Grindr engelini nasıl kaldırılır

Arkadaşlık sahnesine geri dönebilmek için Grindr engelini kaldırmak için en iyi yolu bulmak ister misiniz? Don’endişelenme - biz’seni korudum.


Grindr, çok niş bir akıllı telefon uygulamasından 4 milyondan fazla kullanıcısı olan küresel bir fenomene geçti. O’LGBTQ topluluğundaki kişileri benzer düşünen insanlarla tanışmak ve aşk hayatlarını her zamankinden daha zengin ve daha heyecanlı hale getirmek için kurtardı.

Ama o’Ayrıca birçok ülkede tartışmalı, dünyanın dört bir yanındaki çeşitli hükümetler vatandaşlarının bunu kullanmasını engelliyor. Ama neyse ki, orada’bu nefretçilerden kurtulmanın bir yolu.

Bir VPN (veya Sanal Özel Ağ) kullanarak Grindr'in engellemesini kaldırabilirsiniz. NordVPN'i en iyi seçenek olarak tavsiye ediyoruz.

Her şeyi sektördeki en iyi VPN'lerden biriyle edininNordVPN'den yararlanın’s büyük sunucu listesi, kusursuz gizlilik kaydı ve su geçirmez güvenlik özellikleri - hepsi sadece 3,49 $ / ay. NordVPN'i edinin

Bugün biz’Bir VPN kullanmak ve Grindr'in engellemesini kaldırmak için tam olarak hangi adımları atmanız gerektiğini göstereceğim, böylece aşk hayatınıza anında geri dönebilirsiniz.

Bir VPN neden her Grindr kullanıcısının bir parçası olmalıdır?’s araç seti

Sanal Özel Ağlar o kadar seksi görünmeyebilir, ancak hayallerinizin ortağıyla tanışmanıza yardımcı olabilirler. Yapmayanlar için’bilmiyorum, bu uygulamalar şifreli “tüneller” akıllı telefonlar veya dizüstü bilgisayarlar ve özel sunucular arasında. Kullanıcılardan gelen veriler, kullanıcıya anonim bir IP adresi atayarak kimliklerini ve konumlarını dışarıdakiler için neredeyse görünmez yapan bu sunuculardan geçer.

Bu özellikler, devlet yetkililerinin belirli web sitelerini kimin ziyaret ettiğini bilmek isteyecekleri durumlarda harika. Ve tüm Grindr kullanıcıları için kesinlikle gereklidir.

Devlet sansürünü etkisiz hale getirin ve cinsel yaşamınızı özgürleştirin

En önemlisi, VPN'ler Grindr'i yerel tanışma haritasından silmek isteyen hükümet blokları etrafında çalışmanıza yardımcı olabilir. Buraya’şu anda bu blokları kısmen veya tamamen uygulayan ülkelerin hızlı bir örneği:

