Fransa dışında M6 nasıl izlenir


Fransa'dan geldiyseniz veya Fransa'da yaşadıysanız, ülkenin en çok izlenen üçüncü televizyon kanalı M6'yı izlemeye alışmış olabilirsiniz. Papa ou Maman, La Faute ve Quantico gibi seriler, Fransa'da M6'da izleyebileceğiniz popüler seçeneklerden bazıları.

M6 kimlik bilgilerinizle kolayca giriş yapabileceğinizi ve nerede olursanız olun internetten izlemeye başlayabileceğinizi düşünürsünüz. Ancak, ne yazık ki, işler değil’t gayet açık. Bunu Fransa'nın dışından yapmaya çalışırsanız, bulunduğunuz yerden şovları izlemenize izin verilmediğini belirten sinir bozucu bir mesaj bulacaksınız..

Artık internet dünyayı ele geçirdiğine göre, sağlanan özgürlüğün çoğunu kabul ediyoruz. İnternetin herhangi bir içeriğe her yerden, her zaman erişmeyi mümkün kıldığını düşünüyoruz. Bu fikir maalesef yanlış.

Daha önce internette bölgesel kısıtlamalarla karşılaşmış olabilirsiniz. Özellikle en sevdiğiniz şovları takip etmeye veya daha önce kullandığınız kanaldan yerel haberlerinizi takip etmeye çalışan bir gurbetçiyseniz çok sinir bozucu olabilirler. Aynı şey, bir kerelik seyahat edenler veya sürekli bir yerden bir yere atlayan insanlar için de geçerlidir. Ya da belki bir nedenden ötürü, kültürlerini daha iyi anlamak veya dillerini uygulamak için diğer ülkelerden belirli TV kanallarını izlemeyi merak ediyorsunuz. Öyle değil’Durum ne olursa olsun, bulunduğunuz yer nedeniyle içerik ayrımcılığıyla karşılaşmak çok üzücü.

Şirketler çeşitli nedenlerle coğrafi engelleme olarak bilinen bir teknoloji kullanmaktadır. Çoğunlukla karları veya lisans sözleşmeleri ile ilgilidir. Bunu yapmaya devam ediyorlar çünkü coğrafi engellemenin kullanımına karşı açık yasalar veya düzenlemeler yok.

Coğrafi engelleme nasıl çalışır??

İnternetteki her bilgisayarın bir İnternet Protokolü adres numarası veya IP'si vardır. Bilgisayar sunucudan her içerik istediğinde, sunucu isteği ve nereden geldiğini IP adresini alır. IP sunucuları yerel sunuculara dağıtılır ve bu sunucular onları müşterilerine tahsis eder. IP adresi bilgisayarı belirlemek için kullanılabilir’s konumu. Birçok veritabanları IP adreslerini orijinal konumlarıyla ilişkilendirir ve şirketler bunları her içeriğe IP listesi oluşturmak için kullanabilir..

Coğrafi engellemenin bir yolu var mı?

Coğrafi engellemeyi atlatmanın en iyi yolu bir VPN veya Sanal Özel Ağ kullanmaktır. Bir VPN, trafiğinizi seçtiğiniz bir ülkede bulunan bir sunucuya yönlendirir. Akıllı telefonlara, tabletlere ve herhangi bir mobil cihaza kolayca kurulabilirler. Mevcut sağlayıcıların bazılarının yönlendiriciye kurulum seçeneği de vardır. Bu kılavuz, en iyi VPN'i bulma, yükleme ve nihayet Fransa dışındaki M6'yı nasıl izleyeceğiniz konusunda size yol gösterecektir..

Adım # 1 - Bir VPN Seçmek

Yabancı kanalları çevrimiçi izlemek için birçok uygun VPN hizmeti vardır. Önerilerimiz hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin. VPN'nin sahip olması gereken temel özelliklerden biri, Fransa'dan bir IP'ye ihtiyacınız olduğu için bir sunucu konumu seçme yeteneğidir. Neyse ki, çoğu hizmet zaten en basit plan seçenekleri için bu seçeneğe sahiptir.

