henüz bilmiyorsanız, IP adresiniz genellikle sunucunuzun konumu da dahil olmak üzere bir dizi kimlik verisi içeren 12 haneli bir koddur. Yani, İngiltere'de bir İSS kullanıyorsanız, ABD'deki web siteleri bunu kolayca söyleyebilir.

Coğrafi engelleyicileri parçalayın ve interneti özgürleştirin

Şimdiye kadar, erişim reddedilen web sitesi içeriğinin nasıl düzeltileceği hakkında oldukça iyi bir fikre sahip olmalısınız. Yüksek kaliteli bir VPN ile, rahatsız edici bildirimlere girmeden akış platformlarında veya perakendecilerde sörf yapabilmeniz gerekir.

Ve bunu yaptığınızda, bazı avantajlardan şaşırabilirsiniz. Örneğin, araç kiralama veya oteller gibi belirli ülkelerde sipariş verildiğinde uçuşlar çok daha ucuz olabilir. Bu yüzden deneme yapın ve alışveriş yapın. Ve her şeyden önce, web'i kullandığınızda gerçekten özgür olmanın nasıl bir şey olduğunu çıkarın.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

31 − = 23