 • Suudi Arabistan - Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Körfez monarşisinin eşcinsel partner konusunda çok hoşgörüsüz bir yaklaşımı var ve ilk ortaya çıktığından beri partner platformuna tam bir yasak koydu. VPN kullanıcıları bile, “dini polis” dikkatsiz insanları tuzağa düşürmek isteyen sitede,’bağlanmak için gerçekten düşmanca bir yer.
 • Türkiye - Ankara ilk olarak 2013 yılında AKP hükümeti altında dindar dindarlığın yeniden canlanmasıyla uygulamayı yasakladı. O zamandan beri hiçbir şey değişmedi, ancak canlı bir eylemci kampanyası prangaları gevşetmek için savaşmaya devam ediyor.
 • İran - İslam Devrimi’İran'a karşı nazik olmadım’s eşcinsel arkadaşlık sahnesi ve orada kullanıcılar akıllı telefon uygulamalarına hiç erişemediler. Öyle değil’yakında değişme olasılığı yok.
 • Rusya - Rusya vokal, homofobik milliyetçi bir hareketten muzdarip, bölümleri eşcinsel arkadaşlık sitelerini hacklemeye başvuruyor. Ve devlet ayrıca periyodik olarak çöktü ve Grindr'ı birçok eşcinsel bekar için hareketsiz bir bölge haline getirdi.
 • Ukrayna - eşcinsel arkadaşlık siteleri, 2017'deki tüm sosyal medya platformlarında çökmüş bir hükümet kararından bu yana bastırıldı. Rusya'da olduğu gibi, Ukrayna'nın LGBTQ haklarına aktif olarak düşman olan bir sağcı milliyetçi hareketi var ve çevrimiçi buluşma çapraz ateşte yakalandı.
 • Endonezya - Jakarta periyodik olarak engelledi, sonra eşcinsel partner uygulamalarına izin verdi, ancak genel politikası LGBTQ haklarına yönelik düşmanlıklardan biridir. Grindr'a erişmek ziyaretçiler ve yerliler için güvende olmaktan çok uzak.
 • BAE - Suudi liderliğini takiben, BAE eşcinsel teknoloji sitelerini yerel kullanıcılar için iyi ve gerçekten sınırlar koydu, ancak hala doğru teknolojik düzeltmelerle yaygın olarak kullanılıyorlar.
 • Mısır - Mısır, eşcinsel arkadaşlığın çevrimiçi olmadığı ülkelerden biri’Yasaklanmadıysa, devlet onu son derece tehlikeli hale getirir. Kullanıcılar düzenli olarak sokma operasyonlarına yakalandılar “tutmak” eşcinseller ve açıkça yasak hiçbir zaman uzak değildir.

Buna ek olarak, tanışma sitesi Malezya'da eşcinsel erkekleri keşfetmek için bir istihbarat toplama aracı olarak kullanılmış ve Lübnan açık ve kapalı bir yasak uygulamıştır. Bu ülkelerin hepsinde, devlet insanları kaydolmaktan caydırmaya çalışıyor ve birçoğu temas kurmaya çalıştıklarında kullanıcıları cezbetmek için sahte profiller kullanıyor.

Ancak, bu ülkelerin hiçbiri Grindr'a yerel erişimi engelleyemedi. o’çünkü düzgün kullanıldığında, VPN'ler en su geçirmez sansürü bile atlatabilir. Ancak unutmayın, baskıcı ülkelerde tanışma uygulamasına giriş yaparsanız,’uyanık kalmak için en iyisi. Güvende kalmanıza yardımcı olmak için LGBTQ Çevrimiçi Güvenlik Kılavuzumuzu okuyun.’Herkes için iyi bir kaynak, ama özellikle çevrimiçi sansürü yenmek isteyenler.

Şok edici veri ihlallerinin geçmişi

Ne yazık ki, hükümet gözetimi ve sansürü değil’t Grindr kullanıcılarının karşılaştığı tek sorun. Tüm dünyada kullanıcılar, bilgisayar korsanlarının yarattığı tehdide karşı koymak zorunda. Arkadaşlık sitelerindeki kişisel bilgiler, hem hedeflenen kimlik avcıları hem de doğrudan şantajcılar için (Ashley Madison'ın gösterdiği gibi) her zaman kazançlı bir kaynaktır. Ve bilgili bilgisayar korsanları uzun süredir çaprazlarında Grindr vardı.

Bu’t uygulamanın içindeki güvenlik kusurları tarafından yardım edildi. Örneğin, 2018 yılında siber güvenlik uzmanları, konum hizmetlerini devre dışı bırakmış olsalar bile uygulamanın konum verilerini ve kullanıcılar tarafından gönderilen iletileri nasıl sızdırdığını gösterdi.

Başka bir 2018 maruziyetinde Buzzfeed, tanışma uygulamasının kullanıcılar hakkında bilgi paylaştığını bildirdi’ Üçüncü taraflarla HIV durumu.