1. ExpressVPN

ExpressVPN servis logosu ExpressVPN'i ziyaret edin

ExpressVPN, güçlü şifreleme ve korumaya ihtiyaç duyduğunuzda en verimli seçeneklerden biri olan tutarlı ve istikrarlı hizmet sunma konusunda mükemmel bir üne sahiptir. Çin ve İran gibi ülkelerde, sansür taramasını az sayıda VPN sağlayıcısı geçebilir. Çin'de hükümet, çoğu VPN bağlantısını engellemek için sürekli bir çaba harcıyor, ancak ExpressVPN sürekli olarak bu gözetimin üstesinden gelebildi.

ExpressVPN ayrıca olağanüstü müşteri desteği, sınırsız bant genişliği, kullanıcıları tarafından alkışlanan hızlı ve istikrarlı bağlantıları, fiyatına ve görüşümüze göre en iyi seçeneğe değer hale getiriyor..

M6'nın nasıl izleneceğini özel olarak öğrenmek için bir VPN'e ihtiyacınız olacaktır. Bu seçenek, dünyanın her yerinden herhangi bir yabancı TV'yi yayınlayabileceğiniz birçok farklı IP seçeneği sunar. Daha geniş fırsatlar istiyorsanız, ExpressVPN'i bir olarak düşünün.

2. IPVanish

IPVanish hizmet logosu IPVanish'i ziyaret edin

Başka bir mükemmel seçenek - Express'ten daha uygun fiyatlı ve Fransız kullanıcılar için oldukça verimli. Bu sağlayıcı, tüm Fransa'da, hepsi Paris'te 26 farklı sunucu seçeneği sunarken gerekli tüm güvenlik ve gizlilik özelliklerine sahiptir. Uygulama, sunucular arasında geçiş yapmanızı ve her zaman en hızlı olanı seçmenizi sağlar.

3. CyberGhost

CyberGhost hizmet logosu CyberGhost'u ziyaret edin

CyberGhost, kullanıcı dostu bir arayüze, sunucuların geniş bir coğrafi dağılımına ve reklamları, izleyicileri ve kötü amaçlı web sitelerini engelleme gibi ek güvenlik için kullanışlı olan diğer bazı özelliklere sahip, giderek daha popüler bir VPN hizmetidir. Fransa'da 97 sunucu sunuyor - 8'i Marsilya ve geri kalanı Paris'te.

CyberGhost'un bir başka büyük avantajı, ekstra bir anonimlik katmanı ekleyen Bitcoin ile ödeme yapma olasılığıdır. Ayrıca gerçek adınız veya ayrıntılarınız ile kayıt olmanız da gerekmez. Karar vermeden önce denemek istiyorsanız, bu servis sağlayıcı kredi kartı bilgilerinizi önceden sormadan 7 gün boyunca test etmenize izin verir ve size karar vermek için yeterli zaman verir.

4. NordVPN

NordVPN servis logosu NordVPN'i ziyaret edin

NordVPN, birçok önemli araç sunan başka bir harika seçenektir. Bunlar arasında trafiğinizi iki kez şifreleyen ve deşifre etmeyi neredeyse imkansız kılan Çift VPN vardır. Ayrıca askeri düzeyde şifreleme ve sıfır günlükleri vardır.

60 ülkede seçim yapabileceğiniz 5.700+ sunucu var. Daha fazla sunucu daha az yük ve daha iyi bağlantı anlamına gelir ve’daha yakınlarda bir sunucu bulabilirsiniz. Yalnızca Fransa'da, IP adreslerini seçmek için 200'den fazla farklı sunucu seçeneği elde edersiniz.

NordVPN neredeyse her yerde kullanmak için mükemmel bir seçenektir. Genellikle, çok güvenli bir ağ hız kaybedebilir, ancak zayıf bir internet bağlantınız yoksa bu VPN M6'yı izlemek için yeterince hızlıdır.

Adım # 2 - Kayıt olun ve 6play web sitesine giriş yapın

VPN'nizi kurduktan sonra bir Fransız sunucu seçmeli ve daha sonra Fransa'dan programlarınızı izleyen bir Fransız asistanınız gibi devam etmelisiniz. 6play web sitesine gidin, kayıt olun ve kimlik bilgilerinizle giriş yapın. Sizden bir posta kodu istenecektir, bu yüzden Fransa'da rastgele bir kod girmelisiniz.

Artık en sevdiğiniz şovların keyfini çıkarmaya hazırsınız!

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 1 =