O zaman orada’s Grindr'ı kontrol edenlerin karışık konusu. Uygulama şu anda% 60 Çinli bir şirkete ait, ancak ABD devleti ulusal güvenlik endişelerini göstererek bunu değiştirmeye çalışıyor. Bir yandan, kullanıcılar kişisel verileri bir Çinli kuruluşla paylaşmaktan rahatsız olabilirler. Öte yandan, verileri NSA'ya aktarma olasılığı büyük gizlilik endişelerini gündeme getirmektedir. Her iki durumda da, kimliğinizi korumak günlük Grindr kullanımının hayati bir parçası haline geliyor.

VPN'ler bu korumanın en azından bir kısmını sağlayabilir. Arkadaşlık platformunun kullanıcılar hakkında tuttuğu konum verilerinin miktarını sınırlayabilir ve tanımlanabilir bilgileri sağlamayı gerekli gördükleri her şeyle sınırlandırabilirler. Bu, gözetim risklerini de sınırlarken şantaj ve kimlik avı için kullanıcıların profillerini oluşturmayı çok daha zor hale getirmelidir..

Nerede olursanız olun Grindr'in engellemesini kaldırmak için bir VPN nasıl kullanılır

Öyleyse izin ver’baskıcı bir bölgede Grindr'e güvenli bir şekilde erişmek istediğinizi veya dünyanın diğer bölgelerindeki kullanımınızı anonimleştirmek istediğinizi varsayalım. Bir VPN'nin çözümün bir parçası olduğunu biliyoruz, ancak tüm VPN'ler yapmayacaktır. Gelişmiş devlet gözetimini yenmek, VPN'lerden yoğun taleplerde bulunur ve çoğu sağlayıcı’güvenilmez. Bunu aklımızda tutarak, biz’kendi sınırları içinde kullanmak için tercih edilen VPN ile birlikte bir ülke listesi hazırladık:

 • Suudi Arabistan - NordVPN
 • Rusya - NordVPN
 • BAE - NordVPN
 • Endonezya - NordVPN
 • İran - NordVPN
 • Türkiye - ExpressVPN
 • Mısır - ExpressVPN
 • Ukrayna - ExpressVPN

Sen’Muhtemelen burada ortaya çıkan bir patern fark edeceksiniz. Etrafında yüzlerce VPN olsa da, sadece bir avuç güvenilir engelleme ve veri koruması sağlayacak kadar güvenilirdir. Hem ExpressVPN hem de NordVPN mükemmel ürünlerdir ve’seni hayal kırıklığına uğratmak.

Yüksek kaliteli bir VPN ile Grindr kullanarak güvenli ve çevrimdışı oynayın

Romantik ufkunuzu bir akıllı telefon arkadaşlık uygulaması aracılığıyla genişletmeyi planlıyorsanız, hiçbir şey yolunuza çıkmamalıdır. Sadece dünyadaki devletler aynı şekilde düşünürse, ama ne yazık ki’t. Çok fazla hükümet vatandaşların nasıl toplanabileceği konusunda kısıtlamalar getirmekte ve birçoğu bu kısıtlamaları eşcinsel yaşam tarzlarının kriminalizasyonuyla birleştirmektedir. Bu yüzden savaşmalıyız.

VPN'ler bunu yapmanın bir yolunu sunar. Bu son derece kullanışlı uygulamalar, Suudi Arabistan veya Rusya gibi ülkelerdeki kullanıcıların hükümet bloklarından bağımsız olarak Grindr'a (veya başka herhangi bir tanışma aracına) erişmesine izin verir. Ve her yerdeki kullanıcılara veri ihlallerinden kaynaklanan riski sınırlamalarında yardımcı olabilir, bu da utanç veya şantajdan kaçınır.

Sadece hatırlıyorum. Bir VPN kullanıyorsanız, iyi bir VPN kullanın. Ücretsiz VPN'ler kazandı’t Yeterli koruma sağlama, böylece’Muhtemelen ödemek zorunda kalacağım. Yapmamalıyız’aşk için para ödemek zorunda değil, ama insanların cinsellikleri için öldürülebilecekleri bir dünyada,’genellikle bir fiyat’ödeme yapmamak aptalca.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

40 − = 32